atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Sv. Antonijs
S.R.(katole)
Iesūtīts: 2010.01.18 11:38:59
Sirdsskaidrais Antonijs, mūku tuksnesīgās dzīves pamatlicējs, kam Svētā Baznīca devusi pievārdu Lielais.
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.01.18 15:08:54
Trilobīte
Dīvaini, es neko no sacītā sevī neredzu.
bet Tu esi viens no tiem cilvēkiem kura teiktajā es ieklausos, kura viedokli vērtēju kā neuzpērkamu un taisnīgu.

iešu palūrēt, kas ko sit.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.01.18 15:59:37
liepa

kāpēc tev žēl viņas, nu, tās kaimiņienes?

par gudrību - tā jau ir Dievišķa īpašība. un Dievs to piešķir un izdala katram pēc saviem ieskatiem.
gudrība pati par sevi ir laba(ja netiek izmantota kādiem ļauniem nolūkiem - kaut gan, laikam ir nesavienojami būt patiesi gudram un ļaunam), bet savu pilnību spēj sasniegt tikai tad, ja ir savienojusies ar ticību Dievam.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.01.18 18:31:02
liepa
Starp citu, gudriba parsvara nav ticibu veicinosa kategorija ta ka laikam uz to ipasi spiest nevajag:-) Gudrs, tas ir domajoss un tas te laikam nav tik loti ciena.

Atvainojos par ārkārtīgo nepieklājību, kas tūlīt sekos.
Saskaņā ar Zālamanu tu esi muļķe, jo gudrību nesaisti ar ticību Dievam.
Kā jūties, liepa?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.01.18 18:40:57
liepa, tu uzmanīgi pārlasi, ko pati raksti. Un pie reizes no sirds iesaku palasīt Sālamana pamācības.

Sal. pam. 1:7 Bijība Tā Kunga priekšā ir atziņas sākums. Ģeķi nonievā gudrību un pamācību.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.01.18 23:35:11
liepa
Man ir otrādi. Kristus Evaņģēlijs un Bībelē atklātais Dievs ir loģiskākā un vispilnīgākā pasaules uzskata sistēma, ar ko esmu pazīstams. Plus tam klāt personīgā pieredze - un esmu ticīgs.

Tavi pārmetumi Dievam un kristiešiem galvenokārt liecina, ka tu nedz Dievu, nedz kristiešus nepazīsti. Tā ka novēlu iepazīt un vislabāk to darīt lasot Bībeli un apmeklējot iesvētes mācību.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.01.19 10:10:39
liepa
Tad kaut kur musu logika tomer atskiras. Man pietiek izlasit radisanas abas versijas, lai rastos neskaitami jautajumi, uz kuriem ar logiku nevar atbildet.

Loģika pati par sevi atbildes nedod, bet tikai kalpo kā metode secinājumu iegūšanai no pieejamo faktu klāsta. Mūsu secinājumi un spriedumi atšķiras, ticamākais dēļ atšķirīgās faktu bāzes, kā arī, ļoti iespējams, dēļ kļūdām šo faktu interpretācijā (jeb loģikā).

Man ļoti bieži ir loģiski secinājumi, ka es pietiekami nezinu, lai izdarītu secinājumus, it īpaši, ja tie ir iznīcinoši. Un no tā seko loģisks nākamais secinājums, ka vajag uzzināt vairāk, lai ir pietiekami informācijas. Ar Sv.Rakstiem tieši tā ir. Ja no burtiski izlasāmā nav skaidrs vai šķiet, ka tur ir pretrunas, tad jāmeklē papildinoša informācija, bet reizēm grūtās lietas uz laiku ir jānoliek malā - līdzīgi kā skolā, diferenciālrēķinus nemāca aritmētikā.

Diezgan droši varu apgalvot, ka tev nav pietiekami informācijas par VD, piem., tu neesi pazīstama ar veidu kā tika sarakstīts un noformēts Mozus grāmatu gala variants (tas, ko šodien lasām). Ja šīs lietas nopietni interesē, vislabāk ir sākt ar iesvētes lekcijām un mācītājam palūgt papildinformāciju.

Ieskatam pastāstīšu, ka Mozus grāmatas tika pierakstītas pēc tam, kad Dievs sapulcināja visas 12 Izraēla ciltis par vienu tautu, bet katrai no šīm ciltīm (kuras šodien varētu salīdzināt ar valstiskām kopībām) jau bija savi mutvārdu tradīcijas "pieraksti", kurus gudri vīri salika kopā, pie kam viņi to darīja patiesi viedā veidā - neko nemetot ārā. Un viņi bija pietiekami gudri, no šīs informācijas izmantot būtisko, kas viņu gadījumā bija Dieva vēsts cilvēkiem, kurā Dievs saka, kādus Viņš cilvēkus ir iecerējis un kādu rīcību definē par labu esam. Vai mēs esam dumjāki, un ļausim formai dominēt pār saturu?

Un kapec tad dzivnieki dzemde sapes?

Vai tiešām tā ir?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.01.19 10:21:36
liepa
Vai tu zini šo sāpju iemeslu? Vai tai kucītei nav veselības problēmas? Vai nav kaitīgs dzīvesveids (mīksti pēļi, nepiemērota barība, retas pastaigas utt.)? Vai konkrētie suņi nepārstāv kādu specifisku šķirni, kurās cilvēki gadiem ilgi ir kultivējuši kādas īpašas kroplības? Un vai dzīvnieka reakcijas, kuras mēs redzam kā sāpes, vienmēr ir tādas? (Pat par maziem bērniem ne vienmēr ir skaidrs, kad tiem sāp, bet kad kad vienkārši bļaustās.) Redzi, tikai daži jautājumi, un es saku - ka nezinu šo sāpju iemeslu.
rainars
# Iesūtīts: 2010.01.19 10:29:05
Ir ticīgas sievietes kuras dzemdību sāpes nav izjutušas.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.01.19 10:32:45
liepa
Mācies izdarīt loģiskus secinājumus. Fakts, ka Dievs izdzina cilvēkus no paradīzes, un ka mēs šodien tiešām piedzīvojam tās grūtības, kas minētas kā sods - ko tas viss saka? Vai būtiskais ir šī secība, kuru vairs novērot nevaram (jo esam jau radīti), vai sekas, kurās mēs ik mirkli dzīvojam?
Kāds tev praktisks labums, ja tu noskaidro savu iepriekš minēto jautājumu par gaismu un Sauli? Un kāds labums, ja tu noskaidro, kādas sekas ir tavai godīgai vai negodīgai rīcībai? Kura informācija ikdienā ir vērtīgāka?
Tu šobrīd balansē uz robežas - uzskatīt, ka visus faktus zini, un izdarīt secinājumu, kas tev būtu - tās ir leģendas, pretrunīgas, melīgas utt., tātad priekš sevis iznīcināt šo mantojumu, ko par ārkārtīgi nozīmīgu līdz šim ir uzskatījuši miljardi cilvēku. Vai arī atzīt, ka visu nezini, ka nevari izdarīt loģiskus secinājumus, un meklēt tālāk. Un būt drosmīgai, un aiziet par šiem jautājumiem aprunāties klātienē pie kāda zinoša cilvēka - vismaz iesākumā tas būs daudz vērtīgāk nekā rakties forumos.
rainars
# Iesūtīts: 2010.01.19 10:35:15
liepa izstāsti ko tu gribi panākt visu laiku apšaubot?
Padomā vai tev to vajag darīt ?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.01.19 10:38:56
liepa
Drusku palasi par skeleta uzbuvi un dzemdibu procesu, tad zinasi iemeslu sapem un es tomer pienemu, ka skeleta uzbuvei nav nekada sakara ar dieva sodu par pirmdzimto greku.

Es zinu tik daudz, cik vīrietis bez spec. medicīniskas izglītības var zināt. Skeleta uzbūvei pie dzemdību sāpēm ir pakārtota nozīme, par ko, starp citu, tīri loģiski liecina tevis pašas pieredze - skelets jau tev nemainījās uz katrām dzemdībām.
zobenbracka
# Iesūtīts: 2010.01.19 10:39:55
liepa[/bkaut ko jauc.katoļiem konstantīns vismaz ne tas nav svētais
rainars
# Iesūtīts: 2010.01.19 10:41:04
liepa padomā vai tev patiktos ja tevi visu laiku apbērtu ar dažādiem ?
Mēs visi ticīgie esam viens.Apmeklē vietas kur tiek sludināts Dieva Vārds un Dieva darbi.No saraustītiem jautājumiem un atbildēm tev bilde būs neskaidra.
Lūdz Dievu ,meklē lekcijas kurās runā par tev interesējušiem jautājumiem.
indriķis
# Iesūtīts: 2010.01.19 10:41:21
Trilobīte Mums, luterāņiem, gan Antonijs svētais.
indriķis
# Iesūtīts: 2010.01.19 10:43:38
Amzanti jau sanāk, ka godājamais Konstantīns, kurš līdz svētajam nekādi nepavelk,( jo tomēr ar to savu ģimenīti visādi izdarījās ) lai gan daudz laba Baznīcai darījis, pravoslaviem ir vienlīdzapustuliskais. ( rovnoapostoļskij)
zobenbracka
# Iesūtīts: 2010.01.19 10:46:27
ir kato`lirem vismaz 5.svētie konstantīni(tik indexsos atradu)bet neviens no viņiem nav minētais imperātors
zobenbracka
# Iesūtīts: 2010.01.19 10:50:45
liepatad nu tā ir neprecīza info-nekad nav bijis.
ō bij ie viena iemesls apskatīties kas ir akmeņkaļu aizbildnis-izr[adas veseli 6
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.01.19 11:27:26
liepa
Tajos kursos esmu bijis un palīdzēju dzemdības, kad pasaulē nāca mana meita.
Negrasos tev tagad rakstīt lekciju par cilvēka anatomiju un sāpju iemesliem un rašanās mehānismu, tas viss neattiecas uz šo tēmu. Bet vienu gan teikšu - trenējies gudrībā, turpini meklēt atbildes uz saviem jautājumiem, bet nepaliec tikai pie jautājumiem, un mācies uzticēties tiem, kas lietas zina labāk (kas jau ir saņēmuši atbildes ).
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.01.19 11:53:04
liepa
Mīļie, neticiet katram garam, bet pārbaudiet garus, vai viņi ir no Dieva, jo daudz viltus pravieši ir izgājuši pasaulē Ta nu es ari parbaudu.

Tev jātiek galā ar savu personības dalīšanos. Dieva atklāsmei Bībelē netici, bet ar sev patīkamiem citātiem patīk spēlēties. To sauc arī par divkosību.
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.01.19 16:05:19
17. janvārī latviešiem ir cūku aizbildņa Teņa diena. Tas pats sv. Antonijs vien būs. Izrādas, ka vairāk par cūku aizbildni no viņa nekas nav sanācis. Nekas, arī cūkas ir vajadzīgas uz pasaules... .

"Paldies saku Tenītim,
Man cūciņas diesin gan:
Piecas cūkas, seši vepri,
Simtiņš baltu sivēntiņ` "
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 110 , pavisam kopa bijuši: 36978