atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Dievs nav tas, kas pieļauj slimības, bēdas un sūta pārbaudījumus manā dzīvē! Viņš ir tas, kas palīdz, glābj un atbrīvo no tā!
Svētais
Iesūtīts: 2009.09.11 13:11:52
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.21 13:11:15
Nujaa, bet pareizs/ nepareizs selekcija notiek nevis taa kaa Mulders tomaa ( tb skolotaajs pateica, sjitas ir pareizi, taatad pareizi), bet pasjaa apmaacaamaa sisteema aieksjaa, tb vinjs janos info blokus meegina piemonteet esosajai sistemai un skataas, klapee vai neklapee. Nu ja izraadaas, ka ir vesela seerija bloku, kas savstaropeeji klapee, bet ar vinja sistemu neklapee, tad var saakt domaat par kljuudu sisteemaa.

Vai par kljuudu tajaa, vai tu pareizi apguvi!

Kontroldarbos, kad tu raksti un tev neliimeejas saakums ar galu, tad tu meklee kur TU kljuudu pieljaavi, un skolotaaju vai uzdevuma sastaadiitaaju turi aizdomaas tikai peedeejo! Ja tu vispirms kljuudas mekleetu uzdevumaa vai uchukaa, tu visticamaak nekad arii neko neiemaaciitos...

Bet pamataa es tev piekriitu!

Mees Luteraanji jau kopsh Viduslaikiem teologjiju uztveram personiigi - Kristus Maaciiba ir ljoti personiiga maaciiiba... un mees ticaam, ka Dievs ir gana pacietiigs, lai pagaidiitu ka mees apguustam vienu vielas dalju, pirms gruuzt naakamo virsuu!

RKB un PB tieshaam uzliek lielu uzsvaru uz uzticeeshanos autoritaateem, uzticeeshanos taa teikt dieetai un dietologam neiedziljinoties detaljaas!

Bet Luteraanji meegjina dziivee praktizeet gan "Visu paarbaudi, kas labs to paturi" taa arii "Kas Man tic, tas dziivos arii ja tas mirs"...

Luteraanis centiisies paarbaudiit empiiriski ticiibas lietas... protams, ne visu var paarbaudiit empiiriski, tad dziivojam vienakarshi ticiibaa! Un taapat kaa kontroldarbaa, ja kas neklapee, vispirms mekleejam vainu sevii, kur esam kaadu komatu nepareizi ielikushi!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.21 13:14:45
Redzi, ar to `patiesiiba-persona` variantu sanaak kjeza... Jo, ja viena persona ir patiesiiba, tad ko - visas paareejaas personas ir meli? Ko - Visumaa var eksisteet tikai viena persona? Ja ir 2 personas - tad ir 2 patiesiibas?

Nu nee... Netaisi komutaacijas errorus... Patiesiiba ir Persona bet tas nenoziimee, ka Persona ir meli... taa vienkaarshi buus nepilniiga! Tikai Pilniiga Patiesiiba buus arii Pilniiga Persona!

Teixim zajava "E=mc^2" ir patiesiiba, bet taa nav nedz visa patiesiiba, nedz persona...
Varbuut kaada Persona (Engjelis) var buut Patiesiiba, bet taada pati daljveida Patiesiiba kaa E=mc^2!

Kristus apgalvo, ka vinjsh ir Visa Absoluutaa Patiesiiba! Vinjaa ir visas gudriibas un atzinjas...

Daudz labaak to saprast, ja saprot, ka Kristus ir Dieva Logoss! Izcheko vaarda "Logoss" semantiku tajaa pashaa wikipeedijaa, tas varpaliidzeet sho to saprast. Kjiinieshiem ir jeedziens "Dao" kas sasaucas ar sho!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.21 13:16:14
Un ja , piemeeram, paradiizeem dziivo personas A, B, C - tad JK ir visu sjo personu superpoziicija? Ja nne - tad A, B un C ir nepatiesas? Jo vinjas jau nav identiskas JK personai?

Nee shiis A,B,C ir nepilniigas saliidzinot ar Dievu!
Tas kaa no bezgaliibas izgriezham skaitlju intervaalus, tie visi ir saskanjaa ar bezgaliibu, taas pat var paarklaaties un buut liidziigi viens otram, bet tie visi nav viens un tas pats un noteikti tie nav visa bezgaliiba!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.21 13:19:04
AA, nu tad viss ir kaartiibaa un luteraanji principaa izmanto zinaatnisko pieeju un religija tiek peetiita zinaatniski.

Nee... izpeetes un paarbaudes metodes var buut arii atshkiriigas no zinaatniskaas! Luteraanis to paarbauda subjektiivi... uz seviim... un biezhi kaut kaadas paarbaudes rezultaats vai atzinja nav iedodama citam cilveekam, jo citam cilveekam nav shii empiiriskaas un intelektuaalaas pieredzes kjeediite, vinjsh neredz formulas izvedumu, kas biezhi ir subjektiivu paardziivojumu kjeede!

Tas taapat kaa es tev varu paraadiit karti, un varu pastaastiit par to cik forshi ir kaadaa Griekjijaa (ja es tur buutu bijis), bet es tev nevareeshu iedot sho Griekjijas burviibu (pienjemot, ka taa man patiik) tik pat paarliecinoshi kaa pac to esmu piedziivojis! Tachu manu dziivi un apzinju strukturees atzinjas, kas radushaas griekjijas celjojumaa, tev taadu atzinju nav, lai arii tev ir pareiza karte kaa no LV uz Griekjiju tikt, gan tu esi ar mani runaajies... Tachu shis izvedums ir empiiriski subjektiivs, bet ne mazaak objektiiviem atzinjaam!
Tev pasham naaksies veikt sho celjojumu lai tu uzzinaatu cik ljoti mans staasts un karte atbilst tam, ko es par to apgalvoju!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.21 13:20:07
Dawkinss un Ct uzskata, ka zinaatne risina wisas problemas.

Nu uzskatiit jau vari shis uzskats gan citiem nav saistoshs!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.21 13:21:15
Nujaa, taatad dievs=A+B+C+X, kur - paareejaas dieva sastaavdaljas? Vai taa?

Nea!

Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.21 13:23:19
Nujaa, bet to subjektiivo pieredzi luteraanis pirmkaart nevar nofiltreet no pasaj luteraanja smadzenees esosajiem trauceejumiem.

Raksti kaa kaljibrovka, Citi Ticiigie, kaa aareejs atskaites punkts! Un pasha Dieva Sveetais gars, kursh mums neprasot atljauju pac piekalibree...
Beigaas protams taapat kaa ateistiem - ticiiba, ka esam saskanjaa ar saviem pamatpostulaatiem un ejam pareizaa virzienaa... Tobish, ja nav pamats un trauceejumi, kas neatbilst modelim-noveerojumiem, nu tad ko... pasham tos izdomaat? Nee... tad dziivo ar imperatiivu, ka viss ir kaartiibaa!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.21 13:27:23
Liidziba aar Griekiju - es ieguutu dalju no Muldera Griekijaa savaaktaas informaacijas ( dalju - sakaru kanaala sauriibas deelj).

Nuja... tieshi taapat ar Ticiibu... tu vienmeer ieguusi dalju, pietam filtreetu dalju, infas - lasot Rakstus un sarunaajoties ar Kristieshiem - pietam ar ierobezhotu skaitu ones!
Daudz pilniigaaka bilde veidotos, ja sho ticiibu praktizeetu un meegjinaatu dziivot peec taas likumsakariibaam un veerotu pasauli caur Kristiigaas paradigmas prizmu...
Tieshi shie peedeejie - ir visgruutaak apguustami, jo jaaiemaacaas redzeet pasauli savaadaakaam aciim!
UN tad jau var filmeet - atbilst bilde personiigaam paarlieciibaam, cik taa konsekventa izskataas kopainaa!

Logjiski, ja tu apgusuti daljeejo, un veelaak uz pasauli skaties vienalga caur savu materiaalistisko paradigmu, bilde neliimeejas!

Piespiest ticeet nevar... bet dazhreiz kaadi ticiibas postulaati tomeer atljauj paskatiities uz lietaam citaadaak!

Esmu pac redzeejis, kaa dazhreiz cilveekam kaads postulaats Kristiigais ir sveshss... bet tad vinjam vai nu paardomu rezultaataa, vai empiiriski dziives situaacija piespeelee taadu datu konfiguraaciju, kas ljoti labi iederaas tajaa nesaprotamajaa... un tad ir taa "osenjilo" sajuuta! Un bilde noskaidrojas, puzlis pash-sakaartojas kaut kaadaa taa daljaa!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.21 13:32:18
Tas viss ir skaista lirika... taču kaukā vāji argumentē pret diezgan acīm redzamo mērķi savākt ap Dievu paklausīgu, bezierunu un pakalpīgu pūli.

Redz, no malas puulis, kuru paarliecina kaada ideja, var izskatiities pakalpiigs un beizierunu... taapeec ka visas ierunas un shkjeershlji ir jau novaakti! Tu jau no malas neatshkjirsi, vai es kopaa ar savu draugu eju dariit kaadu darbu taapeec, ka esmu bezierunu drons, jeb taapeec, ka drauga argumenti mani ir paarliecinaajushi un tie man shkjiet sapraatiigi, ka es shaadu ieshanu un dariishanu uzskatu par parizu un konstruktiivu!

Taakaa tavs noveerojums var buut nekas cic kaa tava subjektiiva interpretaacija!

Nenoliegsim, ka nereti patieshaam ideologjijas un religjijas grib nedomaajoshus dronus, taadus vieglaak vadiit un izmantot personiigiem meerkjiem! Be te atkal... taadus dronus labaakaa gadiijumaa var izmantot kaa shkjuuri, vai kaa standarta skudrupuuzni... bet taads dronu bars buus neizturiigs pret analogjisku DOMAAJOSHU sabiedriibu!

Un... arii ateisti var ljoti viegli kvalificeeties par dronu baru... Jo kaa teica Morfejs - cietums, kura sienas tu neredzi ir vislabaakais. Ja cilveeks sava cietuma sienas uzskata par SAVU paarlieciibu rezultaatu, tad logjiski, vinjsh nemeegjinaas izlausties no cietuma, par kura neesamiibu ir paarliecinaats!

Te mees esam vienaadaa poziicijaa... kriteeriju jau nav! Jo shobriid mees dziivojam vienaa pasaulee vienaa valstii vienaa meta-valstii (ES) un nevaram mees skaidri noshkjirt, kas shajaa sabiedriibaa ir dronu darbiibas rezultaats, kas ir domaajosho darbiibas rezultaats...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.21 13:34:04

Oj, smejos - navru, ragsti veel.... Tak ticiigie te savaa starpaa kasaas trakaak nekaa mees ar jums... Tb LELB, KLB, PPLB... UN katrs vispareizaakais un grib lai citi kalibreejas peec vinja...


Beedz no sabiedriibas, kur cilveeki ir aciimredzami greecinieki, bet savaa starpaa nekasaas... jeb ir peec vienas uudens laases savos uzskatos (Jehovas Liecinieki) - un pat runaa vienaas fraazees!

Te var gandriiz vai metafizsiki kvantu fiziku noveerot... individuaalaa liimeneii - vibree... bet makro-liimenii ir konsekventa viena forma!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.21 13:38:53
Nu sjite paceljas `Eziisja loterijas` problema....

Nepaceljas!
Eziitis meegjina noveerteet to, ko var ieguut tikai empiiriski!

Dziivo un tad redzeesi... Eziitis seezh krustcelees, runaajas ar visiem gaajeejiem... bet pac nekur neiet, pac baidaas aiziet uz vienu pilseetu un tur apmesties...

Jo ir pavisam dazhaadi - vai tu brauc uz Kanaarijaam kaa tuurists un dziivo 5zvaigzhnju hotelii, jeb tu paarcelies tur dziivot, meklee darbu, iiree maaju, risini visas ikdienas probleemas... tikai tad tu uzzini kaa ir pa iistam tur, nevis spriest par Pilseetu un Valsti peec reklaamas bukletiem!

Redz... un jaa... peec reklaamas visur ir forshi, visur gribas ciemoties. A taa pa iistam dziivot... nu var jau krustcelees...

Tachu ir taads teiciens - var dariit un tev var nesanaakt... bet ja nedariisi, tad noteikti nesanaaks!

Man, protams, ir viegli runaat no Kristiigaa viedoklja, jo mans uzskats par Dievu ir taads, ka vinjsh visu redz, kotnextu saprot... un ja cilveeks MEKLEE... Dievs nepaarmetiis, ka cilveeks meklee tur kur nemaz nav, tad jau nevajag mekleet... Savukaart, ja kaadam uzskats par Dievu vai potenciaalo Dievu ir taads, ka, mekleet nepareizaa vietaa ir biistamaak un kaitiigaak, nekaa nemekleet vispaar... tad var saprast seedeeshanu uz vietas!

Es jau arii nevaru Debesu Jeruzaalemi pie Eziisha Kaajaam atvilkt un paraadiit... man tikai sanaak taada louzy shljupsteeshana taalu no pilseetas tur Eziisha putekljainajaas krustcelees! Jaa var izklausiities akuraat liidziigi kaa vinjam staasta Budisti vai Islaamisti!

Tak teicu jau... Kristietiiba ir ticiiba, kuru nevar saprast to nedziivojot!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.21 13:50:43
Nu, pie materialistiem sjito var noveerot.

Domaaju, ka to var daudz kur noveerot, kur ir kaut kaads kaut cik konsekvents zajavu kodols... Pie ezoteerikjiem, tur vibraacija pat makro-liimenii, jo visas zajavas ir izpluudushas!

Materiaalisms un Kristietiiba shai zinjaa ir "modernistiski", jeb citiem vaardiem, tajos ir ieksheejaas zajavas, kuras ir ljoti konservatiivas un neatkariigas no civleeka subjektiivaam sajuutaam! Tb taas tiek pasludinaatas par patiesaam, pat ja subjektiivi tas shkjiet pretrunaa ar noveerojamo katra indiviida gadiijumaa!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.21 13:58:15
Nu un kaapeec tad Mulders censjas mani paarvilinaat no vienas pilseetas uz otru? Es tak neiru krustcelees...

Nu redzi... man ar tevi ir cita situaacija. Tu dziivo savaa pilseetaa, es dziivoju savaa... mums saruna ir bik savaadaaka... mees staastaam par savas pilseetas labumiem, jautaajam par otra pilseetu un censhamies to saliidzinaat ar saveejo un tad secinaam - maneejaa tomeer labaaka... ahaa... vinja pilseetaa arii ir taada pati maaja kaa manaa, tik citaa ielaa... nu taa kaut kaa!

Paarvilinaat... nuu Mums vajag gudrus kjiimikjus!

Tb - ja Mulders saprastu abiogenezes iespeejamiibu - Mulders buutu atakalj?

Kaa lai es to zinu? Jo saprast abiogjeneezi tas buutu novest to liidz kaut kaadiem pirmelementiem, kas buutu shie pirmelementi, to tach es nezinu - vai tie buutu tavas pilseetas vai manas pilseetas komponentes, jeb varbuut veel 3aas pilseetas... to es nezinu!

Veel jau ir taada lieta, ka, man savaa pilseetaa ir labi un nekas nespiezh! Materiaalistu pilseeta savukaart man shkjiet garlaiciiga un neinteresanta... nu kaa Purchiks! A man gribaas kaa Riigas Centru... taadas subjektiivas sajuutas!

To tach tu buusi sapratis, ka empiiriskais nav vieniigais kas veido manu pasaules uzskatu, tas es vienkaarshi atljaujos biezhi staaveet uz kopiigaa ar materiaalistiem, lai ar vinjiem sarunaatos... bet tur maajaas - manaa pilseetaa - ir arii daudz kas, kas nav empiirisks un tomeer ir integraala manas dziives sastaavdalja!

Ja abiogjeneeze izraadiitos shiis materiaalaas pasaules dabiigs vienaadojuma iznaakums, tad es ne tik daudz paarceltos uz tavu pilseetu, cik savaa pilseetaa uzceltu (vai meegjiaatu uzcelt) kaadu maaju, kura izriet no abiogjeneezes, jo tas pagjeereetu savaa zinjaa izraavienu AI, jo ja daba speej to pashu ko Apzinja... tad kaapeec lai to Dabu neiejuugt virziitaa jaunu nanotehnologjiju izgudroshanaa... ij pie reizes paluugt, lai shamaa starprezultatus provaido, a to zin kaa... skaties tu uz taadu shuunu, a vajag ta tev 1/100 dalju no taa... a kaa to izoleet un padariit par reusablu komponenti citaa videe - vilx vinju zin!

Veel jau paliek otrs jautaajums - pasha Visuma kaa meta-sisteemas izskaidrojums, ka tas ir taads "uztuuneets"... Gigantiskaa Random Metaversu Gjenerators man nederees... paraak plashss izskaidrojums! Gribas taadu, kuru var iejuugt tehnologjijaas!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.21 14:01:01
Nuja, tik materialisms ira bik ekonomiskaaks, ibo dualisma vietaa ir monisms, bet tas netraucee opereet ar informacijas jeedzieniem.

Redz duaalisms ir labs abstrakcijas liimenis, kaa hardware-software... nemekleejot kopiigo. Tie ir vienkaarshi dazhaadi ontologjiskie liimenji!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.21 14:02:20
``Mums vajag gudrus kjiimikjus!`` EEe, ja man shito teiktu musliims, man rastos, eeee, asociacijas Nu tiesa gan kristieji arii reizeem to piekopj, nu tur IIRA utt...

Sabojaats tu!

Nu tas ko es tev kaadreiz esmu teicis... pie mums tev neviens neatnjemtu tavu miilestiibu pret mateeriju, joprojaam tu to driixteetu peetiit un maaciities kontroleet! Paradiize nav kaa te dazhkaart cilveeki ataino - neko nedariishana, statiska stagnaacija! Nee taa ir taa iistaa attiistiiba un dziive un prieks!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.21 14:15:23
Nuja, bet monismaa - materialismaa jau taapat nekas netraucee opereet dazaados ontologfiskos liimenjos... Kjiimija, biologija, sociologija... Kvantu putas un lielais atraktors... A buutiiba visam viena...

Shis izceltais apgalvojums jau ir metafizisks, jeb iisteniibaa - darba hipoteeze. Ne labaaka ne sliktaaka par "bet buutiiba visam septinjpadsmit"

Pat materiaalismaa shii buutiiba nav atrasta... un te vispaar man ir jautaajums - does it computes - shaadi formuleet kaut ko par iisteniibu!

Redz kur ir probleema! Tieshi tajaa fenomenaa - Apzinja!
Uz sitienu neviens to nav izvedis liidz pat zinaamajiem fizikaalajiem speekiem un fenomeniem, lai vareetu teikt, ka tas ir fenomens kas iegulstas esoshajaa fizikaa, kur nu veel runaat par taa buutiibu!
Protams, materiaalists TIC un CER, ka Apzinja ir shis materaialistiskais process, kaa sekas mateerijas organizaacijai kaut kaadaa dators-programma lidiziigaa veidaa... bet vai tas taa ir iisteniibaa, veel nezinaam!
Neizbeegami Apzinja buus un ir fizikas un biologjijas intereshu lokaa jau nonaacis fenomens. Kaadi buus erzultaati es nezinu, sheit es pastaavu uz akadeemisko briiviibu - necensties pa visaam vaariiteem uzvilkt kaut kam tik neparastam kaut kaadu parastu zekjiiti! Taalaak tiks tie, kas nemeegjinaas ziileet kuraa vietaa tam izpletnim nolaisties!

"Buutiibaa Viens" ir legjitiima darba hipoteeze... gan logjiska, gan empiiriski biezhi vien praatiiga izraadiijusies... Bet "biezhi vien" arii biezhi vien ir izraadiijies maldiigs imperatiivs!

Mums, Ctulhu, priekshaa ir viens akuuni interesants gadsimts... un muusu beerniem buus iipashi interesanta dziive! Jo mana nekljuudiigaa pakalja juut, ka kuru katru briidi (veesturiskaa meerogaa) jaanotiek shaadiem taadiem fundamentaaliem leecieniem... visaadaas jomaas! Ja vien pashi sevi nenomushiisim ar siikumiem...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.21 14:23:03
Ctulhu, tas ka apzinjas darbiibas rezultaats ir struktureets, es iisti nemaz nezinu vai no taa izreit, ka pati apzinja ir struktureeta!

Jeb citiem vaardiem, cik mees varam spriest par softwaares ieksheejo uzbuuvi, peec softwaares aareeji gjenereetaa rezultaata?
Un... apzinjas iipatniiba - taa pati speej sevi noveerot! Shitais, ja taa iedziljinaas... savaa zinjaa "does-not-compute" sanaak! Man pasham galvaa tas atrisinaas, ka apznja noveero pati savas darbiibas sekas jau post-factum... apzinja var peldeet gan par savas darbiibas rezultaatiem gan naakotnes plaaniem briivi... tai pat laikaa, shiis peldeeshanas rezultaats kljuust atkal par shiis apzinjas pagaatnes darbiibas rezultaatu vai naakotnes plaanu...
Tb apzinja savaa zinjaa nav ar laiku saistiita savaa ieksheejaa struktuuraa!

Taadeejaadi - vai var saukt par struktuuru kaut ko TIK dinamisku...???

Es nesaku ka nevar, es tikai veershu tavu uzmaniibu uz to kaada Apzinja ir diivaina shtuka, lai tu pirms esi paarleecis, neiesprosto to kaut kaados terminos, bez atrunas... ka pat tie var nebuut adekvaati!

Tobish, manupraat tas ko mees par apzinju zinaam shobriid turaas uz plikaam tapeteem!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.09.21 15:45:50
Pag, tad ko - var buut sapraatiigs haoss? Nu tb ja naff struktureets - tad ir haoss.

Hmmm laikam tad putrojam jeedzienus?
Es ar "struktureets" vairaak sapratu - identificeejamas subkomponentes, sadalaams pa pirmreizinaataajiem! A pac pirmreizinaataajs - nestruktureeta atomaara monaade!

Tu shkiet to saproti kaa pretstatu haosam?
Svētais
# Iesūtīts: 2009.09.21 15:54:49
masiks [212.93.96.2] Ko tu ar jaunieti domāji , vai mani?
Svētais
# Iesūtīts: 2009.09.21 15:58:48
masiks [212.93.96.2] es nepiedalos tajā, jo tās sarunas neceļ ticību. Dievs to sauc par prāta kariem.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 36 , pavisam kopa bijuši: 33360