atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Atšķirīgi teoloģiskie uzskati draugu vidū/ģimenē
vilks
Iesūtīts: 2010.06.02 19:14:14
Vai jūsu draugiem/dzīvesbiedram/ģimenes locekļiem ir atšķirīgi teoloģiskie uzskati kā jums pašiem? Vai mēdzat ar viņiem par tiem sarunāties?

Vai tas ir labi vai slikti, ka draugiem vai laulātajiem ir atšķirīgi uzskati par ticību, Dievu, kristīgo tradīciju u.tml.?

Diskusija primāri kristiešiem. Var rakstīt arī nekristieši, bet - tēma NAV domāta savas taisnības pierādīšanai attiecībā uz Dieva esamību/neesamību un citiem foruma "mūžīgajiem jautājumiem".
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
KPax.
# Iesūtīts: 2011.08.18 12:50:01
Mārtiņš

Pavēro, par ko ir diskusijas forumā...
Pārsvarā tās ir par jautājumiem, kuros domas dalās, nevis par jautājumiem, par kuriem visi ir vienisprātis vai ne?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.18 12:54:41
KPax.
Klau, te vairāki cilvēki AR PIEREDZI konkrētā jautājumā savas domas ir izteikuši. Kas jūs bezdievjus dīda šeit mēģināt pierādīt, ka mūžīgi strīdi ar jums kādai laulībai par labu nāktu?
Laulībā ir vajadzīgas kopīgas intereses, vienojošas, īpaši jau tādos fundamentālos jautājumos.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.08.18 12:57:26
KPax.
Pavēro atbildes forumā. Pavēro jautājumu dinamiku, kur par ticības jautājumiem sarunājas kristieši ar citādajiem.

Ja tev ir kāds hobijs vai kāda nopietna profesionāla interese, pavēro, kāda ir saruna ar cilvēku, kam tas interesē, bet kurš tajā jautājumā neko nezin (neprot, nepraktizē, ...). Pēc vairākām šādām sarunām konstatēsi, ka pa lielam atkārtosi vienu un to pašu, un ja tev patīk, tad ir pat interesanti. Tā būs sludināšana.

Bet, ja sarunbiedrs tavu interesi nepavisam nedala vai pat apstrīd - tur nekāda jēdzīgā saruna vispār nebūs. Max. pļāpas pie alus vai tējas, vai kas kuram iet pie sirds.

Un visbeidzot, ar līdzīgiem, tēmā iesaistītiem cilvēkiem ir, tā teikt, cits sarunas līmenis. Un viņiem nav jābūt mega profiem, lai saruna būtu būtiski kvalitatīvi augstvērtīgāka nekā visos citos gadījumos.
KPax.
# Iesūtīts: 2011.08.18 12:59:13
Aivars

Nu ja Tu nespēj pieņemt otru cilvēku tādu, kāds viņš ir, ar visām viņa domām, uzskatiem un viedokļiem, tad, protams, Tev taisnība, no strīdiem neizbēgt. Bet vai tiešam Tu mīli otru cilvēku tāpēc, ka viņš domā tieši tāpat kā Tu? Ja tā, tad...
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.08.18 13:03:24
KPax.
Cik gadus tu jau dzīvo laulībā? Cik bērnus esi izaudzinājis?
KPax.
# Labojis KPax.: 2011.08.18 13:07:10
Mārtiņš

Punkts divi foruma noteikumos aizliedz atbildēt uz Tavu jautājumu precīzi, tomēr - pieredze un bērnu skaits ir pietiekoša, lai par šiem jautājumiem man būtu savs viedoklis.

Bērnu audzināšana un izglītība šai aspektā tiešām varētu būt zināmu nesaskaņu avots, tomēr, ja divi cilvēki ir kopā ne tikai tāpēc, ka tos vieno kopēja ticība, tad arī šos jautājumus var atrisināt.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.18 13:11:04
KPax.
Tev trūkst pats svarīgākais- kristīgas ticības pieredzes.
Kurilbobs [91.188.42.9]
# Iesūtīts: 2011.08.18 13:14:10
KPax.
vai tiešam Tu mīli otru cilvēku tāpēc, ka viņš domā tieši tāpat kā Tu?
vai tad ja ir divi kristieshi, tad vinji obligati doma vienaadi? Vai tavuprat, divi aarsti un divi datorikji arii vienmeer domaas vienaadi??????? Runa ir pat to, lai buut kopiiga dziives vertiibu platforma....vienkarshi, ja ir divi kristieshi, tad vinju izejas punkts ir vienes - Dievs ir! Ja ir kristeitis ar nekristieti, tad kristietim parasti nemitiigi jaapieraada, ka vinsh nav kamielis.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.08.18 13:15:14
KPax.
Nē neaizliedz gan.
Par to, ka tev kāds viedoklis ir savs, nešaubos. Svarīgāk ir - kāds un kā tas pamatots. Pagaidām izskatās, ka tavam viedoklim ir švaks pamats.
KPax.
# Labojis KPax.: 2011.08.18 13:21:21
Kurilbobs [91.188.42.9]

vai tad ja ir divi kristieshi, tad vinji obligati doma vienaadi?

Nu ja abi IR kristieši, tad ticības jomā tiešām domā vienādi - tas ir tas fundamentālais jautājums, ko Aivars piesauc. Iespējams, protams, ka viņi pieder dažādām konfesijām, tomēr šis apstāklis varētu radīt ne mazāku disonansi kā tad, ja viens būtu kristietis, bet otrs, piemēram, budists. Starpkonfesionālās diskusijās spalvas pa gaisu brīžiem iet vairāk kā citur...

Ja ir kristeitis ar nekristieti, tad kristietim parasti nemitiigi jaapieraada, ka vinsh nav kamielis.

Kā jau teicu, ja otrs nespēj pieņemt cilvēku tādu, kāds viņs ir, jautājums ir - kāpēc viņi ir kopā?
svētais
# Iesūtīts: 2011.08.18 13:23:17
es domāju, ka neeksistē cilvēki ar vienādiem teoloģiskiem uzskatiem. Var būt pa lielam jā, bet tie atškirsies kaut kādos jautājumos. Turklāt teoloģija, kas neatbilst konkrētos punktos mācībai par pareizu praktisko dzīvi ir ārā metama. Bet kopumā man ir paveicies, ar sievu apmeklējam vienu draudzi. ar vecomāti , kurai viņas Dievs ir draudzes apmeklējums reizēm pārrunājam to, ka Dievs ir Jēzus, nevis draudzes apmeklējums. meita arī iet ar mums vienā draudzē. Bet radiniekiem cenšamies pastāstīt par Jēzu, nevis vilkt uz draudzi.
Kurilbobs [91.188.42.9]
# Iesūtīts: 2011.08.18 13:24:39
KPax.
jautājums ir - kāpēc viņi ir kopā?
tas ir labs jautajums.
svētais
# Iesūtīts: 2011.08.18 13:27:18
draugi man arī pamatā ir no draudzes. bet ir arī tādi, kas nav no draudzes. no tiem es daudz varu mācīties par citu pieeju jautājumiem. reizēm liekas, ka Dievs speciāli mani saliek ar citu draudzū kristiešiem, lai es apskatos, ka arī tur Dievs darbojas un ir tikpat liels un varens to draudzes locekļu acīs, tāpat kā manās. tas priecē par šadu pieredzi, esmu ļoti pateicīgs Dievam.
qwerty [212.93.105.43]
# Iesūtīts: 2011.08.18 14:05:01
īsās atbildes, pirms jautājuma slēgšanas:
armilo - ja esi kristietis, kāpēc gan savu bērnu neaudzināt islāma garā? nekas taču Tavā izpratnē nemainās..ne?

Mārtiņš - mans demokrātiskums jau izpaužas tajā, ka pieļauju bērna kristīšanu sasniedzot apzinīgo vecumu - tā ir viņa izvēle, ne mana, kam ticēt - es tikai varu piedāvāt viņam iespējamos variantus!

Kurilbobs - traki runāt ir ar pārliecinātiem kristiešiem, kas pie mazākās nobīdes no viņu pieņemtās normas, tevi nosauc par neticīgo, ateistu vai vēl labāk - komunistu(variet minēt - vai tāds spriedums ir labvēlīgs auglīgām sarunām?)

Aivars - man ir taisnība..tu kļūdies..man tevi jātgriež uz pareizā ceļa - šī nostāja mani visvairāk kaitina pārliecinātos kristiešos!

paldies visiem kas izteicās

ps. skatos ka esmu bik iebraucis auzās ar foruma izvēli - idejiski tas pats, kā veģitāriešu forumā prasīt viņuprāt labāko gulaša recepti

pss. ies
qwerty [212.93.105.43]
# Iesūtīts: 2011.08.18 14:06:40
(piii..norāva teksta beigas)

pss. iesaku jums visiem piestrādāt pie savas tolerances pret citādi domājošiem - par ļaunu nenāks!
Kurilbobs [91.188.42.9]
# Iesūtīts: 2011.08.18 14:17:32
qwerty [212.93.105.43]
traki runāt ir ar pārliecinātiem kristiešiem, kas pie mazākās nobīdes no viņu pieņemtās normas, tevi nosauc par neticīgo, ateistu vai vēl labāk - komunistu(variet minēt - vai tāds spriedums ir labvēlīgs auglīgām sarunām?)
Tu to par sevi vai kaa? Man ar sho tekstu nav nekada sakara.
Kurilbobs [91.188.42.9]
# Iesūtīts: 2011.08.18 14:19:39
qwerty [212.93.105.43]
starp citu tava netolerance sheit ari ljoti labi redzama, tu vispar neizlasi otra tekstu, bet sper laukaa uzreiz savus pienjemumus. Pieljauju, ka tavai otrai kristiigajai pusei varetu but gruutiibas ar dialogu ar tevi.
qwerty [212.93.105.43]
# Iesūtīts: 2011.08.18 14:33:21
Kurilbobs [91.188.42.9]
sorry, nebij vērsts konkrēti pret tevi - bet vispārināti
tu kādas lapas iepriekš rakstīji - ""traki ir ar nekristieshiem....tas tomeer ir apgruutinoshi, ja nevari runat ar cilveku par sev noziimiigu teemu" - pagriezu to visu otrādāk..tā teikt no mana skatu punkta..

ps. atkal vispārināti..bet gribētu redzēt, kā jūs savu taisnību pārliecinātam islāmistam pierādītu? neticīgais viņa skatījumā, būtu jūs, ne viņš!
vilks
# Iesūtīts: 2011.08.18 14:36:50
qwerty [212.93.105.43]
hmm, ja tu paskaidrotu labāk, kas ir tava problēma, iespējams, mēs varētu pateikt ko vairāk.
Par to, ko tu aprakstīji, es neko vairāk pateikt nevaru. Ja cilvēks maģiski tic kristības apsardzībai, tad pierunāt viņu nekristīt bērnu būtu līdzīgi kā mēģināt viņu pierunāt bērnu nebarot.

Vienīgā reālā iespēja - pamēģini otru iesaistīt kādā baptistu draudzē vai līdzīgā, viņi bērnus nekrista. Tiesa, nevaru garantēt, ka tas neradīs citas problēmas attiecībās.

Bet kas gan ir tiesa - nevienu šādu jautājumu attiecībās nevar kā nākas atrisināt, ja nav vēlēšanās runāt un otrā pēc būtības ieklausīties. Ar to pieeju, ko tu demonstrē pašlaik, var vienīgi jautājumus aprakt un atstāt nerisinātus... kādu laiku tā dzīvot var, tomēr tie ir kā vecas mīnas - var nejauši tikt aizskarti un sprāgt, iznīcinot daudz vērtīga. Var, protams, arī nesprāgt.
KPax.
# Labojis KPax.: 2011.08.18 14:38:31
Mārtiņš

Par to, ka tev kāds viedoklis ir savs, nešaubos. Svarīgāk ir - kāds un kā tas pamatots. Pagaidām izskatās, ka tavam viedoklim ir švaks pamats

Mana viedokļa pamatā ir mana pieredze. Nedomāju, ka par doto jautājumu Tavs viedoklis/Tava pieredze ir ar kko pamatotāks nekā manējais. Domāju, tieši otrādi - man ir pieredze būt kopā ar cilvēku, kurš ticības jautājumos domā savādāk nekā es. Vai Tev ir tāda pieredze?

Ir o.k., Aivar?

(es pārfrāzēju jautājumu, Mārtiņ, iepriekš tas bija tiešāks...)

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 104 , pavisam kopa bijuši: 32711