atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kalpošana draudzē
vasara
Iesūtīts: 2007.06.26 10:08:23
Kā pazīt [sevī] aicinājumu uz kalpošanu draudzē?
AutorsZiņas teksts
vasara
# Iesūtīts: 2007.06.26 10:08:41
Aicinājums var būt gan tad, kad aicina un gribas iet darīt un arī tad, kad aicina un negribas iet un darīt?
Pāvils
# Iesūtīts: 2007.06.26 13:18:39
Aicinājumu var pazīt, ja tas atbilst vismaz trim kritērijiem:
1) ir aicinājums sirdī veikt konkrētu uzdevumu Baznīcā
2) ir aicinājums no Baznīcas (draudzes) veikt konkrēto uzdevumu
3) veidojas apstākļi, kas ļauj šo aicinājumu piepildīt.

Ja ir aicinājums no draudzes, bet negribas to darīt, tad pašam sevi jāizmeklē, kāpēc negribas - vai ir bail no atbildības, vai izjūt savu nespēju, savu necienību, va varbūt vienkāršii negribas piepūlēties, vai arī patiešām sirdī tāda aicinājuma nav...
kaut..
# Iesūtīts: 2007.06.26 13:36:23
Manuprāt, visupirms un svarīgi ir censties pildīt savu aicinājumu ikdienā..... nevis tiekties pēc aicinājuma draudzē un citu cilvēku priekšā!!!
vasara
# Iesūtīts: 2007.06.26 13:41:05
Pāvils , tātad, ja tiek izmeklēta sava sirdsapziņa un tiek secināts, ka vienk. negribas to darīt, jo tas traucē pavadīt brīvo laiku pēc saviem ieskatiem, nevis sēdēt aukstā baznīcmūrī, tad jāsaprot, ka tas ir patiesais aicinājums un jālūdz Dievs, lai iešanu uz baznīcu pildīt pienākumu nepavadītu negribēšana un asaras?
Pāvils
# Iesūtīts: 2007.06.26 13:59:10
Vasara, ja ir aicinājums sirdī, tad kādas gan tur varētu būt asaras, ja nu vien prieka asaras...
vasara
# Iesūtīts: 2007.06.26 14:27:48
Skaidrs, tad nav aicinājuma sirdī
Balss
# Iesūtīts: 2007.06.26 23:13:02
Dzirdēju sprediķi par šo tēmu. Cilvēki dažkārt mēģina izprast, kāds ir Dieva prāts viņu dzīvē - sēž un domā, kāds nu tas ir, ko nu man vajadzētu darīt, un - turpina sēdēt un domāt. Bet cilvēku, kas neko nedara, Dievs nevar vadīt. Cilvēkam ir jāsāk kustēties, kaut ko darīt, tad arī Dieva vadība viņa dzīvē parādīsies - ar dažādiem Dievam pieejamiem līdzekļiem.
Dievs savas korekcijas uzņemtajam virzienam izdarīs - gan caur apstākļiem, kas vai nu pašķirsies vai tieši otrādi - aizvērsies, gan ar veiksmi un prieku kalpošanā, gan ar aicinājuma apziņu.
Bet - vajag sākt darīt! Jo stūrēt ir iespējams tikai kustībā esošu, braucošu automašīnu, nevis uz vietas stāvošu!
viesturs
# Iesūtīts: 2007.07.11 02:03:25
Paavil tev ir izsmeļoša atbilde. man patiik
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.07.11 14:55:17
Kā savulaik teica mūsu draudzes pr. vietn., tik vienu nevar saprast- ka gan Dievs zin, kādi kurā draudzē/baznīcā noteikumi, lai tad cilvēkus saskaņā ar tādiem arī aicinātu.
deprofundis
# Iesūtīts: 2007.07.16 01:02:03
pag, kas tad tā sirds par atskaites punktu? kas tas par atskaites punktu, kas ir "ļaunprātīgi lokans pret VISU" un "pazudina" utt.?
Pāvils
# Iesūtīts: 2007.07.16 22:43:28
deprofundis, tāpēc jau aicinājums sirdī nav vienīgais faktors...
Svilpaste
# Iesūtīts: 2007.07.16 23:42:02
Man šķiet, ka vairumam cilvēku, kuri nopietni un regulāri kalpo draudzēs, nav šī aicinājuma sirdī veikt konkrētu uzdevumu Baznīcā, bet vienkārši nav cita, kas to darītu.
Un paplašinot tēmu- kāpēc lielum lielā daļa draudžu locekļi nepiedalās kalpošanā (atnāk tikai uz dievkapojumu)? Kur jūs tam saredzat iemeslus? Kāpēc ir tik maz aicinājumu? Vai mums nebūtu jāmācās no sektām, kur proporcija ir tieši otrāda- gandrīz visi kaut kādā veidā kalpo? Vai nevajadzētu vairāk atīstīt un uzsvērt vispārējās priesterības ideju?
daina [80.90.1.171]
# Iesūtīts: 2007.07.17 09:22:57
svilpaste, kalpot arī nozīmē kalpot ar savu profesiju, darbā, ģimenei, draugiem utt. utjp. pieredze rāda, ka tie, kas kalpo draudzē un visu dara nemaz tik ļoti neļaujas, ka daļu no viņu pienākumiem uzņemtos kāds cits.
viesturs
# Iesūtīts: 2007.07.26 17:03:10
Daina es tev pilniigi piekriitu! ir lietas ar kuraam kalpoju draudzee un nemaz negribu lai kaads cits to dariitu! izneemums tad kad es to nespeeju izdariit vai ir radušies nepaarvarami šķeeršļi, kaa deeļ es savu kalpošanu nevaru veikt. tad ir ok ja to dara cits! ja kaads vienkaarši atnaaks un teiks tagad es to dariišu un tu vairs ne, tad driizaak parstaav risks atrauties savu kalpošanu esmu armieru daliit kaadus 20 - 30 % nost bet ne vairaak! ir cilveeki kas saka - Tas Kungs man teica, ka tev jaadara tas un tas, bet tad lai kaartiigi tad paarbauda vai tas Kungs to ir teicis un vai taa nav kaut kaada savtiiga labuma guušana!
jānis
# Iesūtīts: 2007.07.26 18:16:18
Tiem, kas dara gribu novēlēt tikai nečīkstiet, kad ir grūti un vis riņķī neviens neko nedara. Un otrādi tiem kas nedara nečīkstiet, kad tā ir vienmēr. Nezinu ko vajag attīstīt, bet zinu vienu - aicinājums ir no Dieva. Ja tā nav, tad nav ko sevi mocīt. Iet vai nu makšķerēt vai raudāt. Kristus augšām cēlās priekš visiem gan tiem kas dara, gan tiem, kas nedara. Redzi nu mūsu dažādībai nav gala. Nemainīgs ir tikai Dievs.
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 40 , pavisam kopa bijuši: 11537