atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Klusuma meditācija un dēmoni
Merlins
Iesūtīts: 2010.05.28 19:20:50
Palaikam ir dzirdētas bažas, ka meditēšana rada briesmas nonākt dēmonu varā. Lasīju par to interesantu spriedumu pie Tomasa Kītinga:
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 29 . 30 . >>
AutorsZiņas teksts
Memekija
# Iesūtīts: 2010.06.03 11:15:25
Merlinsnu tās atšķirības jau ir nebūtiskas. Kādu lūgšanas formulu iesaka Kītings? (tas tā- ziņkārības dēļ)
godwit
# Iesūtīts: 2010.06.03 11:15:52
Merlins
"...jāapsēžas uz palodzes"
Hmm, sēdēt uz palodzes nav visai droši. Ok, tēma ir interesanta un pietiekoši dziļa. Lai spriestu par Kītingu ir jāiepazīst karmelītu lūgšanu tradīcija. Tam man šobrīd nav laika. Jautājums tāds: Kā Kītings iesaka apgūt "centralizēto lūgšanu"? Tas ir iespējams individuālā ceļā, mājas apstākļos, vai ir nepieciešams iziet attiecīgus sagatavošanas kursus. Kur, un kā notiek apmācība?
Memekija
# Iesūtīts: 2010.06.03 11:29:17
Kā Kītings iesaka apgūt "centralizēto lūgšanu"? Tas ir iespējams individuālā ceļā, mājas apstākļos, vai ir nepieciešams iziet attiecīgus sagatavošanas kursus. Kur, un kā notiek apmācība?
Šitā arī ir interesanta tēma- dažādas tradīcijas, kā to lietu uzsākt, bet pēc tam pie tā paša vien nonāk. Nesen lasīju, kā pravoslāvi to dara. Pati uzsāku pēc Ipaši-Memekijas-Stulbumam-Piemeklētas metodes, kuru nosapņoju.
Merlins
# Iesūtīts: 2010.06.03 11:41:13
godwit

Mjā, gadās, ka aizmieg, izkrīt pa logu un nositas. Bet tad jau atkal ir apustulis Pāvils, kas atdzīvina par ticības stiprinājumu visiem. (Apd.9:9-13)

Kaut ko noteikti var darīt mājās, bet zinošs garīgais vadītājs ir liela svētība ne tikai meditācijā, bet vispār garīgajā dzīvē. Daži video ar viņu:

http://www.youtube.com/watch?v=3IKpFHfNdnE
http://www.youtube.com/watch?v=bcc5_R9415Q

Memekija

Kītings īpaši neiesaka nevienu lūgšanas formulu, tika saka, ka vienas meditācijas sesijas laikā nevajag "šopot apkārt" pēc dažādiem vārdiem. Bet no pieredzes varu teikt, ka labāk ir lietot vienu un to pašu vārdu. Ja lieto dažādus un neviens nav īsti iegājies, tad, apjēdzot, ka esmu aizklīdis pakaļ domām, ir jāpiepūlas, lai atcerētos, kāds tad bija sakrālais vārds. Pēc Kītinga sakrālais vārds var būt, piemēram: Dievs, Jēzus, Gars, Abba, amen, miers, klusums, slava, mīlestība, klātbūtne, uzticība utt. Saturs nav būtiskais - jo mazāk vārds piesaista uzmanību sev, jo labāk. Ir arī garākas lūgšanas, bet tās lieto nedaudz citam mērķim - emocionālo programmu nojaukšanai un to "ierakstu" aizstāšanai ar lūgšanas "ierakstiem".

Draugi, tāds pārpratums ir iznācis! Es neesmu kristīgās meditācijas skolotājs, kas var lietpratīgi atbildēt uz visiem jautājumiem. Šobrīd es vienkārši cenšos iepazīt un izprast, kas tas ir un vai man tas der. Man liekas, ka pārāk bieži cilvēki izsaka spriedumus (parasti nosodošus) par lietām, ko nav papūlējušies izzināt. Šajā diskusijā mans nolūks nebija mācīt Kītīngu, bet tikai padalīties ar interesentiem savos šī brīža atklājumos. Pārbaudiet kritiski visu, ko esmu še teicis.

Memekija
# Iesūtīts: 2010.06.03 11:47:00
Merlins Pārbaudiet kritiski visu, ko esmu še teicis.
pēc visa, ko tu esi teicis, tu izliecies baigi gudrs Vispār es šausmīgi priecājos, ka ir pat vairākas tīri kristīgas meditācijas tradīcijas, savādāk skeptiķi par daudz mēģina mums budismu pierakstīt.
godwit
# Iesūtīts: 2010.06.03 11:54:40
Merlins
"Draugi, tāds pārpratums ir iznācis!"
Skaidrs. Es tieši sākumā tā arī nodomāju, ka Merlins ir samācījies labas lietas, un tagad atnācis ar mums tajās dalīties. Varbūt labāk no sākuma ir pārbaudīt pašam, atzīt par labu, un tikai tad nest tālāk pasaulē. Citādāk sanāk tāda gavas jaukšana mums vienkāršajiem kristiešiem.
Memekija
# Iesūtīts: 2010.06.03 11:58:52
godwit Merlins ir samācījies labas lietas, un tagad atnācis ar mums tajās dalīties. Bet tas taču ir superīgi!!
godwit
# Iesūtīts: 2010.06.03 12:05:18
Memekija
"Bet tas taču ir superīgi!!"

Superīgi būt tad, ja cilvēks būtu pats par to pārliecināts. Līdz pārliecībai te vēl ir patālu: "Šobrīd es vienkārši cenšos iepazīt un izprast, kas tas ir un vai man tas der."
Merlins
# Labojis Merlins: 2010.06.03 12:05:44
godwit

Merlins arī ir vieknāršs kristietis, vienmēr ceļā, un vienmēr priecīgs ka kādu gabalu var iet kopā ar citiem, dzirdēt kādu padomu, nevis nevis tikai nākt un atnest kaut ko "vienkāršajiem kristiešiem".

No līdzšinējās pieredzes varu teikt, ka kontemplatīvā lūgšana man ir palīdzējusi būt labākam kristietim un reālās dzīves stresa situācijās nepazaudēt apjēgu, kādam Garam es piederu.

Memekija

Jā, man arī tās paralēles ar meditāciju praksi zen vai budismā, kas tiek uzsvērtas dažās grāmatās, neko nepalīdz, bet drīzāk apgrūtina. Man patīk, ka pie Kītinga līdz šim neko tādu neatrodu. Viņš atsaucas tikai uz seno kristīgās baznīcas mantojumu. Bet pieņemu, ka to paralēļu parādīšana ir noderīga kristiešiem, kas jūtas orientālo reliģiju valdzināti.
Merlins
# Labojis Merlins: 2010.06.03 12:07:19
godwit

Šobrīd esmu pārliecināts, ka tas man nekaitē, bet palīdz. Vai tas ir lūgšanas ceļš, kura izzināšanai gribu veltīt to laiku, kas man vēl atvēlēts - to gan vēl nezinu.
Pavasara balss
# Iesūtīts: 2010.06.03 12:08:22
Keatings tajā video saka - vispirms apsēdieties! Dariet to.
Baidos, ka ikdienas darbos un nekad nebeidzamajos pienākumos nez vai mēs paši spēsim šādu vai arī jebkādu citu dziļāku lūgšanas veidu iemācīties. Tur tiešām derētu kāds vadītājs, uz ko var paļauties, kam ir pieredze un māka rādīt šo ceļu.

Citādi mēs bieži paliekam tajā ātrajā ikdienas lūgšanā, kad īsi pievēršamies Kungam, lai pateiktos un pastāstītu to, kam lūdzam Viņa palīdzību. Ar tālāku Kunga iepazīšanu un tuvības atrašanu šādā ikdienā nekas neiznāk.
Arī dievkalpojums nav tā vieta, kur iespējams gremdēties dziļākā sarunā, piedzīvot tādu ilgstošāku Dieva tuvumu.
Tā nu reiz ir seno konfesiju priekšrocība, kurās ir adorācijas tradīcija u.c. mierpilnas Dieva pielūgsmes prakses.
Memekija
# Iesūtīts: 2010.06.03 12:10:01
Merlins Jā, man arī tās paralēles ar meditāciju praksi zen vai budismā, kas tiek uzsvērtas dažās grāmatās, man neko nepalīdz, drīzāk apgrūtina. Ja tā godīgi, tad man netraucē.Bet daudzus "pareizākus" kristiešus gan tas var atbaidīt.
Memekija
# Iesūtīts: 2010.06.03 12:14:25
incognito Lai arī neesmu kristietis, man arī sagribējās aizbraukt uz to Elijas namu uz kādu no kursiem. Šogad nespīd vietas jau sen aizsistas. Man noveicās aizbraukt, kad vēl mazāk populārs bijaGribēju šovasar arī , bet- par vēlu
godwit
# Iesūtīts: 2010.06.03 12:15:46
Merlins
"Merlins arī ir vieknāršs kristietis"

Merlins var pasvītrot to, ka ir vienkārši Merlins, kaut 10 reizes, taču man tas nepalīdz. Es zinu, kas ir Merlins, un man katra Jūsu parādīšanās forumā un katrs jūsu vārds ir teju vai likums. Tas tā, pus pa jokam pus pa īstam, kristīgi jokojoties. Svētā Gara vadību Jums visās lietās!
Pavasara balss
# Iesūtīts: 2010.06.03 12:17:43
Memekija,incognito
Arī Mazirbē notiek kristīgās meditācijas. Tagad pat jūnijā būs. Paskaties tepat mājas lapā, ja interesē.
Memekija
# Iesūtīts: 2010.06.03 12:21:00
godwit Es zinu, kas ir Merlins pačuksti citiem ar
Aivars
# Iesūtīts: 2010.06.03 12:28:48
godwit
Re kur būs mantra pret zombēšanu no jebkura burvja. Mazlietiņ no latviska dzena un dziļi kontemplatīvas meditācijas.
Memekija
# Iesūtīts: 2010.06.03 12:29:37
Arī Mazirbē notiek kristīgās meditācijas Ā, kaut ko pa ausu galam esmu dzirdējusi, ka būs. Par ignācisko stilu gan maz ko zinu, būs jāuzprasa Gugļu Mātei
godwit
# Iesūtīts: 2010.06.03 12:29:56
Pavasara balss
"Baidos, ka ikdienas darbos un nekad nebeidzamajos pienākumos nez vai mēs paši spēsim šādu vai arī jebkādu citu dziļāku lūgšanas veidu iemācīties. Tur tiešām derētu kāds vadītājs, uz ko var paļauties, kam ir pieredze un māka rādīt šo ceļu."

Tas, ka mums ir bezjēgā jāskrien, kā vāverēm ritenī, tur nav vainīgs Kītings vai kāds cits garīgais vadītājs. Tas, ka nespējam atrast laiku padziļinātai lūgšanai ir mūsu pašu nelaime. Vadītājs neiedos brīvu laiku. Ir jāsāk ar to, ka stingri ir jānodala lūgšanas laiks. Tas burtiski ir jāizkaro.

Memekija
Vienreiz jau pačukstēju, un manu komentāru izdzēsa. Lai jau Merlinam tiek mazliet atelpas, un ļausim viņam izbaudīt "vienkāršā" kristieša statusa burvību!
godwit
# Iesūtīts: 2010.06.03 12:34:00
Aivars
Super, latviej pašiem savs dzens!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 29 . 30 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 87 , pavisam kopa bijuši: 35287