atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Vienkāršība un skaidrība, kas ir Kristū
Maris
Iesūtīts: 2010.02.26 09:06:33
2.Kor.11:3. Bet es baidos, ka čūska, kas ar savu viltību piekrāpa Ievu, tāpat nesamaitā arī jūsu domas un nenovērš no vienkāršības un skaidrības, kas ir Kristū.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.26 12:41:21
Ctulhu
Laikam jau vienkārši un skaidri ir neko nedomāt un noticēt. Tas ir tiešām vienkārši.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.02.26 12:46:31
Ctulhu
1. kaa nemirsitiigais var nomirt?

Nomira miesā, dzīvs darīts garā.

2. Ko noziimee `nomirt par greekiem``?

Par taviem grēkiem, ko esi izdarījis, par tavu grēcīgo dabu, un par taviem grēkiem, ko vēl izdarīsi.

3. kaa es taa visa rezultaata palieku labaaks

Caur ticību Jēzum tu topi taisnots.

4. Kaapeec saada jociiga performance?

Vienīgais veids, jo grēks miesā top notiesāts uz nāvi.Jo bez asins izliešanas nav grēku piedošanas.

Un tu vēl saki sarežģīti. Vienkāršāk par vienkārsu un skaidrak par skaidru
Svētais
# Iesūtīts: 2010.02.26 12:48:37
EzītisMiglā

1) kā kāds var nomirt par maniem grēkiem, ja es tad vēl nebiju piedzimis?

Jo Dievam vakar , šodien un rīt ir viena laika josla.

2) kāpēc vispār kādam jāmirst par kāda cita grēkiem?

Vienīgais veids kā tevi izglābt

3) kāpēc tieši jāmirst?

Nomirst , jo grēks miesā notiesāts uz nāvi.

4) kas ir Jēzus miršana, ja viņš visu laiku palika dzīvs un pie pilnas apziņas? Pir tā paša - kas ir augšāmcelšana?

MIris miesā dzīvs darīts garā.

5) kāpēc mani jātaisno tādā veidā?

Jo nav cita ceļa.

Vai nav vienkarsi
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.26 12:51:12
Svētais

Pārņem stafeti, man jau sāk pietrūkt padoma, kā viņiem sludināt
Svētais
# Iesūtīts: 2010.02.26 12:55:30
Ctulhu
1. Kas tas gars taads ir?

Gars ir trešā daļa no cilvēka, kas ir cilvēks pats - viņa visdziļākā iekšējā būtība.

2. Nu jaanis sagrekoja, peeteris taapeec nomira. Kur jeega?

Nav jēgas par Jāni un Pēteri, bet ir jēga, ja tas ir Jēzus pats Dieva dēls, jo tad ir garantēta glābsana.

3. Tad jau visime kristieiem jaabuut ideaaliem, bet tas nav noveerojams.

Kristieši ir tādi paši cilvēki kā nekristieši ar to starpību, ka viņi ir glābti pateicoties Jēzus upurim, nevis pateicoties savam nopelnam. Kristieši cenšās dzīvot svētu dzīvi, lai tas nāktu viņiem par labu un nedotu piedauzību neticīgajiem. Tas ir process.

4. ``Jo bez asins izliešanas nav grēku piedošanas.`` Kaapeec taads mulkjiigs likums?

Dieva iestādīts, tur neko nevaru komentēt.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.26 12:58:30
Svētais
2) kāpēc vienīgais veids?

MIris miesā dzīvs darīts garā.
Miris miesā = fiziskais ķermenis pagalam?
"dzīvs darīts garā" = ???

grēks miesā notiesāts uz nāvi
Kas ir grēks? Process, rīcība, dzīva būtne, vai kas cits?
Tad jau tālāk - kā to var tiesāt, un kas ir grēka nāve?
Un - "kāpēc tieši jāmirst", prasot, es domāju, kāpēc Kristum tieši ir jāmirst? Un kā tad sanāk, ka grēks Kristus miesā notiesāts uz nāvi, un tāpēc Kristus miesai jāmirst?

bez asins izliešanas nav grēku piedošanas
Kāpēc? Piemēram, es savam bērnam varu visu ko piedot bez kādām tur asinīm, vienalga vai viņa, manām, kaimiņa vai vēl kāda.

Vai nav vienkarsi
Nav, jo rodās arvien jauni jautājumi.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.26 13:00:32
EzītisMiglā
Dieva iestādīts, tur neko nevaru komentēt.
Aha, tas gan vienkārši!
Ja pārējās atbildes būs tādas pašas, tad - tiešām, kur vēl vienkāršāk.
Vienkārši ir neuzdot jautājumus, bet noticēt pēc kādas iekšējās balss? Tikai tad jau vairs nav būtiski, kam tieši noticēt.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.26 13:02:46
Ctulhu
1. Pēc Muldera: cilvēks = miesa + dvēsele + gars.
Miesa = nesējs. Dvēsele = pēc būtības pati personība. Gars = interfeiss, saite ar Dievu.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.02.26 13:08:55
EzītisMiglā
) kāpēc vienīgais veids?

Jo Dievs tā izlēmis. Citas atbildes nav. Nav cits vārds cilvēkiem zem debess dots , kurā būtu dota pestīšdana kā vien Jēzus Kristus.

MIris miesā dzīvs darīts garā.
Miris miesā = fiziskais ķermenis pagalam?
"dzīvs darīts garā" = ???


Fiziskais ( vecais) ķermenis pagalam. Gars dzīvs un izcelts no ķemreņa. Vecais fiziskais ķermenis transformēts ( pārveidots) uz jaunu un nemirstīgu.

grēks miesā notiesāts uz nāvi
Kas ir grēks? Process, rīcība, dzīva būtne, vai kas cits?
Tad jau tālāk - kā to var tiesāt, un kas ir grēka nāve?
Un - "kāpēc tieši jāmirst", prasot, es domāju, kāpēc Kristum tieši ir jāmirst? i]

Grēks ir rīcība, rezultāts, daba. Jēzus mūsu dēļ bija padarīts par grēku, tas ienāca viņa miesā ( ne ka viņš pats būtu grēkojis, bet viņš to paņēma uz sevis savā miesā) .

Un kā tad sanāk, ka grēks Kristus miesā notiesāts uz nāvi, un tāpēc Kristus miesai jāmirst?[/



bez asins izliešanas nav grēku piedošanas
Kāpēc? Piemēram, es savam bērnam varu visu ko piedot bez kādām tur asinīm, vienalga vai viņa, manām, kaimiņa vai vēl kāda.


asinīs ir dzīvība, tāpēc tava dzīvība top salīdzināta Dieva priekšā ar Jēzus dzīvību. Nevar savādāk, jo tavā miesā ir grēks, kas šādi ir jānotiesā.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.02.26 13:13:11
1. Nesapratu. Kas? Kura tresjaa dalja? Buutiiba cilveekam ir vinja personiiba, kas ir vinja smadzenju uzbuuves rezultats.

Smadzenes apstrādā to infu, kas ir prāts, griba, izvēle. Gars ir būtība no kurienes nāk dzīvība, kas uztur visu pie dzīvotspējas.

2. Vienalga nesapratu - kaapeec nokaut ( vai imiteet to) vienu lai glaabtu citus?

Jo grēks ir miesā.Jēzus ar savu nāvi var tevi izpirkt, cits to nevar, jo Jēzus kļuva līdzigs mums.

3. Nujaa, bat tu tak teici taisnoti. A reaali nemaz nav taisni. Kur kjeza? Taisnosana nedarbojas?

``Tas ir process.`` Tad procees vai jau taisnoti?

Taisni garā! Jauns radījums garā! Jauns cilvēks!. Dvēselē ( prāts, griba) notiek atjaunošanās , lai patvertu to, kas esi garā. Tas ir visa mūža garumā, un pakāpeniski šķistoties no visa aplamā un nepareizā, kas pirms tam bija prātā, rīcībā un izvēlēs.

4. Kaapeec juusu dievs dara aciimredzamas mulkjiibas?

Mans Dievs muļķības nedara, tikai nesaprašas to tā var komentēt.
vilks
# Iesūtīts: 2010.02.26 13:22:51
Šķiet, ka vienkāršība šai diskusijā jau atkal pārvērtusies garos un plašos spriedelējumos. Pieņemu, ka tā bija viena no lietām, par ko bažījās Pāvils, sacerēdams tēmas pieteikumā minēto teikumu.

Es pēdējā laikā daudz domāju par to, kas ir ticība, tās vārdiskie apraksti un tās stāstīšana citiem.
Cik esmu sapratusi, cilvēks, sākot ticēt Kristum, piedzīvo kādā brīdī tādu kā apskaidrības mirkli, kad pēkšņi sakārtojas loģiskā kārtībā visi līdz šim neskaidrie un ļoti sadalītie jautājumi par Dievu, pasauli un cilvēka (manu) vietu tajā (nu, ne tehniskie, par kuriem runā zinātne, bet ontoloģiskie - par jēgu, mērķi un nolūku).

Stāstīšana par savu ticību citiem līdz ar to vienmēr ir mēģinājums aprakstīt ar vārdiem šo savu ticības pārdzīvojumu [es runāju par tādu stāstījumu, kas ir patiess un no sirds, nevis vienkārši frāžu atkārtošana...lai gan arī caur iemācītām frāzēm cilvēks var mēģināt skaidrot savu pārdzīvojumu].

Līdz ar to "vienkāršība un skaidrība Kristū" ir šis Kristus pārdzīvojums, brīdis, kurā cilvēks sajūtas vienots ar Dievu/Kristu. Savukārt ieslīgšana pārmērīgās detaļās, darbos, spriedelējumos var aizvest prom no šīs pieredzes. Kā, piemēram, gadījās Ievai, jo viņa diezgan bezjēdzīgu prātojumu [sarunas ar čūsku] rezultātā noliedza savu Dieva pieredzi, esot viņam nepaklausīga. Ādams to pašu izdarīja, esot vienaldzīgs pret savu Dieva pieredzi [nemēģinot nedz aizkavēt Ievu, nedz vispār interesējoties par šo jautājumu].

Līdz ar to aicinājums "uzticies Kristum", par ko, šķiet, ir bijusi visa pēdējā saruna ar Cth un EM, ir kristiešu mēģinājums aicināt uz šāda pārdzīvojuma/pieredzes iegūšanu. Un to nevar saprast, vienmēr tikai runājot par to. To var saprast, tikai ļaujoties šai pieredzei.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.26 13:24:58
Svētais
Jo Dievs tā izlēmis. Citas atbildes nav.
Slikta atbilde, tā var atbildēt kaut vai Baala priesteris, uz jautājumu "kāpēc jāupurē bērni?"

Fiziskais ( vecais) ķermenis pagalam. Gars dzīvs un izcelts no ķemreņa. Vecais fiziskais ķermenis transformēts ( pārveidots) uz jaunu un nemirstīgu.
Tas ir attiecībā uz Jēzu? "miris miesā, dzīvs darīts garā", bija jautājums par Jēzu, "kā nemirstīgais var nomirt?"

Grēks ir rīcība, rezultāts, daba. Jēzus mūsu dēļ bija padarīts par grēku
Jēzus ir "rīcība, rezutāts, daba"?? Es līdz šim sapratu, ka Jēzus ir dzīva būtne. Jo tālāk, jo "vienkāršāk".
ne ka viņš pats būtu grēkojis, bet viņš to paņēma uz sevis savā miesā
Kā tas ir "paņēma miesā"? Kā var paņemt miesā rīcību, rezultātu, dabu?

asinīs ir dzīvība, tāpēc tava dzīvība top salīdzināta Dieva priekšā ar Jēzus dzīvību. Nevar savādāk, jo tavā miesā ir grēks, kas šādi ir jānotiesā.
Aha, tas atkal ir "Dievs tā nolēmis, un tā ir taisnība".

Nekas tev tur nav vienkārši. Kā paprasa dziļāk, tā tikai "Dievs tā ir nolēmis, vairāk neko nezinu".
Merlins
# Iesūtīts: 2010.02.26 13:26:57
Ctulhu

"Tb, piemeeram, juus nevarat izstaastiit savu maaciibu ta, lai vinja man liktos ticama "

Bet Tu man izstāsti ticami savu stāstu: "Zibens iespēra peļķē un no tās izlēca vardulēns."
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.26 13:28:39
vilks
Vienkāršības te nekad nav bijis. Ja nu tik tu par vienāršību neuzskati "pieņemt ticībā un neko neprasīt".

Stāstīšana par savu ticību citiem līdz ar to vienmēr ir mēģinājums aprakstīt ar vārdiem šo savu ticības pārdzīvojumu
Nu, ticībā bez personīga pārdzivojuma būtu jābūt arī kaut kādam racionālam pamatojumam, nevis tikai "Dievs tā ir nolēmis".

Un to nevar saprast, vienmēr tikai runājot par to. To var saprast, tikai ļaujoties šai pieredzei.
Ir zināms, ka tāda pārdzīvojuma pieredze ir ne tikai kristiešiem. Tātad ar pārdzīvojumu vien ir par maz. Kaut gan - ir viena atbilde, par reliģiju vienotību, bet tā kristiešiem neder.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.02.26 13:31:01
EzītisMiglā
Viss ir vienkārši ezīt, iepazīsti Dievu caur Jēzu, un esi laimīgs
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.26 13:35:29
Svētais
Viss ir vienkārši ezīt, iepazīsti Dievu caur Jēzu, un esi laimīgs
Viss ir vienkārši ezīt, iepazīsti Dievu caur Allahu, un esi laimīgs
Viss ir vienkārši ezīt, iepazīsti Dievu caur Krišnu, un esi laimīgs
...
utt, vēl lērums tādu aicinājumu

Ļoti "vienkārši".
Pēc būtības: "uz dullo, neko neprasot, notici tam, ko es saku".
Svētais
# Iesūtīts: 2010.02.26 13:37:37
EzītisMiglā
Uzticies Dievam, meklē, kas meklē tas atrod, man tu škieti ;loti sakarigs mekletajs . Tu noteikti atradīsi...
Svētais
# Iesūtīts: 2010.02.26 13:40:23
Ctulhu
Turpini meklēt, tev izdosies , zinu , ka izdosies...
vilks
# Iesūtīts: 2010.02.26 13:49:09
EzītisMiglā
Vienkāršība ir tajā mirklī, kad tu piedzīvo Dievu. Tam, ar kuru tas nekad nav noticis, nekāda vienkāršiba tajā nevar būt.
Cilvēks to izjūt intuitīvi un to pilnīgi racionalizēt (analizēt līdz sīkākajām detaļām) nav iespējams. Nu, kā nevar sadalīt dzīvu būtni un paskatīties, kur viņam te tā dzīvība bija. Vai atvērt galvaskausu, izklāt smadzenes un apskatīties, kā cilvēks domā.

Ctulhu
Tur jau tā lieta, ka tas ir iekšējs pārdzīvojums, kuru precīzi atainot vārdos nav iespējams. Tāpat kā vārdos nav iespējams pilnīgi aprakstīt mīlestības pieredzi. Tam, kas būs piedzīvojis mīlestību, labs apraksts atgādinās par viņa pieredzi, tam, kas to nekad nebūs piedzīvojis, liksies dīvaini procesi un darbības.
vilks
# Labojis vilks: 2010.02.26 13:50:00
Ctulhu
Pieredze, kuru nevar izstaastiit?
Var izstāstīt visai nepilnīgi.
Un tik un tā nebūs skaidrs tam, kas to nebūs piedzīvojis.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 55 , pavisam kopa bijuši: 36759