atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi kas ir ciešanas?
** + mīlētā
Iesūtīts: 2008.12.07 23:24:13
dzīvē katrs cilvēks ciešs
ir dažāda veida ciešanas: kādas ir labas un kādas nav labas ciešanas?
ja nav noslēpums, par ko mēs ciešam?
un no kā rodas ciešanas?


Ja Tu kādam izraisi ciešanas, kā Tu rīkojies?
Vai ir atšķirība, vai ciešanas izraisa kristietis vai nekristietis?
(lūdzu diskutēsim par tēmu)

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2008.12.08 17:52:17
incognito,skatos es te neesmu vieniigais gnostiķis.
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2008.12.08 18:18:49
kas viņi
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2008.12.08 18:22:56
protams,ka nee .

Dziiwee notiekaas paaraak daudz lietas,lai atziitu oficiaalo dogmu par patiesu.
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.12.08 20:10:39
Ņemot par pamatu to pašu Ījaba grāmatu, jāsaka, ka masiks un baltais tehws ļoti skaidri sākumā visu iztirzāja. Visam piekrītu. Tālāk artos-a saka, ka ciešanas ir cilvēka gribas auglis, kam arī es principā piekrītu, bet tikai līdz robežai, kur mēs vēl spējam apgalvot, ka Ījaba problēmas arī bija viņa gribas auglis , jo Ījabs taču varēja uz notiekošo paskatīties arī no gaišās puses, ko galu galā viņš arī centās darīt.
Jāsecina, ka ciešanas kā parādību tomēr vēlas Dievs. Skat. arī ģeniālo diskusiju , kas no šī foruma dīvainā kārtā ir pazudusi.
Tieši šajā punktā tad arī dalās kristiešu un ateistu ceļi. Vieni apgalvo, ka ir skaisti mīlēt šādi orientētu Dievu, otri - ka tas būtu perversi.
Protams, ir vēl nenopietnie kristieši, kuri, nespēdami sagremot šo ciešanu teoloģiju, vienkārši ignorē Reālā Dieva Seju.
Papucs
# Iesūtīts: 2008.12.08 22:00:06
Ctulhu
Tavai terminoloģijai pielāgojoties - tie, kas vēl nav izvēlējušies šo ceļu.

Bet izvēles jau praktiski nav. Tiem, kuri pretojas, velns, protams, cenšas savu iespēju robežās atvieglot dzīvi (līdz brīdim, kamēr cilvēks pilnībā ir iekāpis slazdā).
Vēl ir extremālās krāpniecības formas, kur harizmātiskajās draudzēs velns dala pretsāpju līdzekļus tik totālās devās, ka cilvēks ne tikai vairs nav spējīgs sajust ciešanas, bet vispār zaudē saikni ar realitāti.
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.12.08 22:29:51
Ctulhu
mazohisma ceļu, bet tikai pārnestā nozīmē.

Šajā pasaulē mēs atrodamies zināma paradoksa situācijā.
Vienam ir nepieciešamas radošās ciešanas audzināšanas nolūkos, bet tās beigsies nākamajā mūžībā.
Otrs mēģina reklamēt reāli neeksistējošu pasauli, kas visai skumjā veidā stāsies spēkā tajā pašā nākamajā mūžībā.

Un es runāju par izvēli starp esošām, nevis iedomātām ( racionalais humanisms ) lietām. Ir iespējams izvēlēties vienu, kas ir reāls, vai bezgalīgi daudz dažādus, kas nav reāli.
P.S. Lūdzu ņemt vērā, ka daudzas lietas, iespējams, uztveru savādāk (patiesāk - atvainojos par augstprātību ), piem., K.Vonnegūts un M.Tvens, manuprāt, ir pārliecināti kristieši, un nepārprotami pauž to savos darbos. Ja kāds viņus vēlas saukt par racionālajiem humānistiem , tad viņam jāsamierinās ar iespēju, ka pats īstenībā ir kristietis
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.12.08 22:52:53
Par K. Vonnegūta pasaules uzskatu

/no K.V. intervijas 2005.gadā/

Intervētājs: "Jūs parasti pozicionējat sevi kā humānistu."

K.Vonnegūts: "Protams. Tā ir manu senču reliģija. Mani senči šeit ieradās no Z-Vācijas Pilsoņu kara laikā. Viens no viņiem zaudēja kāju un devās atpakaļ uz Vāciju. Bet, tik un tā viņi bija brīvdomātāji. Pirms tam viņi bija katoļi. Bet zinātnes iespaidā tie nonāca pie secinājuma, ka priesteris bieži nesaprot, ko viņš runā, un tā tie kļuva par brīvdomātājiem."

Papucs
# Labojis Papucs: 2008.12.08 22:59:58
*Duksis
Gluži kā es, *Duksi, gluži tāpat
Vonnegūts tikai nepiebilda pārējo...

(nu, labi - mazliet pajokoju)

Jo personiskāk cilvēks iepazīst Dievu, jo lielāks brīvdomātājs kļūst!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.12.08 23:07:11
Papucs Mana māte arī kļuva par brīvdomātāju, jo izsecināja, ka "vai nu dieva nav, vai arī dievs ir netaisns". Viņai vieglāk bija pieņemt to, ka dieva nav, nevis to, ka dievs ir netaisns. Un tā divi no viņas četriem bērniem, mani ieskaitot, palika nenokristīti. ... . Turpinu savu senču iesākto. Iepazīt ko tādu, kā nav, neceru un nealkstu. Tas manai brīvdomībai arī netraucē.
Sieviete
# Iesūtīts: 2008.12.08 23:09:40
nabadziņi. tiešām apdalītie...
Magdalēna
# Iesūtīts: 2008.12.08 23:12:32
Sieviete

Kādēļ domā - apdalītie?
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.12.08 23:13:34
Sieviete Viens no "apdalītajiem" 90.g. sākumā kristījās pati un kristīja savus bērnus. Pirms tam viņa ilgus gadus bija Komunistiskās partijas biedre. ... . Tā, ka esmu palicis vienīgais pagāns ģimenē.
Sieviete
# Iesūtīts: 2008.12.08 23:15:53
nu re ku labi - tad jau tev vēl ir cerība
Papucs
# Iesūtīts: 2008.12.08 23:19:29
*Duksis
Zinu, ko Vonnegūts teicis. Tas viss tikai stiprina manu pārliecību.

Saki, vai Tu pats būtu ļoti apvainojies, ja pēc nāves Dievs Tev piedāvātu iespēju dzīvot Debesu Valstībā, vai arī klusībā Tev liktos, ka esi visnotaļ cienīgs tur atrasties?
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.12.08 23:28:10
Papucs Par to, kas būs pēc nāves, man nav ne mazāko šaubu. Minētā izvēle piedāvāta netiek. Viss ir ļoti vienkārši un prozaiski.
Papucs
# Iesūtīts: 2008.12.08 23:33:38
*Duksis

Tīri teorētiski - Tu pēc nāves (ar šodienas skatījumu) noraidītu šādu piedāvājumu?
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.12.08 23:42:52
Papucs Ja, es uz Zemes dzīvs esot tā īsti sev vietu nevaru atrast, tad, ko gan man darīt Dieva valstībā? Noraidīt šādu priekšlikumu, protams, nebūtu prāta darbs, bet arī sajūsmu tāds neizraisītu. Vienkārši no vairākām nelaimēm būtu jāizvēlas mazāko.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.12.09 09:35:17
bet interesanti takš, a kas tur pēc tam būs. atteikties no tā, ko nevar zināt!!! vai tas ir ziņkārīgā cilvēka cienīgs pasākums?
vēljovairāk, ja tiek solīti debesmannā kalni piena upēm abās pusēs.
bet ne jau par to ir stāsts - nokļūšana debesīs manuprāt ir dvēseles dabisks stāvoklis. tā beidzot savienojas ar visu savu ilgu un cerību piepildījumu.
incognito
# Labojis incognito: 2008.12.09 10:05:33
Ja kristiešu teorija, ka pie ciešanām vainīga paša cietēja griba, t.i. - apzināta nepaklausība Dievam - ir patiesa, tad kristīgajā paradīzē nemaz brīvdomātājus nedrīkst laist iekšā, jo viņi ienesīs tur savas ciešanas un visu sagandēs.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.09 10:09:28
incognito
Šķiet, ka pareizāk būtu - "NEapziniga nepaklausība Dievam", jo daudziem pamatā ir neticība Dievam. Ja nekāda Dieva nav, tad nevar būt runas par nepaklausību.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 102 , pavisam kopa bijuši: 1124