atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi izsmalcinātība un lepnība
deprofundis
Iesūtīts: 2007.07.03 17:34:30
Vai izsmalcināta gaume kaut kādā ziņā ir atdalāma no lepnības?
AutorsZiņas teksts
deprofundis
# Iesūtīts: 2007.07.03 17:36:16
es domāju, ka nē. katra laba gaume balstās sliktas gaumes noliegumā, un šī gaume, nu, uz vīniem, apģērbu, mūziku, kaut vai valodu - vēršas lielā iedomībā pret to, kam tā nepiemīt. un gaume, nu, stils - tas ir sekundārais, kam daudzi vispār nepievērš uzmanību.
Balss
# Iesūtīts: 2007.07.03 18:58:50
Ko nu cilvēki saprot ar izsmalcinātu gaumi... Ja ar to tiek apzīmēta savu zināšanu un lietu vērtējuma pārākums pār citu cilvēku izglītību un izpratni par vērtībām, resp., gaumi, tad tā ir augstprātība. Bet, sastopot dziļi inteliģentus cilvēkus un klausoties viņu runās, redzot šādu cilvēku izturēšanos vai pat ģērbšanās stilu, pavisam dabīgi un neuzkrītoši tajā visā parādās smalks gaumīgums un harmonija. To tad, manuprāt, var apzīmēt par izsmalcinātu gaumi, pēc kuras ir vērts tiekties. Tomēr tā ir tikai iekšējās kultūras ārējā izpausme. Tātad ceļš uz to - iekšējā bagātināšanās. Protams, arī laba audzināšana ģimenē ir nozīmīgs paraugs un stabils pamats šādai attīstībai.
deprofundis
# Iesūtīts: 2007.07.06 13:33:13
balss, tu runā kā īsts mietpilsonis. davaj, pagriez skaļāk un paskaties, kas ir šādas labās gaumes avots.
luteranis [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2007.07.06 14:51:55
lepniba sakas tad ja kads ar savu gaumi aizskar citus. ja cilveks ir vina milotajs un suc labu francu vinu majas un klausas editi piafu nez vai tas kadam trauce un tiks nosaukts par lepnibu.
Balss
# Iesūtīts: 2007.07.06 16:03:36
deprofundis Nesapratu tevi... ko pagriezt skaļāk? Mums laikam atšķiras jēdziena mietpilsonis izpratne. Man ir laimējies dzīvē sastapt tādus cilvēkus, kā aprakstīju, un viņi bija ļoti tālu no lepnības, kā arī - no prastuma...
deprofundis
# Iesūtīts: 2007.07.06 17:00:11
man arī ir laimējies sastapt tādus cilvēkus, bet es aicinu Tevi raudzīties dziļāk par to, ka cilvēks ir patīkams komunikācijā un izpalīdzīgs sadzīvē - jo tas nav nekas īpašs, nekas tāds, ko nevarētu atdarināt. to arī nozīmē mans aicinājums pagriezt skaļāk.
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.07.06 17:10:14
deprofundis Diskusijas tēma bija nevis par komunikāciju un izpalīdzību, bet par izsmalcinātību. Tas nav viens un tas pats...
deprofundis
# Iesūtīts: 2007.07.06 17:11:48
komunikācija un izpalīdzība bija "kaut" domātie pierādījumi lepnības neesamībai - bet man ar šiem pierādījumiem nav pietiekami.
deprofundis
# Iesūtīts: 2007.07.06 17:51:34
nez, vai kāds teologs nevarētu pateikt? man bail, ka mana pašizdomātā definīcija nebūs precīza. bet, cik saprotu, par lepnību var saukt sajūtu, ka tu esi baigi krutais, tātad - melus, jo tu patiesībā esi bezcerīgi grēcīgs, slikts un nepareizs, neatkarīgi no gaumes un izcelsmes, un neviens vispār nav kruts, kā vien Dievs.
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 99 , pavisam kopa bijuši: 15119