atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi „Tu esi brīnišķi radīts”
Janis Diekonts
Iesūtīts: 2008.09.02 21:39:22
Sestā starptautiskā un starpkonfesionālā konference
par dzīvības svētumu un neaizskaramību.

„Tu esi brīnišķi radīts”
(139. psalma 14. pantā)

2008 gada 27. septembrī
Mazā Pils ielā 4, Vecrīgā, plkst. 10:00 – 14:00
Mērķi:
1. Paplašināt sabiedrības zināšanas par dzīvibas un ģimenes svētumu.
2.Veidot sadarbību starp cilvēkiem un organizācijām, kas jau tagad darbojās “Par dzīvību.”
3.Iepazīstināt sabiedrību par cilvēka dzīvības sākumu bībeliskā un medicīniskā skatījumā.
4.Uzsvērt bībelisko mācību, ka katra cilvēka dzīvība ir svēta
5.Informēt par aborta sekām un to novēršanu..
6.Piedāvat iespējas garīgai dziedināšanai pēc aborta.
7.Veidot stratēģisku plānu kā efektīvāk lūgt par dzīvības svētuma izpratni baznīcās.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.08 13:22:42
Rosalie,a_masiks
Tieši tā! Masikam šodien pirmdienas niknais blūzs...
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.09.08 13:24:56
Janis Diekonts
Uz 100 dzīvi dzimušajiem ir 72 abortā boja gājušo. Izglītības trūkums? Neinformētība? Diez vai... pētījums skaidri saka: "women are using abortion as their birth control method of choice."
Un? Risinājums ta tiek piedāvāts KĀDS?
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.09.08 13:50:32
a_masiks
Man vakar un šorīt sanāca kā J.Kalniņam.
Vai tik pie vainas nebija musonu lieti...?
Rosalie
# Iesūtīts: 2008.09.08 14:02:03
a_masiks,

tas forsi

Par kalendaaro metodi-kur kjeeri, ka peec taas sex reizi meenesii? Ja sievietei iisais 21 dienu cikls, kas nemaz tik daudzaam nava, ir biku sarezgjiitaak, citaadi-nedeelju kaa citaadi izsargajaties vai atturies, paareejaa laikaa-

Turklaat kontracepcija lauliibaa un bezatbildiiga sexosana pa labi/kreisi ir ljooooti atskjiriigas lietas.
Rosalie
# Iesūtīts: 2008.09.08 14:06:16
Ctulhu,

sitais nu peec tiiri teoreetiska pienjeemuma izklausaas
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.08 14:14:26
Ctulhu
Diez vai tu būtu priecīgs, ja bērnu audzēšana būtu inkubatoros, un jums būtu ne tikai vasektomija, bet p...ektomija...
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.08 14:18:13
Ctulhu
No racionālā viedokļa tad tai (seksošanai) taču nekāda uzdevuma vairs nebūs - tātad - nost ar atavismiem!
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.08 14:22:33
Ctulhu
Tad jau trušiem būtu jābūt superinteliģentiem!
Rosalie
# Iesūtīts: 2008.09.08 16:38:07
a_masiks,

uz griidas ... uz vannas istabu .. gultmiilji
Rosalie
# Iesūtīts: 2008.09.08 16:56:28
a_masiks,

teicu jau-forsi
Janis Diekonts
# Labojis Janis Diekonts: 2008.09.08 21:43:23
a_masiks Kāds no tā labums? Ko man DOD tāda dzīve, kura man riebjās?
Atslēgas vārdi MAN un DOD. Visa dzīve tam pakārtota bez kompromisiem vai ne? Arī bernu dzīvības... Par katru cenu...
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.09.08 22:56:39
Janis Diekonts
Atslēgas vārdi MAN un DOD. Visa dzīve tam pakārtota bez kompromisiem vai ne? Arī bernu dzīvības... Par katru cenu...
Tu jau neko daudz labāks par masiku neesi... Tu tici, ka TEV kaut ko DOS debesu valstība...
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.09.09 08:49:46
a_masiks

Es teiktu, ka starpība starp kristiešu un neticīgo morāles izpratni un tās pielietojumu attiecībā uz ikdienišķām norisēm ir līdzīgi kā ņemt vērā jebkurai mantai ražotāja instrukcijas un norādes par to lietošanu vai ignorēt tos un mēģināt pašam pa jaunam šīs instrukcijas izveidot.
Ja mēs rīkojamies saskaņā ar ražotāja ieteikumiem, tad šī manta kalpo labi un ilgi, ja nē - paši vainīgi, un nav nekādas nozīmes, vai tas patīk vai nē. Ja nepatīk - nelieto.
Bet nu mēs kā cilvēki esam interesantā situācijā. Mēs lietojam paši sevi un tamdēļ iedomājamies, ka esam pilnīgi noteicēji pār savu funkcionalitāti utt. Paši uzstādām robežas, paši gribam tās kontrolēt, tik neapjēdzam, ka tās pārsniedzot, mēs sevi sabojājam un zaudējam spēju atgriezties normnālas ekspluatācijas ietvaros. Tas būtu kā auto bez apgriezienu ierobežotāja - nospied gāzi grīdā un nelaid vaļā. Tik nesūdzies, ka sūdīgs motors, jo biji par slinku paskatīties instrukciju (kaut vai tahometru) vai iedomājies, ka tava darbība ir normāla.
Rosalie
# Iesūtīts: 2008.09.09 09:14:29
Ctulhu,

"nodarboties ar seksu ir r a c i o n a a l i"- nu par sito tev Visuma kiberu biedriibas goda zetons

Maartins preciizi pateica atskiriibu: kristietis censas atcereeties, ka sevi nevajag pirmaa vietaa likt, paareejie-bet kuru gan citu?!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.09.09 13:01:37
Ctulhu
Tu labi zini ( ja straadaa ar kompjiem un tehniku vispaar), ka razotaaji ir maitas - dod liidzi ieriicei tikai `user manual`, pie kam apcirptaa veidaa. Pilna tehniskaa apraksta, principiaalo un montaazas sheemu, detalizeretu ekspluatacijas, paarbaudes un remonta instrukciju nav.

Es labi zinu gan kādas ir ierīču instrukcijas, gan kā es tās (ne)lietoju
Taču redzi, šī līdzība ir jāuztver pēc būtības nevis pēc sliktāko piemēru parauga. Esmu pārliecināts, ka ja ir vēlme saprast, tad saprati.
Par detalizāciju un informāciju, ko vispār ietvert instrukcijā (user manual) ir tā, ka tur vajag tikai to, kas nepieciešams ierīces izmantošanai atbilstoši tās nolūkam un ņemot vērā lietotāja un pielietojumu kontekstu, t.sk. galvenos ierobežojumus. ja ierīce nav paredzēta patvaļīgai remontēšanai, tad tas tur nav jāapraksta. Un, lai irīci izmantotu, nav nepieciešams pārzināt detalizētu uzbūvi.
Tava vēlme pēc līdz pēdējam detalizētas instrukcijas līdz galam tāpat nav izpildāma, jo vienmēr būs papildjautājumi.
Es klientiem īpašos gadījumos par vēlmi _saprotami_ uzzināt kas lācītim vēderā pat esmu atbildējis, ka viņu prasības ir realizējamas, tikai tam priekšnosacījums ir inženiera grāds programmēšanā.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.09.09 13:19:07
a_masiks
Tie ir nepatiesība, jeb prasti runājot -meli. Slavenās `instrukcijas" ievērošana nedod neko.

Nu kurš tad mums te melo? Lai izdarītu šādu secinājumu, šī instrukcija ir jāievēro, no malas to neizdarīsi.

Nedod iespēju konstrukciju ekspluatēt ilgā, nekā šo instrukciju neievērojot, nedod iespēju konstruikciju izmantot efektīgāk, nekā šo instrukciju neievērojot. Pievērs uzmanību - iet runa par TAVU (tm) instrukciju, nevis veselības ministrijas ieteikumiem.

Ahā, ņemam iekārtu, liekam mīksto uz ražotāja noteiktajiem ierīces ekspluatācijas noteikumiem, t.sk. derīguma termiņu, un gaužamies. Kā domā, vai patērētāju aizsargātāji pieņems iebildumus par pēc termiņa saskābušu pienu?
Bet Veselības ministrijas kompetence aptver tikai daļu no cilvēka kā irecīces risinājuma un funkcionalitātes.

Toties instrukcijas ievērošana samazina jēgu no konstrukcijas vispār. Tai skaitā brīžiem aizliedz konstrukciju vispār. Un nedod jebkādu priekšrocību. Tava(tm) Instrukcija ir bezjēdzīga, un kaitīga, vai ne?

Runāšu līdzībās. Ja man vajag vest atvest paneļus mājas būvniecībai. Bet man ir tikai ir vieglais auto. Ko darīt? Vai krāmēt uz jumta vieglajam, vai arī tomēr ņemt atbilstošu knstrukciju, t.i., kravas auto?

Saproti, lai iegūtu max. labumu no savas konstrukcijas, tev tā ir jāizmanto atbilstoši ražotāja norādījumiem. Jā, lai to izdarītu, Tev ir jālauž savas vēlmes, jo pašu konstrukciju ne arī ekspluatācijas vidi būtībā Tu tik vai tā nespēj mainīt. Tas arī ir kristietības atgrūšanas iemesls, jo tik ļoti negribās pat domāt par savu grēcīgumu, jo iekšēji Tu labi apzinies, ka akceptējot vienu patiesību, Tev nāksies akceptēt pārējās.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.09.09 13:30:27
Ctulhu
Nu un tiiri praktiski - man ir gadiijies taa, ka nopeerkot kaadu ieriici, pirmais gaajiens ir panjemt skruuvgriezi un noskruuveet vaaku ( pie velna visas plombas un garantijas ). Taa es juutos labaak. Jo zinu, kas tur ir ieksjaa.

Tu absolūti, burtiski precīzi nodefinēji savu rīcību.
Dieva dotās beztermiņa garantijas, kuras Viņš izsniedz saviem ražojumiem, Tu atdod velnam. Par ko? Par elementāru ziņkāri, kas neko nedod. Taču īstenībā Velns dabon tikai plombas, bet pašu garantiju šis nespēj ietkmēt. Dievs pazīst savus ražojumus, Tev atliek tikai aiziet uz garantijas remontu, un Viņš gan saremontēs, gan arī jaunu plombu uzliks. Tev tikai laikus jāuzspēj, pirms Velns, plombas dabūjis, Tevī ar skrūvgriezi urķējoties, nav paguvis izstrādājumu (Tevi) sapostīt līdz galam. Bet kamēr Tu šādu domu vari apsvērt, vēl vari pagūt, tikai ar katru dienu pašam grūtāk...
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.09 17:46:20
a_masiks
Nosauc kaut VIENU sakarīgu iemeslu, izvēlēties variantu A?

Izvēloties variantu A, tu varēsi baudīt dzīvi, pie kam, vēl n x pakāpē foršāku un - beztermiņā...

Vai grāmatu lasi? Un iepriekšējo - izlasīji?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.09.09 21:21:22
Ctulhu
Bet vispaar liidziiba Tev izdevaas ( par instrukcijaam). Taa tiesaam ir.
Mees taas instrukcijas veidojam paši.


Patīkami, ka vismaz par kaut ko varam būt vienisprātis. Tātad atšķirīgais ir tajā, vai atzīt šīs instrukcijas par atbilstošām konstrukcijai.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2008.09.09 21:34:13
a_masiks
Atkārtoju - baušlu un citu iedomātu Dieva likumu ievērošana ne par minūti, ne par sekundi nepalidzina cilvēka mūžu. Bet samazina nodzīvotās dzīves kvalitāti. Vari teorētiski nezko stāstīt - prakse, reāla prakse PILNĪGI ignorē tavu viedokli.

Vispār jau ir empīriski pierādāms (un pat izdarīts), ka baušļu ievērošana paildzina mūžu. Pamatā tamdēļ, ka tāda (bauslībai klausīga) cilvēka uzvedība mazāk izsauc konfliktus, kā arī psihiskā līdzsvara dēļ. Pat psiholoģija to atzīst, ka reliģiskie cilvēki mazāk nomocās ar eksistenciālām problēmām un sekojoši mazāk čakarē psihi. Maslova piramīdas virsotne gandrīz vai tikai ir rezervēta reliģijai.

Taču par kvalitāti Tu brauc vēl lielākās auzās. Tu postulē, ka augstāka kvalitāte ir ne-bauslībai, t.i., augstāku dzīves kvalitāti var nodrošināt: bezdievīgums, melīgums, vienaldzība pret vecākiem, slepkavošana, maukošanās, zagšana, apmelošana, skaudība u.tml. Tu esi pie pilna prāta?
Dzīves kvalitātes jēdziens manās ausīs vispār skan kā tāds mītisks murgs, izgudrits, lai aizpildītu robu, ko rada kultūras un morāles pagrimums.

Nu lūk. Pats labi to saproti. A instrukcijā rakstīc - ieliec plauktā un ieslēdz pāris reizes mūžā. Tad konstrukcija GLABĀSIES ilgi un nelūzīs. A nakuj man tāda konstrukcija, kuru es nelietoju? Kāds no tās man labums, ja vienalga sačakarēsies ne no lietošanas, tad no stāvēšanas plauktā?

Pirmkārt. Ja instrukcijā tā rakstīts, bet neklausi, pats atbildi par sekām, ne ražotājs.
Otrkārt. Tu negodīgi pārspīlē instrukcijas prasības. Tur, kur neticīgie pārmet Bībelei drakonisku askētismu, visbiežāk nekā tāda nav, tik vien kā tiek projicētas paša bailes par sava grēka sekām.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 136 , pavisam kopa bijuši: 3942