atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Rožukronis !
Līga
Iesūtīts: 2008.09.09 14:04:27
Vai kāds varētu man palīdzēt iemācīties lūgties Rožukroni !!!?? Nesen Aglonā iegādājos sen loloto sapni Rožukroni, bet nemāku šīs lūgšanas Ja kāds no Jums tās prot, palīdziet arī man iemācīties, būšu pateicīga

Padies!!! Es jau ilgāku laiku katru dienu lūdzu Rožukroņa lūgšanas,patstāvīgi,pateicoties Jums visiem,kas man palīdzēja šo priecīgo notikumu izprast!!! Esmu Jums visiem ļoti pateicīga!!!! Vēlreiz paldies!!!

Ja nu vienīgi mani vēl varētu intresēt Rožukroņa lūgšanas katrai nedēļas dienai atsevišķi,jo zinu, ka ir dažādas lūgšanas katrai nedēļas dienai,bet esmu pazaudējusi šīs informācijas interneta adresi..,varbūt no Jums kāds zina??
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
sicilia
# Iesūtīts: 2008.09.11 13:33:16
Jā j;ā man ar nesen stāstīja par luterāņiem, kas brauca uz medžugorje (nez ko viņi brauca tur pe`tīt). Braucienā neizbēgami parasti l;ūdzas rožukroni, to dara arī medžjugorje. Priesteris, kas vadīja šo grupu sktāst`ija, ka sākumā luetrāņi atteikušies lūgties rožukroni, kāpt kalnā utt (tad patiesi jājautā, ko tad brauca, jo galu galā tā ir jaunavas Marijas parādīšanās vieta un rožukronis tur ir neizbēgams)... beigās atpakaļceļā luterāņu puse kļuva pielaidīga un ar katoļiem kopā lasīja Bībeles fragmentu un skaitīja Esi sveicināta... pirmo daļu un demonstratīvi klusēja, kamēr katoļi skaitīja atlikušo daļu
Briinumsons
# Labojis Briinumsons: 2008.09.11 13:36:46
Rožukronis katoļiem nav obligāts ! Ja kāds to nezināja...

pie greksūdzes gan priesteri mēdz likt skaitīt rožukroni, nezini
ja priesterim teiktu es varu izlasīt visu Bībleli iet katru dienu uz baznīcu un apstaigāt visas svētvietas kājām , tikai ne rožukroni ..... ??? nezinu vai atļautu?
vasara
# Iesūtīts: 2008.09.11 13:37:11
Ingars, piemēri pilnīgi neloģiski. kristieši un cilvēki vispār vienmēr ir ēduši un ģērbušies. Ne vienmēr kaut ko darīt, ko kāds cits dara, nozīmē mācīties.
Iesaku sprediķi, kuram iedevu linku.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.09.11 13:37:49
sicilia

bet pavisam nopiteni - man tas ir par apgrēcību, tā otrā daļa. Jo viens ir mūsu starpnieks, aizlūdzējs un aizbildnis. Visu cieņu Marijai, taču pie katoļiem viņas nozīme tiek pārspīlēta. Vai mums bībelē ir kādas norādes uz to? Neapvainojies, bet es tiešām šitās lietas nesaprotu - ja bībelē par to nav rakstīts, tad kāpēc jūs tā darāt?
Ingars
# Iesūtīts: 2008.09.11 13:38:28
vasara

nu bet kāda vaina svētceļojumiem?
sicilia
# Iesūtīts: 2008.09.11 13:40:38
Ingars

Nu bet lūgšana ir skaista un ja lūdzās viņba tiešām sakārto domas un palīdz.....
Bībelē daudz kas nav rakstīts, piemeŗam, par braukšanu ar mašīnu Kāpēc jūs to darat?

neaiziesim galējībās.... perosniski es Jaunavu Mariju nepielūdzu...... OK viņa ir mana aizbildne, jo man ir viņas vārds pie kristībām dots, grūtos brīžos lūdzu palīdzību, bet šādu palīdzību es lūdzu arī Saulei.... tb lūdzu lai aizlūdz.... man tas palīdz, jo brīžiem manas ticības ir par mazs un gribas nevis lūgties bet kādu piekaut
vasara
# Iesūtīts: 2008.09.11 13:48:03
Ingars, izlasi to spediķi (pat pietiks ar pusi) un sapratīsi, kādi pamatā ir svētceļojumi un kas patiešām ir svētīgi
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.09.11 13:49:13
kristiešiem jājāj uz ēzeļa vai jāiet kājām , tāda parvietošanās ir videi draudzīga!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.09.11 13:51:07
sicilia

Bībelē daudz kas nav rakstīts, piemeŗam, par braukšanu ar mašīnu Kāpēc jūs to darat?

ir jau tā saucamās adiaforas - Dieva ne pavēlētas, ne aizliegtas lietas.

Bet ir arī bauslība. Tev ir dots viens aizbildnis - Jēzus. Kāpēc tu nelūdz Viņu pa tiešo?

Pie tavām kristībām ir dots neviens cits vārds, neviens cits aizbildnis kā vienīgi Jēzus. Marija ir tikai cilvēks un viņa tev neko nespēj palīdzēt. Ja viņa būtu šajā saulē tad viņa tev varētu palīdzēt tāpat kā māsa Kristū, bet viņas šeit nav - viņa ir debesīs un tiem, kas ir debesīs nav nekādas daļas vairs gar šo pasauli. Vienīgais starpnieks ir Svētais Gars.

es sapratu tavu domugājienu - reizēm ir tā ka grūti pašam lūgt un tad vajadzīgs kāds kurš aizlūdz, taču tiem, kas šajā saulē bieži nav laika, bet tiem tur augšā ir laika atliku likām, turklāt tieša pieeja pie Tēva. Bet bībelē ir rakstīts, ka Svētais Gars nāk palīgā mūsu nespēkam un aizlūdz par mums, tāpat arī par Jēzu mēs zinām, ka Viņš aizlūdz par mums, kad mēs nespējam lūgt. Dievs visu redz un zina, kas tavā sirdī notiek, bet tāpēc jau nav jāpiesauc tie kristieši, kuri ir pie Dieva. Ja tev ir tik daudz spēka lai palūgtu Marijai aizlūgt par tevi, tad vai tad labāk nav šo pēdējo spēka palieku izmantot lai vērstos pa tiešo pie Dieva?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.11 13:52:16
Bībelē daudz kas nav rakstīts, piemeŗam, par braukšanu ar mašīnu Kāpēc jūs to darat?

A mēs darām ērtības labad, nevis tāpēc, ka braukšana ar mašīnu būtu pestīšanas jautājums. Braukšana ar mašīnu pat mūsu baznīcā nav Dogma. Dogma savukārt ir tas, kam ir jātic, tb, ja tam netic, tad tu tiec exkomunicēts. No LELB nevienu nekomunicē, ja šis nebrauc ar mašīnu. A bet RKB es pat nevaru kļūt RKB adepts, ja es noraidu Mariāniskās dogmas, ja es noraidū Pāvesta nemaldības dogmu. Nekā no tā nav Dieva Vārdā, bet tomēr no RKB puses, Dievs mani noraida un nolād ellē, ja es nepieņemu to, ko Dievs nekad pats nav apstiprinājis!
Izklausās tāds visai ļauns Dievs!
Taču Kristus teica, ka pastarā tiesnesis būs Viņa Vārds, nevis Pāvesta Tradīcija. Tradīcijai ir 0 nozīmes pestīšanas un tiesas jautājumos! Vari, protams, to praktizēt kā adiaforu un tā teikt - lai sakārtotu domas - bet pavisam citā līmeni mēs esam, ja tas tiek pasludināts par Dogmu - tātad dzīvības un nāves jautājumu!

neaiziesim galējībās.... perosniski es Jaunavu Mariju nepielūdzu...... OK viņa ir mana aizbildne, jo man ir viņas vārds pie kristībām dots, grūtos brīžos lūdzu palīdzību, bet šādu palīdzību es lūdzu arī Saulei.... tb lūdzu lai aizlūdz.... man tas palīdz, jo brīžiem manas ticības ir par mazs un gribas nevis lūgties bet kādu piekaut

Kas ir starpnieks starp cilvēkiem un Dievu?

Vai tu arī dzīvē, ja nonāktu tiesā, tad konsultētos un lūgut palīdzību sava Advokāta mātei, vai tomēr ar Advokātu runātu? Un kas tev liek domāt, ka Advokāta māte ir kvalificēta tevi aizstāvēt Tiesneša Priekšā?

Personīgi es atlaistu tādu Advokātu, kas savā vietā man dotu savu Māti tiesā!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.09.11 13:53:19
vasara

nu pārlasīju, nu i vis kārtībā, neredzu nekādu sliktumu, ka mēs gājām no Saulkrastiem uz Cēsīm.
vasara
# Iesūtīts: 2008.09.11 13:59:55
Ingar, labi - ejiet kur gribat. manā realitātē tā ir un paliek pakaļmērkaķošanās romiešiem. Dievs ir pavēlējis kalpot savam tuvākajam. Tad nu labāk to laiku veltu tā, nevis atgriežoties no svētceļojuma visu priekšā lielos ar uzberzto tulznu daudzumu kā godājamu labi pastrādātu darbu.
Patika sprediķī tā doma, ka labie darbi ir tie, ko daru citiem, ne sev un savam pašlabumam.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.11 14:06:23
vasara, bet neej tak svētceļojumā, ja tas tev izraisa vēlmi lielīties ar tulznām!

tāpat, Dievs grib ne tikai lai mēs kalpojam savam tuvākajam, bet lai mēs vingrinamies dievbijībā...

Kādam tas nozīmē noiet kādu gaisagabalu ar kājām...

Kaut kur bij dzirdēts tāds teiciens - kad kājas strādā, tad galva atpūšas! Kad galva strādā, tad kājas atpūšas!

Nevajag jau pēc kaut kādiem lielībniekiem spriest par visiem!

Taču pareizi, ja tas tevi apgrēcina, tad neej svētceļojumos! Tieši tāpat arī var teikt tiem svētceļojumā gājējiem, kas domā, ka paša ceļouma dēļ Dievs viņiem kurpes nospodrinās!
vasara
# Iesūtīts: 2008.09.11 14:14:00
Ir nācies piedzīvot, ka tie lielībnieki te salien un lielās - cik km nogājuši.
Kādi varbūt teiks - mēs gājām un dziedājam par godu Dievam, lūdzāmies un slavējām un Sv.Rakstus studējām un meditējām...
Vai ikdienā ir citādāk? Ikvienu darbu ko darām, to taču vajadzētu darīt par godu Dievam. Vai ikdienā mēs nelūdzam, nedziedam, neslavējam? Tāpēc arī luterānim visa dzīve ir svētceļojums un speciāli tādi nav jārīko. Tāpēc luterānis aizbrauc parastā ceļojumā un Dievam par visu tur piedzīvoto pateicas. Nafig piekabināt to "svēt" priekšā??
Batseba
# Iesūtīts: 2008.09.11 14:29:20
vasara
Yes, vasara! Ad maijorem Dei gloriam!!!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.11 14:57:33
vasara, tev ir pilnīga taisnība!

Taču kā jau teciu, ja tevi apgrēcina šie sakrālie ceļojumi, tad neej tajos. Neviens tak tev nepārmet. Vai tad nesanāk, ka tu tagad lielies ar "parastajā dzīvē noietajiem km", ka redz, viņi iet svētceļojumos, bet tu tāda pa īstam svēta, jo tavs svētceļojums ir katra nodzīvotā diena... Tas arī ir pareizi, bet sanāk ka tu konfrontē viena cilvēka dievbijību ar savu dievbijību un tad mēries, kura dievbijība ir dievbijīgāka! Un kā tu zini vai tu vari vispār salīdziāt? Vai tad ir korekti salīdzināt pirmklasnieka rokraskstu ar 12klasnieka?
Batseba
# Iesūtīts: 2008.09.11 15:22:02
Mulders
Viss ok, kas Tavā komentā attiecas uz cilvēka garīgo briedumu. Bet tomēr vasara sajuta, ka Dievam ir jāvelta visa sava dzīve. Tad arī tiks pieņemts viss, kas nāk no cilvēka sirds uz Dievu - lūgšana, kā dialogs ar Dievu, svētceļojums kļūs patiesi svēt-
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.11 15:28:25
Batseba, bet pareizi!

Nevar no cilvēka prasīt, lai šis varētu patiešām 24x7 būt lūgšanā un kopībā ar Dievu... jau no sava kristību brīža!

Cilvēkam jāaug un jāmācās... sākumā stāvēt, tad staigāt, tad skriet!

vasara
# Iesūtīts: 2008.09.11 15:37:48
Mulders, jautājums ir iekš tā, kopš kura laika luterismā vispār parādās tāda tēma svētceļojums [tāds-kurā doties uz dažām dienām]? Nav tēmas, nav jautājuma - iet vai neiet. Līdzīgi kā sievietēm par obligāto dienesta apmeklējumu jautājums nepastāv, jo viņām tajā nav jādodas. Tāpēc jau sanāk - paķer kaut ko no romiešiem, mēģina ienest luterāņu vidū un sākt spriedelēt... Jāsāk nevis ar domām par [ne]došanos kaut kur, bet par noskaidrošanu, kas ir svētceļojums. Un ja ir skaidrs, ka tā ir mūsu dzīve, tad kurp vēl īpaši doties?!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.11 15:59:00
vasara, Luters iebilda tikai pret tām praksēm, kas ir pretrunā Evanģēlijam... Viņš neiebilda pret mūkiem vai svētceļojumiem kā tādiem, bet gan iebilda pret tiem kā valūta tirdzniecībai ar Dievu par pestīšanu!

Luterismā neparādās daudz tēmas, tādas par kurām nav bijis liela iespringšana. Gribi ej tai ceļojumā, negribi neej... Līdzīgi kā stāv Rakstīts - ne mēs labāki iedami ne sliktāki neiedami! Katrs lai dara pēc savas sirdsapziņas un savas pārliecības, bet lai dara to Dievam par godu!

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 169 , pavisam kopa bijuši: 9684