atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Lūgšanas un Dieva plāns
pich_
Iesūtīts: 2010.07.08 09:33:05
Katram cilvēkam ir savs plāns, ko Dievs tam ir paredzējis. Cik detalizēts ir šis plāns- vai Dievs saplānojis mūsu dzīves tikai virspusēji, vai arī līdz pēdējai sekundei? Kas par to liecina?

Šo jautāju kontekstā ar lūgšanām. Es saprotu, ka ticīgajiem vajag lūgties, lai pateiktos Dievam par kaut ko labu, lai izrādītu savu cieņu, pazemību utt.

Bet kā ir ar lūgšanu Dievam piepildīt kaut ko- finansiālajā jomā, attiecībās, veiksmē? Ja Dievam ir savs plāns, vai lūgšanas nozīmē, ka ir iespējamas novirzes no tā? Un ja ir iespējamas novirzes, tad kam paredzēts Dieva plāns?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.08 09:33:12
hop
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.07.08 09:41:34
pich_
nez - Ādams ar kautko lūdza Dievam? Piedošanu, piemēram? Un vai saņēma to ko lūdza? Kā arī... nez kādi bija Dieva plāni Ādama liktenī?
/reiz, ilgā stīviņā ar Svēto, šai sakarā mēs nonācām pie grandioza secinājuma - piķis viņu zin!/
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.08 09:44:45
masiks [212.93.96.2]

varbūt Ādams nezināja, ka viņam ir jāpielūdz (vai arī Ēdenē tas nebija nepieciešams). ja nemaldos, arī upurēšana sākās tikai ar viņa bērniem jau aiz vārtiem
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.07.08 09:48:00
pich_
Gribi teikt, ka Radītājs piemirsa Ādamam iemācīt tādu sev (Dievam) būtisku lietu, kā lūgšanu? Vai kaut vai elementāru pieklājību - atvainoties un palūgt piedošanu par pāridarījumu?
S.R.(katole)
# Labojis S.R.(katole): 2010.07.08 09:48:37
es domāju tā.
1. Dievam pilnīgi priekš visiem cilvīšiem ir labs plāns. neviens nav nolemts par noziedznieku, slepkavu vai bandītu.
2. ja cilvēks saka šim Dieva plānam - jā, notiek sadarbība. ja, ne, bieži vien cilvēks neapzināti sadarbojās ar pretējo - ar mušu ķēniņu belcebulu.
3. vai ir iespēja koriģēt Dieva plānu pēc savām vēlmēm? domāju, arī. bet tas nav īpaši saprātīgi, jo Dievam ir ideāls plāns.

Dievs labprāt uzklausa un paklausa mūsu lūgšanas, īpaši, ja tās Viņam ir pa prātam. apmēram tā, pasaki ko tu gribi un es tev pateikšu vai tas tev nāks par labu.
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.08 09:55:59
masiks [212.93.96.2]
Gribi teikt, ka Radītājs piemirsa Ādamam iemācīt tādu sev (Dievam) būtisku lietu, kā lūgšanu?
neatceros, ka Dievs viņam to būtu mācījis. varbūt Ādams pateicās Dievam, tikai tas ir palicis ārpus kadra (Bībeles).

S.R.(katole)
parasti cilvēks lūdz Dievu, lai notiktu kaut kas labs. ja Dieva plāns ir ideāls, vai nav naivi domāt, ka tas, ko cilvēks lūdz, jau ir paredzēts plānā? un ja nav (Dievs labāk zin), tad kāpēc lūgt? ja piepildās kas tāds, ko Dievs nebija paredzējis, vai tas nozīmē, ka Dievs kļūdījās veidojot ideālo plānu, un koriģē atbilstoši apstākļiem?
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.07.08 09:58:50
S.R.(katole)
1. Dievam pilnīgi priekš visiem cilvīšiem ir labs plāns. neviens nav nolemts par noziedznieku, slepkavu vai bandītu.
kapēc gan?
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.07.08 10:04:31
pich_masiks [212.93.96.2]
domāju, Dievs cilvēkam nedod kaut kādu programmu jeb nolemtību, ļoti daudz ir atkarīgs no mums pašiem, ko un kā darīsim, ko un kā izvēlēsimies. u.tt. ir jāņem vērā cilvēciskās vājības, kļūdas. ne vienmēr pat svēts cilvēks rīkojās saskaņā ar Dieva plānu, tādi nu mēs esam un ar to jāsamierinās.
par lūgšanu - ir jāieklausās kā mums mācīja lūgties Jēzus - tā ir lūgšāna Tēvs Mūsu, un tur tad ir pateikts pilnīgi viss, kas cilvēkam patiešām ir nepieciešams.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.07.08 10:06:40
pich_
vai tu nevari pateikt pavisam konkrēti, ko tu gribi un ko tev Dievs nedod?
pich_
# Labojis pich_: 2010.07.08 10:07:19
S.R.(katole)
ne vienmēr pat svēts cilvēks rīkojās saskaņā ar Dieva plānu

diezgan loģiski- vai tad viņam šis plāns ir zināms?

vai tu nevari pateikt pavisam konkrēti, ko tu gribi un ko tev Dievs nedod?
nav nekā tāda, un tas nav diskusijas mērķis...

ir jāieklausās kā mums mācīja lūgties Jēzus
šoreiz es nerunāju par lūgšanām kā sava veida meditāciju, bet gan par tām, kas lūdz Dievam konkrētas lietas un kā tas saskan ar Dieva plānu
S.R.(katole)
# Labojis S.R.(katole): 2010.07.08 10:10:22
pich_
kāpēc gan ne? Dievs nekur neslēpjās un visu samērā konkrēti ir pateicis. izvēlies Svētību, izvēlies Dzīvību, izvēlies Patiesību. ko vēl tev vajag?

pagaidām neredzu diskusijas mērķi vispār, bet tas nekas, tā ir man nepilnība.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.07.08 10:12:40
Gnidrologs
nu ja, ja tev iedod punpainu kreklu, rodas jautājums - a kāpēc nav strīpains? un otrādi.
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.08 10:13:50
S.R.(katole)

vai tu lūdz Dievam laimi un veselību? kāpēc?
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.07.08 10:16:48
bet gan par tām, kas lūdz Dievam konkrētas lietas un kā tas saskan ar Dieva plānu

kas paliek manī un mani Vārdi paliek viņā, tas varēs lūgt ko vēlās un tas viņam notiks. apmēram tā teica Jēzus.
jums nav, jo jūs nelūdzat, jūs lūdzat ļaunām sirdīm un nesaņemat.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.07.08 10:17:15
Dievs katru cilvēku radījis unikālu un katra cilvēka dzīve ir specifiski unikāla, tāpēc nav viena kaut kāda universāla šablona līdz pēdējam sīkumam priekš visiem, taču ir galvenās vadlīnijas. Nu piemēram - ja tu galvenokārt vai vēl sliktāk - tikai un vienīgi lūgsi kaut ko saņemt no Dieva, kaut vai tās būtu arī garīgas vērtības, tad visticamāk, ka maz saņemsi un drīz sāksi domāt, ka Dievs uz lūgšanām vispār neatbild. Bet tā atslēga ir tiekties vispirms iepazīt Dievu kā Personu un tad jau Dievs par tevi parūpēsies, bet tavai motivācijai ir jābūt fokusētai uz Dievu pašu, nevis uz to, ko Viņš var tev dot
S.R.(katole)
# Labojis S.R.(katole): 2010.07.08 10:19:33
pich_
kāpēc man jālūdz pēc tā, kas man ir? es priecājos par to un pateicos Dievam par žēlastību. vai es slimībā un nelaimē mazāk Viņu mīlēšu?
gan jau tieši tad manas lūgšanas kļūtu vēl dedzīgākas. un samierināšanās vēl pazemīgāka.
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.08 10:29:56
S.R.(katole)

vai tu lūdz Dievu pēc tā, kas tev nav?
Esere [95.68.39.184]
# Iesūtīts: 2010.07.08 10:33:14
pich_
protams, lūdzu pēc gudrības, Dievbijības, pazemības, drosmes u.tt.
Esere [95.68.39.184]
# Iesūtīts: 2010.07.08 10:34:21
reizēm pat pasūkstos par kādām ārišķībam, par kurām Dievs pasmaida.
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.08 10:34:51
Esere [95.68.39.184]

vai šīs īpašības nav iekļautas Dieva plānā, kas paredzēts tev, turklāt pietiekošā apjomā?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 130 , pavisam kopa bijuši: 33993