atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Par noenkurošanos un vecāku godāšanu
deprofundis
Iesūtīts: 2007.07.06 12:22:38
Tā sauktā "dzīves iekārtošana", "noenkurošanās" utt., piekritīsiet taču, vienmēr saistīta ar privātīpašumu, stabiliem ienākumiem (tātad - karjeru), ģimeni, utt., un ir viena no vilinošākajām un nevajadzīgākajām lietām, kas vieglāk par jebko citu transformējas elku kalpībā. tas ir kaut kas tāds, kas nemanot piezogas un pārņem ļoti daudz cilvēku, arī mācītājus. Bet, piemēram, iedomājieties cilvēku, kas jūt aicinājumu nenoenkuroties nekad. Un, šo pildot, viņš viegli nokļūst ārpus "tev būs savu tēvu un māti godāt". jo tie ir vecāki, kas no manis pieprasa bērnus, privātīpašumu, stabilus ienākumus, patiesībā tā ir viņu karstākā vēlme, bailes un bezmiega iemesls.
tad kā ir jādara, nesaprotu. vai ir jāklausa vecākiem vai jāseko savam aicinājumam.
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
deprofundis
# Iesūtīts: 2007.07.09 15:48:59
atbilde svilpastei - nē, neesmu materiāli atkarīgs. esmu tāds kā ceļojošais muzikants (tātad - nopelnu pietiekami, bet man nav ģimenes, māju, nekādas stabilitātes) - un gribu tāds arī palikt līdz mūža beigām, kaut kādā ziņā pat saskatu savu aicinājumu tajā. bet maniem vecākiem par to sāp sirds, ļoti sāp.
Balss
# Iesūtīts: 2007.07.09 19:39:45
deprofundis Tātad esi vientule (-is)? Un jūties labi? Bībele saka: nav labi cilvēkam būt vienam. Potams, uz pasūtījuma savu otro pusi atrast nevar. Bet ja vispār negrib? Jeb tu tā paspēlējies ar vienu, otru - bez saistībām?
piedodiet, ja kļūdos! [85.234.173.212]
# Iesūtīts: 2007.07.09 21:44:26
man šis viss ap deprofundis izklausēs pēc vienas vienīgas neapmierinātības un protesta. vieglas dzīves meklēšanas un baudīšanas. cerams, ka tas ir pārejas vecums. piedodiet, ja kļūdos.
deprofundis
# Iesūtīts: 2007.07.10 01:12:52
lūk, lūk, pietiek tik nerunāt šeit populārajā svētulīgajā slengā, lai tevi pieskaitītu laulības pārkāpēju ciltij.
Bībelē ir arī rakstīts par bezdzimuma cilvēkiem, bet nav rakstīts, ko darīt ar tēva un mātes godāšanu šādā situācijā.
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.07.10 01:54:54
deprofundis Kurš tevi pieskaita laulības pārkāpējiem? Ir arī cilvēki ar citādu orientāciju. Ja piederi tiem, tad varbūt vari mēģināt saviem vecākiem to atklāt? Ja nē, tev atliks visu mūžu izvirīties no atbildes. Bet varbūt tu vēlētos mēģināt šo orientāciju mainīt? Arī tāda iespēja pastāv.
deprofundis
# Iesūtīts: 2007.07.10 12:14:19
kādu orientāciju?! are you completely out of your mind?
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.07.10 13:06:37
deprofundis Ko tu satraucies? Ir taču arī tādi cilvēki! Un ja tu sevi netieši pieskaiti pie bezdzimuma cilvēkiem, kā tad to saprast? Neesi taču einuhs?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.10 13:10:15
dep, es nekādīgi nesapratu kāds sakars mātes/tēva godāšanai ar sexu?
viesturs
# Iesūtīts: 2007.07.10 15:54:14
deprofundi, ja vecaaki tev atradiis liigavu kas viniem patiik, kura peec vinu domaam ir tev kaa radiita, un vini sveeti tam tic ka tev ar vinu ir noteikti japrecas, bet tev savukaart vina nemaz neliktos pat simpaatiska, par miilestiibu nemaz nerunaajot, vai tad pieņemsi vecaaku gaadiigo "padomu" un viņu appreceesi lai vecaakiem izpatiktu???? man pat ir zinaami cilveeki kas ir gatavi taa izdariit ja vinu vecaaki to liktu

manas domas par to visu - vecaaki man ir devushi padomus, kas parasti ne ar ko labu nav beigushies. tad kad tomeer savu galvu lieku lietaa, tad parasti ir ok! te nevajadzeetu jaukt vecaaku godaashanu ar izpatikshanu vecaakiem. ja centiisies tikai kaadam izpatikt tu nebuusi patiess savaa sirdii, jo dariisi to tikai izpatikshanas peec.

veel vareetu teikt taa kaa dzelzcelaa. ja tu paaraak ilgi staaveesi pie zaljaas gaismas un nebrauksi uz priekshu, tad tev atbrauks pakalj ar lielo TEP lokomatiivi un aizvilks tavu vilcienu no blokposma uz depo, lai tu netraucee citiem braukshanu!
daina [80.90.1.171]
# Iesūtīts: 2007.07.10 16:15:03
paldies, deprofundis. es arī šodien izlasīju par tiem vecākiem un ļoti sasāpējā sirds par savu netaisnību pret viņiem. no vienas puses negribās pieņemt, ka tas attiecas uz šodienu, kad parūpēties par sevi un tā tālak ir tik svarīgi (rūpēties par savu pašapziņu un stāvokli), no otras - paklausība paliek paklausība. un tas ir pretstatā tik ļoti tam, kā es gribu dzīvot un kā Luters raksta, kā Dievs grib kā es dzīvoju. un tas prasa diezgan daudz iekšēji neērtu atteikšanos
daina [80.90.1.171]
# Iesūtīts: 2007.07.10 16:23:06
priekš zvaigžņu kariņiem
Mirga
# Iesūtīts: 2007.07.10 18:04:28
deprofundis, izskatās, ka Tavas vēlmes pamatā nenoenkuroties, varētu būt bailes. Bailes no kaut kādas atkarības vai kalpošanas elkiem, kā Tu izsakies. Un bailes par pamatu nu nekam neder. Varbūt var pamēģināt ar paklausību, kā daina iesaka. Nevajag jau visu uzreiz un nezin kā. Parunā ar vecākiem, padomā, varbūt tomēr varētu iekārtot savu mājokli, vai arī kaut kur citur sākt. Ja pirmais solis nav likts, viss ir tikai kaut kādi Tavi priekšstati. Liec pirmo soli tajā virzienā, kādu iesaka Tavi vecāki, nākošie tad parādīsies. Un Tu taču neesi viens. Pasauļu pasaules labākais padomdevējs ir Tev blakus.
viesturs
# Iesūtīts: 2007.07.11 01:22:41
kaa tad ir ar to aklo paklausiibu kas bieži vien ir pretrunaa ar Dieva vaardu? Deprofundi es tev ieteiktu lasi Dieva vardu (Biibeli), un luudz padomu viņam, jo mees jau te varam spriedeleet daudz un dikti, taa tikai tev samaisot galvu, ar muusu labo vai slikto (ko reizeem domaajam labu esam) pieredzi.
var buut taa, ka es piemeeram kļuudos pats to nezinot, un Dievs lai mani izglaabtu no sekaam, kas iestaasies peec tam, iedod tai lietai neparedzeetu pozitiivu iznaakumu. es ieraudziidams, sanaaca beigaas labi, situ pie kruutiim un saku - dariet kaa es un buus labi! savukaart labs man neapzinoties bija tikai iznaakums, nevis process. lietas gaita kuru tureeju labu esam, sanaak laba nebija! nu tas taa gari runaajot bet dari kaa sirds liek, ja liek buut kopaa ar vecaakiem un paklausiit tad dari taa!
deprofundis
# Iesūtīts: 2007.07.19 19:02:39
es patiešām nesaprotu, vai neviens no tiem cilvēkiem, kas man te dod mietpilsoniskus padomus, nav lasījis 1.Kor.7. nodaļu. kāpēc lai noenkurošanās būtu cilvēka dzīves vērtība? tā ir tāda pati ilūzija, ka tas, ka mums ir vajadzīgas skaistas drēbes un daudz naudas. mums nav vajadzīgs nekas, kā vien Dievs.
Balss
# Iesūtīts: 2007.07.19 20:41:23
deprofundis mums nav vajadzīgs nekas, kā vien Dievs. Vai tu kādreiz neiedomājies, ka varbūt Dievam esi vajadzīgs tu? Varbūt Viņš grib tevi lietot savam plānam - citu cilvēku labā? Es ar to negribu teikt, ka tev katrā ziņā jānoenkurojas mietpilsoniski... Cik tev gadu?
deprofundis
# Iesūtīts: 2007.07.20 00:40:54
Balss, izlasi uzmanīgāk manu jautājumu un sapratīsi, ka esmu jau sapratis to, ka Dievs, visdrīzāk, vēlas mani lietot kam citam, ne ģimenes dzīvei (tomēr tas nav droši zināms, un man nav skaidrs, kā to precīzi noskaidrot; varbūt es esmu vienkārši pārāk iedomīgs, lai kalpotu laulībā), bet vecākus tas stipri apbēdina.
Balss
# Iesūtīts: 2007.07.20 13:44:04
deprofundis tad kā ir jādara, nesaprotu. vai ir jāklausa vecākiem vai jāseko savam aicinājumam.
Bet vai tad tev jau ir skaidrs, kāds ir tavs aicinājums? Liekas, tu pats šaubies, vai un kāds tas ir. Lūdz Dievu, lai Viņš tev parāda tavu ceļu, kur tu vislabāk varētu kalpot Viņam. Iespēju ir bezgala daudz īstenībā. Ir pat visādi neortodoksi veidi - esmu lasījusi par kādu vācu kroga mācītāju, kurš regulāri sēžot krogā un esot pieejams apmeklētājiem, kas bieži grib runāties ar mācītāju. Es to nedomāju kā ieteikumu tev, bet gan jau Dievs var parādīt arī tev, kur tu Viņam vislabāk vari noderēt.
Bet vecākus labāk nesaukā par mietpilsoņiem (šis jēdziens vispār ir ļoti relatīvs - dažs ar to apzīmē pavisam normālu, cilvēcigu, stabilu dzīvesveidu, cits - mantrausīgu dzīvi zem ļoti zemām debesīm). Varbūt pacenties viņiem izteikt pateicību par savu dzīvi un audzināšanu, un pēc tam ar mieru un pacietību mēģini paskaidrot, ka tavs ceļš ir citāds. Bet varbūt jau arī nē - laiks rādīs...
viesturs
# Iesūtīts: 2007.07.20 19:13:08
Deprofundi `` varbūt es esmu vienkārši pārāk iedomīgs, lai kalpotu laulībā `` vai ta dziive lauliibaa ir kalpošana? paskaidro kaapeec taa domaa! Esi patiess pret saviem vecaakiem un saki vienreiz viņiem savu leemumu. ļoti iespēejams, ka tu saviem vecaakiem meegini izstaastiit kaa izskataas sarkanaa kraasa lai gan savu muužu viņi nav to redzeejuši, piedod nesanaaks! ja cilveeks sarkanu kraasu nekad nav redzeejis viņš to nekad nesapratiis.

Pieņem leemumu un sleedz diskusiju.
deprofundis
# Iesūtīts: 2007.07.22 02:32:43
vai tad laulības dzīve nav kalpošana?
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.07.22 09:22:00
deprofundis Nē, tas ir prieks! Tā ir draudzība mūža garumā! Protams, arī draudzība var pastāvēt tikai tad, kad viens priekš otra ir uzticams draugs, kad ir kopīgi pienākumi - pret bērniem, piemēram. Kad tu nenodod savu draugu. Bet tā ir uzticama kopība, kurai Dievs ir dāvājis arī laulības prieciņus, kas dzīvi dara jaukāku!
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 172 , pavisam kopa bijuši: 11489