atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Vai nevajadzētu LELB mājas lapā sadaļu: "Mēs lūdzam"?
Kristofers
Iesūtīts: 2009.09.11 10:02:16
Vai LELB mājas lapā nevajadzētu zem kreisās malas vertikālajiem linkiem Mēs esam un Mēs ticam ievietot jaunu Mēs lūdzam . Vai vismaz virs Garīgi raksti to ielikt kā Lūgšanas .
Pašreizējā Dziesmu grāmatā ir 585 dziesmas, bet tikai 2 lūgšanas - pirms un pēc dievkalpojuma. Ceru, ka nākamajā LELB Dziesmu grāmatā nebūs četrbalsīgas kora notis - pietiktu tikai ar vienu balsi un ģitāras akordiem. Uz tā ietaupītā papīra vietas varētu nodrukāt īsu luterāņu ticības mācību - M. Lutera Mazo katehismu ar īsiem komentāriem. Tāpat varētu iekļaut daudz vairāk lūgšanu un cita veida tekstu garīgās dzīves kopšanai.
Kamēr šādas jaunas Dziesmu grāmatas nav, nekas taču nekavē šādu materiālu nopublicēt Baznīcas mājas lapā. Cilvēki varētu tekstus izdrukāt, un ielikt savās pašreizējās Dziesmu grāmatās.
Iesāku šo diskusiju, cerot, ka to pamanīs kādi, kam mūsu Baznīcā ir vara un teikšana. Tāpat aicinu šajā diskusijā piedalīties tikai kristiešus un LELB luterāņus.
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.09.11 10:28:15
Mēs forumā diskutējam par lietām, kas pestīšanu neapdraud (piem., eklesioloģija, sukcesija, un citādas teorētiskas teoloģiskas diskusijas). Bet ir lieta, kas tieši ietekmē pestīšanu - tā ir pliekana un pavirša lūgšanu dzīve. Lūgšanas pavediena ar Dievu pazaudēšana var novest pie ticības dzīves paseklināšanās, kas var beigties ar krišanu smagos grēkos un Sv. Gara klātbūtnes pazaudēšanas.

Nozīmīgi teksti ir atrodami "Dr. Mārtiņa Lutera Mazais katehisms", SR Izdevniecība, 1998. Tā pielikumā ir Lutera rīta un vakara lūgšanas, lūgšanas pirms un pēc ēšanas, palīgjautājumi sagatavojoties Sv. Vakarēdienam, kā arī pa vienai lūgšanai ejot uz baznīcu, ieejot baznīcā, sagaidot grēku piedošanu, pēc grēku piedošanas, saņemot Jēzus Miesu, saņemot Jēzus Asinis, pēc Sv. Vakarēdiena, izejot no baznīcas un mājās pārnākot.

Šim materiālam noteikti vajadzētu būt iekļautam jaunajā Dziesmu grāmatā, kā arī būt pirmajam, ko vajadzētu ielikt manis ierosinātajā LELB mājas lapas sadaļā. Bet atbildīgajiem par mūsu Baznīcas garīgo dzīvi noteikti vajadzētu te klāt pielikt vēl kādas lūgšanas minētajiem gadījumiem.

Pirmkārt jau tās lūgšanas, ko ir sarakstījis M. Luters, un vispirms jau tās lūgšanas, kas ir kā MK Pielikums. Tad citas labas luterāņu autoru lūgšanas, kā arī Baznīcas tēvu lūgšanas.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.11 10:38:32
Kristofers

Es domaaju, ka ir darbi ko vari uzsaakt jau pirms kaadiem "kam ir teikshana". Tas ir, sagatavot shaadu luugshanu sarakstu kaut vai Word formaataa ko iesniegt saita veidotaajiem izlikshanai! Manupraat ideja ir lieliska un diez vai kaads pretosies, ja tik kaads to izdariis... Ielikt lapaa jaunu statisku sadalju ar statisku textu ir 5 minuushu darbs - un lai saita veidotaaji nefleitee, ka tas ir gruuts un daargs darbs! Galvenais saturu uztaisiit... taakaa... uz priekshu!
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.09.11 10:42:21
Man personīgi patīk, kā materiāls ir sakārtots lūgšanu un dziesmu grāmatā katoļiem "Slavējiet Kungu!", kur sākumā ir ikdienišķās lūgšanas, tad dievkalpojuma kārtība, tad privātās lūgšanas dievkalpojuma laikā, galvenās lūgšanas, litānijas, izsmeļoši jautājumi sirsapziņas izmeklēšanai pēc 10 baušļiem, lūgšanas pirms un pēc grēksūdzes, pirms un pēc Vakarēdiena,lūgšanas slimībā un dažādas lūgšanas. Tad seko īsa ticības mācība un visbeidzot dziesmas (tikai 134)
sicilia
# Iesūtīts: 2009.09.11 10:43:59
Kristofers
ja būtu visas dziesmas, tantes tak panest nespētu:
a galvenais, ka tur ir foršākās dziesmas
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.09.11 11:07:17
Tāpat manā mājas bibliotēkā ir Ārzemju Latvijas Pareizticīgās baznīcas lūgšanu grāmata, Rīga, 2003. Tā sākas ar pamācošu tekstu Kristieša dienas kārtība, ar sadaļām Vakars, Sagatavošanās rīta lūgšanai, Rīta lūgšana, Dienas norise.
Tad teksts Par lūgšanu, ar sadaļām Kas ir lūgšana, Lūgšanu veidi, Kā nepieciešams lūgties, Par ko ir jālūdz, Kad jālūdzas, Lūgšanas augļi.
Tad seko vakara un rīta lūgšanu kārtība, tad norādījumi par cienīgu gatavošanos Sv. Vakarēdienam, grēku nožēlas lūgšanas, lūgšanas gatavojoties Sv. Vakarēdienam, lūgšanas pēc Sv. Vakarēdiena, akatists (lūgšanas, kuru laikā nedrīkst sēdēt) Kungam Jēzum Kristum, kā arī daudz lūgšanu "Dienas laikā un dažādās vajadzībās."
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.09.11 11:14:20
Kristofers nu taa teikt... Words rokaa un uz priekshu!

Bet vispaar tu pareizi saki... Luteraanjiem taa liturgjiskaa izgliitoshana taada... hmmm neveikla... jaunajiem ticiigajiem naakas pieradinaaties peec taa kaa notiek, nav iisti materiaali un tai pashaa dziesmu graamataa ko palasiit lai redzeetu un apguutu liturgjiju arii taapat!
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.09.11 11:20:50
Gribētos, lai kādi ar teikšanu sākumā dotu savu OK. Rakstīt kaut ko rakstīšanas pēc nav jēgas. Protams, pat no response vai atteikuma gadījumā, var materiālu nopublicēt savas draudzes mājas lapā.
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.09.11 12:27:26
Jā, vecākās dziesmu grāmatās ir vesela sadaļa ar lūgšanām dažādām vajadzībām. Protams, mēs varam pieņemt, ka visi pie LELB piederīgie prot paši savas lūgšanas brīvā veidā sacīt, bet rakstītām lūgšanām būtu jābūt. Kristīgās Baznīcas tradīcija ir pietiekami gara un bagāta, lai no turienes varētu pasmelties brīnišķīgas lūgšanas.
Turklāt būtu labi un svētīgi arī lielo draudzes lūgšanu ielikt. Pag. agendā nav lielās draudzes lūgšanas. Tad nu mēdz gadīties, ka lielā draudzes lūgšana par sprediķi nr.2 pārvēršās.
Balss
# Iesūtīts: 2009.09.11 13:00:52
Ivo Pavlovičs
Diemžēl, taisnība gan.. Ja mācītājs vēlas ļoti sīki un smalki vēlreiz izstāstīt Dievam to, kas jau paziņojumos par aizlūgšanu vajadzību ir vienreiz pateikts, tad draudzei nākas uz klona grīdas tupēt uz ceļiem minūtes 10 un - diemžēl - nevis ar sirdi un prātu lūgt līdzi, bet ar nepacietību par sāpošajiem ceļgaliem gaidīt, kad mācītājs beigs klausīties pats savā daiļrunībā.
Piedošanu par sarkasmu...
skolniekss
# Iesūtīts: 2009.09.11 13:08:36
Tā īsti nesapratu. Ir pienācis laiks, ka par daudz lūdz... Nu varbūt tad jāoptimizē...
Balss
# Iesūtīts: 2009.09.11 13:11:25
vilks
Dažā draudzē tā dara, un tad nebūtu jauki izlekt.. .
sicilia
# Iesūtīts: 2009.09.11 13:19:51
Cibricis
kā pārkop;ējamU?
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2009.09.11 13:24:10
Nevienu neaizvainojot- manā uztverē tā organizētā ceļos mešanās un celšanās augšā leja ir iedibinājusies kārtība. Es noteikti nesaprotu pareizi, bet man tas neteikšu ka kaut kā palīdzētu būt tai brīdī sakārtotākam. Es noteikti daudz nesaprotu un nesapratīšu. Ceļos metos, kad tie liecās...
sicilia
# Iesūtīts: 2009.09.11 13:30:19
Cibricis
Nu vispār var nopirkt katru mēnesi grāmatiņu un vadāt sev līdzi. Tā kā tas ir RKB izdevums un lasījumi ir atbilstoši RKB kārtībai, esmu to izmantojusi veiksmīgi ārzemēs.... ļoti forši atrasties pretējā okeāna pusē un MIEram Tuvu latviski lasīt to pašu, ko priesteris svešā mēlē no kanceles
skolniekss
# Iesūtīts: 2009.09.11 13:30:58
Cibricis Vai Tev ir dažādi iemesli, kad meties ceļos?
sicilia
# Iesūtīts: 2009.09.11 13:32:12
skolniekss
piekrītu cibrics
daudzi ticīgie nesaprot kādēļ jāmetas ceļos.... viņiem tas tāds neizprotams žests. ja tas tiktu izskaidtots, tad cilvēkiem to būtu vieglāk pieņemt.
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2009.09.11 13:45:01
Gribu pajautāt. Vai Kristus piedod arī tiem kas darbības neizpilda precīzi?
Vai Kristus sadzird arī tos, kuru ķermenis visu Dievkalpojumu atradies novietots uz komfortablās pēcpuses. Lūgšanā taču atvērta sirds vajadzīga, nevis ārējā darbība. Palīdziet saprast ...
sicilia
# Iesūtīts: 2009.09.11 13:46:31
skolniekss
tu nesaprati
mehāniska darbību atkārtošana protams neko nelīdz. bet svarīgi ir izprast kāpēc kas jādara un tad darīt, ja sirds liek..... bet ja gribas kašķēties protams var vēlreiz uzdot kādu jautājumu par šo tēmu
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2009.09.11 13:48:26
sicilia Man nepavisam negribas kašķēties. Un tur nav par ko kašķēties.
Vai Tu izproti? Un atbildi varbūt nemaz nevajag man...
sicilia
# Iesūtīts: 2009.09.11 13:49:39
skolniekss
jā, jo man bija laba katahēte un tagad ir labs priesteris, kas neskaidrās lietas izskaidro....

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 10 , pavisam kopa bijuši: 2754