atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi vai esat gatavi?
S.R...
Iesūtīts: 2009.01.10 09:12:27
šoreiz gribētu parunāt par tādu lietu kā nāve - dzīves noslēgums, mirstamā stunda u.tml.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
S.R...
# Iesūtīts: 2009.01.10 09:58:01
Juventus
tas tāds piecgadīga bērna līmenis, atvaino. jau teicu, vispār man patīk tā latiņa ko neticīgie liek pārvarēt ticīgajiem, tātad augstu vērtē.
Juventus
# Iesūtīts: 2009.01.10 09:58:57
S.R...
Kur ir 5 gadīga bērna līmenis?
S.R...
# Iesūtīts: 2009.01.10 10:02:23
Juventus
es negribu strīdēties. nav noskaņojuma. ja tu kacini kristiešus - nu ko tad jūs tā - kur tad jūsu ticība paradīzei, labākai nākotnei u.tt. tā var runāt dikti piezemēti tendēts cilvēciņš - pieņemu, bērns.
Juventus
# Iesūtīts: 2009.01.10 10:05:59
S.R...
Nu, bet vai tad tā nav - ja jūs apgalvojat, ka paradīze jūs gaida (un pieņemot, ka kristietība ir 100% pareizais pasaules uzskats, tam tā arī vajadzētu būt), tad no kurienes rodas šīs pēkšņās šaubas? Redzi, pēc loģikas sanāk, ka tātad patiesībā nemaz tik karsti neticat paradīzei.
Es arī negribu strīdēties, īpaši ar tevi (tu man patīc), tās tikai tādas pārdomas...
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.01.10 10:11:00
vilks. [195.189.142.136]
Jēzus gan saskaņā ar tradīciju un arī Bībelē teikto gan pēc nāves nokļuva ellē, nevis paradīzē

Ja Jēzus būtu nodzīvojis līdz sirmam vecumam, un nomiris dabīgā nāvē, vai tad būtu labāk?
Es taču piezīmēju, ka nerunājam par ciešanām, bet gan par pašu nāvi, t.i. fiziskā ķermeņa eksistences beigām. Vai arī ar nāvi ir jāsaprot kas cits?


vispār doma par paradīzi uzreiz pēc nāves un Pēteri pie vārtiem varbūt ir glīta tradīcija, bet ar Bībeli nekādi nesaskan

Kas tad notiek ar ticīgo cilvēku uzreiz pēc nāves?
Jāpārdzīvo tiesa? Tad tās ir bailes no tiesas, nevis no nāves.
Un kāpēc baidīties no tiesas, ja jau esi ticīgais?
vilks
# Iesūtīts: 2009.01.10 10:11:30
Juventus
no kurienes rodas šīs pēkšņās šaubas?

Mēģināju savā komentārā jau atbildēt. Proti, kristieši ir cilvēki tikpat ļoti kā citi. Un, ja vien cilvēks nav fanātiski ticīgs, kad visas sajūtas nomāc viena vienīga doma, tad var būt gan šaubas, gan bailes. Jautājums ir - ko cilvēks ar to dara?

Bailes var būt no nezināmā un nepazīstamā, bailes var būt ko nepaspēt, arī no sāpēm - tas viss jau te ir minēts. Kristietim vajadzētu to visu nevis nomākt ar vienu domu "debesīs būs labāk", bet gan godīgi atzīt savas sajūtas. Jo kristietis nav viens, ka viņam vienam ar tām būtu jātiek galā. Kristietim ir dots gan Dieva vārds, kas dod mieru un ppārliecību, gan Dieva solījums viņu vadīt un būt ar viņu kopā vienmēr.

Jautājums ir nevis par bailēm, bet ko mēs ar tām darām.
S.R...
# Iesūtīts: 2009.01.10 10:12:22
Juventus
nu ko, varu tevi iepriecināt, arī kristieši baidās no nāves. vismaz kāda daļa no viņiem to atzīst. jo ticība ir tad, kad mēs paļaujamies uz neredzamām lietām. bet vienmēr paliek šaubas, kārdinājums, neziņa... tas ir cilvēcīgi. es ceru, tu nepārmet kristiešiem to, ka viņi ir tikai cilvēki, tādi paši kā visi, bet principā šī diskusija bija par mūsu attieksmi pret nāvi.
vilks
arī Tev es gribu atgādināt - šī diskusija tika veidota lai mēs spētu parunāt un uzzināt savu attieksmi pret nāvi.
Juventus
# Iesūtīts: 2009.01.10 10:13:04
vilks
Nuja, es jautājumu saskatu nedaudz citur - baiļu pamatā...
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.01.10 10:14:03
Tad tās kristiešu bailes no nāves ir tādas tīri instinktīvas, bez racionāla pamatojuma?
vilks
# Iesūtīts: 2009.01.10 10:15:32
EzītisMiglā
Ja Jēzus būtu nodzīvojis līdz sirmam vecumam, un nomiris dabīgā nāvē, vai tad būtu labāk?
Šo jautājumu es īsti nesapratu. Jēzus esot gājis "sludināt gariem cietumā", lai ko šie Bībeles vārdi arī nozīmētu. Tātad nevis par saviem grēkiem, bet kalpot arī pēc nāves.

Kas tad notiek ar ticīgo cilvēku uzreiz pēc nāves?
vot to Bībele skaidri nesaka. :P bet ir zināms, ka tiesa kādreiz būs un kristietim no tās ļoti baidīties nevajag.. tikai mēreni, lai neiedomātos ka ar kristieša nosaukumu vien pietiek, lai tiesai tiktu cauri. Kur te nesen tika teikta doma par to, ka ne visi, kas iet uz baznīcu ir kristieši, jo ejot uz garāžu jau arī cilvēks nekļūst par mašīnu.
vilks
# Iesūtīts: 2009.01.10 10:16:15
EzītisMiglā
Kristiešu bailes = cilvēku bailes. Kristieši pirmām kārtām ir cilvēki.

Kristietis nevis nebaidās, bet zina, ko ar savām bailēm darīt.
Juventus
# Iesūtīts: 2009.01.10 10:25:21
Kristietis nevis nebaidās, bet zina, ko ar savām bailēm darīt.
Ja ir ticība pēcnāves dzīvei - kā var rasties bailes? Atliek tikai ievērot visus kristieša priekšrakstus un viss štokos.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.01.10 10:26:51
Juventus
Ja ir ticība pēcnāves dzīvei - kā var rasties bailes?
Tieši tā. Kā piemēros ar klīniskajām nāvēm, vai piekrāptajiem fanātiķiem.
vilks
# Labojis vilks: 2009.01.10 10:27:40
Juventus
Ja ir ticība pēcnāves dzīvei - kā var rasties bailes?

Kristieši jau nav robotiņi. Un vairums no viņiem nav arī fanātiķi.
Juventus
# Iesūtīts: 2009.01.10 10:29:34
vilks
Protams, vienkārši iepriekš kristieši nekur netika akcentējuši, ka šaubas par ticības patiesumu ir normāla kristieša dzīves sastāvdaļa.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.01.10 10:29:35
vilks
Šo jautājumu es īsti nesapratu.
Doma tāda - par ko uztraucaties - vai par to, ka Kristus vispār mira, vai par to, ka Kristus cieta? Ja par pirmo, tātad - būtu labāk, ja Kristus nebūtu miris?
Te jāatšķir, kas ir ciešanas un kas ir nāve. Ne viemēr tas ir viens un tas pats.

bet ir zināms, ka tiesa kādreiz būs un kristietim no tās ļoti baidīties nevajag
Bet tad tās atkal ir bailes no tiesas, nevis no nāves. Apmēram, kā bailes no ziņneša, nevis no viņa atnestās ziņas.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.01.10 14:49:04
Ctulhu
Tas patiesībā ir tikai dzīves paildzinājums. Nekad nebūsi drošs (jo visu nevar izpētīt, ibo bezgalība), ka nav kāds faktors X, kas to it kā nemirstīgo tomēr pieveic. Piem, tagad tas varētu būt milzīga komēta, vai kaut vai ķieģelis uz galvas.

Bet jautājums ir - vai esi gatavs nāvei? Tas, ka varbūt būs nemirstība, ja neatceļ iespējamos nelaimes gadījumus. :-)
9K116
# Iesūtīts: 2009.01.10 14:58:57
Ctulhu
Abet naaves neizbeegamiibas nav - iespeejamaas immortalistikas deelj.
Nepiekritīšu.
1) Immortālistiska pagaidām vēl nav realitāte, un labu brīdi vēl arī nebūs.
2) Immortālistiska, kā jebkura cita tehnoloģija, nedos 100% garantiju
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.01.10 15:03:35
Man ir mazliet bail no nāves kā no procesa un no tām izjūtām.
Tomēr,no otras puses,beidzot brīvs no ķermeņa un prom no šī skudrupūžņa.
kas var būt labāk.

Bet vispār ,es tik ļoti nemaz nedomāju.
Gnostiķis
# Labojis Gnostiķis: 2009.01.10 15:05:28
a_masiks,
jo ne jau tādēļ es esmu uz zemes,lai pēc iespējas ātrāk tiktu atpakaļ

savas lietas jāpaveic
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 153 , pavisam kopa bijuši: 1150