atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Grēka sekas
Eshkola
Iesūtīts: 2008.10.08 23:18:32
Tikko dzirdēju pa LKR. Viens mācītājs teica - es ticu, ja israēla tauta būtu atzinusi un nožēlojusi savu grēku Dieva priekšā, tad viņi nebūtu staigājuši 40 gadus pa tuksnesi, bet iegājuši apsolītajā zemē. (Runa iet par notikumu, kad israēls jau bija pienācis pie apsolītās zemes, bet nobijās no milžiem)
Kā domājat jūs?
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Eshkola
# Labojis Eshkola: 2008.10.09 22:18:03
Artos
39 Kad nu Mozus pateica visus šos vārdus Israēla bērniem, tad tauta ļoti bēdājās.
40 Bet rīta agrumā tie posās un cēlās, kāpdami kalnāja virsotnē, sacīdami: "Te mēs esam un ejam augšup uz to vietu, par ko Tas Kungs ir sacījis, jo mēs esam grēkojuši ."
41 Bet Mozus sacīja: "Kāpēc jūs pārkāpjat Tā Kunga pavēles? Tas jums neizdosies!


Nu nezinu - atzīst, ka grēkojuši, bet turpat nākošajā brīdī atkal neklausa, ko Dievs liek! Vai tā ir patiesa nožēla? Varbūt vienkārši žēl, ka netiks klāt apsolītajiem labumiem?
Bet nav jau viegli pieņemt pārmācību. Gribās taču pašam visu nokārtot, ja Dievs nekārto... Kaut arī jau iepriekš skaidrs, ka nekas jau neizdosies bez Dieva - būs tikai vēl trakāk.
Eshkola
# Iesūtīts: 2008.10.11 21:00:57
Artos
a Tev laikam šoreiz taisnība Artos = gudrs

Bet vispār skumji, jo neviens jau tai apsolītā zemē nenonāca šīs dzīves laikā, nu izņemot 2. Velkot paralēles - arī mēs varam `norauties` šitādu pārgājienu visas dzīves garumā, lai dvēsele tiktu glābta...
rainars
# Iesūtīts: 2008.10.11 21:07:29
Liekas ja saprotam kā līdzību tad domāt ka nekurnot ,bet pielūdzot Dievu garā un patiesībā mums ir iespēja tikt arā no tuksneša.
luteriskā izpratne dod mums saprast ja ir fiziska lieta tad ir arī garīga un ja garīga tad arī fiziska .Vienam aprakstam bībelē ir jāpastiprinās ar otru raksta vietu.
Magdalēna
# Iesūtīts: 2008.10.11 21:11:16
Eshkola

arī mēs varam `norauties` šitādu pārgājienu visas dzīves garumā, lai dvēsele tiktu glābta...

A kā savādāk?
Vai tad cilvēka dzīvei varētu būt savādāka jēga?
Eshkola
# Iesūtīts: 2008.10.11 21:13:57
Magdalēna
nesapratu Tevi - vai uzskati, ka cilvēka dzīves jēga ir vazāties apkārt pa tuksnesi?
Magdalēna
# Iesūtīts: 2008.10.11 21:28:53
Eshkola

Jā, pareizi saprati - cilvēka dzīves jēga ir vazāties pa tuksnesi, kamēr cilvēks nesaprot - kas, kāpēc
Eshkola
# Labojis Eshkola: 2008.10.11 21:37:45
Magdalēna
nepiekrītu gan Tev!
cilvēka dzīves jēga ir būt kopā ar Dievu - viņu godāt, slavēt, pielūgt un kalpot ar to, ko Viņš katram piešķīris.
A tuksnesis ir `pēdējā instance`, kur pavisam mierīgi var nenonākt, ja klausa Dievu! Israela jēga nebija blandīties tuksnesī, bet dzīvot apsolītā zemē, kur piens un medus tek un uzņemt Dieva sūtīto Mesiju.
Magdalēna
# Iesūtīts: 2008.10.11 21:49:38
cilvēka dzīves jēga ir būt kopā ar Dievu
Pilnībā piekrītu.
Tikai es laikam vairāk esmu reāliste
Eshkola
# Iesūtīts: 2008.10.11 21:57:36
Magdalēna
vai gribi teikt, ka Dievs tikai pajokoja ar israelu - un nemaz netaisījās viņus tajā zemē ievest?
Israelam bija visas iespējas tur nonākt, jo Dievs to viņiem apsolīja, un Dievs nekad nemelo un neāzē cilvēku. Mēs varam dzīvot svētību pilnu dzīvi, kādu to Dievs priekš mums katra ir paredzējis - un varam arī dzīvot pēc sava prāta, tas ir - tuksnesī.
Jautājums, kas nodarbina manu prātu - vai bija kāda iespēja israēlam ātrāk tikt no šī tuksneša laukā, ja būtu patiesi nožēlojis grēku un atgriezies?
Papucs
# Iesūtīts: 2008.10.11 22:31:10
Eshkola
vai bija kāda iespēja israēlam ātrāk tikt no šī tuksneša laukā
Tu gribi zināt, vai Tev ir iespēja ātrākt pabeigt šīs zemes gaitas, ja būsi svētāks?
Jā, teorētiski Tev ir šāda iespēja. Kā piemēru varu minēt mazo Sv.Terēzi.
Eshkola
# Iesūtīts: 2008.10.11 22:37:03
Papucs
gribu zināt, vai man šajā dzīvē vēl būs iespēja atgriezties Dieva apsolītajā zemē, vai savas gudrības rezultātā, riņķot pa tuksnesi. Vot to arī lūdzu Dievam, lai viņš man pasaka.
P.s. par mazo Terēzi neko nezinu, tik to, ka katoļiem dikti svarīga relikvija tā saucas, ko vadā apkārt pa baznīcām. Bet tā kā tā ir SVĒTĀ terēze, tad tas uz manu gadījumu nekādi neaatiecas
Papucs
# Iesūtīts: 2008.10.11 22:43:54
Eshkola
Tev nāksies precizēt jēdzienu Dieva apsolītajā zemē , jo līdz šim es ar to sapratu Debesu Valstību.
Protams, viss ir relatīvs, un katrs individuāli mēs zem tā varam pabāzt apakšā laimīgu ģimeni, jaunu dzīvokli, labāku darbu u.t.t., kas ļoti personiski raugoties nemaz arī nav tik nepareizi.
Eshkola
# Labojis Eshkola: 2008.10.11 22:51:13
Papucs
Tev nāksies precizēt jēdzienu Dieva apsolītajā zemē , jo līdz šim es ar to sapratu Debesu Valstību.
Bet Debesu Valstība jau ir mūsu vidū, arī uz šīs zemes. Nu, tikai bez zelta ielām
Es Dieva apsolīto zemi saprotu, kā vietu (gan fizisku vietu, kur dzīvot, gan dzīves uzdevumu - `garīgu` vietu), kuru Dievs man paredzējis tad, kad mani radīja. Un nav nekā labāka priekš manis, kā tur atrasties. Es patiešām pēc tā ilgojos un zinu, ka Dievam nav neiespējamu lietu, lai cik zemu es kristu, Viņš var mani pacelt un atjaunot un nolikt atpakaļ
Papucs
# Iesūtīts: 2008.10.11 23:04:58
Eshkola
Viss kārtībā! Apsolītā zeme jau ir mūsu tuksnesī, kur atrodamies! Zelta ielas būs tikai aiz nāves sliekšņa. Un tas garīgais uzdevums ir tuksneša šķērsošanā, kā Magdalēna teica. Neuztraucies, mēs visi šo tuksnesi šķērsosim. To, ka esi šo tuksnesi šķērsojis, Tu noteikti uzzināsi, jo tad Tu mirsi
Sv.Terēzīte nomira laikam 24 gados. Viņa tiešām jutās šajā miesā iesprostota, jo bija neizsakāmi laimīga, kad sāka klepot asinis, jo bija saķērusi diloni. Nevis saķērusi diloni, bet Dievs viņai deva zīmi, ka Viņš jau ver vaļā viņai Debesu Vārtus.
Eshkola
# Iesūtīts: 2008.10.11 23:12:31
Papucs
tad, kad nomiršu - tad skatīšu Dievu vaigā, un tur būs mājokļi Svētā pilsētā, ko Jēzus mums ir aizgājis sagatavot
Bet esmu pārliecināta, ka arī šīs zemes dzīvi var nodzīvot dažādi - un tuksnesis ir priekš tiem, kas visu sačakarējuši pārākajā pakāpē. Bet, tas, kurš bīstas Dievu un meklē Viņa vaigu jau no agras jaunības, arī šajā mirstīgajā miesā dzīvodams, mīt zemē, kur piens un medus tek!
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.10.11 23:13:26
Eshkola
Bet Debesu Valstība jau ir mūsu vidū, arī uz šīs zemes.
Labi, drusciņ pārfrazēšu - ja Tev joprojām šķiet, ka esi tuksnesī, tad jau kaut kas nav kārtībā nevis ar Apsolīto zemi, bet gan ar Tavu garīgo redzi, vai ne tā?
P.S. Man visu laiku likās, ka esi čalis.
Un par to pienu n medu Tev būs kāds harizmāts sapūtis pīlītes.
Eshkola
# Labojis Eshkola: 2008.10.11 23:17:13
Papucs
P.S. Man visu laiku likās, ka esi čalis.
Man ar likās, ka Tev liekas
Ar Apsolīto zemi, protams, ka viss ir kārtībā. Tur jau tā lieta, ka problēma manī
A par pienu un medu Bībelē izlasīju Un es to saprotu ne jau kā materiālos labumus
Papucs
# Iesūtīts: 2008.10.11 23:24:00
Eshkola
ne jau kā materiālos labumus
Protams, protams, piens, medus kā arī kafija, citronmētras tēja un kakao krēms ir visnotaļ garīgi labumi, ne tikai miesas stiprināšanai
Eshkola
# Iesūtīts: 2008.10.11 23:29:36
Papucs
Man negaršo ne piens, ne medus - tā ka esi drošs, ka ne jau par šo produktu iztrūkumu manā dzīvē uztraucos
Un Bībeli arī cenšos lasīt uz saprast kontekstā, nevis pa atsevišķām frāzēm
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.10.11 23:41:04
Eshkola
Tas labi, ka kontekstā, jo viss šajā pasaulē ir ļoti ļoti savstarpēji sistīts.
Grēkam ir sekas, un tās sekas nekur nepazūd, bet var mainīties. Nenožēlotu grēku sekas var nest postu, bet nožēlotu grēku sekas var nest svētību. Resp., seku sekas var izmainīties jau pēc notikšanas.
Man ir zināma pieredze.
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 46 , pavisam kopa bijuši: 5070