atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Dīvains raksts LELB lapā
Mārtiņš
Iesūtīts: 2009.06.05 16:50:55
LELB mājaslapā parādījies rakstiņš "Eiropas Parlamenta deputātu kandidāti solās cīnīties pret homofobiju"
Neticās, ka LELB kopā ar ILGA u.tml. organizācijām cīnīsies pret homofobiju jeb iestāsies par pozitīvas attieksmes veicināšu pret atsevisķiem selektīviem grēkiem. Bet, ja tas raksts ir ielikts ar domu, lai zinām savus "varoņus", tad jau tam varētu atvēlēt veselu rubriku un postēt katru otro politisko ziņu.
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.06.05 16:51:33
Redaktora vai citu atbildīgo komentārs?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.05 17:04:29
Es domāju ka tie ir "mūsu varoņi"

Tā kā LELB oficāli šķiet nedrīxt atklāti aģitēt, tad pateikšu to skaļi ko saprotu no kontexta.

Rakstā ir vārdi, lai mēs zinām kuri tad ir šī grēka propogandas stūmēji, tādējādi visa Luteriskā Baznīca cik mums to locekļu, var izlemt, vai šos kandidātus atbalstīt!

Tātad skaidrs, par Jauno Laiku es, piemēram, Eiroparlamentā nevēlēšu... Skaic ka par šuvējām arī nevēlēšu... kalniete citos kontextos ir izteikusies par šī grēka propogandu...

|||||
# Labojis |||||: 2009.06.05 17:12:11
Nu un ko īpaši kristīgu piedāvā šī partija ar birku "kristīgā"?
http://www.youtube.com/watch?v=OXByBm6O0L4
vai pseidokristīgais saraksts number one?
vienīgā īpašā originālā rozīnīte, kas ir ievērības vērta, ir pasažieru vilciens uz Bolderāju....
a vot Bauskas deputātiem būs jāpadomā, kā apturēt zeķu zagšanu veikalos:
http://www.delfi.lv/news/national/criminal/article.php?id=24939227
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.06.05 19:12:49
Runājot par politiku - tas ir absolūti normāli iestāties par visu cilvēku līdztiesību, arī neatkarīgi no to seksuālās orientācijas. Ja tas kādam ir galvenais kritērijs un tikai tālab viņš ir gatavs ievēlēt zagļus un korumpantus - uz priekšu!
nevajag [81.198.0.235]
# Iesūtīts: 2009.06.05 19:36:34
Jānis Kalniņš
man šķiet un izklausās, mazākais muļķīgi runāt par "zagļiem un korumpantiem" kladzināt kristiešiem LV preses un TV iespaidā. HS propogandētāji un politiski caurstūmēji būtu cienījamāki???
incognito
# Iesūtīts: 2009.06.06 09:44:24
Domāju, ka visas pasaules kristieši ar laiku kļūs toleranti pret HS, tas ir neizbēgami, līdzīgi kā tagad atzīst sieviešu un vīriešu līdztiesību vai šķiršanos.
Ja cilvēki redz, ka Raksti par kaut ko izsakās neadekvāti, tad skaidrs, ka tie nav jāievēro. Tā nav tikai mūsdienu liberālā izpratne; jau drīz pēc kristietības rašanās liela Rakstu daļa tika nodēvēta par "ceremoniālo bauslību", kas uz kristiešiem neattiecoties.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.06.06 09:58:30
incognito
Tev radies iespaids, ka ejot laikam kristīgā sabiedrība piekāpjas arvien vairāk pasaulei, taču tā ir maldīga ilūzija, jo patiesībā notiek viļņošanās. Piemēram par sieviešu līdztiesību - bībelē gan sievietei norādīta sava vieta, gluži, kā sava vieta ir vīrietim (citādi varam nonākt līdz tādam absurdam, ka vīriešu tiesības ir zemākas, jo viņiem neļauj dzemdēt), bet sievietes vienmēr tikušas stādītas kā līdztiesīgi cilvēki blakus vīriešiem, nav notikusi nekāda piekāpšanās, bet gan atgriešanās pie tā, kas uz kādu laiku ticis atmests.

Šķiršanās oficiālajā kristietības mācībā ir tā kā to māca bībele - šķirties drīkst tikai laulības pārkāpšanas gadījumā un šķirteņi nedrīkst precēties ar citiem. Ja viena daļa kristiešu piekāpjas, tad nevajag visus bāzt vienā maisā.

Par ceremoniālo bauslību ir nodēvētas ļoti konkrētas lietas, bet nekas no morālās bauslības un tas, kas ir pierakstīts pie ceremoniālās bauslības viss saskan arī ar veco derību, tā ka nav bijusi nekāda brīvdomība no cilvēku puses

Par homoseksuālismu raksti gan izsakās pat ļoti adekvāti, bet neadekvāti izsakās daļa zinātnieku un visi, kuri apgalvo, ka tas ir normāli, jo nedz homoseksualitāte, nedz pedofīlija, nedz zoofīlija, nedz nekrofīlija, nedz seksuālas aktivitātes ārpus laulības nav normālas lietas. Pati daba jau norāda, ka homoseksuālas attiecības ir slimība, novirze no normas. Jo vārds "sex" ir radniecīgs vārdam "dzimums", kas savukārt saistīts ar dzimšanu. Seksam dabā ir noteikts mērķis - bērnu radīšana. Homoseksuāļi un tie, kuriem sekss ir tikai bauda, grūtneicību uzskata tikai kā blakusefektu, reizēm par nevēlamu. Homoseksuāļi nevar radīt bērnus, tāpēc viņu seksuālajām attiecībām nav jēgas, nedz adekvāta mērķa, tāpēc viņi nav pelnījuši adaptēt bērnus. Bērnam ir tiesības uzaugt normālā ģimenē, bet par to jau tiem nospļauties, ka tik pašiem labi
masiks [66.232.102.157]
# Iesūtīts: 2009.06.06 19:27:15
Ingars
Vai maz saproti, par ko raksti? Jeb vienkārši mums demonstrē spīdošas dezinformācijas paraugu?
converz [84.237.171.79]
# Iesūtīts: 2009.06.06 19:35:27
Ko ta luterāni tādi glumiķi!? Katoļu baznīcās vismaz atklāti parāda par ko balsot - par 1. partiju, a te kaut kādas apslēptās aģitācijas ar melnajiem sarakstiem publicē... Tad varēja arī publicēt konkrētu sarakstu, par ko tad īstens luterānis drīkst balsot!
incognito
# Labojis incognito: 2009.06.07 15:12:51
Ingars
Tev radies iespaids, ka ejot laikam kristīgā sabiedrība piekāpjas arvien vairāk pasaulei...

Tā gluži nav. Drīzāk es teiktu, ka kristietība nav sastindzis dogmu un normu kopums, bet gan augošs organisms, tā sakot - dzīvais Vārds, kas augšanas procesā gluži normāli mainās un atsakās no novecojušām idejām.
Piemērs. Esmu lasījis, ka kādreiz kristieši atbalstīja verdzību, bija pat kaut kāds biblisks pamatojums, lai paskaidrotu, kāpēc nēģeriem ir dabiski kalpot baltajiem cilvēkiem (cik atceros, tas bija sakarā ar to, ka nēģeri esot cēlušies no Hama, Noasa dēla, ko (un viņa pēcnācējus) tēvs nolādēja, ka "viņš lai kļūst par vergu savu brāļu vergiem" ).
Tagad tas tiek uzskatīts par netaisnīgu. Kristietība mainās un tas ir labi.
|||||
# Iesūtīts: 2009.06.07 15:40:09
incognito viduslaikos ķecerīši nokūpēja sārtos arī ar ļoti biblisku pamatojumu no 1 Kor 3, 13-15 ....
bitch
# Iesūtīts: 2009.06.07 19:09:16
Nespēšu uztvert nopietni tos ļautiņus, kas taisa protesta akcijas pie praida, bļaunot "homoseksuālisms ir grēks", bet netaisa identiskas priekšvēlēšanu kampaņu laikā ar plakātiem "tev nebūs zagt". Neviens grēks nevar būt smagāks vai mazak smags kā citi, izņemot Svētā Gara zaimošanu.
Tāpat es uzskatu par muļķīgu aizliegumu vai vismaz ieteikumu aizliegt homoseksuāliem vīriešiem kļūt par priesteriem. Varbūt, ka kāds no viņiem to redz kā vienīgo ceļu, lai norobežotos no savām nepareizajām tieksmēm, izvēloties celibātu un mūža kalpošanu Dievam tā vietā. un šeit es nerunāju par tiem, kas ņem priekšā kora zēnus. viens ir būt homoseksuālam, otrs ir piekopt homoseksuālismu.
Es pati homoseksuālismu redzu kā novirzi no normas, līdzīgi kā slimību (bet gluži par slimību arī es to neuzskatu), kaut gan reāli cilvēks ir spējīgs dzīvot un darboties netraucēti. Protams, tas neattiecas uz visiem homoseksuālistiem. Pie tam pētījumi apliecina, ka patiesi homoseksuāliem vīriešiem (par sievietēm zinu tikai tik, ka homoseksuālisms veidojas, ja kaut kad grūtniecības laikā ir izveidojies nepareizs hormonu līdzsvars) dažas smadzeņu daļas fiziski ir līdzīgākas sieviešu smadzenēm kā normālu vīriešu smadzenēm. viņi vienkārši tādi ir jau piedzimuši, citi hormonu piesarņojuma dēļ, citi dēļ iedzimtības.

Starp citu, spriežot pēc šī, homoseksuālisms ir Dieva sods sabiedrībai, kas atmetusi Dievu novārtā. Iespējams, ka ikviens un katrs no mums savā ziņā ir līdzvainīgs šajā problēmā. Rom 1:
18 Jo Dieva dusmība no debesīm parādās pār visu cilvēku bezdievību un netaisnību, kas savā netaisnībā apslāpē patiesību.
19 Jo, ko par Dievu var zināt, tas viņiem ir atklāts: Dievs pats viņiem to atklājis.
20 Kopš pasaules radīšanas Viņa neredzamās īpašības, gan Viņa mūžīgais spēks, gan Viņa dievišķība, ir skaidri saredzamas Viņa darbos, tāpēc viņiem nav ar ko aizbildināties.
21 Jo, zinādami Dievu, viņi to nav turējuši godā kā Dievu un Viņam nav pateikušies, bet savos spriedumos krituši nīcības gūstā un savā sirds neprātā iegrimuši tumsā.
22 Saukdami sevi par gudriem, tie kļuvuši ģeķi
23 un apmainījuši neiznīcīgā Dieva godību pret iznīcīgam cilvēkam un putniem, lopiem un rāpuļiem līdzīgiem tēliem.
24 Tāpēc Dievs viņus viņu sirds kārībās nodevis izvirtībai, kurā viņi paši sākuši sagandēt savas miesas,
25 tāpēc ka viņi dievišķo patiesību apmainījuši pret meliem un sākuši dievināt un pielūgt radību, atstājot novārtā Radītāju, kas ir augsti teicams mūžīgi, āmen.
26 Tāpēc Dievs viņus nodevis apkaunojošās kaislībās: sievietes apmainījušas dabisko dzimumu kopdzīvi ar pretdabisko.
27 Tāpat arī vīrieši, atmezdami dabisko kopdzīvi ar sievieti, cits pret citu iekaisuši savā iekārē, piekopdami netiklību, vīrietis ar vīrieti, paši saņemdami sodu par savu maldīšanos.
28 Tad nu tāpat, kā viņi nav turējuši cieņā viņiem doto Dieva atziņu, Dievs sagandējis viņu prātu, ka viņi dara to, kas neklājas.
bitukas
# Iesūtīts: 2009.06.07 19:34:50
Es neesmu no tiem, kas skraida protestējot, bet vēlos, Tev bitch, teikt, ka ja kāds taisītu zagļu praidu, būtu jāprotestē. Tur jau tā atšķirība, ka zagļi, krāpnieki, vecāku negodātāji, slepkavas u.c. ieskaitot mani, jo arī esmu grēcinieks, praidā neiet.
a_masiks
# Iesūtīts: 2009.06.07 19:38:01
bitukas
aga! Praidā zagļi neiet. Viņi sēž saemā, ministrijās. Tas kristiešiem ir OK, ij protestus nekādus neizraisa. Es tevi mīlu! Jāiet kādam kaimiņam melnzemi nospert - puķes jāstāda...
bitch
# Iesūtīts: 2009.06.07 19:38:02
ar ko gan atšķiras priekšvēlēšanu kampaņas, ko rīko politiķi, par kuriem ir konkrēti zināms, ka tie sabāzuši krietnas summas savā kabatā, vai kuri jau kuro reizi bārsta solījumus, kurus nemaz netaisās pildīt? tāds zagļu un meļu praids vien ir...
Ingars
# Iesūtīts: 2009.06.07 20:33:52
masiks [66.232.102.157]
pamatojums tavam apgalvojumam???
Jocīgi, bet dezinformācija šķiet skārusi tevi pašu. Tik ilgi jau apgrozies kristīgajā forumā un vēl joprojām neesi iepazinies ar kristīgo mācību - sēdies, divi!

incognito
Tu vienkārši neatšķir kristīgās dogmas, kuras devis Dievs no cilvēku izdomātam un ieviestām dogmām, lai negodīgi garīdznieki uz cilvēku nezināšanas rēķina varētu īstenot savas ambīcijas.
tev, draugs, ir visai mīklaina izpratne par bībeli, citādi tu būtu pamanījis dažas būtiskas lietas:
1. Dieva vārds pēc satura un idejiski nekad nemainās un neattīstās, jo tas jau ir absolūti pilnīgs, laikmetīgs un aktuāls visos laikos un visās vietās.
Bet Dieva vārds aug izplatībā un katrā ticīgajā ne pēc satura, bet pēc ietekmes un "lieluma", tā ka būtība un ideja nemainās, bet mainās cilvēka būtība un dvēseles saturs arvien līdzīgāk Dieva vārdam
Tāpēc novecojušas ir viena daļa kristiešu idejas, tradīcijas, dogmas utt., bet ne Dieva Vārds, jo cilvēki kļūdās, bet Deivs nekad nekļūdās, VIņš visu dara pilnīgi pareizi jau ar pirmo piegājienu un Viņa darbā nekad nekas nav tāds, ko vajadzētu uzlabot - tā ir tikai ar cilvēku darbiem un vārdiem.
2. Kristietība nekad nav atbalstījusi verdzību - cita runa ir par Dieva sodu un pārmācību, kad grēcinieki tiek pārmācīti un pārbaudīti netikvien ar verdzību, bet arī ar slimībām, nabadzību, kariem utt. savu ļauno darbu dēļ. Bet nekas no tā nav viennozīmīgi, bet viss ir atkarīgs no katras konkrētās unikālās situācijas. Tavai zināšanai tie vergu, kuru saimnieki bij kristieši (patiesi kristieši) nemaz nedzīvoja kā vergi, bet, kuri paši kļuvuši ticīgi, labprātīgi brīvprātīgi palika un kalpoja

Ir kādas ļoti konkrētas lietas, ko jau minēju, kas attiecas tikai uz vecās derības kārtību un unikālo situāciju. Kā redzam, tad bībelē ir kādas Dieva pavēles, kuras viennozīmīgi attiecināmas tikai uz konkrētiem cilvēkiem, konkrētu laiku, konkrētu tautu un konkrētu vietu vai situāciju, ārpus tā visa attiecīgā Dieva pavēle nav spēkā, jo Viņš Pats to tā ir noteicis kad, kur un kā būs cilvēkiem izpildīt Viņa pavēles. Tas pats arī ar verdzību un "aci pret aci, zobu pret zobu" principu. Par to runā Jēzus un par to runājuši arī apustuļi, ka šīs lietas pieder "vecajai kārtībai", kas sasvā laikā bij nepieciešama Dievam vien zināmu iemeslu dēļ.

Kristietība mainās evaņģēlija pasniegšanas formā - tik daudz tehnoloģisku iespēju, mainās ārēji, bet saturiski un idejiski kristietība nemainās, bet ir tikai tādi, kuri sagroza bībeli un ir uzskatāmi par atkritējiem un ķeceriem.

bitch
Piekrītu, ka nepareizi rīkojas tie, kuri vienu grēku nosoda, bet citu piekopj. Pilnīgi kaitina visi tie aktīvisti, kuri nosoda viena veida laulības pārkāpšanu, bet paši ir kā seksuāli dzīvnieki, airaujas ar porņikiem, iet pie prostitūtām utt.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.06.07 21:24:52
Jānis Kalniņš
Runājot par politiku - tas ir absolūti normāli iestāties par visu cilvēku līdztiesību, arī neatkarīgi no to seksuālās orientācijas. Ja tas kādam ir galvenais kritērijs un tikai tālab viņš ir gatavs ievēlēt zagļus un korumpantus - uz priekšu!

Protams, tikai cīņa pret homofobiju nav cīņa par līdztiesību.

Mulders
Es domāju ka tie ir "mūsu varoņi"
Tā kā LELB oficāli šķiet nedrīxt atklāti aģitēt, tad pateikšu to skaļi ko saprotu no kontexta.


Es ar tā domāju,ka tāds bijis mērķis, bet labāk būtu vai nu atklātā tekstā to rakstīt, vai paklusēt (nepārpublicēt tādus rakstiņus). Jo nav pie mums tik traki, ka nevar publiski izteikties pret homo, un ar šādu soli tiek radīts risks, kas provocē maldīga viedokļa veidošanos par LELB (ko no tā var secināt LELB nepiederīgie, piem., žurnālisti?).
a_masiks
# Iesūtīts: 2009.06.07 21:38:42
Ingars
Tavai zināšanai - jautājums par sievietes dvēseli tika izdiskutēts, da pieņemts ar vienas balss vairākumu balsojot, nevis kā tu norādi - pēc bībeles tās tikušas stādītas līdztiesīgi kā īsti cilvēki. Tas tā - sieviete vispār par kaut ko dzīvu da dvēselisku atzīta nevis pēc rakstiem, bet balsojot... un piekāpjoties pasaulīgajam veselajam saprātm (??) ! Un šitais tagad man aizrādīs kristietības neprāzināšanu??? Dvoišņiks -Jefiņš...
Ingars
# Iesūtīts: 2009.06.07 21:50:45
a_masiks
tavai zināšanai sieviete bībelē vienmēr bijusi cilvēks ar dvēseli

1.Pēt. 3:7 Tāpat, vīri, sadzīvojiet prātīgi ar sievu kā ar vājāko radījumu, godājiet viņas kā tādas, kas ir žēlastībā dotās dzīvības līdzmantinieces, lai jūsu lūgšanas netaptu traucētas.

Gal. 3:28 Tur nav ne jūda, ne grieķa, nav ne kalpa, nedz svabadā, tur nav ne vīra, nedz sievas, jo jūs visi esat viens Kristū Jēzū.

Ja nu arī kādi par to ir sprieduši, tad tas tikai liecina par šo spriedēju biblisko analfabētismu, jo bībelē tā ir pašsaprotama lieta. Tas, ka kāda daļa vīriešu sabiedības totāli ignorējot šo biblisko patiesību, ka sieviete arī ir līdztiesīgs cilvēks, nozīmē, ka vai nu ir meļi vai tik tiešām svētos rakstus vispār nav lasījuši

Un šitais tagad man aizrādīs kristietības neprāzināšanu??? Dvoišņiks -Jefiņš...

Un tagad vēlreiz - vai nepamatoti aizrādīju bībeles nepārzināšanu? Neapvainojies, bet šīs ir elementāras un pašsaprotamas lietas, kuras pat svētdienas skolas bērniem īpaši neuzsver, jo viņi to paši dabīgi uztver no konteksta, ka bībelē skaidri un gaiši norādīts, ka sieviete ir tāds pat cilvēks, kā vīrietis, tikai atšķirīga.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.06.07 21:55:23
1.Mozus grāmata (Genesis) 1. nodaļa

27 Un Dievs radīja cilvēku pēc Sava tēla, pēc Dieva tēla Viņš to radīja, vīrieti un sievieti Viņš radīja.

Sieviešu diskriminācija radās tikai vēlāk, bet arī tikai starp tiem israēla vīriem, kuri paši īsti nestaigāja ar Dievu, te te būs vēl ieskatam Ābrahāma attieksme pre sievu

1.Moz. 21:12 Un Dievs runāja uz Ābrahāmu: "Lai tas nav netīkami tavam prātam nedz zēna dēļ, nedz arī tavas kalpones dēļ: paklausi Sārai visās lietās, kā viņa tev saka, jo no Īzāka tiks dēvēti tavi pēcnācēji.

Es te varētu pilnu forumu piedzīt ar rakstu vietām, bet varbūt, ka pietiks ar šīm
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 228 , pavisam kopa bijuši: 1385