atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Izvēles brīvība Nr.2
Brīvā meža govs!
Iesūtīts: 2009.10.22 09:17:13
atvainojos visiem, kuri bija iesaistījušies diskusijā nr.1. bet man tās attīstība(pareizāk teikt, nobīde no tēmas) šķita vedam prom no GJ, tādēļ to klapēju ciet.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:47:09
Svētais
Tu neatbildēji uz "Vai patiesība ir tā, kura izvēlas mūs, vai mēs izvēlamies patiesību?"
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:49:51
tātad ticība. vai mēs ar to piedzimstam, iemantojam dzīves laikā vai tā nāk kādā mirklī kā zibens spēriens no skaidrām debesīm? kādi ir kritēriji, lai saņemtu Dieva dāvanu - Ticību?

Nekādi tādi kritēriji ko tu varētu kontrolēt. Dieva Dāvanas nav nekādu tavu nopelnu, kvalitāšu vai labumu dēļ. Jo pēc Dieva Vārda visi mēs esam grēcinieki, atkritēji, Dieva ziamotāji un neticīgi slinkuma maisi!

Tāpēc tā ir Dieva žēlastība... kā jau es citēju, ne mūsu skriešanas vai rosīšanās dēļ, bet vis ir Dieva Žēlastība!



Tu visu laiku meklē kā ES varētu kaut ko izdarīt, lai iemantotu Dieva Žēlastību... Kas MAN sevī jāmaina, lai Dievs mani apžēlotu! Bet visiem šiem mēģinājumiem sevī mekle`t kaut ko, ar ko Dievam iepatikties, atdursies pret Dieva notiesājošo spriedumu par grēku, ko mēs darām... tas visu mūsu labumus renderē par tukšumu Dieva acīs... Tāpēc šo pestīšanu mēs varam ieraudzīt un saņemt tikai tad, kad acis no sevis vēršam uz Kristu - viņš ir mūsu pestīšana, viņš ir šī patiesība, kuru tu meklē sevī, viņš ir tas kritērijs, pēc kā Dievs apžēlojas... tāpēc, lai šī žēlastība būtu TEV, TEV ir jābūt Kristū Tērptai, lai Dievs, skatoties uz Tevi, redzētu Kristu... tādējādi... Kristus nopelns kļūst par tavējo un tu izpildi visus "žēlastības kritērijus" Kristus Dēļ.

Bez Kristus tu vari kaut uz ausīm stāvēt... Žēlastību tu nevarēsi dabūt...
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:50:14
EzītisMiglā Mēs izvēlamies. Patiesība mums ir dota, un mēs to varam izvēlēties vai neizvēlēties. Tā ir mūsu izvēle!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:51:24
Kā būs matemātikā?


Matenes būtība ir darboties ar abstrakcījām... Sfēriskie Zirgi Vakumā!

Te atkal tas joks ar izdalītajām konfektēm parādās. Tad jau cilvēks pats neko nevar, vispār neko? Tai skaitā pat pieņemt to, ka viņiem IR miljons? Vai tad ne pats cilvēks to dara? Tā nav darbība - piekrist?

Ir darbība - nenoraidīt! Pierkitība ir jau šī Dieva Vārda darbības sekas!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:54:20
Mulders
Matenes būtība ir darboties ar abstrakcījām..
bet tas netraucē tur būt patiesībai un pietiekamam aprakstam, lai dotu pilnu infu par Realitāti.

Pierkitība ir jau šī Dieva Vārda darbības sekas!
Nu, bet pats cilvēks taču darbojas, vai arī Dievs viņu iedarbina, kā bandinieku?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:57:46
Mēs izvēlamies. Patiesība mums ir dota, un mēs to varam izvēlēties vai neizvēlēties. Tā ir mūsu izvēle!

Skaties ko Jeremija saka 24 nodaljaa!

"7 Es tiem piešķiršu gribu Mani atzīt, ka Es esmu Tas Kungs, un tie būs Mana tauta, un Es būšu viņu Dievs, jo tie atgriezīsies pie Manis no visas savas sirds."

Vai Filipieshiem 2:
13 Jo Dievs ir tas, kas jums dod gribu un veiksmi pēc Sava labā prāta.

Vai 2 Kor
4 Tāda paļāvība mums ir caur Kristu uz Dievu.
5 Ne ka mēs paši no sevis būtu spējīgi ko labu domāt; bet, ja esam spējīgi, tad tas ir no Dieva,
6 kas mūs darījis spējīgus kalpot jaunajai derībai: ne burtam, bet garam; jo burts nokauj, bet Gars dara dzīvu.


Vai redzi... Dievs saka savaadaak... Arii tava labaa griba un speeja izveeleeties, domaat un dariit labu ir Dieva nopelns, ne tavs!

Tu visu laiku uzskati, ka tevii ir kaut kas, kas nav greeka skarts un taapeec, tu vari paljauties uz sho greeka neskarto savu gribu, ka taa, kad tai priekshaa noliks dziiviibas un naaves celju, vediis tevi pa dziiviibas celju! Vai tieshaam tu tik ljoti uzticies sev... zinot cik dziljsh ir greeks? Jeb tu uzskati, ka greeks neskar tavu gribu, praatu un juutas... un tu speesi labo izveeleeties, kad tas tev buus priekshaa? Greeks ir Velna darbs... vai tieshaam domaa, ka Velns tevi vadiitu pie Kristus?

Taapeec... pirms cilveeks nav atdzimis Dievaa... vinja izveele nekad nebuus Dievam pa labu, jo sho izveeli ietekmee un diktee kaut kas cits, kas nav Dievs! Tieshi to arii Dievs izdara caur Vaardu un Sakramentu... iedeestii muusos mazu beerninju siliitee guljoshu, kursh aug un paarnjem muusu dziljaako buutiibu kaa dzeguzes ola... vinjsh izniidee muusu dabisko cilveeku un rada muusos paardabisko... Kristu!
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:58:10
EzītisMiglā pretējā gadījumā ir ļoti viegli vainot Dievu, ja Viņš tevi neizvēlas un nav izvēlējies. Taču tā nav patiesība! Kāds varētu teikt, ka no Dieva ir ticība, no Dieva ir viss, un ja tu to neesi saņēmis, tad nu ko neko darīt, jo Dievs taču tad jau tev nav iedevis to, kā tad tu varētu to saņemt un dzīvot patiesībā? Tā ir aplama teoloģija, jo Dievs saka, ka jā gan Viņš visu ir devis un nodrošinājis savas žēlastības dēļ, un izvēlējies izdarīt un paveikt ( tas ir pabeigts darbs) mūsu glābšanu, taču mēs to paņemam ar savu ticību, un ticība nāk no Dieva Vārda dzirdēšanas, pasludinot to.

Tātad divu kombinācija Žēlastība + Ticība un nevis kaut kas viens no tā.

8 Jo no žēlastības jūs esat pestīti ticībā, un tas nav no jums, tā ir Dieva dāvana.

Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:58:27
bet tas netraucē tur būt patiesībai un pietiekamam aprakstam, lai dotu pilnu infu par Realitāti.

Taa nedod pilnu infu noteikti par Realitaati Tikai kaut kaadu ruutainu shiis realitaates atteelu... gana labu ikdienai, bet ne pilniibai!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:03:56
Mulders
Taa nedod pilnu infu noteikti par Realitaati
Par to, ar ko nodarbojas matemātika, dod pilnīgu infu! Vai tad "2+2=4" vēl kaut ko vajag pielikt, kaut kas trūkst?

Arii tava labaa griba un speeja izveeleeties, domaat un dariit labu ir Dieva nopelns, ne tavs!
Nu, tātad Dievs dažiem ir to visu iedevis, tipa dažiem izdalīja konfektes?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:09:50
S.R. es zinu... ir ljoti gruuti pienjemt un apjeegt sho pilniigo atkariibu no Dieva... ir tik gruuti atlaist rokas valjaa no sevis... palaist valjaa to, ko mees uzskatiijaam par stabilu - savu gribu, savas kvalitaates... galu galaa... savu origjinaalo Dieva teelu un liidziibu... Ir gruuti pienjemt greeka dziljumu un cik ljoti tas ir paarnjeemis cilveeku... ne jau tikai fiziski, bet arii gariigi... praatu, juutas, gribu... visu dveeseli... kaa taads veezis, kas ietekmee ikvienu muusu domu un vaardu kaameer muusos nav Kristus imunitaates pret sho veezi!

Tik ljoti gribaas buut drosham, ka es jau vareeshu izdariit, ka ja Dievs mani neizveeleesies, tad es tomeer vareeshu pastiepties uz pirxtgaliem un atgaadinaat vinjam par sevi...

Bet shaadas domas naak no neticiibas... neticiibas, ka Dievs ir labs un tieshi par tevi arii tagad ruupeejas un iespeejams ka visu pasauli uztur tikai tamdeelj, lai tu beidzot atlaistu valjaa savus elkus... un piekjertos Kristum... kaa peedeejo elku Dievs mums atnjem muus pashus... un taa ir vienkaarshi briinishkjiiga sajuuta un dziive, kad tu atlaid peedeejos savus elkus un piekjeries vieniigajai klintij, kas nezudiis nekad - Kristum - TAD var saprast no kurienes pa iistam naak taa griba, veelme, labais... TAD var saprast ko patiesiibaa noziimee tas, ka Dievs grib lai visi top pestiiti! Pestiiti no KAA? Un atbilde ir tik vienkaarsha - pestiiti no greeka!

Taapeec Dievs dod faktiski Divus Vaardus - Bausliibu un Evangjeelij. Bausliiba izbeidee muus... pamodina muusos idziivoshanas instinktu, paliidz ieraudziit to greeku kuraa mees sliigstam... un tad kad mees saprotam, ka milziiga greeka upe muus nes... un musuu speeki, griba, vareeshana un peldeetprasme ir par mazu lai pretotos shiis upes kraaceem un straumei... tad pashaa upes viduu mees ieraugaam stabilu Klinti... Kristus Evangjeeliju... Klinti uz kuras var droshi staaveet, izkaapt tapt sausam... un tas ka mees sho klinti saslapinaam ar visiem saviem upes suudiem un duljkjeem... tas nekas... Klints to paciesh un uznjem... un uz shiis klints ir taas droshaas trepes uz Debesiim ko Jeekabs redzeeja... kad greeka straume tevi vairs neietekmee, tad tavi mazie speecinji var saakt tev paliidzeet raapties pa trepeem... un klints dod speeku veel vairaak...

Bet... kaameer cilveeks nesaprot, ka vinjsh ir greeka upee, kaameer neierauga Kristu... kaameer nesaprot, ka vinjsh ir bezspeciigs shii greeka priekshaa... tikmeer vinjsh censhaas aireet pats...


Iesaku nopirkt Unu... tur intervija ar +Jaani... Vinjsh labi pateica... ka kristieshu greekatzinja ir nevis chiixteeshana un iideeshana... bet tas ir naakamais attiistiibas liimenis peec taa, kursh tikai tagad pasaulee ir "populaars" - beigt chiixteet, buut pozitiivam, buut varenam... Taads ir shodienas pasaules lozungs... Bet Kristieshi iet taalaak un dziljaak... peec tam, kad sapratushi, ka var... peec tam kad sapratushi ka iideeshana nepaliidz... tomeer iet taalaak un saprot shiis vareeshanas apmeerus pashi no sevis! TIe ir nekaadi iepretiim tam ko Dievs sagaida no buutnes, kas peec Dieva teela un liidziibas veidota!
Brīvā meža govs!
# Labojis Brīvā meža govs!: 2009.10.22 11:10:00
Mulders
Bez Kristus tu vari kaut uz ausīm stāvēt... Žēlastību tu nevarēsi dabūt...
paldies par kaismīgo manis evaņģelizēšanu.
godīgi sakot, runa nav par mani. es skatos uz Kristu. mani pārsteidz tas fakts, ka daudzi to nedara. kāpēc viņi to nedara? lūk, kas mani interesē.
man sāp tās dvēseles, kuras iet pazušanā. un es nesaprotu kāpēc tas tā notiek. iespējams, mazāk vajag domāt, vairāk par to lūgties.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:10:14
Par to, ar ko nodarbojas matemātika, dod pilnīgu infu! Vai tad "2+2=4" vēl kaut ko vajag pielikt, kaut kas trūkst?

Tas noteikti nav pilna infa par realitaati!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.10.22 11:13:53
mani pārsteidz tas fakts, ka daudzi to nedara. kāpēc viņi to nedara? lūk, kas mani interesē.

Jaa tas IR paarstedizoshi. Tas ir irracionaali... tas ir stulbi!

Bet kaapeec Aadams un Ieva njeema to aabolu, lai tachu vinjiem skaidri viss bij pateikts...

Es nezinu... un visi sveetie ir muuzhiigi ciiniijushies ar sho jautaajumu... kaapeec cilveeki noraida Kristu? Tas IR irracionaali... bet... un tad varbuut tu to sapratiisi... kad tu saproti, ka ljaunums nevar buut racionaals... tad varbuut tu ieraudziisi to, ko Kristus savaa Luukas 16 nodaljas staastaa saka ar Aabrahama muti - Juus nevarat naakt uz shejieni nedz kaads var noiet pie jums, jo starp mums ir milziigs bezdibenis!

Dieva Beerni nevar saprast ljaunuma irracionalitaati taapat kaa Ljaunais nevar izprast Kristus zheelastiibu un evangjeeliju! Taa ir plaisa... cilveekam nepaarejama... bet Kristus ir sevi krustaa sitis, lai sho plaisu novaaktu, lai tie, kuriem nebij ceriiba, buutu ceriiba...

Bet kaapeec dazhi paliek tajaa tumshajaa alaa... es nezinu... atkal... neticiiba... vinji netic, ka aarpus alas ir labaaka un pareizaaka dziive! Iziet no alas ir ticiibas leeciens... dziivojot alaa nekaadi nostaasti, atnesti priekshmeti un fotograafiajs nespees paraadiit to dziivi aarpus alas... taa ir jaadziivo, lai saprastu, cik ala ir nepareiza un tumsha!

Sheit es ieteiktu izlasiit Platona Valsti... tur ir taa viena nodalja par vinja slaveno Alas liidziibu... Faktiski pravietisks darbs... jemot veeraa, ka Platons pirms Kristus to rakstiijis!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:16:26
Brīvā meža govs!
mani pārsteidz tas fakts, ka daudzi to nedara. kāpēc viņi to nedara?
Tāpēc, ka nav pārliecinoši. Nav pārbaudāmi. Ir citi, kas saka līdzīgi, piem Muhameds, Krišna, u.c.
Ir iespējamas mūžīgas ciešanas.
Ir vainas pārnese.
Ir pretrunas Dieva definīcijā (tas gan vairāk no Ctulhu, es vēl varētu pieņemt, ka tas līmenis man nav izprotams, bet priekš Ctulhu te ir barjera)
Bet tas tā kā būtu ļoti garš un plašs offtopiks?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:18:04
Mulders
kaapeec cilveeki noraida Kristu? Tas IR irracionaali...
Ar racionalitāti kāreiz te nav īpaša sakara. Drīzāk ar gaumi un iekšējo balsi. Racionalitāte ir arī mūsu ar Ctulhu uzdotie FUAQ.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:19:16
Viņi aizbildina ar to savu grēku , ka netic Jēzum.

22 Ja Es nebūtu nācis un viņiem to teicis, viņiem nebūtu grēka. Bet tagad viņiem nav ar ko aizbildināt savu grēku.

Brīvā meža govs!
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:22:51
EzītisMiglā
Bet tas tā kā būtu ļoti garš un plašs offtopiks?
nē, tā manuprāt būtu normāla diskusa attīstība, protams, ja nesāksim runāt runāšanas pēc.
tā lēnām un pa punktiem. mani visvairāk ieinteresēja vainas pārnese . bet var sākt ar jebko.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:26:37
Brīvā meža govs!
Te katram punktam jāatver sava tēma.
Vainas pārnese ir tas, ka par vecāku nodarīto jāatbild bērniem un bērnu bērniem.
Brīvā meža govs!
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:32:16
EzītisMiglā
it kā baigais slinkums, bet labi. ielikšu jaunu diskusu.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:55:05
Ar racionalitāti kāreiz te nav īpaša sakara. Drīzāk ar gaumi un iekšējo balsi.

Bet jautaajums jau ir dziljsh... kaapeec vienam cilveeka gaumee ir eest meeslus un noraidiit deriigu bariibu? Tas ir shis neizskaidrojamais irracionaalais! Kaapeec kaads izveelas palikt sliktos dziives apstaakljos taa vietaa lai ietu uz labaakiem?
Te pat religjiju nevajag... pietiek dajebkuraa jautaajumaa paskatiities?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 1 , pavisam kopa bijuši: 2791