atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kapusvētki
Jānis Kalniņš
Iesūtīts: 2008.08.15 19:21:39
Ko jūs domājat par šiem "svētkiem"? Man kā Kurzemes mācītājam augusts ir viens vienīgs murgs daudzajās mazajās kapsētās. Vai tādi ir tiešām vajadzīgi? Kā zināms, tā ir tikai Latvijas specifiskā tradīcija? A varbūt vairāk jānodarbojas ar dzīvajiem nekā ar mirušajiem?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.08.19 11:39:22
Hermanis
A kā tu zini ka tieši tā ir izlēmusi?
Nu a ko tad citu frāze `tavs prāts lai notiek` nozīmē? Jebšu dievs savus lēmumus maina katru mīļu brīdi? Viņam tak vrode viss pēc māsterplāna notiek...
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.08.19 11:52:52
Sheksna
Viņš var mainīt, kad un ko grib, nedz Hermanim, vai Sheksnam neprasot. Gribētos jau lai paprasa
A par masterplānu runājot ir jānoškir viņa griba un viņa ziņa. Un te nu mēs iebraucam jautājumā par predestenāciju, luteriskā teoloģija nav pieņēmusi kalvinistu uzskatus par to. Tā ka interpretācija ir pieļaujama
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.08.19 13:03:44
Ctulhu Eu a toč vampīrs nevar? Manuprāt viņi to tik vien dara, bet pieņemu ka par tiem Ctulhu zin labāk.
ansis [91.200.66.80]
# Iesūtīts: 2008.08.20 14:02:29
J.K.,ja patiesi esi aicināts kalpošanas amatā ,tad arī kapusvētkiem nopietnu attieksmi.Kā teicis Dr. M.Luters-Dievs tā vada savējos-ar vislielāko rūpīgumu liek darīt to,kas visvairāk nepatīk.
Roņu salā mācītājs vienīgajā baznīcā notur dievkalpojumus katru dienu-arī ja nav neviena dievlūdzēja.
Raitis
# Iesūtīts: 2008.08.21 07:22:03
Domāju, ka kapu svētki nav tikai dievkalpojums vien. Tā ir tradīcija latviešu tautā, ko nevajadzētu atmest. Tā ir iespēja cilvēkiem būt kopā, baudīt māsu un brāļu sadraudzību savā starpā, kā arī vienkārši tīri cilvēciski satikties radiem.
sicilia
# Labojis sicilia: 2008.08.21 12:00:10
viens ģēnijs no anglijas paziņojis, ka latvieši ir zombiji,


Vismaz deviņdesmit procenti Latvijas iedzīvotāju varētu būt dzīvi miroņi jeb tā saucamie zombiji, nesen veiktā pētījumā secinājis britu antropologs sers Bendžamins Daunlouds. Pazīstamā zinātnieka uzmanību pērn, viesojoties Latvijā, piesaistījā mūsu zemē īpaši izkoptā kapu un mirušo piemiņas tradīciju kultūra. Īpaši paliekošu iespaidu uz pētnieku atstājis Gulbenes kapu svētku apmeklējums. Tas arī kļuvis par iedvesmas avotu pētījumam, kas nākammēnes tiks publicēts prestižajā žurnālā «Nature».

«Iesākumā biju cerējis, ka dzīvo miroņu īpatsvars sabiedrībā nepārsniegs 2–3 procentus, ko Rietumeiropas valstī varētu uzskatīt par normu, taču, kad ar jaunākās zinātniskās aparatūras palīdzību noskaidroju patieso dzīvo miroņu īpatsvaru, jāatzīst, biju šokēts,» stāsta sers Daunlouds.

«Viena no galvenajām zombiju pazīmēm — vismaz inkubācijas sākumposmā — ir tāda, ka viņi faktiski neatšķiras no dzīviem cilvēkiem,» skaidro pētnieks. «Viņu āriene un uzvedība nespeciālistam nevieš gandrīz nekādas aizdomas. Nonākot ar šādu personu kontaktā, var paiet ievērojams laiks, iekams atklājas personas patiesā identitāte, taču tad jau, visbiežāk, ir par vēlu, un inficēta ir vēl kāda persona. Nepatīkama smaka un citas blakus parādības parādās jau vēlāk.»

Masu saziņas līdzekļos vairākkārt jau ir izskanējuši apvainojumi «sabiedrības zombēšanā», taču līdz šim tam nebija gūts pienācīgs apstiprinājums.

«Meklēt kādu vienu vainīgo nu jau vairs nav jēgas,» norādījis sers Daunlouds. «Tagad jau runa ir par plašu epidēmiju, un zombiju nonākšana Lietuvā, Igaunijā vai Īrijā ir tikai laika jautājums.»

Inficēšanās parasti notiek ar ķermeņa izdalījumiem — siekalām, asinīm, sēklu vai sviedriem, taču neesot izslēgta arī iespēja, piemēram, inficēties, ieelpojot zombija kremēšanas laikā izdalījušos izgarojumus.

«Viena no galvenajām dzīvo miroņu pazīmēm ir brīvas gribas, spriestpējas un jebkādu emociju trūkums,» paskaidroja zinātnieks. «Zombijus vada barības meklēšanas alkas un neremdināms naids. Jo ir tik sāpīgi būt mirušam. Tagad es to labi zinu.» ▼
sicilia
# Iesūtīts: 2008.08.21 12:28:21
Artos

aga man ar tā šķiet
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.08.21 12:50:59
Artos nē neesam redzējuši! Manuprāt tās lentītes met tikai kaprači! Kaut kā tā!
sicilia
# Iesūtīts: 2008.08.21 12:53:46
godīgi? neesmu to redzējusi..... es gan pa bērēm netusējos īpaši bieži, bet cik man tuvinieki Rīgā rakti, neviens neko tādu nav darījis..... lai gan man klristietiski - pagāniska ģimene....

es zinu, ka LV uzdarbojās zīlnieces, kas māca cilvēkiem - ja gribi tikt no kāda vaļā iemet viņa bildi tikko raktā kapā, kur tūliņ raks mironi vai jāieliek bilde zārkā. viena dziedniece reiz šausminājās kā tā varot cilvēkiem mācīt, jo tas nozīmējot, ka dzīvu cilvēku norok un pēc laika šis cilvēks saķ slimot kamēr nomirst. Manas mātes paziņa tam visam tic, jo šamā pati 3 mēnešus slimnīcā gulēja smagā stāvoklī un ārsti nesaprata, kas viņai kaiš, kamēr radi aizveda pie babuļa, kas 2 dienās izārstēja. Viena skauģe esot uzdarbojusies.
Ej nu sazin cik tur taisnības, es parasti nepievēršu tam uzmanību, ali gan mani bieži tas baida
Kundali
# Labojis Kundali: 2008.08.21 12:59:16
Ir, ir Sicilia - tāds "melnās māģijas" rituals, par to bildes nozūmēšanu. Tik jāsaprot, ka agri vai vēlu šādi "cilvēciņi" saņems 10x kārtīgu atmaksu.

Es zinu vēl vienu - drusku praktiskāku lietu: slimnīcās nozog placentu vai aborta atliekas un izmanto organisma šūnu atjaunināšanai. Tā sieviete, kuras placentu nozog un kāds izmanto, pēc tam strauji sāk novecot.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.21 13:01:54
kā teica papagailis Aladina multenē - Ot kuda berutsa takije tupije ļudji?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.21 13:02:21
Mulders, man pie uzvalka bija piesprausta melnbalta lentīte, kā visiem bēru viesiem. un ejot prom no kapiem, viena sieva mana panāca un pilnā nopietnībā pastāstīja, ka neko no kapiem nedrīks nest mājās. būšot nelaime. (C)

Nu un kamdēļ tu kapos lasi lentītes un spraud sev klāt?
Kundali
# Labojis Kundali: 2008.08.21 13:04:59
Vēl var arī panākt to, ka tiešām kāds "nejauši nomirst" , drusku piepalīdzēt viņam, bet nu tad tam jābūt ļoti lielam neģēlim, kurš citiem dzīvi bojā. Tas gan tāds legāls un savu likteni neapgrūtinošs paņēmiens

PS Kapus nevajag sevišķi mīlēt, jo tajos var iedzīvoties "apsēstībā", it īpaši tam predisponēti cilvēki...
sicilia
# Iesūtīts: 2008.08.21 13:06:42
Artos

hmmm bet ejot uz kapiem, soma līdzi... to ar nedrīkst nest mājā? ar visu naudu jāmet grāvē
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.21 13:07:51
Mulders, bēru organizātori VISIEM viesiem tās bantes sasrauda pie krūtīm. (C)

Nu tad jau tu neko no kapiem ārā nenesi... Jocīgas tās tantes!
Kundali
# Iesūtīts: 2008.08.21 13:08:01
Indijā nelaiķi sadedzina un atlikumu iemet Gangā, lai viņa gars nemeklē atpakaļ ceļu.
sicilia
# Iesūtīts: 2008.08.21 13:11:20
Artos

nezinu kā jau teicu, es tik to ir dzirdējusi.... es tak to nomēģinues pat nezinu vai ar nekristieti tas darbojas:P
Kundali
# Iesūtīts: 2008.08.21 13:13:11
Daudz kas tiešām nedarbojās, jo kristieši t ādi pasi cilvēciņi vien ir.

XXXXX kungs (meitene meklē dzīvesbiedru): Kristīgu dzīvesdraugu vari lūgt DIEVAM... gan Dievs jūs savedīs...
Ja kas esmu brīvs kandidāts

--------------------------------------------------------------------------------

Sicilia atbild:
jā jā var lūgt ilgi un dikti. mana tante (opja māsīca0 ar lūdz un lūdz A Dieviņam laikam viņas virzienā auses aizkritušas, ja šī savos 90 ar astīti vēl meitā dzīvo
sicilia
# Iesūtīts: 2008.08.21 13:16:06
Kundali

nu un kas tev nepatīk.... viņa patiesi ir baigā kristiete un lepojas, ka ir nevainīga, lai gan cer, ka Dievs tomēr to vīru sūtīs:DD: viņa ir reāli jautrā.... īsta Poļu madāma.... ierauj no blašķītes un pati 89 gadu vecumā līda jumtu labot, lai gan māsas mazdēli piedāvājās to izdarīt
Kundali
# Labojis Kundali: 2008.08.21 13:17:47
Kāpēc viņa nestājās klosterī ?
Olita ar savu draudzeni došoties tuvākajos mēnesos uz Pjuhticas sieviešu klosteri Igaunijā, laikam tur mazgāties avotā.

A es līdu 10.klasē janvāri jumtu labot i neko, uzliku šīferi visam jumtam.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 91 , pavisam kopa bijuši: 34575