atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Vainas pārnese
Brīvā meža govs!
Iesūtīts: 2009.10.22 11:34:00
vai bērni maksā par vecāku, vecvecāku grēkiem?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Brīvā meža govs!
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:34:37
lāsti, nobūrumi, ļaunā gara uzbrukumi. u.tt.
Svētais
# Labojis Svētais: 2009.10.22 11:39:03
nemaksā, līdz ar Jēzus ienākšanu dzīvē visi lāsti tiek salauzti un apturēti. Ja cilvēks to ticībā nepieņem, tad viņš var domāt, ka tie turpinās. Un kā zināms, ka tas ko viņš tic ( ir tas ko viņš sagaida notiekma), tāpēc cilvēkam var turpināties it kā "lāsta"darbi, taču viņi būs neobjektīvi, jo tu vari iziet no visa tā Jēzū ārā.

Piemērs:

Ja tavā privātās mājas pagalmā ienāks zaglis un tu viņu taisīsies padzīt, viņš tev atbildēs, ka man ir tiesības šeit atrasties ( melos tev), un ja tu ar to samierināsies, tad viņš staigās pa tavu pagalmu un aplasīs tevi. Ja tu to nepieļausi un padzīsi viņu, zinādams, ka tev ir vara un autoritāte to izdarīt( piem.padzīt ļaunos garus), tad viņš aizies projām.
armilo
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:39:07
BMG, bērni maksā tādā veidā, ka 1 pret 1 pārņem vecāku pasaules uzskatu, līdz ar visām no tā izrietošajām sekām. Ja šis garīgais un kultūras mantojums ir greizs, tad jā, arī bērni par to maksās un dzīvos greizi.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:39:59
Tas ir tas ,kam tu tici, tas arī notiek.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:45:45
armilo
Jā, tieši šis moments!
Tas parādās arī, kad "Dievs pie ``šīs tautas sūtīja praviešus, bet viņi tos neuzklausīja". Te tāda abstrakta tauta, bet patiesībā tie ir atsevišķi cilvēki.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:48:19
Svētais
līdz ar Jēzus ienākšanu dzīvē visi lāsti tiek salauzti un apturēti.
Taču, Jēzus ienākšana dzīvē atkal ir atkarīga no tā, vai cilvēks viņu ielaiž. Bet gatavība ielaist - lielā mērā no kultūrvides.
Tas es par citticīgajiem, par to, ka viņi ir audzināti no bērnības ar noteiktu Mācību. Tātad, atkal maksā par senču izvēlēm.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:49:21
BMG, iisti nesapratu ko tu domaaji... bet shaads jautaajums. Vai beerni maxaa par to, ka vecaaki ir piipeejushi? Vai beerni dabon maxaat par vecaaku alkaholismu?

Es nezinu vai maxaa... bet ciesh noteikti!

Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:51:16
EzītisMiglā Zināmā mērā nevaru nepiekrist. Taču pienāk brīdis, kad cilvēks par savu dzīvi pats patstāvīgi nes atbildību Dieva priekšā, un vecāki pie tā nebūs vainojami vienalga kāda ir bijusi kultūrvēsturiskā vide un audzināšana, lai gan tas, protams, zināmu ietekmi rada.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:52:15
armilo, baidos ka nebuus gan taa!

Manupraat ne par velti Dievs beernos ir izveidojis divus periodus, kad beerns faktiski noliedz kaareiz Vecaaku uzskatus un autoritaati... Klasiskais 2gadnieka vecums - kad vinjsh ir "pats pats pats" un "nee nee nee", beerns maacaas autonomiju un speej apzinaties sevi. Ja vecaaki speciaali vardarbiigi neuzspiezh savus uzskatus, beerns tos veido pac... un tieshi miermiliigaa veidaa var vinjam daudz vairaak iedot!

Otrs vecums ir tiinja vecums, kad cilveeks meklee savu identitaati... tad ARII vinji nereti norobezhojas no vecaaku uzskatiem, veido pashi saveejos!

Taakaa... nezinu nezinu... vismaz Rietumu pasaulee infromaacijas apmainjaa beerni mieriigi var kljuut ljoti pat neatkariigi no vecaaku ietekmes gariigaas! Vai tas ir labi vai slikti... droshi vien atkariigs no apstaakljiem!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:54:08
Mulders
Pīpēšana u.c. tas ir fiziski, un tas nav nekas salīdzinājumā ar to, kas var notikt garīgi. Fiziski - nu ir grūtāk dzīvot, bet visi nomira tā kā tā. Toties garīgi var iedzīvoties mūžīgās ciešanās. Tad nu tas jautājums arī uzrodās.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:57:58
EM, taapeec... par fizisko kondiiciju mums ir mazaak kontroles kaa par gariigo. Mees savu gariigo ziimeejumu varam veidot daudz dinamiskaak un dazhaadaak nekaa ietekmeet savu fizisko kondiiciju!

Faktiski nomainiit uzskatu sisteemu cilveeks var dazhu stundu laikaa, bet nodziit no veedera taukus - tur vairaaki meeneshi buus vajadziigi!

Un... kaa jau teicu... ir dabas doti periodi cilveeka dziivee, kad vinjsh veido sho neatkariigo skatiijumu... kad vinjsh noveershas no vecaaku informatiivaas vides un pieveershas aareejai - sabiedriiba, skola, draugi, graamatas, personiigaas paardomas etc.

EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.22 12:01:42
Mulders
sabiedriiba, skola, draugi, graamatas, personiigaas paardomas
... kas vidē parasti ir tradicionāls. Piem, Mekā skolas, draugi, grāmatas u.c. ir ļoti viendabīgi. Tas tāds uzskatāmāks piemērs, taču tāda pat viendabība ir arī pie mums. Kā nekā, līdzīgs pievelkas pie līdzīga.
Personīgas pārdomas tāpat ietekmē tā kultūrvide, kas cilvēku jau pa pusei ir sagleznojusi. Un ir tiešām ļooti maz cilvēku, kas cenšas domāt paši.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.10.22 12:16:18
EM, no realitaates neizbeegsi...

VIenmeer ikviens ir spiests dziivot tajaa pasaulee kura IR... Domaajoshie parasti testee pashi savus uzskatus burtiski pret sienu... sak cik izturiigi tie ir!
Taapeec briiviiba ir buutisks nosaciijums lai veidotos pareizi uzskati... "Meka" ir realitaates inkubators... bet pat tur Njuutona likumus neviens nevar atcelt... Jaa tur ir gruutaak izrauties... bet ne neiespeejami!

Iipashi muusu pasaulee, kur pat Mekaa taa vai citaadi ienaak citi pasaules uzskati, jo pat tie musulmanji kas dziivo Rietumos, reizi dziivee apmeklees meku un pat neapzinoties savu Rietumu uzskatus tur importees... buus reiz diena, kad arii Meka vaartus atveers citticiigajiem!

Pietam... Dievs veertee cilveeka dveeseles struktuuru... Ja cilveeks ziimee adekvaati, bet vinjsh vienkaarshi dziivo videe kur tikai melna un bruuna kraasa pieejama, tad jau Dievs tomeer spees caur vinja gleznaam saskatiit KO cilveeks ir uzgleznojis...

Mees neesam aicinaati iztiesaat citus cilveekus...

Kaa teica kaut kaads viirelis, kad shim prasiija vai Islaamaa cilveeks var tikt pestiits... Shis atbildeejis - Es nezinu par Islaamu, bet Kristietiibaa cilveeks var tapt pestiits!

Stipri labaak sho var saprast, ja skataas dziljaak uz Kristu nekaa vinjsh aareeji paraadaas... vinjsh ir Logoss vinjsh ir Patiesiiba vinjsh ir pashas Realtiaates autors... Taapeec... ieieshana muuzhiibaa ir neiespeejama bez sinhronizeeshanaas ar pashu Patiesiibu un Realtiaati... Vienkaarshi es uzskatu, ka sinhronizeeties ar to caur Dieva Vaardu var daudz vieglaak nekaa kalibreejoties sitoties ar galvu pret realtiaates sienu empiiriski!

Citiem vaardiem... labaak braukt pa celju ar atveertaam aciim, nevis uz izjuutu stuureejot un reagjeejot uz celja nomales negludumu izraisiito vibraaciju!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.22 12:21:59
Mulders
Jaa tur ir gruutaak izrauties... bet ne neiespeejami!
Nu re, un tiem, kuriem tur grūtāk, ir grūtāk tieši viņu senču senču izvēles dēļ. Tā arī ir vainas pārnese.

Ja cilveeks ziimee adekvaati, bet vinjsh vienkaarshi dziivo videe kur tikai melna un bruuna kraasa pieejama, tad jau Dievs tomeer spees caur vinja gleznaam saskatiit
Bet tas ir pretrunā ar to, ko tu saki, ka cilvēks pats sevi saglezno tā, ka vairs neko nevar mainīt un tāpēc viņš ellē mūžīgi pašmocās. Vai nu arī, cita atbilde ir, ka citas reliģijas ir tikpat labas kā kristietība, galvenais ka cilvēks labs (zīmē adekvāti).

Es nezinu par Islaamu, bet Kristietiibaa cilveeks var tapt pestiits!
Jā, laba atbilde. Tomēr, no citas puses, tā ir tikai izvairīšanās no atbildes.
mārrutku vilks
# Labojis mārrutku vilks: 2009.10.22 12:23:02
Man šķiet dīvains tas vārds "maksā".. tā it kā kāds kādam būtu parādā. Protams, ja tēvs nomirstot atstāj kaudzi parādu, kas jāsedz bērniem, tad viņi to dara burtiski. Bet grēki jau nav tāds parāds Dievam, kas pēc tam jāizpērk bērniem. Vecās Derības praviešos (šķiet, Ec. gr.) skaidri pateikts, ka Dievs pieprasa atbildību par grēkiem tikai no cilvēka paša, nevis viņa bērniem vai citiem radiniekiem.

Tas, ka teikts "piemeklē tēvu grēkus", tas drīzāk nozīmē to, ka bērni dabū ciest. Piemēram, ja manā vecāku vai vecvecāku ģimenē ir neizārstēta atkarība no alkohola un tam sekojošā līdzatkarība, tad arī man būs tieksme vismaz uz līdzatkarību (ja ne alkoholismu) līdz brīdim, kad es apzināti sākšu mēģināt sevi saprast un no tās atteikties. Ja es ar sevi nestrādāšu un nemeklēšu dziedināšanu, tad to pašu mantos arī mani bērni. Piemērs, kā teikt, "uz sejas".

Bet tam nav nekāda sakara ar mistisku "parādu ievācēju", kuram kaut kas būtu jāmaksā. Līdz ar to arī "vainas pārnese" ir nonsenss.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.22 12:27:22
mārrutku vilks
Taisni VD ir labs piemērs par Noa, kas nolād Hamu, kā arī viņa pēctečus, kuriem būs būt par kalpiem Hama brāļu pēctečiem. Par ko? Te sanāk vainas pārnese.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 12:58:48
Nu re, un tiem, kuriem tur grūtāk, ir grūtāk tieši viņu senču senču izvēles dēļ. Tā arī ir vainas pārnese.

Nuja, taapeec vecaaki ir atbildiigi par beerniem... Mees esam atbildiigi par to, kaa ietekmeejam citu cilveeku liktenjus. Tieshi taapat mees varam tos ietekmeet pozitiivaa virzienaa! Nu un Dievs kaut kur labi rakstiija - un pat ja maate savus beernus pamestu, es tos nepametiishu! Taatad Dievs iestaajas par cilveekiem pat tad, kad vinju vecaaki vinjiem sachakaree vispaar likteni... taapee jau Kristus iipashi labveeliigs bij pret tieshi visvairaak atgruuztajiem un apdaliitajiem... un iipashi neiedzljinaajaas, vai tas bij vinju vainas deelj vai ljaunaas sabiedriibas deelj!

Bet tas ir pretrunā ar to, ko tu saki, ka cilvēks pats sevi saglezno tā, ka vairs neko nevar mainīt un tāpēc viņš ellē mūžīgi pašmocās. Vai nu arī, cita atbilde ir, ka citas reliģijas ir tikpat labas kā kristietība, galvenais ka cilvēks labs (zīmē adekvāti).
Atkal... tu jauc lietas! Ja cilveeks ir ljauns, vinjsh buus ljauns gan Mekaa gan Jeruzaalemee gan Romaa... ja cilveeks ir labs, vinjsh buus labs Mekaa, Romaa un Jeruzaalemee... bet atshkjiriiba ir taada, ka "labs" nevis peec cilveeku standartiem bet peec Dieva Standarta... cilveeka "labums" tiks meeriits pret Kristu! Agri vai veelu cilveeks tiek pretstatiits patiesiibai taa vai citaadi, tas, kaa vinjsh uz to reagjee arii paraadiis vinja likteni!

Visas Religjijaas ir kaut kaadas druskas no patiesiibas... galu galaa cilveeks piedzimstot sanjem Dieva bausliibu un Dieva balsi sirdii... Dievs arii atklaajas savaa radiibaa... taakaa cilveeks KAUT KO var saprast arii bez speejas lasiit... un shis "KAUT KAS" var darboties konstruktiivi cilveekaa par spiiti kaadam maldu uzslaanjojumam... fiicha ir taada, ka Kristus ir tas latmusa papiirs kuram nostatot pretiim izgaismojas pasha cilveeka buutiiba!

Ja cilveeks saka, ka vinjsh ir labs un visas religjias ir labas un ved pie patiesiibas, nu tad nostaajies pretiim Patiesiibai un paskatiisimies, vai tu to maz atpaziisti tiiraa formaa bez piejaukumiem!
Luuk un TAD izraadaas, ka tomeer tie saarnji un piejaukums dominee, nevis taa Patiesiiba, kura tur pat ir bijusi klaat... bet to vinjsh ir iemainiijis pret leecu putru!

Tas kaa taads leciigs jaunietis... lecaas uz visiem, sakaas drosmiigs esam, stiprs esam... bet tikai tiiraa videe... kur drosme un speeks ir patieshaam vajadziigi... teixim karaa glaabjot cilveekus... izgaismosies shii jauniesha patiesaa buutiiba... vai taa bijusi gljeevuliiga bravuura, jeb shis tieshaam ir stiprs un drosmiigs un bravuuru atmet, un kljuust pavisam adekvaats glaabjot cilveekus!

Taapeec... ja cilveeks tajaa pashaa Islaamaa skaitaas labs un taisns, un tai pat laikaa vinjsh Kristu min kaajaam un Kristieshus labraataak redzeetu uz mietiem sadurtus... uvi... 2 kapeiku veerts ir tas vinja Islaams!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 12:59:54
EM, tas ir liidz Ecehielam
mārrutku vilks
# Iesūtīts: 2009.10.22 13:11:00
EzītisMiglā
labs piemērs par Noa, kas nolād Hamu, kā arī viņa pēctečus, kuriem būs būt par kalpiem Hama brāļu pēctečiem. Par ko? Te sanāk vainas pārnese.
reizēm cilvēku rīcība un lēmumi ietekmē viņu bērnu un visu pēcteču dzīves. piemēram, baltu tautas (mūsu priekšteči) atnāca uz pašreizējo Latvijas teritoriju un te nu mēs salstam 9 mēnešus gadā...vai tur tu arī redzi vainas pārnesi?

Pie tam - nekur nav teikts, ka Dievs saka, ka šī Noas rīcība bija laba nedz ka Viņš to akceptē un apstiprina, tipa "jā, tā patiesi būs mūžīgi mūžos". Ar šo stāstu ebreji pamatoja savas tiesības uz Kānaāna zemi, bet tas nenozīmē, ka Dievs arī kānaāniešus sodīja par Hama grēku.. bet gan par viņu pašu grēkiem viņiem zeme tika atņemta un atdota ebrejiem.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.22 13:11:09
Mulders
EM, tas ir liidz Ecehielam
Kāda tam nozīme? Tas IR noticis!

Nuja, taapeec vecaaki ir atbildiigi par beerniem...
Beigās sanāk atbildīgi tie pirmie senči, kas izdarīja nepareizu izvēli. Jo viņu bērni saviem bērniem jau mācīja to nepareizo.

Ja cilveeks saka, ka vinjsh ir labs un visas religjias ir labas un ved pie patiesiibas, nu tad nostaajies pretiim Patiesiibai un paskatiisimies, vai tu to maz atpaziisti tiiraa formaa bez piejaukumiem!
Es ievēroju, kad tiešām ticīgie sāk no sirds runāt par Dieva mīlestību, va ar mīlestību par Dievu, tad viņi runā pārsteidzoši līdzīgi! Drīzāk jau te tas lakmusa papīrītis.

ja cilveeks tajaa pashaa Islaamaa skaitaas labs un taisns, un tai pat laikaa vinjsh Kristu min kaajaam un Kristieshus labraataak redzeetu uz mietiem sadurtus... uvi... 2 kapeiku veerts ir tas vinja Islaams!
Analoģiski par kristiešiem...
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 54 , pavisam kopa bijuši: 7222