atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Vai kristietis drīkst iezakt filmas interneta lielveikalā ©?
Sheksna
Iesūtīts: 2008.08.26 09:35:49
Tāds lūk sopssno jautājums...
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.08.26 09:36:28
Es domāju, ka nedrīkst, ibo stāv ragstīc `Tev nebūs zakt` ©.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.08.26 09:37:02
Nedrīxt! Pietam arī nekristietis to nedrīxt, jo "Tev nebūs zagt" neattiecas tikai uz kristiešiem un nav atkarīgs no tava viedokļa par šo bausli!
sicilia
# Iesūtīts: 2008.08.26 09:38:58
nedrīkst, a ko darīt, ja pa TV nav ko skatīties (man ir 318 kanāli, bet kad nav, tad nav pa nevienu:()

Es labprāt pirktu..., piem. USĀ ir sistēma, ka tu maksā 10 baksus mēnesī un sev sūtui kādas filmas gribi... ne vairāk kā 2 vienlaikus. noskaties, liec disku aploksnē, sūti apakaļ un džeki tev atsūta nākamos 2 diskus... ir pieejama datu bāze no kuras izvēlies vēlamās filmas. Arī vecās labās... nevis camripus no kinoteātriem
Vo šādu sistēmu varētu ieviest LV..... tik neaizietu, jo visi zog.....
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.26 09:41:50
Stingri ņemot, tā nav zagšana.
Filmas ražotājs neko nezaudē, jo par naudu es viņa filmu tāpat neskatītos!
Tātad:
1) es paņemu filmu internetā, un neko nemaksāju
2) neņemu filmu intetrnetā, bet tāpat neko nemaksāju, jo filma nav tās naudas vērta.
Abos gadījumos autors neko nedabū. Ko tad es viņam esmu nozadzis?

Jā, morāli - fui, to var pateikt (varbūt?)!
sicilia
# Iesūtīts: 2008.08.26 09:44:30
a_masiks

njā..... man patiesi ērti no Skrīveriem braukāt uz Imantas noMU

da lab..... salaspilī ar ir nomas punkts... un? Tur iespējams dabūt zagtās filmas (tb cam ripus nokačātus no dc ++) maksājot 1 ls diennaktī? Tad naf... man jāatbalsta zagļu bizness...
Papucs
# Iesūtīts: 2008.08.26 09:46:55
Nav tik vienozīmīgi.
1. Katra cilvēka (ne tikai kristieša) pienākums ir cīnīties pret masonu sazvērestību, pārkāpjot viņu veidoto pasaules kārtību katrā iespējamajā veidā.
2. Nav attīstīta, piem., Sicas aprakstītā sistēma, vai labāk - lejuplādēt par abonēšanas maxu.
3. Tādu filmu kā "Četri tankisti" DVD komplektā es godīgi pasūtīju no Maskavas, vēl citas arī.
sicilia
# Iesūtīts: 2008.08.26 09:47:49
ak jā gribu piebilst, ka es pērku arī veikalā pieejamās filma sun seriālus, kas mani interesē. es gan nezinu vai tās ir zagtās filmas vai kā.... ;/
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.26 09:48:30
a_masiks, laikam tad neesmu jautājumu sapratis!

Publiski pieejama infa ir publiski pieejama - pieder visiem!
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.08.26 10:09:12
a_masiks
Bet ko par to saka jevangeļijs?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.26 10:14:34
a_masiks, Šexna

Tad davai pasakaidrojiet kas tika jautāts... Es sapratu, ka Šexna runā par to, ka i-nta veikalā kāds atnāk, acīrmedzot uzhako i-neta veikalu un nozog tur pārdošanā esošās filmas, par tām nesamaxājot un acīmredzot atstājot salauztu i-neta veikala drošības sistēmu!

Kā tas var nebūt grēks es nesapratu!
Kundali
# Iesūtīts: 2008.08.26 10:17:18
Ir arī "eMule" utml fiškas, Rapidshare
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.08.26 10:25:15
Mulders
Tad davai pasakaidrojiet kas tika jautāts... Es sapratu, ka Šexna runā par to, ka i-nta veikalā kāds atnāk, acīrmedzot uzhako i-neta veikalu un nozog tur pārdošanā esošās filmas, par tām nesamaxājot un acīmredzot atstājot salauztu i-neta veikala drošības sistēmu!
Nē... runa ir par visparastākajiem p2p šāringa tūļiem a ļa DC++...
Kundali
# Iesūtīts: 2008.08.26 10:26:45
Kāpēc nevar filmu ierakstīt no TV un apskatīties vairakas reizes. Es piemēram tā ierakstīju Jaungadā "Likteņa ironija jeb vieglu garu" uz stacionarā DVD recordera iekš DVD diska. Skatos, kad uznāk vēlēšanās.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.08.26 11:27:26
Artos
es saprotu, ka zagšana ir tad, kad filmas tiek pavairotas un nelegāli pārdotas, kā arī, ja tās tiek pirktas pie zagļiem.
Ne-a... Šai gadījumā sanāk tā, ka Tu filmu gan noskaties, bet nesamaksā tās afftariem...

ja torenti un dc būtu nelegāli, tad tos apkarotu valsts mērogā.
Torenti un DC kā softi NAV nelegāli. Ibo neviens cilvēkiem nevar aizliegt šārēt pašu bildētas fočenes un pašu filmētas footages. Abet šarēt/lādēt caur viņiem kinokompāniju un mūzikas ierakstu firmu <intelektuālo īpašumu> īsti likumīgi naff.
Amēlija
# Iesūtīts: 2008.08.26 11:41:51
a kur ir tas interneta lielveikals kur var pirkt filmas?
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.08.26 11:42:55
Artos
tātad, ja pieņemam, ka viens no visiem dc lietotājiem ir nopircis licenzētā veikalā filmu, un ievietojis to hubā, tad visi var to godīgi lejuplādēt bez sirdsapziņas pārmetumiem?
Nē... ibo uz legāli nopirktām filmām parasti raksta, ka domāta tikai mājas lietošanai, nevis šārēšanai netā... nez kāpēc `Simpsons Movie` titros Bārts Simpsons un tāfeles (pa visu tāfeli) rakstīja frāzi:
I will not download this movie illegally!
?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.26 11:44:06
Šexna, a_masiks, nu jā tie ir tomēr zagšana, jo autoram netiek autortiesības samaxātas!

Grēkojam

Īsten`biā, ja šīm filmām cena būtu man pieejamā reindžā - tur 1-2$ es izvēlētos pirkt, nevis kačāt!
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.08.26 11:46:27
es piemēram filmas skatos no saitiem nenovelkot!
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.08.26 11:55:59
Artos
tu saki, ka tas nav īsti likumīgi. es to nesaprotu, kas tas ir - `īsti nav`.
Cik es zinu un saprotu - tad tas IR nelikumīgi. Tāpēc jau arī diskusija.

Kas pārkāpj likumu tos soda. Es nepazīstu nevienu interneta lietotāju kurs būtu sodīts šajā sakarā.
Te nav tik vienkārši... šī parādība ir TIK plaša un masveidīga (un pie viena - neiznīdējama), ka sodiem nekādas dižās jēgas nebūtu...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.26 12:25:46
A autortiesības ir kaut kāds privātīpašums? Tā ir manta? Baušļos nekas nav teikts par svešu ideju realizēšanu kā grēcīgu darbību. (C)

Nope... Baušļos teikts - tev nebūs zagt. Savukārt Valsts likums nosaka, ka par intelektuālu īpašumu jūzošanu ir tās autoram jāsamaxā taisnīga samaksa. Ja tas netiek veikts, tu esi pārkāpis likumu!

Piemēram Noa, patapināja ideju par šķirsta būvi no Autora. Bez atlīdzības. Zato ieguva nesamērojamu labumu no idejas zādzības - savu nieka dzīvību. Cik Noa būtu jāmaksā par šo ideju un kāpēc?

Baidos, ka tu putrojies autortiesībās. Idejas netiek aizsargātas ar autortiesībām. Tieka izsarģati konkrēti produkti - raksti, softs, filmas - bla bla bla, ej izlasi tak likumu!

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 185 , pavisam kopa bijuši: 9123