atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Privātā grēksūdze jeb Bikts
p.l.dassy
Iesūtīts: 2008.10.26 10:40:47
? Tu ej uz privāto grēksūdzi? Kur?
un kādā veidā tās parasti notiek?
vai vienkārši padalieties savā pieredzē, pārdzīvotajā šajā sakarā...

? ja neej uz privāto bikti, kāpēc neej?

? kāpēc vispār ir vajadzīga privātā bikts?

Balss uzdeva šādu jautājumu, man likās ļoti laba diskusijas tēma gan svētdienai (gan ikdienai)! pievienoju vēl papildus jautājumus
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Donachka
# Iesūtīts: 2008.10.27 11:46:32
Balss
nesapratu jautaajumu. aci-pret-aci ir pareizaa atbilde
Balss
# Iesūtīts: 2008.10.27 11:52:32
Donachka
Jā, jā, to jau zināju. Bet man jautājums - vai,Tavuprāt, privātaiaji grēksūdzei jābūt formalizētai? Līdz šim esmu dzīvojusio ar privāto bikti pie Dieva.
Donachka
# Iesūtīts: 2008.10.27 11:57:36
Balss
ja pavisam godiigi - tad nezinu. Ir reizes, kad vajag cilveeku, kursh uzklausa un nevis draugu, bet cilvekeu, kas ir gariiga autoritaate. Vismaz man taada veelme ir bijusi, bet pati gan uz privaato bikti vele neesmu bijusi.
moritz :)
# Labojis moritz :): 2008.10.27 12:37:08
praktizeeju sekojoshi: runāju ar tuvaakajiem braaljiem... esmu atklaats, paljaujos, ka vinji gan iedvesmos mani, gan arii noraas, ja vajadziigs... runaaju taapeec, ka ciest nevaru nevajadziigu spriedzi...
***
1.Jn.1:8 Ja sakām, ka mums nav grēka, tad maldinām paši sevi, un patiesība nav mūsos.
9 Ja atzīstamies savos grēkos, tad Viņš ir uzticīgs un taisns, ka Viņš mums piedod grēkus un šķīsta mūs no visas netaisnības
***
jēk.5:16 Izsūdziet cits citam savus grēkus un aizlūdziet cits par citu, ka topat dziedināti. Daudz spēj taisna cilvēka lūgšana, darbodamās savā spēkā.
Balss
# Iesūtīts: 2008.10.27 12:39:36
moritz
Vai tad parunāšanās par savām nepilnībām un kļūdām jau ir bikts?
moritz :)
# Labojis moritz :): 2008.10.27 12:41:18
Balss
vai es teicu par nepilniibaam un kljuudaam? vai tad juus biktii runaajat par nepilniibaam un kljuudaam? un kas tad ir nepilniibas un kljuudas? vai gal.5:19-21?
moritz :)
# Iesūtīts: 2008.10.27 12:47:41
p.l.dassy
kuras taas buutum? nu, taas autoritaates? man po par kalvinistu teologiju, bet ja taa sevii ietver bibiski aprakstiitas greeksuudzes formas, tad tikai prieks, ka vinji to sapratushi... un vai bibliski greeksuudze paveel atgriesanos tikai autoritaashu priekshaa, vai uz vinju paveeli?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.27 13:14:14
moritz, šāda prakse ir divpusgriezīgs zobens

1. It kā vienmēr ir iespējams un pieejams krusts kur nolikt savus grēkus
2. Tie cilvēciskie kārdinājumi, brāļu nepieredzēšana un varbūt potenciāli ļaunprātīga šīs informācijas izmantošana var radīt šo spriedzi tur kur to nevajag... ne katrs tad var turēt šo spriedzi!

Es nesaku ka tā ir pareizi vai nepareizi... uzrādu to, kas personīgi mani tomēr neļautu iet pie kura katra brāļa... No otras puses, vai tad tiesā viens otru neredzēsim kādi nu esam... un arī sevi?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.10.27 13:17:20
moritz, kas svarīgi... Privātā Bikts kā to apraksta te dassy u.c. nav pretrunā pat tevis citētiem bibliskiem principiem!

Personīgi es arī pārstāvu to skolu, ka ikviens kristietis dēļ savas priesterības var pasludināt grēku piedošanu... taču es labprāt atzīstu un piekrītu tiem argumentiem, kas ir par to, lai tomēr pastāvētu kārtība kā tas notiek un vēsturiski šī kārtība ir labi darbojusies un darbojas vēl šodien!

Tagad teikšu ko... lūdzu nepārproti... tas nav pārmetums tev, jeb kāds cits tev pieņemamās prakses noniecinājums...

Vai situācija kad divi draugi/biedri viens otram stāsta savus grēkus vienmēr kvalificēsies kā grēku nožēla un absolūcija? Te tāds maximāli extrēms un perverss galējais piemērs - divi laupītāji viens otram stāsta kādas bankas ir aplaupījuši!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.27 13:21:50
p.s. moritz, vai varētu būt ka tava prakse ir saistīta ar to kā tu/jūs uztverat Kristu, Draudzi, Cilvēku un šo visu saikni... varik uz pirxtiem uzmest kā tas tiek izprasts?

Kāpēc jautāju - jo sastapos reiz ar Ortodoxiem un strīdos par ikonu pielūgšanu un svēto pielūgšanu izkristalizējās viena būtiska viņu teoloģijas tēze, ka viņi tic un īpaši uztver, ka Dievs vienmēr ir darbojies caur matēriju, matērija ir laba jo Dievs par to tā liecina un Dievs arī šodien darbojas caur matēriju, kas padara šo matēriju ne mazāk cienījamu un svētu kā pašu darītāju!

Vai tu varētu paskaidrot kā tu/jūs uztverat šo draudzes, ticīgo, Kristus un Dieva saikni, kādēļ tas padara tavu praksi par pieņemamu tev un akceptējamu!

Vai pareizi sapratu, ka principā RKB un šeit izkristalizējušos Luterāņu praksi tu nenoliedz kā nebiblisku - runa iet par absolūciju!
moritz :)
# Iesūtīts: 2008.10.27 13:23:18
zheel, ka pie jums tikai dievs zina, kaads kurs ir... cik esmu tusejis ar luterieshiem, tik kaa greeciniekus vinjus redzu dievkalpojumaa, i to izpildot formalitaates (kaut gan espeejams, ka kaads tieshaam ar visu sirdi nozheelo)... paareejaa laikaa - hrupstaltiri cilveeki... un taa nu dzivo bez padoma... mums ir draugi, ar kuriem esam runaajushies, un vinji ir sajutushies atviegloti, jo savaa dzimtajaa konfesijaa nv uzdriiksteejushies uzdod sasaapeejushus jautaajumus... un neviens nav vinjiem uzprasiijis konkreetus autaajumus...jaanis jau teica, ja sakaam (es piebilstu - uzvedamies taa, it kaa) ka mums nav greka, tad maldinaam pashi sevi un patiesiibas nav muusos... domaaju, ka taa tieshi arii ir juusu konfesijas vislielaakaa probleema - bailes buut reaaliem greeciniekiem....
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.27 13:28:47
moritz, slikti ka mēs tā izskatāmies...

No otras puses... kad tu gavē tu tāds īgns rādies, lai visi redz kāds tu baigais cietējs un gavētājs. Bet Dievs saka... gavē, bet ārēji rādies laimīgs un priecīgs un netaisi to skābo ģīmi!

Un galu galā... kā acu priekšā tad mums jārādās kā reāliem grēciniekiem. Pāvils gan saka, ka cilvēku priekšā mums jābūt nevainojamiem, lai mūsu pretiniekiem tiktu atņemti ieroči ar to labo liecību ko mēs paši un citi par mums nodod!
Ja tā nav... tad... mmm... kurš tad no tiem kas tavuprāt lielās savā augstprātībā teix, ka viņš nav grēcinieks!

Manuprāt Luterāņi ir tieši tie, kas īpaši koncenrējas uz iekšējo cilvēku... un jā varbūt ārējo atstāj bez apgaismības... jeb citiem vārdiem... tā svece tiek turēta zem pūra! Luterāņu dievbijība parādās tajā kā Luters teica - pildi baušļus tajā stāvoklī kurā esi!

Luterāņi manuprāt vismazāk izliekās, tāpēc manuprāt visgrūtāk ieraudzīt viņos Kristu jo tik labi redzama šī ārējā liekulība, grēks, lepnība, lielība, augstprātība... tjipa "A mi poidjom na sēver"

A galu beigās - Luterāņi ir dažādi! Pie mums atradīsi gan svētos, kas spīd tumsā, gan notiesātus noziedzniekus...
moritz :)
# Iesūtīts: 2008.10.27 13:29:19
taapeec, mulder, es iipashi nenodarbinu sevi ar jautaajumiem, ko kaads padomaas, un vai kaads izmantos?
1) mees maacaam, ka cilveeks meedz greekot, un joti konkreetus greekus,
2) mees maacaam, ka greeki jaacelj gaismaa,
3) mees luudzam viens par otru.
ja nu kaads kaut ko izmantos pret mani, tad negrasos neko sleept... a kaads teiks, ka esmu zadzis, un nosauks patiesus faktus, tad atziishos, ka esmu gan... patiesiiba dara briivu...
moritz :)
# Iesūtīts: 2008.10.27 13:30:00
Mulders
soore, iisti netieku liidzi tev...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.27 13:31:33
moritz, gan jau tev būs prakse... ko tu dari un citiem iesaki, kad kāds, kurš tavus grēkus zin... pieņemsim tu atzinies zādzībā, par kuru neviens nezināja... tad tomēr pēc grēksūdzes tevi apsūdz par zagli... un uzliek šo zagļa birku un citiem liecina, ka tu esi zaglis?
Kā tu tiec galā ar beigtajiem kaķiem?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.27 13:32:20
moritz, no rush un pat nav jaatbild obligāti... tu aizskāri incantu tēmu... vot ij "uzprasos" Galu beigās tu man manu bērnību atgriezi ar Spārnotajām Šūpolēm!
moritz :)
# Labojis moritz :): 2008.10.27 13:34:40
1) privaataa bikts nav pretrunaa ar manis mineetajaam rakstvietaam, ja taa sevii ietver atziishanos greekos, mierinaajumu (juusu terminologijaa laikam absoluuciju), aizluugshanu un, peec iespeejas, arii pamaaciibu. Tomeer, uzskatu, tai jaabuut pat ljoti praktizeetai lietai. Cik tad juusu maaciitaajs nedeeljas laikaa ir uzklausiijis greeksuudzes? un cik bazniiceenu sveetdienaa iet pie vakareediena? un nevienam nav bijis nekaa, ko pateikt? nevienam sirds nav smaga? ums tur maaciibaa, ja nemaldos, par gatavoshanos vakaredienam rakstiits... starp citu, tavs piemeers ir par gaveeshanu, nevis greeksuudzi.... taa koncentreeshanaas uz ieksheejo cilveeku man asocieejas ar jeezus aprunaato koku, kas nenesa augljus...
***
2) "Vai tu varētu paskaidrot kā tu/jūs uztverat šo draudzes, ticīgo, Kristus un Dieva saikni, kādēļ tas padara tavu praksi par pieņemamu tev un akceptējamu!" - iisti nesaprotu, ko tu gribi...
***
3) Par šo: "Luterāņi manuprāt vismazāk izliekās, tāpēc manuprāt visgrūtāk ieraudzīt viņos Kristu jo tik labi redzama šī ārējā liekulība, grēks, lepnība, lielība, augstprātība" ... Veciit, Bonheefers labi aprakstiijis par paarprasto zheelastiibu, ar ko luteraanji slimojot... Jautaajums: vai kristietim nav jaaatshkjiraas no pasaules? pirmdraudzee bija populaari aktieri, kas kljuva par Jeezus maacekljiem, vinji atteicaas no savas karjeras... Kad cilveei vinjiem paarmeta, aizbildinoties, ka tas ir tikai teaatris, tad vinji atbildeeja: "kaapeec man speeleet to, ko es dziivee nedaru un nedariishu?" Laikam jau vinji buus ko paarpratushi...
es gan veel piebildiishu - ir arii cits virziens, noveerots pie jums: bravuuriiba, izraadot savus greekus, aizbildinoties, ka ja jau kristus ir taisnojis bazniicu, tad vinjs taisnojis un taisno arii mani... taa arii ir probleema...
danar
# Iesūtīts: 2008.10.27 13:40:14
Uz privato grēksūdzi vel neesmu bijusi,jõ īsti nezinatu no kura gala sākt,tad varbut tiešam butu jasaraksta viss uz lapiņas
Ja galīgi mani moca kāds greks,tad vēršos pie kadas māsas.
Bet tie ir drosmīgi cilveki,kuri apmeklē privato bikti
moritz :)
# Labojis moritz :): 2008.10.27 13:42:06
par zagljiem
1) pieljauju, ka kaads nolemj izpljaapaaties, ka esmu kaut ko nozadzis... gan pats par saviem vaardiem atbildees... kaut gan, zinu, cik smaga nasta ir ts greeksuudzes nosleepums,
2) ja es buutu atklaats par zaadziibu, es vienlaiciigi sho jautaajumu arii risinaatu... tak arii mani braaji man neljautu mieriigi taalaak dziivot
3) ja tas tiek celts priekshaa pasaule... nu, man pasaules priekshaa shajaa sakaraa nav nekaadas atbildiibas, tachu, ja jautaajums rebrom, tad atbildeetu - ko esmu dariijis, un kaadaa stadijaa shii lieta ir... nu ko, sliktais PR skries pa priekshu, bet kaut kaa jau sadzivotu.. Jeezus teica: patiesiiba dariis juus briivus... es atceros, kad, atgriezhoties, noleemu vairs nemelot... atzinos visaa marasmaa, ko biju sarunaajis, liidz shai dienai vairs liidziigu smagni neesmu jutis... arii shodien ir daudz kaardinaajumu arunaas ar kreditoriem, bet skatos patiesiibai aciis... da pasaulee ir arii normaali cilveeki...
moritz :)
# Labojis moritz :): 2008.10.27 13:52:47
danar
tie, ispeejams, ir godiigi un patiesi kristieshi...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 120 , pavisam kopa bijuši: 2379