atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi runāšana mēlēs
rainars
Iesūtīts: 2009.02.04 14:01:50
1.Kor.14:39 Tātad, brāļi, tiecieties pravietot, neliedziet arī runāšanu mēlēs.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.01.17 14:00:27
dafne
bet par pārējām neapspriež, lai gan tās arī ir pārdabiskas. Kādas dāvanas ir tiem, kam nav mēļu dāvana? Apspriedīsim tās.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2013.01.17 14:07:25
Jēzus māceklis
bet par pārējām neapspriež, lai gan tās arī ir pārdabiskas. Kādas dāvanas ir tiem, kam nav mēļu dāvana? Apspriedīsim tās.

Šī tēma ir mēlēs runāšanu.
Bet zināms simptoms par dāvanas devēju ir tas, kā tās tiek celtas citu priekšā un apspriestas.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2013.01.17 14:32:34
Kas tad ir tavuprāt mēļu dāvana ( Gara) ?

Tas ir tieshi tas... ko es teicu - Speeja runaat sveshaa valodaa to nemaacoties tradicionaalajaam metodeem. Tieshi tas, ko mees noveerojam Vassarsveetku Dienaa... kad apustulji peekshnji saaka runaat valodaas, kuras vinji nezinaaja - sveshvalodaas - tomeer taas bij cittautieshu valodas, taadeejaadi cilveeki kas varbuut nezinaaja origjinaalo Apustulju valodu un vieteejos dialektus speeja dzirdeet Dieva Vaardu pashi savaa valodaa...

Taa Dievs paliidzeeja savai veestij izplatiities... taa bij pefekta ziime, ka ir kritis Baables laasts, kad valodas barjera tika izveidota... sheit Dievs sho valodas barjeru nojauca, liekot apustuljiem (u.c. vietaas rakstos) slaveet un sludinaat Dievu taadaas valodaas, kuras saprata tie, kam tas bij adreseets.

Savukaart tavai buldureeshanai nav nekaada sakara ar Dieva Valodas daavanu... ibo taa vienkaarshi nav valoda, bet kaa jau teicu - iissavienojums valodas centros, to var panaakt ar lielu pashsugjestiju vai elementaari ar galvas traumu... Ir dokumenteeti gadiijumi, ka cilveekiem notiek valodas deformeeshanaas vai paarveidoshanaas kad shie paarciesh kaadu slimiibu vai galvas traumu - pat taadi fenomenaali gadiijumi, ka cilveeks saak runaat citaa savas valodas dialektaa...

Taakaa... Diez vai tu tiec Dieva suutitis sludinaat kaut kaadu Tuaregu vai Amazones aborigeenu ciematos bez sagatavoshanas, tad logjiski arii shaada daavana nahren tev nav vajadziiga... Dievs savas daavanas neizdala "par skaistaam aciim" bet ar konkreetu meerkji... un Paavils runaa par meelju daavanas meerkjiem... un kaareiz PAARMET to, ka Korintieshi to izmanto personiigajai nevis draudzes celshanai... visa Korintieshu veestule ir par to, kaa Dievs veido savu draudzi un dod daavanas draudzes vajadziibaam... un 14 nodalja ir par to kaa Paavils staasta par Valodas Daavanu nepareizu lietoshanu Korintieshu draudzee...

Kas interesanti ka Pentakosti to ir sapratushi absoluuti achgaarni... un padariijushi par vienu no savas maaciibas stuurakmenjiem un meerauklu kaa meeriit "citaadi domaajosho" ticiibu.

Tas taapat kaa izlasiit Zaalamana Maaciitaaja graamatu un izsecinaat, ka Dievs mums paveel eest, dzert un priecaaties, jo taapat beigaas mirsim.
...... [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2013.01.17 14:35:59
Jošs Mulders
Vispretrunīgākā tiešām ir t.s. "mēļu dāvana", jo bieži tā tiek nepareizi lietota un tādēļ ir izaicinoša. Man pašam šīs dāvanas nav, taču mans paziņa, kam tā ir, man deva apmierinošu skaidrojumu, kāda ir tās nozīme. Viņš teica - kad es lūdzu mēlēs, tas dara manu sirdsapziņu jutīgāku un atvērtāku Dieva iedvesmām. Arī Pāvils runāšanu mēlēs vairāk ierāda privātai lietošanai. Bet es nepiekrītu tiem, kas Bībelē aprakstīto mēlēs runāšanu sauc par dēmonisku apsēstību vai tamlīdzīgi . - jūsu arhibīskapa viedoklis.
Kādas mēles?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2013.01.17 14:37:01
JM man ir arii taa laime audzeet deelinju kam ir paari vienam gadam un es visai konkreeti redzu kaa izpauzhas vinja "valoda"... beerns runaa ne tikai ar skanjaam bet ar miimiku un kjermenja kustiibaam un vecaaki to speej uztvert jo ta IR valoda... ar semantiku un ljoti primitiivu gramatiku... un jebkursh cits to var apguut mazliet paveerojot to pashu beernu...

Savukaart Pentakosti pashi gan it kaa buudamas apziniigas buutnes nespeej iisti pateikt ko vinji bubina, un neviens nespeej pat ilgi tajaa ieklausoties... jo bubinaashanai nav nekaada sakara ar dajebko... tikai randoms...

Un jaaa... kaa viduslaikos... bij periods ka sifilisa izraisiiti izsitumi uz pieres u.c. tipiskaam vietaam tika uzskatiits par "krutuma paziimi" jo bij skaidrs, ka tas ir "iists vecis"... un cilveeki ar to lepojaas... kaameer nenolika karoti...
Taakaa lepoties ar to, ka galvaa ir sagaajis kaut kas tuutaa iisti nevjaadzeetu... ja taads ticiigs, tad labaak luudz Dievu, lai vinjsh tev sachinjii... Bet ja tik ljoti gribaas sludinaat sveshaas meelees, nu tad luudz un meklee iespeeju tieshaam sludinaat Amazones dzhungljos.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2013.01.17 14:38:47
....

Buutiskais jautaajums ir KAA ATSHKJIRT kad ir deemonu apseestiiba, kad ir Dieva Daavana un kad ir vienkaarshi pa galvu dabuuts gana stipri... ??? Ibo eiforiskas "apzinjas paplashinaashanaas" ir iespeejamas arii ar LSD... taadeejaadi pat arguments "tas mani padara juutiigaaku" var dariit Narkologus ieintereseetus un visai droshi neljaus tev dabuut tiesiibas, ja to pazinjosi mediciinas apskates laikaa.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.01.17 14:40:18
...... [87.246.165.252]
Vispār jau LELB nav `arhiepiscopus ex cathedra` dogmats izsludināts
Tas tā, raugoties uz centieniem šo atsauci atkārtoti izmantot kā ultimatīvo argumentu
...... [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2013.01.17 14:43:51
Aivars
Šito jau gaidīju Pārējie gan locījās kā zuši
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2013.01.17 14:44:52
Viss shis penteris ir aciimredzot saistiits ar to... ka cilveekiem kaut kaa nezinu... pietruuxt briinumu?

Muusdienu tehnologjiskajaa pasaulee cilveekiem shkjietami vairs nav vietas briinumam, un vinji ir gatavi piekjerties jebkam... Esmu paveerojis peedeejo 10-5 gadu laikaa preses plautkos ir savairojushaas visaadas ezoteeriskas un "citaadu skatiijumu" soloshas preses, kas aciimredzot speej sevi uztureet, ja jau turpina izdoties... taatad ir kas peerk.

Pac aceros beerniibaa tiinja gados nu ljoti aizraavos ar visaadiem Mskij Treugolnik un sci-fi man arii patiik, jo tas ir taads "briinumu subsituucija"...

Tachu ja nu tik ljoti interesee Kristeitiibas mistiskaa puse... nu tad vispirms tomeer dereetu vismaz baazee saprast un apjeegt to piena dalju, pirms kjerties grauzt betonu...

Shii kaut kaada zoologjiskaa tiexme piekjerties visam mistiskajam un "neparastajam"... tiexme mekleet briinumus darbojas taadeejaadi, ka kur ir pieprasiijums, tur buus piedaavaajums... un ja gana daudz cilveeki gatavi noticeet tam, ka vinjiem ir speciaalas daavanas, tad buus arii darbonji, kas to piedaavaas...

Jaunaja aderiibaa arii Kristum uz katra stuura kaads visu laiku sho kaardinaaja ar kaadiem fokusiem... sak - izvelc zakjiiti no huutes - tad mees ticeesim...

A lielaakasi VD pravietis - Jaanis Kristiitaajs - neivenu pashu zakjiiti no huutes neizvilka - un Kristus vinju tomeer atziist par lielaako no VD cilveekiem... (ja vien paartikshanu no sisenjiem un medus neuzskta par gana labu fakjiira gaajienu)

Un... es nezinu kaa juus, bet es Dieva briinumus redzu katru dienu... man briinumu netruuxt... varbuut tieshi otraadi, cilveekiem briinumu ir par daudz, un vinji kaa taadi alkoholikji, no vienas glaaziites vairs nereibst, tagad grib divas... alus par maz, vajag viinu... viins par maz... vajag shnabi, shnabs par maz... vajag ostiit liimi
...... [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2013.01.17 14:48:43
Jošs Mulders
Brīnumi notiek?
dafne
# Iesūtīts: 2013.01.17 14:52:05
Jošs Muldersvai tev ir dota dāvana brīnumus darīt?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2013.01.17 14:56:02
dafne, diez vai... bet man laikam ir daavana dota tos redzeet
dafne
# Iesūtīts: 2013.01.17 14:58:52
Bet vispār būtu inčīgi parunāt arī par citām dāvanām ,piemēram,dāvana brīnumus darīt un dāvana dziedināt...Jēzus māceklistev pirmām tā ideja ienāca prātā,negribi atvērt jaunu tēmu par pārējām dāvanām?
dafne
# Labojis dafne: 2013.01.17 15:04:09
Jošs Muldersko saki,kā varētu izpausties"dāvana brīnumūs darīt"(1.Kor12:10)?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2013.01.17 15:08:06
...... [87.246.165.252]
Šito jau gaidīju Pārējie gan locījās kā zuši

Esi apmierināts?
...... [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2013.01.17 15:23:42
Mārtiņš
Jā, jo esmu ļauns. Diemžēl.
dafne
# Iesūtīts: 2013.01.17 15:40:46
Kā ir ar SV.Gara dāvanām,tās tiek dotas uz kādu laiku,pēc vajadzības draudzē...vai uz mūžu?Vai tas tā nav noteikts...var būt visādi.Un vai tās tiek paņemtas pŗom no cilv.kādā brīdī,piemēram,aizejot no draudzes?
Aivars
# Iesūtīts: 2013.01.17 17:24:29
dafne
par tām dāvanām `brīnumus darīt` nāk prātā vecs kristiešu aņuks par `kristīgo ērģelnieku`, kuram `labā roka nezina, ko kreisā dara`.
Diemžēl arī Baznīcā ir ļaudis, kuri spēj sastrādāt tādas lietas, ka atliek tikai brīnīties, tai skaitā buldurēšanu pasniedzot par Sv. Gara īpašu dāvanu, ko tikai stulbeņi neatzīst

Bet ja nopietni, vai tad kādreiz nenākas atzīt, ka caur kādu kristīgu līdzcilvēku Dievs ir darījis brīnumu Tavā ceļā? Bez visādiem tur tingeltangeļiem un ārišķībām. Klasiku citējot - http://www.youtube.com/watch?v=88Pfk79SgQU
dafne
# Labojis dafne: 2013.01.17 20:01:13
Aivarsir jau tādi cilvēki...arī tos,kas aizludz.. var par brīnumdariem saukt. Un...kā skan tas aņuks?
Aivars
# Iesūtīts: 2013.01.17 20:24:08
nu tā arī skan `Mums draudzē ir ļoti kristīgs ērģelnieks. Viņa labā roka nekad nezina, ko kreisā dara"

Bet runājot par Pāvila teikto 12 nodaļā tur jau ir uzsvars vispirms uz dāvanām draudzē, nevis individuālismu. Tā kā pareizi vien būs, ja saskatīsi tos brīnumdarus, gudrības un atziņas runas paudējus, kalpotājus utt... draudzes ļaudīs nevis šovmeņos
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 53 , pavisam kopa bijuši: 1419