atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi kristīgas filmas
vilks
Iesūtīts: 2008.09.19 09:21:12
Kas ir kristīga filma un kas to nosaka?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.19 22:11:36
Nezinu nevienu filmu, kas saniegtu oriģinālromāna intensitāti!
vilks
# Iesūtīts: 2008.09.19 23:46:21
Balss
es zinu dažas, kuras ieguvušas pašas savu lielisku intensitāti, saliekot citus akcentus. Bet uz GP tas neattiecas.

Sheksna
Nevaru palīdzēt. Skat. Papuca pēdējo komentāru.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.09.20 00:11:17
Tikko pārliecinājos, ka arvien vairāk dominē anti-kristīgas filmas. It kā ne tieši, bet mesidžs .
Pāna labirints (Pan`s Labyrinth) - it kā pasaka, varbūt ne gluži maziem bērniem. Bet nu tā nenormālā bezcerība, nevajadzīgais naturālisms, jau filmas sākumā tiek izcelts kā vissliktākais nogalina nevainīgu cilvēku, vissliktākais cilvēks ir vienkārši neiedomājami cietsirdīgs utt. Ja nu filmu skatās meitenes, tad teju zemapziņā tiek iedolbīts, ka grūtniecība ir ciešanas, un vispār, nekā laba pasaulē nav. Mācītājs satusē ar vissliktākajiem. Pasaka sapīta ar politiku. Noskatījāmies ar sievu līdz pusei un izdzēsu, mums apriebās.

Vienkārši besī, kā paskaties kaut ko drusku alternatīvu amerikāņu grāvējiem (ķipa Eiropas kino), pēc anotācijām it kā normāla filma, bet iekšā - tik bieži debīls mēsls, ka tiešām riebjas.

Laikam jāpārstāj zagt filmas internetā, tad nebūs šitās mieles.
vilks
# Iesūtīts: 2008.09.20 00:43:33
Mārtiņš
Toties Forum Cinemas rāda "Reiz Brigē", kurā tiek uzdoti un aplūkoti vairāki būtiski teoloģiski jautājumi. Tiesa, asinis pašās beigās mazliet par daudz. Vai kristīga filma - nezinu, bet domāt liek.
Anakins
# Iesūtīts: 2008.09.20 04:34:57
Manuprāt kristīgas filmas ir kristu un tā dzīvi, protams ko veidojuši kristīgi cilvēki. Nārnijā cik es atceros tad ieročus iedeva kaut kāds tur Klauss, un tas vedina uz domu, ka tie cilvēki Ziemassvētku vakarā vairāk cer uz Klausu, nekā uz Kristu.
vilks
# Labojis vilks: 2008.09.20 07:34:33
Anakins
domāju, ka Tu nepareizi atceries. vienīgais, uz ko Nārnijas varoņi parasti cer, ir Aslans, kas šai fantāzijas pasaulē attēlo Kristu. Protams, ja iedosi linku uz konkrētu fragmentu vai atstāstīsi to, tad būs vieglāk par to diskutēt.

un ko tu domā ar tekstu "šie cilvēki"? Filmas veidotāji vai galvenie varoņi?
Harry
# Iesūtīts: 2008.09.20 07:49:47
Tolkiins un Luiss bija bezmaz labaakie draugi.

Nārnijas Hrōnikas ir ``domātas`` daudz tuvāk kristietībai.


Kaut gredzenpavēlnieks sit pušu ,pa riktīgo.
Harry
# Iesūtīts: 2008.09.20 07:52:23
KarotesNav,Jēzus kāzās?
tā ir Magdalēnas versija?
Donachka
# Iesūtīts: 2008.09.20 08:56:33
Vilks

Hmm, vai filma "gredzenu pavēlnieks" neved tuvāk Kristum?
Es vispaar shai filmaa nesaskatiiju neko kristiigu, pilniigi neko. Pie tam gaaju ar domu tur ko kristiigu atrast. Man shii filma ljoti nepatika. Vieniigais baudaamais tur bija dabasskati. Pie tam kristiete ar kuru kopaa biju, pusfilmaa jau viikshjiijaas projaam. Tad jau tieshaam tajaa pashaa Adamsu gjimenee vairaak atrodu kristiigu. Ja ne mesidzhaa, tad vismaz kaadaa personazhaa, kursh atgaadina man vienu sheit tuseejusho
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.09.20 13:30:37
vilks
Paldies, būs jāapskatās.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.09.20 13:44:32
Donachka
Ja ne mesidzhaa, tad vismaz kaadaa personazhaa, kursh atgaadina man vienu sheit tuseejusho
Tu domā onkuli Lesteru?
Donachka
# Iesūtīts: 2008.09.20 14:33:47
Sheksna
Tieshi taa
vilks
# Iesūtīts: 2008.09.20 18:01:06
Donachka
njā, GP filma pamatā tik daudz vērtīga, cik varbūt rosina cilvēkiem lasīt grāmatu. Lai gan visu labo no idejas viņiem nav izdevies iznīcināt.

Toties Adamsu ģimenes mesidžs ir lielisks - ne visi, kas uzskata sevi par labiem un cenšas tādi izskatīties, tādi arī ir..
Donachka
# Iesūtīts: 2008.09.20 18:10:20
vilks
Mani noteikti nerosinaaja lasiit graamatu, filma bija garlaiciiga, nekas neliecinaaja, ka graamata varetu buut interesantaaka. Bet varbut man vienkaarshi ir dzilji vienaldziigas pasakas.
Adamsu gjimene rullee Un ne visi, kuri grib izskatiities ljauni, tadi arii ir
Papucs
# Iesūtīts: 2008.09.20 22:18:14
Ļoti gribētos parunāt par GP, diemžēl nevaru, jo neesmu nedz lasījis nedz redzējis.
Un tikai viena iemesla dēļ - vainīgs Tolkīna Hobits. Šausmīgi drausmīgi riebīgi pretīga pasaka.
Ja kāds varētu pārliecināt, ka GP ir vismaz piecas reizes sakarīgāks, piespiestos izlasīt/noskatīt.
vilks
# Iesūtīts: 2008.09.20 22:28:04
Papucs
kas konkrēti Tev Hobitā nepatika? Tu droāi vien lasīji to spocīgo latviešu izdevumu.. tas stāsts jālasa angļu valodā vai krievu (Severo-zapad) tulkojumā; un nevis kā pasaka, bet gan fantāzijas literatūra. Tās ir dažādas lietas, Tolkīns nav Skalbe vai Kaldupe.
Papucs
# Iesūtīts: 2008.09.20 22:33:40
vilks
Jā, lasīju latviešu. Galveno uzmanību pievērsu stāsta idejai.
Mani ļoti šokēja stāstā nepārtraukti dominējošais ļaunums.
Radās emocionāla asociācija ar Labirintu ( http://www.imdb.com/title/tt0091369/ )
Donachka
# Iesūtīts: 2008.09.21 09:33:38
vilks
Ar ko pasaka atshkjiras no fantaaziju literatuuras?
vilks
# Iesūtīts: 2008.09.21 09:53:58
Papucs
kur tu tur saskatīji ļaunumu?

Donachka
nu, pasakas parasti tiek uzskatītas par bērnu lieteratūru. Fantāzijas literatūra parasti nav bērniem domāta, pat ja tur attēloti izdomāti notikumi. Bet varbūt par to vērts parunāt citā diskusijā?
Papucs
# Iesūtīts: 2008.09.21 10:18:39
vilks
Lasīju ļoti sen. Atmiņā palika tikai pēcgarša, nevis pats sižets.
Salīdzināsim, piemēram,ar "Ķēniņa Zālamana raktuvēm". Šeit, kā jau normālā gabalā labie un sliktie ir, tā sacīt, vienlīdzīgi `likteņa` priekšā.
Hobitā atkal dominē mūsdienās arvien populārāks izkārtojums, proti, labie ir kā partizāņi pasaulē, kur visa vara pieder ļaunajiem. Vēl tur figurē masoniskas idejas par kaut kādām slepenām `labo` brālībām.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 29 , pavisam kopa bijuši: 2807