atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kāpēc neticīgais nevar dzert tēju ar Jēzu vai Sv. Trīsvienību?
vilks
Iesūtīts: 2008.07.16 22:25:16
Ticība un Dieva pierādījumi.

Sākums diskusijā par svētdzīvi.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.07.17 11:31:39
didzis
Jo, ļoti dīvaini, šķiet, lasīt cilvēka viedokli, kurš izlasījis un pārzin Svētos rakstus, bet tie viņam neko nav devuši.
Kāpēc dīvaini? Visiem, kas izlasa Ragscus, uzreiz defaultā būtu tiem jānotic?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.17 11:33:08
didzis
Dievs jau ar tevi runā - "manas avas pazīst manu balsi".
Par šo jau atbildēja, ka ir neskaitāmi daudz dažādu interpretatoru, jau tikai Jaunajai Derībai vien. Vēl varam pieskaitīt citas reliģijas un to variantus - sanāk tiešām liels pūlis, kurā paslēpies Dievs.

Jo, ļoti dīvaini, šķiet, lasīt cilvēka viedokli, kurš izlasījis un pārzin Svētos rakstus, bet tie viņam neko nav devuši.
Ctulhu ir lasījis ne tikai kristiešu Svētos Rakstus, bet arī dažu citu reliģiju, tad vēl visādus komentārus utml.
didzis
# Iesūtīts: 2008.07.17 11:38:09
KarotesNav
Vēl varam pieskaitīt citas reliģijas un to variantus - sanāk tiešām liels pūlis, kurā paslēpies Dievs .
Nesanāk.

Ctulhu ir lasījis ne tikai kristiešu Svētos Rakstus, bet arī dažu citu reliģiju, tad vēl visādus komentārus utml.
Tātad, profesionālis. Bet kādā jomā?
Sheksna
Kāpēc dīvaini? Visiem, kas izlasa Ragscus, uzreiz defaultā būtu tiem jānotic?
Labā feja ar brīnumnūjiņu?

Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.17 11:39:10
KarotesNav
Mana ticība ir pati pareizākā. Tas ir patiesais ceļš, vienīgi patiesais, jo otra patiesa vienkārši nav
Šitik tālu - loģiski. Savādāk jau cilvēks neticētu tam, kam viņš tic, ja vien viņam tas neliktos patiesība.
Jautājums ir tajā - vai Dievu pataisa par monstru, kas visus, kas tic savādāk samet sautējamā katlā. Un tas jau man liekas neloģiski, ka Dievs radītu cilvēkus iepriekš nolemjot viņus ellei, teiksim tajā pašā Indijā, Ķīnā vai vēl kaut kur. Un pēc tam runā par labo un mīlošo Dievu un navi cer, ka kāds tam noticēs. :/
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.17 11:43:38
didzis
Nesanāk.
Kāpēc? Lai atšķirtu pūlī Dievu, ir jābūt kritērijiem, pēc kā atšķirt. Kritēriju nav.


didzis
# Iesūtīts: 2008.07.17 11:45:49
KarotesNav
iespējams, vajadzīga pilnīgāka informācija par Dievu pūlī, lai varētu izteikt domas. bet tajā ko raksti, vai tad citās reliģijās Kristus ir pestītājs, Dievs un Cilvēks?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.17 11:47:09
Zive.
vai Dievu pataisa par monstru, kas visus, kas tic savādāk samet sautējamā katlā.

Lielākās kristiešu daļas uzskati tieši tādi arī ir. Tikai Dievs kaut kādā veidā vienalga paliek "mīlošs" - vienkārši tie citticīgie tiek pataisīti par ļaunumļauniem.
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.17 11:48:50
KarotesNav
Tāds viedoklis ir vairumam ticīgo. Doma apmēram tāda: "Mana ticība ir pati pareizākā. Tas ir patiesais ceļš, vienīgi patiesais, jo otra patiesa vienkārši nav. Visi, kuri pa šo ceļu neiet, ir briesmās".
Nedomāju vis, ka vairums kristiešu tā domā. Katram, protams, liekas, ka viņš tic daudz maz pareizi un cenšas sakaņā ar savu izprasto ticību arī dzīvot.
BET - domāju, ka liela daļa pieļauj, ka absolūtā patiesība par Dievu un Viņa gribu nav zināma nevienam. Ka mēs visi taustām ziloni.
Bet ja ejam no ziloņa prom, tad nu gan nonākam pie krokodila, teiksim...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.17 11:50:30
didzis
vai tad citās reliģijās Kristus ir pestītājs, Dievs un Cilvēks?
Ja tu meklē pūlī Dievu, tad kāpēc tu meklē jau pēc vienas reliģijas, kristiešu kritērijiem?
Piemēram, musulmaņiem nav pestītāja, jo tāds viņu sistēmā vienkārši nav vajadzīgs.

Ja ir pūlis, un tajā jāsameklē Dievu, tad pēc kādiem kritērijiem? Lūk, liels pūlis - tās būtu dažādās ticības un viņu variācijas. Katrs pūlī saka: "es esmu Dievs, tāpēc, ka ...". Nav iemesla vienam no viņiem ticēt vairāk kā citam.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.17 11:53:11
Balss
Nedomāju vis, ka vairums kristiešu tā domā.
Nezinu, cik tieši kristiešu tā domā šeit forumā, bet ja skaita pēc ierakstītajiem komentariem, tad lielākā daļa ( = Mulders).

liela daļa pieļauj, ka absolūtā patiesība par Dievu un Viņa gribu nav zināma nevienam. Ka mēs visi taustām ziloni.
Jā, taču viņi to domā tādā veidā, ka vēl daudz par Dievu mēs nezinām, taču tas, ko zinām, ir tāds un tāds, un visas citas versijas par to, jau zināmo, ir nepareizas.
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.17 11:54:25
Ctulhu
ja vinjs man pastaastiis kaadu jaunu fizikalau principu, ko es varu paarbaudiit, vai darbojas, tad konkreeti sii lieta buus ticama.
Tu tātad gaidi nevis Dievu, kurš ir arī tavas dzīvības avots (tava vielumaiņa darbojas tikai tāpēc, ka Dievs to savā spēkā uztur), bet gan - zinātnieku, kurš ir atklājis jaunu likumību un tev to nodemonstrēs.
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.17 11:55:44
KarotesNav
un visas citas versijas par to, jau zināmo, ir nepareizas.
Dažas nepareizas citiem, dažas varbūt arī man.
Vai varbūt viņš tausta asti, bet es - ausi?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.17 11:57:48
Balss
Dažas nepareizas citiem, dažas varbūt arī man.
Vai varbūt viņš tausta asti, bet es - ausi?

Kristiešiem jau vienkārša tā pārbaude - vai pestītājs, Dievs=Cilvēks tur ir vai nav.
didzis
# Iesūtīts: 2008.07.17 12:00:01
KarotesNav
Ja tu meklē pūlī Dievu, tad kāpēc tu meklē jau pēc vienas reliģijas, kristiešu kritērijiem?
Piemēram, musulmaņiem nav pestītāja, jo tāds viņu sistēmā vienkārši nav vajadzīgs.


Pats, vai pati jau atbildēju uz jautājumu. Tāpēc jau mums ir Kristus, ka caur Viņu ir dzīvība. Jautājums vienkārši noformulēts ačgārni. Vecā patiesība, ja slimnīcas palātā vidējā temperatūra ir 36.6, tad tas nenozīmē, ka visi ir veseli.

Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.17 12:05:05
Ctulhu

otrā būtne ir radīta un pakļauta pirmajai būtnei, tāpēc otrajai būtnei būs pakļauties pirmās būtnes likumiem, jo pirmā būtne redz vairāk, tālāk un dziļāk, nekā otrā būtne, tāpēc otrā būtne nemaz tik labi nezina, kā viņai pašai būtu labāk, taču pirmā būtne to zina perfekti.

Labs skolnieks nevāvuļos visādas muļķības. Tā vietā lai censtos izrādīties ka ir gudrāks par skolotāju, lai gan tāds nebūt nav, viņš paturēs savu mutīti ciet un klausīs tam, ko skolotājs māca, jo skotājam iraid lielāka pieredze un vispusīgāks skatījums uz lietām.

Bet ctulhu ir iedomīgs, viņš negrib mācīties, bet tikai runāt
didzis
# Iesūtīts: 2008.07.17 12:06:15
Ctulhu
ja vinjs man pastaastiis kaadu jaunu fizikalau principu, ko es varu paarbaudiit, vai darbojas, tad konkreeti sii lieta buus ticama.

Ir praksē daudz cilvēki, kas veica atklājumus. Piemēram Morza. Lieta vienkārša - pī, pī, pī, bet izglābj miljoniem cilvēku. Vai cilvēks to var izdomāt?

Tāpat ir ar tevi, ja vēlies, lūdzu!. Bet PRASI DIEVAM, jo arī Morza prasīja. Prasi un esi neatlaidīgs. Prasi un pārbaudi.

Neticīgais Toms ielika rokas Viņa sānā un naglu rētās. Prasi Viņam, nevis pats vāries.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.17 12:08:59
didzis
Pats, vai pati jau atbildēju uz jautājumu. Tāpēc jau mums ir Kristus, ka caur Viņu ir dzīvība.
Ar ko tas atšķirās no "Mums ir Allāhs, ...", "Mums ir Krišna..."?
Lūk, cilvēks pieiet pie pūļa, kurā slēpjas Dievs, un uzdod jautājumu - kāpēc tieši šis ir īstais?
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.17 12:12:45
Ctulhu

loģika tāda, ka tev komunikācija ir acu priekšā, bet tu esi kā spītīgs puišelis. Sarežģīta komunikācija tev ir par sarežģītu, tāpēc Dievs to izveidojis ļoti vienkāršotu un primitīvu, taču tā lūk tavai personai par prastu - lūk kur tava iedomība. Komunikācija caur vārdu un sakramentiem, lūgšanām utt. ir tabvā priekšā rokas stiepiena`, taču tu kā spītīgs auns to nepieņem, jo tev lūk tā nepatīk.
didzis
# Iesūtīts: 2008.07.17 12:13:15
KarotesNav
Ar ko tas atšķirās no "Mums ir Allāhs, ...", "Mums ir Krišna..."?

Šie nedod mūžigo dzīvību.
Labāk, lai cilvēks pieiet pie pūļa un prasa, man mirt vai dzīvot? Un, ja viņš pats nespēj pieņemt lēmumu, lai paļaujās uz pūļa viedokli, kas viņa vietā izlemj šo jautājumu.
Cik jocīgs jautājums, tikpat jocīga atbilde.
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.17 12:13:32
KarotesNav
Lielākās kristiešu daļas uzskati tieši tādi arī ir. Tikai Dievs kaut kādā veidā vienalga paliek "mīlošs" - vienkārši tie citticīgie tiek pataisīti par ļaunumļauniem.

No tā, ko nepazīst, baidās... Da i vēsture...
Vēl piedevām, parasti skaļāk bļauj tie, kas ir par kaut ko pārliecināti, nevis tie, kas par kaut ko šaubās. līdz ar to, ļoti iespējams, ka tādu nav nemaz tik daudz. Kaut gan, khem, diemžēl, ar protestantiem kontaktējoties bieži vien man ir veidojies tāds pats priekšstats...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 182 , pavisam kopa bijuši: 8035