atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi topiet kā bērni
p.l.dassy :)
Iesūtīts: 2009.01.10 03:00:55
Jony : nu tu man sāc atgādināt blondīni...tu man atvaino, bet tā nu tas ir. Laikam tu tiešām esi tik naiva...laiks pieaugt

ko tas nozīmē: tiešām esi tik naiva...laiks pieaugt
uzaudzēt biezu nejūtīgu ādu un uz visiem skatīties ar aizdomāma? paldies, nē!

un es domāju: Kristus saka, lai topam kā bērni! a Tu(Jony) man apgalvo pretējo!
Mat. 18:3 un sacīja: "Patiesi Es jums saku: ja jūs neatgriežaties un netopat kā bērni, tad jūs nenāksit Debesu valstībā.
---
Mārtiņš jautāja: Tad kāds ir jautājums?
dassy atbilde: ko nozīmē: topiet kā bērni?

p.s. un paldies visiem, kuri turās tēmā, nevis apspriež vakardienu vai mani!
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Juventus
# Iesūtīts: 2009.01.10 12:09:03
p.l.dassy
Tad maz kuru raustītu tavas problēmas...
p.l.dassy :)
# Iesūtīts: 2009.01.10 12:10:48
vilks
tagad gan par tēmu!
Ja mans naivums citiem ļauj mani izmantot un par mani ņirgāties, tad ir droši vien jāapdomājas, vai tas, ko daru, ir tas, ko no manis gaida Kristus.

bet vai tad tā ir? cilvēcīgi tev ir taisnība, bet vai tad tas kurš ņirgājās, tam cilvēkam nav problēma? palsai tālāk ko Kristus saka Mat. 18
S.R...
# Iesūtīts: 2009.01.10 12:11:50
p.l.dassy
varu piedāvāt kādu grāmatu, kad pati to izlasīšu. manuprāt tā ir katram kristietim jāizlasa - principā, kristīgā psiholoģija. laba.
p.l.dassy :)
# Labojis p.l.dassy :): 2009.01.10 12:14:08
Doroteja

varētu lūdzu ar šiem komentāriem pārcelties šite

S.R...
arī Tev atbilde ir šite
p.l.dassy :)
# Iesūtīts: 2009.01.10 12:16:08
EzītisMiglā
esiet uzticīgi kā bērni, kas uzticās saviem vecākiem. Kā baltas lapas, kurās vēl nekas nav ierakstīts.

vot es ar domāju viens no sapektiem ir paklausība vecākiem... - pakalusība Dievam! Jo dažkārt pieaugušie izdomā visādus attaisnojumus nepaklausīt, protams, to definē savādāk!
S.R...
# Iesūtīts: 2009.01.10 12:19:37
tam cilvēkam nav problēma?
nedomāju, ka cilvēks par kuru ņirgājas spēs atrisināt tā cilvēka problēmu kurš ņirgājas - no tāda ir jādistancējās un jo tālāk, jo labāk. bez dusmām, naida vai atriebības. vienkārši ar šo attieksmi - "cenšanos palīdzēt" tu vari šo cilvēku ievest vēl lielākā apgrēcībā, vēl lielākā ņirgāties izdevībā. par to neesi padomājusi?
p.l.dassy :)
# Labojis p.l.dassy :): 2009.01.10 12:22:13
S.R...
tas nenozīmē, esiet naivi vai dumi.
un kā Tu domā: vai naivums ir slikta īpašība?
es nerunāju te par ifantīlu uzvedību(deguna urbināšanu vai ko tamlīdzīgu)
un vai vispār bērni ir dumi ???
Juventus
# Iesūtīts: 2009.01.10 12:31:36
p.l.dassy
Bērni ir viegli piečakarējami... tātad laikam jāsaka, ka dumi gan.
S.R...
# Iesūtīts: 2009.01.10 12:34:50
p.l.dassy
redzi, visiem bērniem ir jāpieaug. un patiešām dumji izskatās tad ja sieviete grib būt meitenīte - nu iedomājies kundzīti ap piecdesmit pusgarās zeķītēs un sapītām biželēm. arī uzvedībā bērnišķīgu. vai tad nav dumji un pat nožēlojami? tas tā - no deguna urbināšanas sērijas.
vai ir labi būt naivam? vai naivums ir laba īpašība? domāju, naivums savā ziņā ir pieredzes trūkums - tātad, bērnišķība - šeit atkal atgriežamies pie neadekvātas uzvedības - katrā vecumā mums drīkst būt kāds samērā konkrēts naivuma daudzums. varbūt labāk runāt nevis par naivumu bet atvērtību cilvēkiem? uzticēšanos, risku, vilšanās sāpēm?
vai bērni ir dumi? nē, viņi ir tik gudri, cik tie ir gudri atbilstoši savam vecumam.
p.l.dassy :)
# Labojis p.l.dassy :): 2009.01.10 12:39:17
Trilobīte
atbilde te

a_masiks

Viņam NAV dzīves pieredzes, viņs ir spiests būt lētticīgs.
hm...nezinu! Tev ir bērni! vai viņi ir lētticīgi! vieņiem vari visko sastāstīt un viņi tam noticēs?

rada atklātums un labsirdība - dod nenovērtējamu labumu šai personai.
vai tad vienmēr ir vajadzīga sabiedrības novērtēšana?!

Pieaugušam, nobriedušam cilvēkam izlikties bez dzīves pieredzes un tēlot (jā, jā - tēlot!) vientiesību - nu, tas ir dumjuma kalngals.
redzi, Tu nesaskat tās likumsakarības, kuras redzu es! un Tev uzreiz liekas ka es(varbūt daži ticīgie) tēloju!
man patika ko šite Pāvils teica par ierobežotām prāta spējām un saprašanu!

Es vārētu sākt ķidāt Dassy aktivitātes, dīvainos uzskatus utt.
nu vismaz pldies par šito, lai arī kāda motivācija..

vilks
Tomēr es domāju, ka nav īsti jēgas runāt par kāda cilvēka personību. Ja gribas kādam ko sacīt personīgi, to var uzrakstit epastā
Nepiekritīšu. Konkrēta persona izkliedza savu sāpi. Tā nav abstrakta sāpe. Tā ir sāpe konkrētai personai. Un šī persona arī vēlas saņemt kaut kādu palīdzību. Palīdzība jāsniedz nevis abstraktam tukšumam, bet gan šai presonai. Cita runa - kāda palīdzība?! Vai tā, ko vēlas šī persona ir tā, kas tiešām viņai vajadzīga? Var būt, ja cilvēks ir uzkāpis grābeklim, ir nevis plāksteris jāliek un grābeklim jāsit, bet gan jāpagriež cilvēks citā virzienā? Jānorāda cits ceļš?
Daļēji nepiekritīšu arī e-pastiem. Ne vienmēr šis veids strādā tā, kā Tu iedomājies, un ne viemēr tas vispār nostrādā. Kaut vai par piemēru būtu mana sarakste banošanas sakarā. Ne īstais mērķis, cēlonis, ne formālais iemesls netika atrisināti. Lai arī tika saņemts kaut kāds gandarījums - nekas netika atrisināts.... tā, lūk!

šim Tevis teiktajam varu piekrist, bet ne jau tas jādara visās šis personas iesāktajās tēmās bet par e-pastu piekritīšu daļēji!

p.s. varbut par labsirdīgumu var taisīt citu tēmu, ja vien tas nav saistīts ar bērna labsirdīgumu!
p.l.dassy :)
# Labojis p.l.dassy :): 2009.01.10 13:01:02
S.R...

tam cilvēkam nav problēma?
nedomāju, ka cilvēks par kuru ņirgājas spēs atrisināt tā cilvēka problēmu kurš ņirgājas - no tāda ir jādistancējās un jo tālāk, jo labāk. bez dusmām, naida vai atriebības. vienkārši ar šo attieksmi - "cenšanos palīdzēt" tu vari šo cilvēku ievest vēl lielākā apgrēcībā, vēl lielākā ņirgāties izdevībā. par to neesi padomājusi?

redzi dzīvē esmu stāvējusi abās pusēs! laikam Dievs pieļāva! sākumā skolā es(mēs) ņirgājāmies par kādu meiteni(man tas toreiz padevās vislabāk)! vēlāk mainīju skolu un par mani ņirgājās... vidusskolā atkal viss mainījās, jo mainījās klases biedri, ar kuriem vēl joprojām tiekamies regulāri un mums arī bija jautri piedzīvojumi kopā skolā! un tad skatoties uz visu kopumā! es biju tāda kāda biju! skatoties uz tiem, kuri ņirgājās, dažiem ir bērni bez ģimenēm un pavisam citas intereses... domāju tā bija to cilvēku neiecietīga attieksme, ka esmu citādāka un man nesaista dzeršanas, dzīrošanas, kruti izteikties par sevi un lielīties...
un topiet kā bērni!
lai arī liekas, ka bērni ir labestīgi utt(kā te runāts iepriekš)... kādā situācijā tomēr visbiežāk skolā notiek ņirgāšanās par kādu kas domā citādāk/izturas citādāk utt! un dažkārt tas nemainās cilvēkam pieaugot, bet notiek rafinētāk... bet kāpēc viņi to dara?
domāju šajā aspektā: netopiet kā bērni!
un tomēr daži bērni ir līdzjūtīgāki par pieaugušiem!

S.R...
un patiešām dumji izskatās tad ja sieviete grib būt meitenīte
lasi vēlreiz manu komentāru: 2009.01.10 12:22:13
es nerunāju te par ifantīlu uzvedību(deguna urbināšanu vai ko tamlīdzīgu)
p.l.dassy :)
# Iesūtīts: 2009.01.10 13:02:33
Juventus
Bērni ir viegli piečakarējami... tātad laikam jāsaka, ka dumi gan.
nu nezninu gan! vai tad Tevi ar nevar piečakarēt? un ja var vai tad Tu uzreiz kļūsti dumš?
Pa pusei laimīgais Jony
# Iesūtīts: 2009.01.10 21:55:19
p.l.dassy Un es atkal atkārtošu-LAIKS PIEAUGT
Beidzot sāc ieklausīties tajos padomos, ko tav dod. Tu lūdz palīdzību, bet tai pat laikā uz visu tev jau ir gatava atbilde. Tad kāda mārrutka dēļ tu vispār uzsāki diskusiju? Vai tāpēc, ka mēle bez kauliem? Varbūt skarbi, bet pērienu tev jāsaņem
p.l.dassy :)
# Labojis p.l.dassy :): 2009.01.11 10:39:29
Pa pusei laimīgais Jony
br.... kurā vietā:
Tu lūdz palīdzību ?
Kurā vietā, es saku, palīdziet man! es negribu būt bērns? (protams, es te nerunāju par bezatbildību, infantīlismu, kas pieaugušiem nepiederas....)es gribu mainīties Palīgā!?
šķiet šī nav diskusija par mani!

tai pat laikā uz visu tev jau ir gatava atbilde.
nebūt ne! atbilde veidojas no tā ko otrssaka un manas pieredzes (vai mani), ja irruna par mani. atbildes ir no tā kā es tās lietas saskatu... bet to tikai daži saskata, tie kuri grib!

Beidzot sāc ieklausīties tajos padomos, ko tav dod.
neviens no Foruma man draugs nav, kurš pazītu mani... internets ir tāda lieta, ka patiesībā Tu runa par sevi vairāk nekā par otru! ja kāds pasaka par mani tiešām objektīvu patiesību ar pamatojumiem, priecājos uzklausīt, bet nevis subjektīvas domas un manas pasaules noārdīšanu! šādu rīcību es nepieņemu! un tas man izklausās kā skanoš zvārgulis!

ja Tu esi/vai būsi tētis un šādā situācijā nopērsi bērnu(mani), vienīgais ko Tu no manis panāki ir distancēšanos! noslēgšanos sevī! lielāku protestu pret netaisnību! nevis vienkāši aprunāties
es neesmu pret bērnu pēršanu - bet tikai par tādu bērnu pēršanu, ja bērns saprot, ka rīkojies slikti! beiži vecākiem trūkst pacietības un viņi nejautā bērnam - kāpēc Tu tā dari? un neizskaidro bērnam neko, bet vienkārši per (es to uzskatu par sišanu)

es Tev prasu, ko nozīmē, laiks pieaugt? a Tu mani gribi sist? sodi! par ko?
diskusijas mērķis bija runāt : topiet kā bērni! (šis jautājums man radās no Tevis teiktā, bet ja Tu tajā saskati aizdomas un sazin ko... pats būtu pelnījis pērienu!)

un Bībelē es nekur neatrodu: topiet pieauguši!
kā vien: 2. Pēt. 3:18 Bet audziet mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus žēlastībā un atziņā ! Viņam lai ir gods tagad un līdz mūžības dienai!

Tu tikai atkārto kaut kādus atslēgvārdus:laiks pieaugt, bet nepaskaidro, ko tieši ar to domā! man tas neko neizsaka! kaut gan gribēju gan saprast! jo vai tad es neesmu pieaugusi: man ir pastāvīga dzīve, darbs, draugi, hobiji... sava ģimene vēl nav, bet es nekādā gadījumā to negribētu ar neīsto cilvēku! (kurš mani sistu, bet nemīlētu) tad jau labāk būt vienai
p.l.dassy :)
# Iesūtīts: 2009.01.11 11:30:19
Olita
grēkatziņas nav, bet grēks ir!
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2009.01.11 12:10:22
p.l.dassy
diskusijas mērķis bija runāt : topiet kā bērni!
un Bībelē es nekur neatrodu: topiet pieauguši!


Domāju, šis Pāvila teiktais atbild uz Tavu jautājumu:
1. Kor. 14:20 Brāļi, netopiet bērni saprašanā, bet esiet mazi bērni ļaunumā, bet saprašanā topiet pieauguši.
Solveiga
# Labojis Solveiga: 2009.01.12 10:10:41
"Patiesībā, - jo Kristus teica, ka mēs varam iekļūt Viņa pasaulē esot kā bērni - daudzi kristieši uzskata, ka, esot labam, nav svarīgi, vai tu esi muļķis, vai ne.
Bet tas ir pārpratums.
Pirmkārt, vairums bērnu parāda lielu «gudrību», darot to, kas viņus patiešām interesē un apsver visu gluži saprātīgi.
Otrkārt, kā norāda apustulis svētais Pāvils, Kristus nekad nav gribējis teikt, ka mums jāpaliek bērniem intelekta jomā; gluži otrādi. Viņš mācīja mums būt ne vien «bez viltus kā baložiem», bet arī «tik gudriem kā čūskām». Viņš vēlas bērna sirdi un pieauguša cilvēka galvu. Viņš vēlas, lai mēs būtu vienkārši, vaļsirdīgi, sirsnīgi un viegli mācāmi, kādi jau ir labi bērni; bet Viņš arī vēlas, lai ar visu sev piemītošo intelektu modri darītu savu darbu un būtu pirmklasīgā kaujas gatavībā.
Fakts, ka jūs dodat savu naudu žēlsirdības organizācijai, nenozīmē, ka jums nevajag censties uzzināt, vai šī organizācija krāpjas, vai ne.
Fakts, ka tas, par ko jūs domājat, ir Pats Dievs (piemēram, kad jūs Viņu lūdzat) vēl nenozīmē, ka jūs varat būt apmierināts ar tām pašām bērnišķīgām idejām, kādas jums bija piecu gadu vecumā.
Protams, ir tiesa, ka Dievs jūs nemīlēs mazāk par to, vai būs jums mazāk lietderīgs, ja jums gadījies piedzimt ar stipri otršķirīgām smadzenēm. Viņam pietiek vietas cilvēkiem ar ļoti nelielu saprātu, bet Viņš grib, lai katrs izmantotu visu savu saprātu, kāds vien viņam ir.
Pareizs moto nav vis «Esi taču laipna, labā jaunava, un nekavē to, kurš var būt gudrs», bet gan «Esi taču laipna, labā jaunava, un neaizmirsti, ka tas nozīmē būt tik gudrai, cik vien tu spēj».
Intelektuāli slaisti Dievam nebūt nav tīkamāki par jebkuriem citiem slaistiem."

C.S.Lewis
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 95 , pavisam kopa bijuši: 34579