atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi pasūtījuma slepkava
deprofundis
Iesūtīts: 2007.07.19 19:03:52
Labdien, es šodien kļuvu par pasūtījuma slepkavu. Pēc viņas lūguma atvedu viņai Postinoru, un viņa man atdeva naudu.
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
deprofundis
# Iesūtīts: 2007.07.19 19:08:57
kāda būtu bijusi kristīga rīcība šādā situācijā? a) nepirkt viņai postinoru un pie reizes pamoralizēt par grēku un bezatbildību - lai paliek stāvoklī un audzina savu bērnu viena pati sev par sodu! b) nopirkt, bet pamoralizēt- parādīt uz baļķi acī, pie reizes atceroties visas reizes, kad esmu nogalinājis pats - dusmās c) nopirkt, bet neņemt naudu, lai parādītu tuvākā mīlestību.
Es nezinu kā, bet lai vai kā šo risinātu, sanāk grēkot. kā tamlīdzīgas lietas risināt turpmāk? Kā, teiksim, ar kristīgajiem farmaceitiem? Vai viņi aptiekās pārdod meitenēm postinorus?
Balss
# Iesūtīts: 2007.07.19 20:35:57
Lūdzu, paskaidro, kādā sakarā viņa tev lūdza nopirkt postinoru - pieņemu, ka tās ir kontracepcijas tabletes? Vai tu esi viņas draugs/draudzene? Kaimiņš? Brālis? Mīļākais? Atkarībā no tavām attiecībām ar viņu, ir iespējama dažāda atbildība un dažāda reakcija uz šo lūgumu.
Akebono
# Iesūtīts: 2007.07.19 20:39:26
TV dzirdēju, ka katoļu aptiekāri kaut kur ir atlaisti no darba par to, ka sirdsapziņas dēļ nepārdeva prezervatīvus. Varbūt vajadzēja nepirkt, bet nemoralizēt par grēku un bezatbildību. Vienkārši pateikt kāpēc tu nevari piedalīties viņas pasākumā?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.07.19 21:43:16
Laikam vispirms , mums, neizglītotajiem , vajag paskaidrojumu - kas ir postinors? Ja tas ir kāds augļa nodzīšanas līdzeklis, lai izraisītu spontāno abortu, tad tas ir grēks. Ja tas ir kāds kontracepcijas līdzeklis, tad, cik man zināms, luteriskajā baznīcā kontracepcija netiek uzskatīta par grēku. Ja runa ir par izlaidību, tad tā jau ir cita tēma!
deprofundis
# Iesūtīts: 2007.07.20 00:36:27
postinors ir tā sauktā avārijas kontracepcija, jaunākais modes kliedziens/reklāmas uzvaras gājiens dzimumattiecību atvieglošanai. "Ja apaugļošanās jau ir notikusi , Postinor2 novērš apaugļotās olšūnas ieligzdošanos jeb implantāciju dzemdes gļotādā." - principā, tas pats aborts vien sanāk.
balss - esmu viņas radinieks.
akebono - šādi rīkojoties, es , iespējams, viņu padarītu uz visu dzīvi nelaimīgu un man būtu grūti atbildēt, kāpēc tad šī grēka sekas uz visu mūžu jāuzņemas viņai, nevis tam vecim, kam "gadījās". es nevaru ar moralizēšanu iemācīt cilvēku rīkoties atbildīgi Dieva un tuvākā priekšā.

Jāni Kalniņ, es nejautāju, vai tas ir grēks. Es zinu, ka tas ir grēks. Mana rīcība bija par kristieša pareizāko rīcību šādā situācijā.
Janis Diekonts
# Iesūtīts: 2007.07.20 09:10:37
Deprofundis-
Kada ir kristiga riciba,kad redzi,ka kadu bezpalidzigo un aizstaveties nespejigo velas nogalinat vinja pasha tuvakie?

Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.07.20 09:14:01
deprofundis,
Es tikai pajautāju, jo man nebija zināmi jaunākie medicīnas sasniegumi.

Bet Tu esi pacēlis vienu interesantu jautājumu: Patiesi, kāpēc atbildība par abortu gulstas tik vien uz sievietes pleciem? Vai tam saknes ir grēkā krišanā? Vai vīrietis nav līdzatbildīgs?

Bet ja mēs runājam par jautājuma morālo pusi, kas ietver bŗīvas dzimumattiecības, vardarbīgi ieņemta bērna dzīvošanas tiesības, apdraudējumu kādu slimību vai vides faktoru dēļ, vai arī tādu situāciju: dzemdībās iespējams glābt tikai vienu - māti vai bērnu, kurš ir tiesīgs izvēlēties? Tie ir visai smagi jautājumi, uz kuriem, man šķiet, neviens negribētu un laikam arī nebūtu godīgi sniegt viennozīmīgu atbildi.
Katolis
# Iesūtīts: 2007.07.20 10:56:02
Katoļu baznīca jebkura veida kontracepciju pieskaita pie slepkavības, vai pie nāves grēka.
Cilvēks grēko, ja apzināti izmanto kontracepciju un ka arī ja veicina to darīt citiem.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.07.20 12:29:56
Katolis

Jā, to es zinu un tas mani vienmēr ir mulsinājis: Kā var nogalināt to, kas vēl neeksistē. Man viens katoļu priesteris to tā pamatoja, ka ar kontracepciju mēs pretojamies eventuālam Dieva nodomam radīt dzīvību. Man tas vienmēr liecies aiz matiem pievilkts, jo tad jau atturēšanās no dzimumakta arī ir pretošanās Dieva nodomam radīt dzīvību! Bet tas jau tipiski RKB, kura ar savu grēku uzskaitījumu īstenībā sēž bauslībā.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.20 12:44:56
Iedomājieties cik daudz katoļu celibāts ir nogalinājis potenciālos bērnus! Vai tad RKB celibāts nav vislielākā pretošanās Dieva nodomam?
Katolis
# Iesūtīts: 2007.07.20 13:19:07
Mulders

Domāju, ka nē.
Priestera ordinācija katoļu baznīcā ir sakraments. Priesteris kalpo Dievam un cilvēkiem, nevis bērnu ražošanai.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.20 13:23:51
Un bērnu ražošana noteikti nevar būt kalpošāna Dievam un cilvēkiem?
Svilpaste
# Iesūtīts: 2007.07.20 17:19:58
Depofrundis. Smags jautājums, bet es laikam nepirktu, nemoralizējot, bet pasakot, ka man kā kristietim tas ir aizliegts.
Sieviete
# Labojis Sieviete: 2007.07.20 19:06:07
deprofundis Nezinu tehniskās detaļas - ja šis ir tas medikaments, kas izraisa ķīmisko abortu, nevis novērš apaugļošanos... Smagi... Un būs smagi gan viņai, gan tev, jo potenciāli kāda dzīvība varbūt tiešām ir iznīcināta. Mieru citādi atrast nevarēs kā tikai ar patiesu grēknožēlu--- Ja viņa šo ceļu neies, tad tas viņai tas var atgriezties pēc kāda laika kā neizskaidrojama depresija (tā raksta zinātnieki)... Bet arī tev---
Kā būtu bijis pareizi rīkoties? Es arī nezinu - tu biji starp diviem dzirnakmeņiem un izvēlējies it kā vieglāko ceļu.
Briinumsons [81.198.243.17]
# Iesūtīts: 2007.07.23 15:54:32
to Ctulhu


ja visi cilvēki kļūtu par pārliecinātiem katoļiem , tad līdz vairošanai tiktu labi ja 5% - 10% no cilvēkiem
10 - 25 bērni reti kurā ģimenē rastos
Cilvēku skaits samazinātos.
Rakstu par katoļiem , jo pats esmu katolis, apmeklēju visādus draudzes jauniešu pasakumus un un citus pasākumus

nedomāju , ka ar Luterāņiem ir citādi , nu varbūt "Jaunā Paaudze" Prieka vēsts" būtu izņēmums

bet Estrogēni ja kas vīrietim samaina grēcīgas tieksmes
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.07.23 18:28:39
Briinumsons Līdz šim izskatās tieši otrādi - katoļu zemēs un ģimenēs (vismaz Eiropā) vienmēr ir bijusi visaugstākā dzimstība.
Vai tiešām tu ierosini vīriešiem lietot sieviešu hormonu estrogēnu, lai samazinātu "grēcīgās tieksmes"? Vai zini, ko ap.Pāvils iesaka tiem, kas nevar atturēties, lai nekaistu kārībās - precēties!
Briinumsons [81.198.243.17]
# Iesūtīts: 2007.07.23 20:55:49
Sieviete
Paldies , par viedokli , tomēr situācija ir daudz sarežģītāka kā sākumā varētu likties ….
Ir gandrīz neiespējami apprecēties ar jebko,
Bet satikt būtni , kas būtu pietiekami, skaista pietiekami tikumīga un reliģioza ir vairāk kā neiespējami .
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.07.23 21:13:45
Briinumsons Iespējams ir, bet nu nevajadzētu vis - īpaši tev kā katolim - apprecēties ar jebko ... Lai sastaptu un varētu apprecēt būtni , kas būtu pietiekami, skaista pietiekami tikumīga un reliģioza , arī tev pašam ir jābūt tikpat skaistam, tikumīgam un religiozam - tātad - mission impossible! Bet nebēdā, Dievam visas lietas ir iespējamas - neskatoties uz tavu vājo skaistumu, reliģiozitāti un tikumību, Viņš var dot tev īsto un vispiemērotāko mūža biedreni. Lūdz Viņa padomu un palīdzību, un tad arī klausi Viņam.
+ talyc
# Iesūtīts: 2007.07.25 11:56:26
tev nebūs nokaut
http://www.lelb.lv/forums/?fu=l&rid=1&id=318
kaut..
# Iesūtīts: 2007.07.28 22:53:22
variants a) ar izmaiņām: nepirkt, bet cilvēcīgi aprunāties... un viss sliktākajā gadījumā atstāt bērnu bērnunamā vai sameklēt audžu vecākus (bet tas protams nav normāli, bet vismaz nenotiks pasūtījuma slepkavība)
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 73 , pavisam kopa bijuši: 3000