atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kāpēc neticīgais nevar dzert tēju ar Jēzu vai Sv. Trīsvienību?
vilks
Iesūtīts: 2008.07.16 22:25:16
Ticība un Dieva pierādījumi.

Sākums diskusijā par svētdzīvi.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.17 13:11:27
didzis
tikai ne saulrietu, jau mums te diviem tāds i
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.17 13:11:49
didzis
Vienalga ko, tikai saulrieti mums te jau ir par daudz. Ingaram un Mirgai.
Labāk kādu zvēriņu, kas tevi raksturo, ja negribi rādīt pat ne savu pusģīmi!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.17 13:13:17
Zive.
Pēc idejas visu reliģiju pārstāvju(un ne tikai reliģiju pārstāvjiem, bet normāiem cilvēkiem) mērķis ir pilnveidoties un pieaugt mīlestībā, tb kļūt labākiem.

Jā. Tikai tad tu atzīsti, ka arī tie citi ceļi tomēr ved pie Dieva, nevis tikai un vienīgi kristietība.

Jo manā, kā kristietes uztverē pestījošs ir Kristus upuris par visiem cilvēkiem.
Jā, taču daudzās reliģijās tāda upura gluži vienkārši nav. Musulmaņiem tas pat līdzinās bezmaz zaimošanai. :-(
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.17 13:14:19
Jo vairāk es runājos, jo vairāk man rodas iespaids, ka ticība ir vairāk tāda gaumes lieta, ko neviens īsti nevar pamatot. Patīk, un viss.

Drīzāk - kam es spēju noticēt un kam nē. Kas liekas loģiskāks, kas nē. Un galu galā lielam vairākumam to nosaka vienkārši vieta, kur dzimis, vide, kurā audzis.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.17 13:16:17
Zive.
Drīzāk - kam es spēju noticēt un kam nē.
Bet tas arī ir tas pats "izaugsmes līmenis".

Un galu galā lielam vairākumam to nosaka vienkārši vieta, kur dzimis, vide, kurā audzis.
Tikai nesaki to Mulderam ...
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.17 13:16:52
KarotesNav
Jā, taču daudzās reliģijās tāda upura gluži vienkārši nav. Musulmaņiem tas pat līdzinās bezmaz zaimošanai. :-(
Mjā, islamu pravietis Muhameds veidojis, kompilējot (brīžam nepilnīgi un savā interpretācijā) drumslas no jūdaisma (ar ko bija saskāries) un kristietības...
Ja tas nebūtu tik liels, varētu gandrīz ierindot pie jūdaisma sektas....
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.07.17 13:17:13
Balss
Vienalga ko, tikai saulrieti mums te jau ir par daudz. Ingaram un Mirgai.
Labāk kādu zvēriņu, kas tevi raksturo, ja negribi rādīt pat ne savu pusģīmi!

Jožinu arī ne, tas jau ir man...

KarotesNav
Es - par tiem, kam ticības nav, un kas skatās uz daudzajiem, dažādajiem ticīgajiem. Viņi redz visus, un nesaskata, kurš tad tur ir patiesais Dieva pārstāvis. Kādai ir jābūt viņu rīcībai un kāpēc?
Jā, man arī incē...
didzis
# Iesūtīts: 2008.07.17 13:18:20
KarotesNav

Ticība no teikti nav gaumes lieta. Bet, labāk pastāstīšu par savu draugu.

Viņš kārtīgs fizmats - nu kā var radīt zemi. Kas par niekiem. Līdz pamazām, pamazām, tad vēl ceļā bija dedzīga mācītāja spediķis Dievkalpojumā, līdz viņš kļuva par kristieti un jautājumi, kurus uzdeva pirms tam, bija zaudējuši jēgu.

Ticība nāk no sludināšanas un reizē lūdzama no Dieva, piem. ja nekļūdos, marka ev. slimā zēna vīram Kristus teica, tu saki, ja Es varu izdziedināt... Tēvs kliedza dodi man ticību. (piedodiet, nevaru precīzi ierakstīt).

Un tie, kas skatās uz daudziem ticīgajiem, arī pamana šīs lietas. Tāpat, kā mans draugs fizmats. Arī viņš meklējuma ceļa esot, skatījās.
Neesmu prasījis atļauju viņa stastītā atstāstam, bet, ja tas kādam palīdz, uzņemos atbildību.
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.17 13:20:48
KarotesNav
Jā. Tikai tad tu atzīsti, ka arī tie citi ceļi tomēr ved pie Dieva, nevis tikai un vienīgi kristietība.

Zināmā mērā jā. tas ir apmēram tā, it kā katras reliģijas pārstāvis skatītos uz Dievu spogulī, tikai atkarībā no spoguļa kvalitātes saredzētu viņu savādāku.

Jā, taču daudzās reliģijās tāda upura gluži vienkārši nav. Musulmaņiem tas pat līdzinās bezmaz zaimošanai. :-(

Nu re, un te jau parādās mans ticības moments - ka es ticu, ka Kristus ir nomiris arī par viņiem, kaut arī viņi tam netic. I ko man iesākt, ka citās reliģijās tā nav? Reformēt citas reliģijas kaut kā nejūtu aicinājumu un atbilstošu harizmu
Vai arī es neuztvēru būtību, ko Tu ar šito gribēji pateikt...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.17 13:25:38
didzis
Līdz pamazām, pamazām, tad vēl ceļā bija dedzīga mācītāja spediķis Dievkalpojumā, līdz viņš kļuva par kristieti un jautājumi, kurus uzdeva pirms tam, bija zaudējuši jēgu.
Un, ja viņš būtu kļuvis par krišnaītu? Tieši pēc tās pašas shēmas?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.17 13:26:33
Zive.
Nu re, un te jau parādās mans ticības moments - ka es ticu, ka Kristus ir nomiris arī par viņiem, kaut arī viņi tam netic. I ko man iesākt, ka citās reliģijās tā nav?
Viss kārtībā. Būtu tik vairāk tādu kristiešu kā tu!
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.17 13:26:39
Bet tas arī ir tas pats "izaugsmes līmenis".
Tas tā augstprātīgi skan... teiksim, it kā es ticu, ka esmu savā vietā. Tātad man būtu jābūt baigajam izaugsmes līmenim, kā jau patiesās reliģijas pārstāvei /he he/, bet tajā pašā laikā es redzu cilvēku no citas reliģijas, kurš ir savā izaugsmē krietni pārāks par mani /tiesa es tādus spēju saskatīt arī savā reliģijā/
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.07.17 13:28:57
Zive.
teiksim, it kā es ticu, ka esmu savā vietā. Tātad man būtu jābūt baigajam izaugsmes līmenim, kā jau patiesās reliģijas pārstāvei /he he/, bet tajā pašā laikā es redzu cilvēku no citas reliģijas, kurš ir savā izaugsmē krietni pārāks par mani /tiesa es tādus spēju saskatīt arī savā reliģijā/
Ož pēc tā, ka tas ir vairāk atkarīgs no cilvēka, nekā no reliģijas...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.17 13:29:33
Zive.
Tas līmenis jau dažreiz ir sasniedzams ļoti ātri, kā pēkšņa atklāsme.
Cilvēks var būt ieskaitīts patiesajā reliģijā, bet tā īsti nebūt sapratis, kas ir kas un kāpēc. Kaut vai tie paši ticīgie noziedznieki - izsūdzēs grēkus, nožēlos, un pēc tam ies atkal savos "darbos".
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.17 13:30:11
Zive.

tas tāpēc, ka vērtējam nepareizās kategorijās. Kristieša mērķis nav izrādīt savus garīgos muskuļus, bet gan iemācīties dzīvot Dieva ģimenē. Bet būs tā, ka cilvēki ar lielu garīgo izaugsmi degs elles ugunīs, bet kāds pamuļķis nonāks Paradīzē tik tāpēc vien, ka ticējis Jēzum Kristum
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.17 13:31:40
Sheksna
Ož pēc tā, ka tas ir vairāk atkarīgs no cilvēka, nekā no reliģijas...
Vai - pēc cilvēka piemērotības reliģijai.
Viens krišnaīts, kurš agrāk bija jūdaists, dzimis ebrejs, pārgāja uz vaišnavismu tāpēc, ka jūdaismā nav tādas mīlestību attiecības ar Dievu, tur Dievs vairāk kā bargs soģis, valdnieks.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.17 13:33:34
Ingars
Bet būs tā, ka cilvēki ar lielu garīgo izaugsmi degs elles ugunīs, bet kāds pamuļķis nonāks Paradīzē tik tāpēc vien, ka ticējis Jēzum Kristum
Tad tas pamuļķis nonāks Paradīzē vienkārši aiz veiksmes. Ja viņam būtu gadījies nevis kristietis, kas viņu pārliecināja, bet kāds musulmanis, tad tas pamuļķis ticētu Korānam.
Zive.
# Labojis Zive.: 2008.07.17 13:35:10
Ingars
Ko Tu saproti ar garīgo izaugsmi?
/es ar to saprotu iemācīties mīlēt, balstoties uz to, kas rakstīts vēstulē korintiešiem par mīlestību, tad ņehilaja garīgā izaugsme sanāk/ Un tad sanāk, ka Tu saki, ka šāds cilvēks degs elles liesmās...
Un ko nozīmē iemācīties dzīvot Dieva ģimenē?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.17 13:37:05
Zive.
es ar to saprotu iemācīties mīlēt, balstoties uz to, kas rakstīts vēstulē korintiešiem par mīlestību, tad ņehilaja garīgā izaugsme sanāk
Precīzi tā. Tas ir, uz ko savā dziļākajā būtībā ved praktiski visas lielās reliģijas.
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.17 13:39:30
Tad tas pamuļķis nonāks Paradīzē vienkārši aiz veiksmes
He he, apsmējos
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 122 , pavisam kopa bijuši: 35703