atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Par brīvprātīgo darbu draudzē un nogurumu un nespēku
vilks
Iesūtīts: 2009.08.26 23:20:12
Tēma tiem, kam ir pieredze ar brīvprātīgo kalpošanu draudzē vai citur.

Vai jums ir gadījies, ka darāt brīvprātīgi kaut ko, kam varbūt neesat ideāli piemēroti, bet neviena kvalificētāka nav? Un ka darbs brīžiem šķiet gluži ok un brīžiem ir tā, ka nevar labi tikt ar to galā?
Kā jums šķiet - vai šādas situācijas liecina, ka būtu jāmeklē cita kalpošana, kas ir piemērotāka un prasa mazāk vai arī vajag vienkārši turpināt un cerēt, ka spēks atgriezīsies?

Papildjautājums mācītājiem - vai jūs pamanāt, ka kādam no draudzes brīvprātīgajiem darbiniekiem ir grūti ko darīt un ja jā, ko jūs tādās situācijās darāt? Ko vajadzētu darīt?
Mani gan interesētu ne tikai teorija, kuru var daudz kur smuki izlasīt, bet drīzāk draudzes prakse.
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2009.08.26 23:21:36
Mani šis jautājums interesē ne tikai personīgās dzīves kontekstā, bet drīzāk ir vēlēšanās uzzināt, kā šādas situācijas risina citi.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.26 23:29:30
Mācītājs var pamanīt da jebko, bet arī viņš ir tikai cilvēks, un arī brīvprātīgie ir pieaugušie. Aprunājies ar savējo! Visdumākais ir, ja "nekas sevišķš" kļūst par smilšu graudu starp draudzes aktīvākajiem posmiem.
vilks
# Iesūtīts: 2009.08.26 23:32:18
Aivars
nu mans konkrētais gadījums droši vien ir izgulēšanās un atpūtas jautājums, kas atrisināsies kaut kad pēc 1.septembra, bet vispār brīvprātīgajā darbā gadās daudz problēmu... saki, ka saruna ar mācītāju ir labākais risinājums?
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.26 23:34:05
vilks
Nu sliktākais jau nebūs noteikti.
Bet ļauj arī mācītājam attapties, un labāk uzrunā 3. septembrī!
skolniekss
# Iesūtīts: 2009.08.26 23:36:25
Viss ir labs, kamēr kustās. Un visi ir cilvēki. Un kļūdīties ir cilvēcīgi.
vilks
# Iesūtīts: 2009.08.26 23:37:51
Aivars
he he, no kā tad mācītājam jāattopas?

man tomēr gribas izvilkt vēl kādu atbildi...varbūt jāpagaida citi.
vilks
# Iesūtīts: 2009.08.26 23:38:48
skolniekss
kā to saprast - ej, kamēr krīti, un, kad nokritīsi, vairs nebūsi labs?
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2009.08.26 23:41:50
vilks Bišķiņ ar to ir nācies saskarties. Gan protams par to dzirdēju no trešām mutēm, bet tāpat nepatīkami. un tad ir tāds vidus stāvoklis, kurš ir reti nepatīkams. Ej izrunāties un zini atbildes. Vislabāk runā klusums, bet nepalīdz...
vilks
# Labojis vilks: 2009.08.26 23:44:03
skolniekss
paskaidrosi konkrētāk? Vārdus un personas kodus neprasu, bet nu vismaz aptuvenu situācijas aprakstu un rezultātus?

Трилобите
nezin, man šķiet, par muļķību cilvēkus nekanonizē... Lai gan, protams, man vienmēr ir gribējies, lai būtu kāda svētā ar manu vārdu.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.26 23:44:29
vilks
Aber, priekš tam taču ir citi!
vilks
# Iesūtīts: 2009.08.26 23:47:20
Трилобите
nu redzi, reizēm cilvēks kaut ko uzņemas tāpēc, ka nav spējis aprēķināt savu laiku un spēku, kā arī nav varējis pateikt nē. Vai tad to arī sauc par upuri?
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2009.08.26 23:49:50
Vilks mēģinu skaidrot:
Daudz uzņemos, daru - izdodas daru vēl kautko viss ir vienkārši fantastiski un skaisti. Bet tad ir lūzums kādā nozīmīgā posmā. Es turpinu darboties, bet efekts samazinās, līdz pasaku ka pārtraucu un atsakos no tā, jo ir sabrucis kaut kas, kas bija ļoti nozīmīgs... Un tad jātiek pašam ar sevi galā, jo palīdzību pats pieņemt nemāku-nevēlos
чудо дома!
# Labojis чудо дома!: 2009.08.26 23:50:39
man nav informācijas kā tas ir tagad, bet kādreiz bija tā, ja svētkos uz misi 11.00 ieej Sv. Jēkaba katedrālē tad tevi noteikti aicina iet procesijā. un nekādas atrunas nelīdz! ja negribi iet procesijā, tad jāmaina draudze vai neiet uz 11.00 misi svētkos

man ir bijusi kalpošana Alfa kursā A. draudzē. ceru, ka viņi tiks bez manis galā, jo 6. reizi klausīties Alfu ir diezgan grūti, it sevišķi smieties par jokiem

vēl esmu piedalījies SVC gatavošanā, tur gan vairāk es jutu pienākumu dalīties savā pieredzē un dot vērtīgus padomus, nekā citiem organizatoriem vajadzēja, lai nu kā tas būtu, bet šoreiz iztikām bez dažām A. draudzes SVC raksturīgajām problēmām
vilks
# Iesūtīts: 2009.08.26 23:52:34
skolniekss
jā, nevēlēšanās un neprasme palīdzību sniegt un pieņemt ir ļoti bremzējoša brīvprātīgajā darbā.

Трилобите
negribi paskaidrot šeit, kas ir ciešanu upurēšana? Man likās,tas tēmai varētu būt noderīgi.
skolniekss
# Iesūtīts: 2009.08.26 23:56:08
vilks Iespējams, ka nemāku arī sniegt palīdzību...
чудо дома!
# Labojis чудо дома!: 2009.08.26 23:57:13
dažreiz gan domāju , ka jāmācās pazemību un jāiet uz Jēkaba katedrāli svētkos 11.00, jāiet procesijā. Par A. draudzes kalpošanām esmu ticis informēts " varbūt kāds gribētu ....."
un tad pats pietiecies, nevis personīgi lūgts kā Jēkaba katedrālē uz procesiju.
Eshkola
# Iesūtīts: 2009.08.26 23:58:00
Dievs mums neuzliek vairāk, kā varam panest, tai skaitā, arī kalpošanu
ja pienāk brīdis, kad vairs nevaram ar uzticētiem darbiem tikt galā, tad, manuprāt ir 2 iespējas - vai nu esam paņēmuši to, ko Dievs nemaz nav licis darīt, vai arī - mēģinam uzticēto darbu paši savā spēkā veikt.
p.s. man arī ir nācies būt situācijās, kad aiz bezspēcības birst asaras, un liekas, ka nav vairs spēka pat 1 soli paspert. Un tādos brīžos es domāju par šīm 2 lietām, ko iepriekš pieminēju. Man dažreiz palīdz...
vilks
# Iesūtīts: 2009.08.27 00:02:52
Трилобите
protams, ka var.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.27 06:13:35
vilks
Vienmēr šādos jautājumos vispirms jāmeklē piemērs un padoms bībelē - kā Pāvils un citi apustuļi kārtoja šīs praktiskās kalpošanas lietas
danar
# Iesūtīts: 2009.08.27 11:06:40
Ir gadījies
Varbut ir kas japamacas,tas ar dotu zinamu stabilitati vai pieredzes apmaina,piemeram,ka tas darbins tiek darits cita draudzē.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 28 , pavisam kopa bijuši: 10712