atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kad tika atcelts aizliegums ēst cūkas?
pich007
Iesūtīts: 2010.01.18 15:43:58
3. Mozus grāmatā (11. nodaļa) ir redzams, ka Dievs aizliedz cilvēkiem ēst gan cūkas, gan pārējos nešķīstos dzīvniekus.
Kurā brīdī atcēlās šis aizliegums un kas par to liecina?
Un kāds ir pamatojums tam, ka cūkas un pārējie uzskaitītie dzīvnieki skaitījās nešķīsti?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.01.18 18:53:39
raffz [87.110.101.146]
Vai tas nozīmē, ka jo vairāk tic, jo vairāk var nepildīt bauslību? Vai kā? Tad varbūt cilvēki ar ļoti stipru ticību drīkst arī cilvēkus ēst, un ēst tos Tam Kungam par godu?

Nē. Skat., ko Dievs vēlējās no paša sākuma:

1.Moz.1
29 Un Dievs sacīja: "Redzi, Es jums esmu devis visus augus, kas nes sēklu, kas vien ir zemes virsū, un visus kokus, kas augļus nes, kam sēkla sevī; tie lai jums būtu par ēdamo.
30 Bet visiem zemes zvēriem un visiem putniem gaisā, un visiem rāpuļiem, kas rāpo pa zemes virsu, kam dzīvība, Es dodu visu zaļo zāli par barību." Un tā tapa.
31 Un Dievs uzlūkoja visu, ko Viņš bija darījis, un redzi, tas bija ļoti labs. Un tapa vakars un tapa rīts - sestā diena.
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2010.01.18 18:59:37
Mārtiņš Es nedomāju, ka Pāvils rakstīja savas vēstules ar mērķi, lai tās pēc 2000 gadiem kāds cilvēks kopētu un peistētu pa kreisi un pa labi. Tās varētu kalpot kādu personisku domu ilustrāciju, bet ja reiz personīgu domu nav, tad šāda rīcība, vismaz man, liekas stipri dīvaina. Kaut gan - neliecies traucēties un rīkojies, kā pats uzskati par pareizu! Tiesa, būtu pateicīgs, ja tu šādus kopipeistētus fragmentus man nebāztu zem deguna.

raffz [87.110.101.146]
# Iesūtīts: 2010.01.18 19:01:25
Mārtiņš

Atzīšu, ka nekādīgi nevaru saprast, kur tajā citātā ir atbilde uz manu jautājumu. Tur ir pateikts, ka Dievs cilvēkiem ir devis ēst augus, bet pārējiem dzīvniekiem zāli, kas patiesībā arī ir augi. Bet runa tak ir par to, vai drīkst nepildīt bauslībā noteikto cūku ēšanu un kā tas saistās ar ticību.
Adonika
# Iesūtīts: 2010.01.18 23:37:03
Cūka ir sanitārs - rij visu pēc kārtas un to īpaši nesagremo. Pirmais iemesls kāpēc tika radīta un abi ir iemesli kāpēc tā nav domāta ēšanai.
Bauslībā Dievs daudz nefilozofēja par aizliegumu pamatojumu un būtību - vienkārši primitīvo cilvēku izpratnē to noformulēja, ka viss kas pārkāpj bauslību ir nešķīsts. Pamatā aizliegumu galvenais mērķis bija pasargāt cilvēku no viņam kaitējošā. JD Kristū visi ir šķīstīti tāpēc arī bauslības noteikumu pārkāpšana vairs nevar nevienu padarīt nešķīstu. Bet būtība nav mainījusies un tas kas tad bija cilvēkam kaitējošs tāds ir arī šodien. Interesanti, ka vairumam pasaulē nav daudz jāskaidro par to ka cūkgaļa ir veselībai kaitīga.
Adonika
# Iesūtīts: 2010.01.19 00:29:50
Gnidrologs
vai cūka būtu mainījusi cūkas dabu laikam ejot?
Adonika
# Iesūtīts: 2010.01.19 00:45:53
Mūsdienās vairums cilvēces, ieskaitot kristiešus, ēd cūkas, un nekas ļauns ar jamiem nenotiek
Ko Tu iedomājies ar ļaunumu - ka notirinātu kājeles un beigtu dziesmu??? Rada tas veselības problēmas un tās ar ir vairumam. Man pašai bija un kopš nelietoju pārgāja.
Neaizmirsīsim, ka ebrejiem bija apsolīts ka viņiem nebūs tās slimības, kas bija pagānu tautām un tā ar tas notika - pat mēra epidēmijas jamos neskāra.
Adonika
# Labojis Adonika: 2010.01.19 01:00:40
Gnidrologs
Vai Tu būtu veidojis to listi? Es jau minēju iepriekš, ka pasaulē kaut kā šitas ir tik pašsaprotami, ka par to pat neredz jēgu runāt, bet latvieši ir cūku mīļotāji un tie ko līdzīgu uztver gluži kā svētuma zaimojumu.

Tiešām tici tiem murgiem par cūku ļaunumu?
Es jau minēju, ka man ir gana spilgta personīgā pieredze. Ar to pilnīgi pietiek, lai man cūka kā ēdiens neeskistētu un pat nekārdinātu.
fledermausis [87.110.87.173]
# Iesūtīts: 2010.01.19 01:01:12
`vien maz cūciņ` (c) Ērmanītis no "vella kalpiem"
kalala [76.9.104.196]
# Iesūtīts: 2010.01.19 02:41:18
fda
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.01.19 09:38:42
Ruksīši, tas ir jauki. Varbūt Dievs to labāko kristiešiem pataupīja,
Ukrainā, piemēram, ruksīši palīdzēja tautai izdzīvot muhamedāņu iebrukumu laikā, jo tie pagāni ruksīšus neēd.
Līdz ar to meslos neprasīja un zemniekiem nost neņēma.
Un tagad nav labāka speķa par ukraiņu speķi.
Bet tā cūciņas noniecināšana mūsdienās no jūdiem nāk, paši neēd un citus pamudina. Lobijs šiem ietekmīgs ne tikai banku lietās, bet arī pavārmākslā.
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.01.19 09:44:43
Cūkgaļā esot 17 reizes vairāk holesterīna nekā liellopu gaļā. Par diētisku produktu to ir grūti nosaukt.
pich007
# Iesūtīts: 2010.01.19 09:58:45
Cūkgaļā esot 17 reizes vairāk holesterīna nekā liellopu gaļā

tad jau Adonikai taisnība par cūkgaļas kaitējumu
vai tiešām holesterīns bija iemesls dievam aizliegt ēst šo mājlopu?

incognito
# Labojis incognito: 2010.01.19 10:13:25
Rastamani arī cūkas neēd.
Un vispār, kad cūkas nāks pie varas, tad visi cūkēdāji dabūs trūkties.
Adonika
# Iesūtīts: 2010.01.19 10:20:51
pich007
drīzāk gan tas, ka cūka savas fizioloģiskās īpatnības dēļ neko īsti nesagremo. salīdzinoši viņai ēdiens līdz gaļai iet 4 stundas. Citiem lopiem 24 stundas.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.19 10:27:10
neiviļus atcerējos stāstu par sirmgalvjiem, kas pateicotie veselīgam dzīvesveidam nomira ļoti, ļoti, ļoti veci. Un kad vīrs bija nedaudz iepazinis paradīzes jaukumus, viņš uzmeklēja savu lauleni un pārmetoši sacīja- Vecā muļķe, mēs sen jau būtu varējuši šo visu izbaudīt, ja tu tos garos gadus maniakāli nebūtu mani spīdzinājusi ar savām veselīgajām maltītēm
jox protams
rainars
# Iesūtīts: 2010.01.19 10:33:19
aizliegts ,varbūt ka nav vēlams un ja Dievs Svētījis nekas nav nešķīsts.
Visu var bet ne viss der.
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.01.19 10:35:31
pich007 Ir divas galvenās versijas, kapēc cūkgaļa ir kritusi nežēlastībā:
1) īsās cūku kājeles, t.i. cūkas lēni un nelabprāt pārvietojas. Klejotājciltīm, kas bieži ir spiestas veikt tālus pārgājienus, tādi mājlopi sagādā zināmas neērtības;
2) liela varbūtība, ka cūkgaļā ir parazīti, t.i. cūkgaļu ir īpaši termiski jāapstrādā, lai atbrīvotos no visādām tur nematodēm u.c. parazītiem. Īsāk sakot, gaļā ir pamatīgi jānovāra vai jāizcep. Klejotāji pa mežiem vai citādi ar kurināmo bagātām vietām īpaši neblandas, tādējādi cūkgaļas pienācīga termiskā apstrāde laiku pa laikam objektīvu iemeslu dēļ ir apgrūtināta.

Manuprāt varētu pastāvēt vēl kāda versija, proti, speķi (un vispār taukainu barību) saēdies cilvēks nav gatavs darbībām, kas prasa pastiprinātu fizisku slodzi, t.i. tā īsti nav ne karotājs, ne tālu pārgājienu veicējs. ... . Šo rindu autors pats ir četrrāpus nometies "dīrājis āzīšus", cenšoties atbrīvot kunģi no pusdienās apēsta žāvēta speķa kluča ar rupjmaizi. Kalnos, lai arī cik tas latviešu cilvēkiem dīvaini neliktos, veicot pārgājienu pastiprinātas slodzes apstākļos, tāda pārtika ir galīgi nepiemērota. Tātad, cūkgaļa vispār nav piemērota barība klejotājiem, kuri nemitīgi ir spiesti karot, jo vienmēr, vai nu viņiem kādi maisās pa kājām, vai viņi paši kādiem maisās pa kājām, kā arī veikt pārgājienus, kas prasa pastiprinātu fizisku slodzi.
pich007
# Iesūtīts: 2010.01.19 10:38:55
Adonika
izskatās, ka tev nav svešs islāms, jo šis ir musulmaņu pamatojums gaļas neēšanai.

starp citu, vai tev neliekas, ka hermētiski pareizi visu apstrādājot nekas slikts nenotiks? turklāt cūkas ēd to, ko viņām dod ēst.

vai tiešām tu šo dieva aizliegumu skaidro ar cūkas gremošanas īpatnībām?

un vēl, tikko iedomājos par vistu- viņas taču vispār neko nesagremo, bet pa taisno norij. vai esi atteikusies no vistas gaļas? un zivīm?
pich007
# Iesūtīts: 2010.01.19 10:41:31
*Duksis

esi drošs, ka klejotājiem bija aktuāli cūku turēšanas paradumi? ja nemaldos, tad cūkas kā mājdzīvnieki parādījās tad, kad klejošana vairs nebija nepieciešama un visu varēja iegūt uz vietas apstrādājot zemi
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.01.19 10:52:43
pich007

Gadījumā, ja ir pastiprināta par interese cūkām, tad to var nedaudz veldzēt palasoties `Domestic pig`, īpašu uzmanību pievēršot sadaļai `Origins`, kurā īsi tiek apskatīta cūku - šmucīgu, bet viegli pieradināmu dzīvnieku,- domesticēšanas vēsture.

http://en.wikipedia.org/wiki/Domestic_pig
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 165 , pavisam kopa bijuši: 1360