atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Privātā grēksūdze jeb Bikts
p.l.dassy
Iesūtīts: 2008.10.26 10:40:47
? Tu ej uz privāto grēksūdzi? Kur?
un kādā veidā tās parasti notiek?
vai vienkārši padalieties savā pieredzē, pārdzīvotajā šajā sakarā...

? ja neej uz privāto bikti, kāpēc neej?

? kāpēc vispār ir vajadzīga privātā bikts?

Balss uzdeva šādu jautājumu, man likās ļoti laba diskusijas tēma gan svētdienai (gan ikdienai)! pievienoju vēl papildus jautājumus
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.12.12 09:21:22
Sieviete
vispār esmu sūdzējusi tikai Dievam. bet varbūt derētu arī tā pa īstam?

Vai tad īstāk kā Dievam ir iespējams?
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.13 22:03:49
Sieviete
tā nemaz nav rakstīc, ka visiem un katru dienu jāsūdz. vispār esmu sūdzējusi tikai Dievam. bet varbūt derētu arī tā pa īstam?
Tad tu Dievam nesūdzi grēkus tā pa īstam?
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.13 22:05:30
Olita
cilvēks atceras par Dievu tikai elaimēs. Tā u tas ir.
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.13 22:06:23
Juventus Un vai tad viens otram grēkus izsūdzēt nevar..?
var, bet tas nav obligāti. Un tomēr būtu jāpadomā par sekām
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2008.12.13 22:31:54
Nebūtu slikti jau pašam sev atzīties, ka esi sagrēkojis...
Balss
# Iesūtīts: 2008.12.14 00:26:57
Mazliet domīgais Jony
Pašam sev nemz nav jāatzīstas. Pats zini ļoti labi. Tikai tas jāatzīst arī Dieva priekšā.
LittleWonder
cilvēks atceras par Dievu tikai elaimēs. Tā u tas ir.
Nebūs vis taisnība. Vismaz ne visi. Lai gan nelaimē gandrīz visi cilvēki atceras Dievu - vai nu kā grēkāzi, vai kā Dievu, bet piemin gan...
Juventus
# Labojis Juventus: 2008.12.15 11:34:22
LittleWonder
Zini, grēku sūdzēšanā, manuprāt, galvenā bija patiesā nožēla... Savukārt, bailes no pelnītās atbildības par pastrādāto diez kā neliecina par nožēlas patiesumu.
sica . [78.84.154.224]
# Iesūtīts: 2010.03.29 21:23:12
labs ieteikums no tantes Beātes krājumiem, bet patiesībā no kāda priestera (viņas ieteikumi vienmēr nāk no garīgo tēvu krājumiem ):

ja nomoka kāds grēks, kāds netikums, kāds nejauks ieradums, kāda problēma - iet uz grēksūdzi kaut katru dienu. tā arī iet un teikt - mana proble`ma ir tāda un tāda un sīki iztiurzāt. Saruna un ieteikumi, kā arī priestera lūgšana gŗeksūdzes beigās stpiprina mūs un āluj labāk tikt galā ar šo gŗēku un netikumu.

Šausmīgs labs ieteikums. Būsim taču atklāti - mums katram ir kāds baigā uts, kas mums visu laiku raksturīga.... mmmmmmmmm
Njā, bet šis ieteikums der tiem, kas spēj pārvarēt savu lepnumu un iet uz grēksūdzi
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.29 21:31:04
sica, paldies par labo ieteikumu! Vai tantes Beātes priesterim nav pūrā arī kāds labs padoms pret "garīgo sausumu"?
sica . [78.84.154.224]
# Iesūtīts: 2010.03.29 21:32:53
armilo
nezinu.... neesmu intersējusies. mani pēdējā laikā nodarbināja grēksūdzes jautājums
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.29 22:05:34
sica, skaidrs... Vienkārši šīs lietas mēdz bieži vien saistīt kopā. Bet es tā padomāju, ka laikam ne vienmēr tā būs taisnība. Ko darīt piemēram tiem, kas uzticīgi praktizē privāto grēksūdzi, bet no garīgā sausuma vaļā netiek?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.30 09:55:08
armilo - a cik ilgi bij jaaluudz Aabramam, Daavidam, Caharijam (tas kursh Jaanja Kristiitaaja teetis)... kaameer vinju luugshana tika piepildiita?

Pietam... eeee... manupraat kaut kaa neiet kopaa regulaara greeksuudze - ar gariigo sausumu... jeb es nesaprotu ko tu ar gariigo sausumu saproti!
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.30 10:00:05
Mulders, „garīgais sausums” piemeklē pieredzējušus kristiešus, kuriem dzīvojot ierasto ticības dzīvi ir zudis ticības prieks.
sica . [78.84.154.224]
# Iesūtīts: 2010.03.30 15:24:52
armilo
nuuu tas nozīmē, ka kaut kas neklapē grēksūdzē. tā nav patiesi. vui ku daudzi kristieši uz grēksūdzi - privāto iet ķeksīša pēc. īpaši pie mums vo vajag VISMAZ reizi gadā un aiziesim..... automātiski noskaitām grēkus un....... bet no tā ne silts ne auksts. (un kur stāsti par to, ka grēksūdzes laikā pataisam sevi skaistākus un pūkainākus ) Arī man tādi periodi bijuši. Bet grēksūdze nevar būt ķekša pēc un ja tā ir patiesa grēksūdze, tad ir tas ticības prieks..... asaras pēc grēksūdzes, miers dvēselē...... vēlme lidot 2 metrus virs zemes (nu man tā parasti ir, kad no tā miera un prieka esmu gatava sabučot visus, kas tuvumā atrodas )
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.30 16:47:01
Sica, „nuuu tas nozīmē, ka kaut kas neklapē grēksūdzē. tā nav patiesi. vui ku daudzi kristieši uz grēksūdzi - privāto iet ķeksīša pēc.”
Par „ķeksīša” kristiešiem šoreiz nav runa. Es domāju tieši tādus, kas grēkus sūdz pēc labākās sirdsapziņas, un pēc grēksūdzes lido 2m pa gaisu, bet pēc pāris dienām atgriežas sajūta, ka viss ir bezjēdzīgs. To sauc par garīgo sausumu. Un es domāju, ka tā nav vienmēr ticīgā vaina, bet gan Dieva pārbaudījums. Tas var būt pārbaudījums ar mērķi ticību padarīt vēl stiprāku.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.30 17:04:12
armilo
Iedzer Lieldienās kādu kausu aliņa un uzkod oliņu, ja dvēseli kaltē
Bet nopietni, nevajag lietas sarežģīt. Meklē prieku ne perfektā grēksūdzē, bet tajā, ka Kristus par Tevi miris un Augšāmcēlies!
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.30 17:26:11
Aivars, paldies! Lai svinētu Kristus Augšāmcelšanās lielās dienas svētkus ir vispirms jāiziet cauri šaubu un bezjēgas kapam. Dievs ļauj kristieša dvēselei nonīkt līdz kapa malai, un tur satiekot Kristu, kopā ar Viņu iznākt no tā ārā. Es nesaku, ka tas tā ir visiem un vienmēr, bet gadījumi ir. Un ir labi, ja kāds tādā brīdi var stiprināt un apskaidrot lietas būtību. Katrā ziņā Tu tas neesi (nav iespējams dot padomu lietā, ko pats neesi piedzīvojis)
sicA. [78.84.154.224]
# Iesūtīts: 2010.03.30 17:45:05
armilo
nezinu man stadija, ka viss ir bezjēdzīgi neeksistē.... hek....
turklāt Dievs mūs vienmēr pārbauda..... nezinu.....
nekas šai pasaulē nav prefekts. un perfekti kristieši.... man liekas, ka tie ir tie, kas sirgst ar garīgo sausumu....
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.30 17:52:45
armilo
Vienkārši mana pieredze saka, ka ir tādi brīži, kad labi padomi neko nedod, un vienkārši ir jāizdzīvo kāds brīdis, balsoties uz inerces un citu aizlūgšanām. Un protams, ir labi tādā brīdī neiznīkt vairāk nekā nepieciešams, kam lieti noder arī mazliet atpūtas un vienkāršu prieku, kā jauku cilvēku sabiedrība un fiziskas aktivitātes saimniecībā.
incognito
# Labojis incognito: 2010.03.30 18:26:56
Cik saprotu no Svētā, viņš ar garīgo sausumu tiek galā, runājot mēlēs. Varbūt vērts pakonsultēties? Ar viņu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 117 , pavisam kopa bijuši: 4021