atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Piedošana
S.R.(katole)
Iesūtīts: 2010.06.16 09:08:21
Kā jums sastāv ar to?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Vilks. [94.246.126.38]
# Iesūtīts: 2010.06.16 17:02:17
Raimonds
pilnīgi piekrītu - un tieši tāpēc saku, ka visvairāk laika paņem tieši tas apzināšanās process, ka man kaut kas pret kādu ir. Tā rūgtuma un aizvainojuma medīšana reizēm sanāk kā tāda blusu ķeršana

un izlīgšanas gads būtu ļoti nepieciešams. Tiesa, lai izlīgtu, gan ir nepieciešami divi - un pat ne tā, ka ir viens, kas lūdz piedošanu un otrs, kas piedod, bet gan divi, kas kopīgi `dodas ceļojumā`, lai saprastu, kur abi savās attiecībās un attieksmēs ir kļūdījušies un pēc tam lai spētu to visu no sirds viens otram piedot un kļūt par draugiem. Patiesa izlīgšana, vismaz manā pieredzē, ir ļoti ilgs, sāpīgs un nogurdinošs process, kas mēdz klupt uz mūsu cilvēciskajām vājībām un trūkumiem.
Vilks. [94.246.126.38]
# Iesūtīts: 2010.06.16 17:03:23
Šerpais Ancis
Hmm, bet ja kāds jūtas aizvainots, vai tas nenozīmē, ka viņš kādam kaut ko nav piedevis?
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2010.06.16 17:42:55
Vilks.
Tu saki, ka piedošana ir kā došanās kopīgā ceļošanā .

Piedevām piedošanai piemīt vēl ģeķība, muļķība, neprāts . T.i. sanāk tāds traks ceļojums. Tāpēc jautājums, kurš cienījams cilvēks uz to gribēs parakstīties ? Piemēram, muitnieks Caķejs, viņš atgriežoties ir gatavs ne tikai kāpt kokā, bet atlīdzināt, ko paņēmis, un vairākkārtēji. Tāpat Vecās Derības grāmatās (piem.Nehemija 5) runā par parādu atlīdzināšanu. Novilk līniju un visu sākt no gala. Bet lai cilvēkus atgūtu jābūt gatavam arī uz to.

Piedošana un izlīguma meklēšana, riskēt citu acīs palikt par muļķi, laikam piedošanā ir kaut kas no trakuma, kas ir starp iemīlējušamies cilvēkiem.
Saulespuķe
# Labojis Saulespuķe: 2010.06.16 18:11:13
Par manu piedošanas pieredzi.
Esmu piedzīvojusi, ka Dievs Savā žēlastībā iejaucas tur, kur ir pilnīgs "bezceris" un ļauj piedzīvojot izlīdzināšanās brīnumu. Kāpēc tas notiek tieši tā un tad, un tieīs tiem ļaudīm? - es nevaru un necenšos to izskaidrot. Pirms 10 gadiem man tika uzdāvināta spēju piedot - nepilnu gadu esot Kristū, nākamā dienā pēc rekolekcijām sv.Gregorskolā sapratu, ka ar Dieva palīgu piepeši biju piedevusi savam exvīram, kurš pēc pietiekami ilgas laulības bija atstājis mani ar zīdainīti uz rokām. Pirms tam biju sevī atklājusi tāāādas niknuma un ļaunuma čūskas, par kuru eksistenci labvēlīgajā dzīves ritējumā pat nebiju nojautusi, tiešām - šausmas pašai par sevi, bet tur neko nespēju izdarīt.... Un tad pamodos Dieva jaunā žēlastības rītā un viss bija beidzies, pilnīgi beidzies, bija iestājies Dieva dots miers un piedošana. Kopš tā laika - kā jau te minēja Šerpais - arī es zinu, ko nozīmē dzīvot tai stadijā, kas ir vēl pirms tam, kad jau sākas piedošanas/nepiedošanas disputs - līdz tam vienkārši neaiziet.
Kad mans dēls savāra ziepes un lūdz piedošanu - jā, mana vārdiskā piedošana uzreiz neizmaina to, ka esmu uz viņu dusmīga, bet dusmas NAV nepiedošana. Vienu esmu pamanījusi - ir bijis kārdinājums paturēt sev šo varu - nepiedot, bet tā nu ir viena velnišķa doma, jo kas gan man ir devis tādu varu - nepiedot, tas ir tikai savs egoisms, nekas cits.

Domāju, ka nepiedošana vislielākā un vistiešākā veidā ir saistīta ar cilvēka koncentrēšanos uz savu personu, jo vairāk cilvēks cīnās ar savām kaislēm, ar savu egoismu, jo vieglāk atraisa citus no savas nepiedošanas cilpām.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.06.16 18:12:09
Šerpais Ancis
varbūt, varbūt... kad nodzīvošu līdz taviem(ja nav noslēpums, cik?) godājamiem gadiem, tad jau parunāsim atkal. kā līdzīgs ar līdzīgu.
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.06.16 18:15:06
ko dari no laika - gribu piedot līdz esmu piedevis ? kāds laika intervāls, rīcība, secinājumi?

no gribu piedot līdz piedodu ir tikai laika jautājums, nedaru, man liekas, neko. vismaz neko īpašu (iznemot dienišķo lūgšanu), tas kaut kā vnk notiek. bet lūk, līdz šim te gribu piedot gan jau esmu paspējusi krietni saskaisties, un tas tad ari paņem lauvas tiesu mana laika:
tas scenārijs atkārtojas no reizes uz reizi - uzzinu/izlasu ko reti riebīgu un mani pārņem mans ļoti taisnīgais sašutums. tad nu es ar lieki nekavējos, bet izsaku ko domāju par attiecīgo personu (un vēl mirkļa emocijās piepušķoju). un tad... tad seko ilgais paģiru periods, kad noņemos tikai ap sevi - vainoju pārsteidzībā, tiesāšanā utt. utt., bieži nespēju pat pārlasīt savus agrīnos komentus delfos (ja par i-netu runa), man tie riebjas un liekas sveši un ne manējie.
nu tā. visvairāk tracina doma, ka tas atkārtosies atkal un atkal (zināms progress gan par laimi ir, tikai pagalam lēns).
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.06.16 18:28:01
-Jona-
labs, spilgts, raksturojošs apraksts. vienubrīdi pat domāju, vai tik Jona to par mani nesaka!? ak vai -Dievs, esi man,nabaga grēciniecei žēlīgs!
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.06.16 18:48:45
S.R.(katole)

labā ziņa - - toties nu esmu iemācījusies lūgties par jebkuru, pat par visļaunākajiem cilvekiem kādus vien pasaulē varu iedomāties (man tie būtu militāristu killeri un īpaši - attiecīgie politiķi).
te man ļoti noderēja zināšana par cilvēka īsto/sākotnējo radīšanu garā. ja to nezinātu, baidos ka cēlā frāze "nosodīt grēku bet ne cilvēku" man tā arī būtu palikusi tikai tukša frāze, bez seguma.

http://forums.delfi.lv/read.php?f=97&i=168879&t=168878
(mans otrais un trešais kom.)

- tad nu ari iedomājos gluži burtiski mazus bērniņus cietumā, vājus... slimus... uz aukstas grīdas gulošus.. (redzējums patapināts no Vassulas - tā Dievs parādīja viņai viņas pašas īsto stāvokli pirms atgriešanās) - un ka katra mūsu laba lūgšana viņus paceļ, sasilda un atbrīvo..
man ļoti palīdz, nu tieši kā tai video (Mio, mans Mio) kad visi laimīgā bariņā pārskrien mājās, visi.
Par labu Latviju [95.68.65.80]
# Iesūtīts: 2010.06.16 22:21:02
Es šodien piedevu vienam cilvēkam!
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.06.17 10:50:47
Par labu Latviju [95.68.65.80]
apsveicu, tā tik turpini.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.06.17 11:59:52
Par labu Latviju [95.68.65.80]
Es šodien piedevu vienam cilvēkam!

Tas ir labi. Atlikuši vēl nepilni 2 miljoni. Iesaku tomēr dienas normu palielināt, savādāk līdz nāvei nepaspēsi pat pusi no sava darba.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.06.17 12:05:35
katru dienu vakaraa piedodu masikam... vinja bleenjas Jo vinjsh shashlikus gardus provaidoja reiz
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.06.17 13:17:08
Ctulhu, apgaazts buus tad, kad experimentaali atkaartojami pieraadiisi kaut ko par tiem aarpus sava wishfull thinking iedomaam... Bet davai nedereilo teemu!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.06.17 13:29:06
Ctulhu, Shai sakaraa aceros vienu pasniedzeeju universitaatee, kursh kontroldarbaa par defineeshanas definiiciju vienaa no jautaajumiem uzdeva - nodefineet kopu reizinaajumu (apmeeram).

Prikols tajaa bij, ka taada operaacija liidz tam lekcijaas nekad netika aprunaata... tobish neviens neko nezinaaja par kopu reizinaashanu, mums bij maaciits par kopu saskaitiishanu, atnjemshanu, apmeeram zinaajaam kas ir kopas... bet kopu reizinaajums nebija atrunaats...

Un pasniedzeejs deva pozitiivu atziimi, ja definiicja bij KOREKTA nevis par to, ka taa bij PAREIZA!

Tobish fiicha ir taada... ko tu pats saki... ja cilveeks var pamatot savus uzskatus, pat ja tie ir nepareizi... vinjsh ir kudii deriigaaks nekaa cilveeks, kursh bez pamatojuma atkaarto pareizu atbildi!
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.06.17 14:34:28
Jošs Mulders

Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.06.17 15:26:43
Jošs Mulders
Un pasniedzeejs deva pozitiivu atziimi, ja definiicja bij KOREKTA nevis par to, ka taa bij PAREIZA!

Un tagad nodefinē jēdzienus KOREKTS un PAREIZS, pie kam tā, lai tie paliek spēkā tevis tikko aprakstītajā situācijā.

(Es gan domāju, ka pasniedzējs vienkārši novērtēja studentu intelektu.)
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.06.17 15:40:45
Un tagad nodefinē jēdzienus KOREKTS un PAREIZS, pie kam tā, lai tie paliek spēkā tevis tikko aprakstītajā situācijā.

Korekts - Tas buutu atbilstosh definiicijas definiicijai!
Pareizs - tas buutu gan korekts, gan atbilstoshss iistajai definiicjai, kaada ir pienjemta kopu algebraa!

Pasniedzeejs teica, ka visvairaak vinjsh baidiijaas, ka kaads gudrinieks uzrakstiitu, ka kopu reizinaajums ir tuksha kopa... Shaada definiicija buutu KORETKA, pilniigi nepareiza, un aarkaartiigi aspraatiiga... par to buutu ielikta pozitiiva atziime dotajaa situaacijaa!

Pasniedzeejs kaadu semestri muus dreseeja par to lai mees iemaaciitos korektas definiicijas rakstiit, un arii exaamenaa bij viena otra biljete par sho teemu!
Ja prasiisi man tagad visus atbilstoshos kriteerijus, vairs neaceros... Nu tur definiicija nedriixteeja defineet objektu ar sevi pashu, bij jaabuut nepretruniigai utt utjp... kaut kas taads... vienviennoziimiigai!

vilks. [94.246.127.26]
# Iesūtīts: 2010.06.17 16:04:31
Vilks iesaka jums tomēr nepiesārņot S.R. tēmu.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.06.18 08:52:10
vilks. [94.246.127.26]
paldies!
te izskanēja, ka labs darbs esot nepiedot pašam sev. ko pārējie par to domā?
vilks
# Iesūtīts: 2010.06.18 09:25:10
S.R.(katole)
nez, man šķiet, ka tiešām `nepiedot` sev ir nesaprātīgi. Ko varbūt ir labi darīt - nemeklēt attaisnojumus savai rīcībai, bet censties sevi redzēt godīgi un atklāti, kā cilvēku, kam piedošana vajadzīga tikpat daudz vai pat vairāk kā citiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 37 , pavisam kopa bijuši: 32644