atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Eitanāzijas legalizēšana
Kasitis
Iesūtīts: 2010.06.18 14:02:04
Noskatījos filmu 2010 gada filmu " You Don`t Know Jack" ar Al Pačīno galvenajā lomā.

Filma ir balstīta uz reāliem notikumiem.

Tā stāsta par amerikāņu ārstu Džeku, kas palīdzēja saviem neārstējami slimiem pacientiem aiziet no dzīves, kā arī cīnījās par eitanāzijas legalizēšanu.

Protams, filma ir tendencioza un aizstāv tikai eitanāzijas atbalstītāju viedokli.

Tomēr tā lika man aizdomāties par to, kādai ir jābūt manai nostājai šajā jautājumā.

Protams, es kā kristietis nedrīkstu veikt eitanāziju, kā arī nedrīkstu jelkādu citu cilvēku pamudināt to darīt.

Jautājums ir - vai man kā kristietim ir jācīnās pret to, ka neglābjami slims cilvēks vēlas pārtraukt savas mocības civilizētā veidā?

Protams, mums kā kristiešiem ir jādara viss iespējamais, lai šādiem cilvēkiem tiek nodrošināta psihologa palīdzība, maksimālā medicīniskā palīdzība un pats galvenais – iespēja dzirdēt Dieva vārdu un iegūt mūžīgo dzīvību.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.06.19 15:34:35
Ironija ir tāda, ka ticīgie eitanāzijas pretinieki cenšas spēlēt Dievu, pašrocīgi piešķirot sev tiesības lemt cita cilvēka likteni pret paša cilvēka gribu.

Tieši tā... Sabiedrība un cilvēki parasti lemj par citu cilvēku likteņiem pret viņu gribas, gadījumos, kad cilvēks nav rīcīb/lemt-spējīgs... un suicidālas tiexmes, lielas sāpes (garīgas vai fiziskas) nav tas kontexts, kad cilvēks ir adekvāti spējīgs lemt par savu vai citu cilvēku likteņiem..


Ja cilvēks cieš garīgas sāpes un mēģina beigt dzīvi, viņu cenšās glābt un liek ārstēties slimnīcā... Šeit kaut kā jocīgi, ja cieš fiziskas sāpes, tad pie pirmajām suicidālajām vēlmēm... viņam to ļauj un vēl mēģina pasludināt, ka tās ir viņa tiesības... kur konsekvence?
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.06.19 16:03:50
Vienreiz vajadzētu man sasparoties un izlasīt šo stāstu:

Л. Н. Толстой. Смерть Ивана Ильича.
http://ilibrary.ru/text/7/p.1/index.html

Cilvēks no cieš neārstējamas slimības izraisītām sāpēm un aizvien vairāk atsvešinās no saviem tuviniekiem, arvien vienaldzīgāks viņam šķiet tas, kas agrāk likās svarīgs, būtisks un nozīmīgs. ... . Sakot, ka tas esot izcili spēcīgs stāsts, ar izteiktām eksistenciālisma iezīmēm. ... . Nu i vot, laikam derētu no sākuma ko tādu palasīt, lai spriestu par "eksistenciālās izvēles", piemērām: dzīvot vai mirt, problēmām.
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.06.19 16:11:17
Gnidrologs
Ir viena jurisprudence.
Tev nebūs nokaut! Un to neviens nav atcēlis.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.06.19 16:19:12
Raimonds
Tev nebūs nokaut! Un to neviens nav atcēlis.

Kā ta nu nav? Pavei - vēl tagad vismaz viens kapelāns Afganistānā svēta mūsu varonīgo kareivju dienestu. A kareivjiem dienests neparedz labību sēt un pļaut. Viš paredz zarnas visādiem ļauniem ļautiņiem izlaist brīvībā. /es te pat nemēģināju par WWI un WWII ierunāties.../
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.06.19 16:20:56
Gnidrologs
Eitanāziju?
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.06.19 16:22:52
Tev nebūs nokaut!

Kristieši nekad un nekur nav nevienu nokāvuši. Kristieši vienmēr ir izrādījuši žēlsirdību pret savu tuvāko. Piemērām, par misericordia (žēlsirdība) sauca īpašu dunci, ar kuru viens bruņinieks piebeidza kādu citu, smagi ievainotu bruņinieku.
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.06.19 16:24:04
masiks [212.93.96.2]
Kā ta nu nav? Pavei - vēl tagad vismaz viens kapelāns Afganistānā svēta mūsu varonīgo kareivju dienestu. A kareivjiem dienests neparedz labību sēt un pļaut. Viš paredz zarnas visādiem ļauniem ļautiņiem izlaist brīvībā. /es te pat nemēģināju par WWI un WWII ierunāties.../

Vai tas šo pavēli Tev nebūs nokaut atceļ?
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.06.19 16:28:32
*Duksis
Puikas, jūs gan cepaties ! Ja vajag, tad varu vēl papildināt! Bet, tas neko neatrisina, vien rodas vairāk dusma un naida, bet tas ir strupceļš.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.06.19 16:29:34
Raimonds
Vai tas šo pavēli Tev nebūs nokaut atceļ?
Kā lai es to zinu, ja jau šīs pavēles sludinātāji paši dod savu svētību tieši pretējai darbībai? Nu... acīm redzot atceļ. Vai tad ne?
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.06.19 16:31:06
*Duksis
Man šķiet ka kļūdies. Dotais duncis bija paredzēts pirms autodafē izpildes, kā īpaša žēlastība pirms grila.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.06.19 16:35:21
*Duksis
A, nē. Kļūdījos es pats. Tiešām duncis bruņinieku piebeigšanai.
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.06.19 16:36:04
masiks [212.93.96.2] Par nožēlu nekļūdos gan. Pirms autodafē gadījumā, ja sadedzināmais nožēloja savus grēkus, viņam izrādīja žēlastību - nožņaudza viņu, t.i. smagāku nāvi aizstāja ar relatīvi vieglāku.
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.06.19 16:39:17
masiks [212.93.96.2]
Kā lai es to zinu, ja jau šīs pavēles sludinātāji paši dod savu svētību tieši pretējai darbībai? Nu... acīm redzot atceļ. Vai tad ne?
Atceries pirms laika viena vācu bīskape, kura arī bija pieķerta braucot promilēs (pēc ši gadījuma mūsu prese viņu pamanīja), viņa ļoti asi pateica, ko domā par šo karu. Pie mums jau daudzas tēmas, ko baznīcā runā vispār mēdijos netiek aizskartas. Vien paliek kādi atsevišķi skandāli, ko tad nu kāri ķer.

masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.06.19 16:47:17
Raimonds
atvaino, tas protams no manas puses būs demagoģija, taču... - aiz ko vienas dzērājšoferes asie izteikumi būtu kādam saistoši, ij par nebijušiem padarītu dajebkādu baznīcas svētību dajebkādam karam = asins izliešanai?
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.06.19 16:59:38
masiks [212.93.96.2]
atvaino, tas protams no manas puses būs demagoģija, taču... - aiz ko vienas dzērājšoferes asie izteikumi būtu kādam saistoši, ij par nebijušiem padarītu dajebkādu baznīcas svētību dajebkādam karam = asins izliešanai?

Diezin, vai mēs abi esam tik naivi, ka spēlēsim klīrīgas mamzeles, visādi iznesoties un spurslājot, ja cilvēks runā par lietu. Jā, vieglāk ir neko neteikt un politkorekti klusēt.
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.06.19 17:08:52
Gnidrologs
Drīzāk jau vairāk vajag runāt, par atbildību un tuvākmīlestību un ne tik daudz, kad un kā izdarīt eitanāziju.
Džonijs
# Iesūtīts: 2010.06.19 17:13:48
Par eitanāziju paklusēšu...negribētu nonākt to vietā, kam eitanāzija šķiet vienīgā iespēja, un negribētu būt arī starp tiem, kam slimais tuvinieks ir par nastu
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.06.19 17:20:00
Raimonds
da labi... topikā par eitanāziju laikam nebūs prātīgi dzīt offtopu par baznīcas kopīgo politiku un atsevišķu baznīckundzeņu izlēcieniem...
Es vienkārši gribēju norādīt, ka konkrētās dāmas izteicieni neko daudz nenozīmē, lai arī ir pacifiski. Baznīca dara pa savam.
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.06.20 01:55:04
masiks [212.93.96.2] tagad vismaz viens kapelāns Afganistānā svēta mūsu varonīgo kareivju dienestu. cik zinu tad kapelānam nav nekāda sakara ar dienesta svētīšanu vai nesvētīšanu. man liekas ka viņa uzdevums ir būt kopā ar karavīriem un garīgi viņiem palīdzēt dzīvot, izturēt

vispār rēcīgi ka šeit par kristiešiem un ticību galvenokārt spriež nekristieši un pusticīgie augstākajiem spēkiem...
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.06.20 10:25:35
Pirtniece
no malas labāki redzams...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 97 , pavisam kopa bijuši: 1783