atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Guntara un Janas Baikovu grāmata par laulību
vilks
Iesūtīts: 2009.01.23 11:39:36
Labprāt uzzinātu,ko par šo grāmatu domā tie, kas to lasījuši. Kā arī - kā evaņģēliskajā Baznīcā vajadzētu runāt par laulību?

Tātad- diskusija tiem, kas lasījuši šo grāmatu un kristiešiem,kam ir ko sacīt par šo tēmu.
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2009.01.23 11:59:30
Izlasot lelb.lv, ka iznākusi šī grāmata, ļoti nopriecājos - beidzot arī luterāņi ko raksta par laulību tēmu, kā arī sievietes un vīrieša lomu pasaulē. Savulaik, kad tikko ienācu baznīcā, izjutu to kā lielu trūkumu, ka par laulību pārsvarā runā katoļi vai baptisti, protams, izejot no savas teoloģijas, bet luterāņi nezin kāpēc klusē. Šīs klusēšanas salaušanu uzskatu par pirmo no grāmatas pozitīvajiem aspektiem.

Arī pēc grāmatas izlasīšanas esmu par to visai labās domās. Grāmatas ievadā labi pieteikts, par ko tā būs un kas tajā noteikti nebūs, un šim definētajam uzdevumam arī labi seko.

Lieliski atspoguļota, manuprāt, ir bibliskā teoloģija par laulību - vienlaicīgi parādot Dieva iecerēto ideālu, kā arī izeju grēcīgajam cilvēkam, kas nespēj šim ideālam sekot. Arī to, ka Kristus var palīdzēt atjaunot attiecības, kā arī pie Viņa var nākt grēksūdzē arī tad, ja attiecības nav bijis iespējams atjaunot. Ļoti cilvēcīgi un reizē neatsakoties no tā, ko Dievs cilvēkiem pavēlējis. Tieši šī skaidrība man šķiet grāmatas pati labākā īpašība. Šķiet, luterāņi to sauc par pareizu bauslības un evaņģēlija nošķiršanu.

Kas man radīja grūtības - kā jau postmodernam cilvēkam, man grūti bija koncentrēt uzmanību uz gariem teoloģiskiem pārspriedumiem, kas man atgādināja Lutera laika katehismu. Tas nav slikti, tikai ir mazliet vairāk jāpiepūlas kā lasot grāmatas, kurās ir vairāk piemēru.

Kas man vēl likās savādi/interesanti - un es nezinu,vai tas apzināti tika tā izveidots-grāmatas dialogos (visa grāmata ir dialogs starp vīru un sievu, kas pārrunā šos jautājumus) vīrs ir tas, kas galvenokārt sniedz teoloģiskos pamatojumus. Sieva uzdod jautājumus, dod kopsavilkumu pārrunātajam un secina dažādas lietas. Iespējams, ka tas ir loģiski, jo autoru ģimenē teoloģiju studējušais ir tieši vīrs, bet es nevarēju izvairīties no sajūtas, ka grāmata apzināti vai neapzināti dod tādu kā kristīgas ģimenes sarunu modeli. Kur garīgajās lietās zinošākais ir vīrs, un sieva viņu papildina un atbalsta. Lai gan - tā varbūt ir forši,labi un vērtīgi , neesmu pati precējusies, tāpēc nevaru īsti spriest.
vasara
# Iesūtīts: 2009.01.23 12:07:37
Jā, izlasīju to. Varu vien pievienoties visam Tevis teiktajam par grāmatu, jo šķiet, liekot šeit diskusiju, biji to vairāk paanalizējusi. Vienīgā atšķirība [nebūtiskā] tā kā esmu lasījusi Lutera sprediķus uz 16lpp, tad teoloģiskie pārspriedumi nelikās gari un lasīt bija viegli.
Varu ieteikt arī citiem!
Juventus
# Iesūtīts: 2009.01.23 12:07:37
vilks
Kristietība jau vispār nosaka vīrieša vadošo lomu ģimenē... jaunkundzēm ar moderniem uzskatiem par dzimumu līdztiesību sanāk maziņš aplauzieniņs.
vilks
# Iesūtīts: 2009.01.23 13:33:14
Virsvaldee (bijushajaa Konsistorijaa) par visai mazaam naudinjaam - tikai pusotrs lats.
Princis Marvins-Briinums I
# Iesūtīts: 2009.01.23 13:39:07
ja laba grāmata , tad iesaku ierunāt audiogrāmatu, ko var klausīties
vilks
# Iesūtīts: 2009.01.23 13:56:32
Princis Marvins-Briinums I
iesaku ierunāt audiogrāmatu

dari taa.
Dona Eriksone
# Iesūtīts: 2009.01.23 20:35:58
Princis Marvins-Briinums IPrincis Marvins-Briinums I
a laba grāmata , tad iesaku ierunāt audiogrāmatu, ko var klausīties
Nesapratu! Tu esi akls vai analfabets, ka tev vajag klausiities?
Dona Eriksone
# Iesūtīts: 2009.01.23 20:36:23
vilks
vai parastaa graamatniicaa nav?
Džamšuds
# Iesūtīts: 2009.01.23 20:42:56
Dona Eriksone
Nepareizi formuleets jautaajums.
Vajadzeeja prsiit - "Vai kaukur interneta lielveikalaa nav maniita shii graamata?"
Dona Eriksone
# Iesūtīts: 2009.01.23 20:44:11
Džamšuds
nu es taada vecmodiiga, pa parastaam graamatniicaam miilu izklaideeties
vilks
# Iesūtīts: 2009.01.24 11:35:48
Īss apraksts par šo grāmatu, ja nu kāds nebūtu pamanījis.
Papucs
# Iesūtīts: 2009.01.25 11:41:04
vilks

Vai varētu, lūdzu, kādu citātiņu no Grāmatas ievadā labi pieteikts, ..kas tajā noteikti nebūs ?
vilks
# Iesūtīts: 2009.01.25 20:25:43
Papucs
Man pashlaik graamata vairs nav pie rokas, kad buus, izdariishu.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2009.01.26 12:55:46
Man grāmata liekas labs pienesums VISMAZ viena iemesla dēļ - tā balstās tajā, ko saka Raksti. Grēka realitāte ir tāda, ka kristietim, pat ļoti aktīvam un Kristus centrētam, arvien ir jāatgriežas pie tām vienkāršajām patiesībām, kuras Dievs ir pateicis. Domāju, ne vienam vien kritiskākam lasītājam būs iebildumi, ka autors nepiemin jaunākos psiholoģijas, socioloģijas, utt. pētījumus un virzienus. Arī kristiešiem, nereti, ir šāda vēlme. Taču Dieva Vārds, un tikai ir tas, kas ceļ draudzi un visu baznīcu, kā arī katru kristieti personīgi. Autors iegremdējas Rakstu liecībā un dod to tālāk lasītājam. Nezinu, vai tas konkrēti ir Bauslības un Evaņģēlijas šķiršanas veids [man vairāk liktos, ka autora Bauslības un Evaņģēlija škiršanas prasme parādās nodalot Dieva pavēli no Dieva žēlastības], bet, manuprāt, tas ir labs sākums kristīgas cilvēka dzimuma atšķirību un laulības būtības izpratnei.
priest
# Iesūtīts: 2009.01.26 14:22:42
var šo grāmatiņu lejupielēdēt ... www.lmf.lv
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.26 16:39:36
Dona, jo par maz ticēja un gan jau kādu 10 tiesu nošmauca... tātad nebij īstenticīgi...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.26 16:46:27
Dona VB adepts? Iļi PV adepts? Nesapratu!
Balss
# Iesūtīts: 2009.01.26 22:02:32
Kas ir PV?
Balss
# Iesūtīts: 2009.01.26 22:12:05
Un es jau domāju, ka Pievienotā Vērtība... fui man!
Solveiga
# Iesūtīts: 2009.01.28 18:15:57
Svilpaste
Nu, mēs jau pagaidām neesam paradīzē, tālabad nepiekritīšu vis

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 12 , pavisam kopa bijuši: 32884