atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Atšķirīgi teoloģiskie uzskati draugu vidū/ģimenē
vilks
Iesūtīts: 2010.06.02 19:14:14
Vai jūsu draugiem/dzīvesbiedram/ģimenes locekļiem ir atšķirīgi teoloģiskie uzskati kā jums pašiem? Vai mēdzat ar viņiem par tiem sarunāties?

Vai tas ir labi vai slikti, ka draugiem vai laulātajiem ir atšķirīgi uzskati par ticību, Dievu, kristīgo tradīciju u.tml.?

Diskusija primāri kristiešiem. Var rakstīt arī nekristieši, bet - tēma NAV domāta savas taisnības pierādīšanai attiecībā uz Dieva esamību/neesamību un citiem foruma "mūžīgajiem jautājumiem".
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 .
AutorsZiņas teksts
Kurilbobs [91.188.42.9]
# Iesūtīts: 2011.08.18 14:41:33
qwerty [212.93.105.43]
man nav pieredze, ka man kadam kaut kas japierada, jo es ar savu tiiciibu nevienam neuzbaazhos. bet ja mani uzskata par kamieli manas ticiibas delj, nu tad sorrii - kas gan var buut kopiigs ar taadu?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.08.18 15:10:58
qwerty [212.93.105.43]
mans demokrātiskums jau izpaužas tajā, ka pieļauju bērna kristīšanu sasniedzot apzinīgo vecumu - tā ir viņa izvēle, ne mana, kam ticēt - es tikai varu piedāvāt viņam iespējamos variantus!

Atļaujas došanai, kad bērna izvēle un lēmumi būs jau viņa paša un pa lielam ārpus tavas tiešas kontroles, nav nekāda sakara ar demokrātismu kā to parasti saprot.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.08.18 15:23:24
KPax.
Iespējams, protams, ka viņi pieder dažādām konfesijām, tomēr šis apstāklis varētu radīt ne mazāku disonansi kā tad, ja viens būtu kristietis, bet otrs, piemēram, budists

Un ko tev šādu sviestainu iespējamību apspriešana? Izskatās, ka meklē kur tik iekost kristietībai.

Mana viedokļa pamatā ir mana pieredze. Nedomāju, ka par doto jautājumu Tavs viedoklis/Tava pieredze ir ar kko pamatotāks nekā manējais. Domāju, tieši otrādi - man ir pieredze būt kopā ar cilvēku, kurš ticības jautājumos domā savādāk nekā es. Vai Tev ir tāda pieredze?

Tāda pieredze man nav.
Pieredze nav ne pamatota, ne nepamatota, tā ir fakts. Pamatojums ir nepieciešams, ja savu pieredzi sāk vispārināt vai sniegt secinājumus.

Šajā gadījumā tev nav kristieša pieredzes dzīvot kopā ar kristieti, bet secinājumi tev bija.

P.S. Ja vēl neesi laulājies (vienalga, kurā iestādē), cerams, ka gatavību pieņemt otru cilvēku apliecināsi arī šajā it kā formālajā formā
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.18 16:57:05
qwerty [212.93.105.43] KPax.
Jūs lieliski demonstrējat, kuriļboba teikto par pie nekristiešiem tik bieži vērojamo nespēju cienīt kristieša ticību. Lūk, kas tikai nav saprotams, kāpēc jums nepatīk, ka `kamieļi` atzīst par labāku partnerību ar sev interesantākiem citiem `kamieļiem`?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.18 17:26:29
Ctulhu
Ja tās būtu kristiešu - kristiešu ģimenes, būtu vēl laimīgāk noteikti. Cik pazīstu kārtīgas kristiešu ģimenes un nekristiešu, pirmās tiešām ir vidēji laimīgākas.
Češīras Kaķis [78.84.58.11]
# Iesūtīts: 2011.08.18 18:08:40
Man ir ļoti pozitīva pieredze (ko gan es šeit īpaši negribētu izvērst) šajā jautājumā. Es gribu tikai izteikt dažus secinājumus. Pirmkārt, tolerance aizsākas un veidojas ģimenē kā cieņa pret bērna unikalitāti, izvēlēm utt. Vēlāk tad nebūs problēmu cienīt cilvēkus, kas kaut kādā ziņā atšķiras no manis. Otrkārt, no vecākiem saņemtā mīlestība palīdz veidot stipru identitāti, un tad citu citādība (arī reliģiskā) nešķiet apdraudoša un ierobežojoša. Treškārt, mīlestība ir brīvības bērns, un psiholoģiska varmācība pasaules uzskata jautājumos ir pats pretīgākais, ko es varu iedomāties, tikpat pretīga varbūt vēl ir vienīgi demagoģija Dieva vārdā. Bet Dievam dažādi zvēriņi ir vajadzīgi! Dixi. Češīras Kaķis.
biča
# Iesūtīts: 2011.08.18 18:14:13
Aivars
Kristiešu ģimenēs ir biežāk sastopama slimā tieksme otru nest kā "savu krustu" un samierināties ar tādām īpašībām, no kurām pie pilna prāta esošam cilvēkam vajadzētu bēgt - kādu nu Dieviņš devis, ar tādu jādzīvo, tas nekas, ka dzer vai sit... Tas, ka vajadzēja rūpīgāk izvēlēties, nevis pieņemt, ka "Dievs tādu devis". Īpaši apvienojumā ar Latviešu Lielā Cietēja fenomenu....
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.08.18 18:20:15
biča
Cik nu es zinu par nelabvēlīgajām ģimenēm, tās veidojošie cilvēki nav ticīgie.
vilks
# Iesūtīts: 2011.08.18 19:04:31
Cien. diskutētāji - gan kristieši, gan nekristieši,

ļoti priecājos par jūsu katra ieguldījumu diskusijā, tomēr uzskatu, ka pašlaik tā novirzās neveselīgā kaut kādas mistiskas savas taisnības pierādīšanā citiem. Diskusijai principā neko nedod apgalvojums "a es par vienu reizi vairāk varu pateikt, ka man ir taisnība".

Man drīzāk interesē pieredze + risinājumi, kā atšķirīgiem cilvēkiem sadzīvot ģimenēs, un es būtu pateicīga, ja katrs nāktu ar savu pozitīvo risinājumu un censtos papildināt un precizēt citu teikto, nevis nepārtraukti apkarot. Tie kari neko diskusijai nedod, vai paši to nemanāt?

Mēģinām turpināt tikpat kvalitatīvi, kā lielākoties iepriekš?

Kurilbobs [91.188.42.9]
ja mani uzskata par kamieli manas ticiibas delj, nu tad sorrii - kas gan var buut kopiigs ar taadu?
es vispār domāju, ka nevienā ģimenē nav iespējama normāla sadzīvošana, ja kāds kādu uzskata par "kamieli" (neatkarīgi no reliģiskajām u.c. pārliecībām).
dafne
# Labojis dafne: 2011.08.18 19:28:08
vilks
sapratu,vilks
man ljoti krasi mainijusas domas kops iekomenteju ssaja temaa pirmo reizi un varu teikt ka man ngimenes dzive cieta krahu tiesi si iemesla delj..ka viens kristiec,bet otrs nav...pie tam man nebija problemu iet lidz galam..bet nekristietim diemzel dzives uztvere un prioritates pavisam citadas...un vienkarsi vari noplatit rokas...un noskatities,ka viss sabruk.Ta ir tada bediga pieredze...Ko varu ieteikt,vienkarsi ljaut iet nekristietim...Dievs taja bridi kristietim dod visu kas nepieciessams,lai to parvareetu
Sii nav tada pozitiva pieredze..bet varbut kadam noder ari taada

Bet es nedomaju ka ta notiek ar visam gimenem,kuras viens ticigs otrs ne..man tapat ir zinamas kristiessu gimenes,kuras ir kaut kadu iemeslu delj izjukussas....ir pat abi bijussi no vienas konfesijas...taa,ka visaadi dzivee var buut
n.biča [85.254.212.237]
# Iesūtīts: 2011.08.18 22:59:25
Mārtiņš
Es gan tādas diemžēl zinu - tādi veči ij pacenšas savu vardarbību censties pamatot Bībelē
Zane55 [80.232.224.159]
# Iesūtīts: 2011.08.23 16:14:40
Labi, ka manā Bībelē Dievs pa tik grūtiem jautājumiem nerunā...
biča
# Iesūtīts: 2011.08.23 20:10:27
Mārtiņš
Acīmredzot, Tu nedzīvo laukos un visticamāk uzskati, ka alkoholisms padara cilvēku par ateistu. Tomēr visbriesmīgākais man zināmais gadījums ir tepat Rīgā un bez alkohola, tikai drausmīga vardarbība, ko sieva panesa un slēpa gadiem - viņas vīrs bija savā baznīcā kalpošanas amatā un draudzē ļoti iemīļots.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.08.24 10:46:18
biča
Alkoholisms novērš no ticības, vai vismaz nelabvēlīgi to ietekmē.
Laikam tomēr ir arī ļoti skumji gadījumi tā saucamo ticīgo vidū.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.08.24 11:15:04
Ctulhu
Alkoholisms vai alkoholizēts stāvoklis ir bijis nopietns katalizators ne viena pasaules uzskata veidošanā.
Atvasaras Balss
# Iesūtīts: 2011.09.22 14:01:44
Ctulhu
Nu re, par kaut ko tomēr mēs varam vienoties.
sabio
# Iesūtīts: 2012.09.17 17:28:39
vispār jau amizanti lasīt diskusiju, kurā visi polemizē ar Ctulhu, savukārt gandrīz visi (izņemot pēdējos ar alkoholismu) ir izdzēsti...
Manuprāt ne tik daudz nozīme abu laulāto kristiešu atkšķirīgajiem teoloģiskajiem uzskatiem, konfesijām u.tml., cik tam, cik viņos ir fanātisms. Jo ja viens būs superfanātisks kristietis tādā nozīmē, ka ļoti daudz laika, finansiālo u.c. resursu atdos tieši draudzei, nevis ģimenei, nu tad es nezinu, cik ilgi šāda ģimene pastāvēs... Zinu vismaz vienu, kas dēļ tā izjuka.
Un vēl- ja palasa Bībeli, JD, tur taču ir pieļautas laulības neticīgo un ticīgo starpā! Tā kā kristiešiem, kam tas liekas kaut kas galīgi nepieņemams, jāaizdomājas, kāpēc viņiem tā liekas... Ko (nepa)saka baznīca, ko Bībele...
rainars
# Iesūtīts: 2012.09.17 18:19:21
var jau ar pacelt te mūža zaļo jautājumu, vai kāds kas paļaujas uz likumiem , un cits kāds kurš balstīts žēlastībā un līdz ar to jauns radījums kurš tiecas piepildīt Dieva Mīlestības prasības? Bet nu jā , kamēr rīta zvaigzne uzlēks mūsu sirdīs ir jāsaprot ka kamēr uzreiz nav..... .
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 76 , pavisam kopa bijuši: 33100