atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mūsu attiecībām ar tautiešiem ārzemēs Mentalitātes maiņa latviešiem?
Balss
Iesūtīts: 2008.07.06 00:45:07
Atgriezos no skaista ceļojuma, kurā sastapāmies un parunājāmies ar dažādu tautību ļaudīm. Jau kuro reizi neklausīju apbēdinošajai pieredzei - latviešus neuzrunāt... Ja ar dažādu citu rietumzemju tautu piederīgajiem veidojās draudzīgs (parasti viņu uzsākts) cilvēcīgs ceļotāju kontakts, t.s. small talk, tad, uzrunājot sastaptos Latvijas latviešus, kārtējo reizi piedzīvoju gandrīz vai vienzilbīgas atbildes ar sajūtu kā nelūgtam, uzbāzīgam ciemiņam, no kura grib pēc iespējas ātrāk atbrīvoties.
Agrākos laikos, satiekoties kaut kur padomijas plašumos, latvieši draudzīgi aprunājās, novēlēja viens otram laimīgu ceļu - tāpat kā tas joprojām ir, sastopoties kaut kur pasaulē ar trimdas latviešiem.
Kas noticis ar Latvijas latviešiem?! Kur radies šis aizdomīgums un nedraudzīgums?
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.06 00:45:30
Kas noticis ar Latvijas latviešiem?! Kur radies šis aizdomīgums un nedraudzīgums?
Donachka
# Iesūtīts: 2008.07.06 11:34:30
Balss
NU nezinu gan, man pavisam cita pieredze - ja satieku aarzemees kaadu letinju, tad prieks ir abpuseejs. Maz gan naacies sastapt, jaasaka.
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.06 12:21:27
SFINKS
Nē, tieši otrādi - es runāju par latviešiem no Latvijas, kuri atrodas ceļojumā!!! Tieši tas jau mani izbrīna.
Par tiem emigrantiem var būt un ir visādi - ir gan aizmirsēji, gan tie, kam Latvija tomēr ir dārga un svarīga, kas cenšas saglabāt savu latvietību un cer atgriezties.
vilks
# Iesūtīts: 2008.07.06 13:04:13
Hmm. Lai cik jocīgi tas nebūtu, man ir pieredze no otras puses. Vairākus gadus man, braucot mājās no ceļojuma (braucu tikai uz Rietumeiropu, pārsvarā Vāciju), traumējošākais moments bija lidostā sākt stāvēt rindās kopā ar citiem, kas grasījās lidot uz Rīgu. Jo tur bija ļoti daudz latviešu. Un es nemaz nebiju priecīga viņus redzēt.
Kāpēc? Nu, man viņi šķita tādi.. ērmīgi, vai. Tādi juceklīgi, nemierīgi un palaikam nekulturāli. Savādi, ka tā. Bet nu ar mani latvieši ārzemēs diez ko nav vēlējušies komunicēt (pati arī neesmu šādu vēlēšanos izrādījusi), līdz ar to nezinu, kā būtu bijis, ja būtu nonākuši līdz konkrētai sarunai.

No vēl citas puses - es īsti nesaprotu nepieciešamību draudzēties ar kādu tikai tāpēc, ka mums ir vienāda nacionālā piederība un valoda. Man daudz svarīgākas šķiet kopīgas vērtības, intereses un skats uz lietām. Un sarunas tikai sarunāšanās dēļ man arī palaikam grūti izprast.
He he, beigās sanāks, ka es pati esmu ērmīga, juceklīga un nekulturāla. bet nu kaut kādas tādas sajūtas man ir bijušas, bet nu tās jau ir sajūtas, nevis objektīvi vērtējumi.
Briinumsons
# Labojis Briinumsons: 2008.07.06 14:00:07
man bieži ir radusies iespēja izmantot Krievu valodu un ne jau Krievijā !

sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.06 16:38:00
njā njā....un USĀ iet vēl labāk. kad latvietis sastop latvieti un ja vēl tas latvietis uz USA emigrējis II p.k. laikā, tad pirmais jautājums - kad tu brauksi mājās it kā vajadzētu apjautāties kā iet vai kā tev palīzdēt, a te tā pa pieri
nu skumji, ka mēs tādi.... lai gan lidojumā uz USA mēs gan ietusējām ar vienu latvieti un tā teikt brālīgi, nenaidīgi meklējām Briselē vakjadzīgo terminālu un drošības pārbaudes punktu un gājām cauri viņu debīlajai sistēmai....
un vēllll pirms 5 gadiem ikaunijā no Latviešiem mierīg varēja dabūtr alu, cik uziet... bet varbūt pie vainas bija Līgo svētki un patērētā alko daudzums
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.06 17:19:17
Paskaidroju jau sākumā, bet atkārtošu: stāstu par viegliem, draudzīgiem, nesaistošiem ceļojuma kontaktiem. Apmēram tādiem, ko piemin sicilia.
Vienkārši pasveicini otru, uzsmaidi, mazliet aprunājies, ja otrs vēlas. Līdzīgi, kā mūs uzrunāja kāds holandiešu pāris, kas gribēja zināt, kādas valsts apzīmējuma burti ir LV. Nejauši satikāmies ar viņiem vēl pāris reizes ceļojuma gaitā, tāpat viegli un nedaudz pārmijot kādus vārdus.
Nu jau pēc tam, kad biju pāris reizes ārzemēs piedzīvojusi, ka laipni pateikts Labdien! izraisa gandrīz vai izbīli, gandrīz vai sargos uzrunāt citus latviešus...
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.07.06 18:06:47
Balss
Varbūt Tu uzrunā cilvēkus no paaudzes, kuriem pilnīgi negaidītā vietā laipni pateikts Labdien! pirmkārt izraisa asociācijas ar izsekošanu un KGB?
Balss
# Labojis Balss: 2008.07.06 18:09:59
SFINKS
Tu laikam nemaz neceļo, ja tik jocīgi runā? Es esmu ceļojusi un joprojām ceļoju diezgan daudz, tāpēc pazīstu šo ceļotāju draudzīgo solidaritāti.
Es arī pasmaidu tepat Latvijā daudz biežāk un reizēm arī pavisam svešiem ļaudīm, tāpēc principā labi jūtos jebkurā zemē.

Ar vilka pieminētajām lidostas izjūtām gan neesmu sastapusies, bet varu tās iztēloties - tā ir, diemžēl, LV ikdienas atmosfēra pretstatā rietumvalstu mierīgajam, draudzīgajam dzīves ritumam un cilvēku savstarpējām attiecībām ikdienā.

N,ē, Papuc, tie, kam negaidīts sveiciens Labdien! var izraisīt asociācijas ar KGB, ceļo visai reti. Ceļotāji ir jaunie un veiksmīgie.
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.06 18:16:02
Man patiesībā ir gadījies ļoti dažādi. Tiesa gan jāatzīst, ka lietuvieši, krievi un poļi ir krietni vien komunikablāki par latviešiem
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.06 18:18:46
Nu jau pēc tam, kad biju pāris reizes ārzemēs piedzīvojusi, ka laipni pateikts Labdien! izraisa gandrīz vai izbīli
Nu bet kā smejies - kad Tu ārzemē visu un visus mierīgu sirdi pilnā balsī aprunā - un te pēkšņi izrādās, ka tevi te kāds tomēr saprot - kā tur nepārņems izbīlis?
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.06 18:31:17
SFINKS
Itāļi - jā! Viņi stundu var itāliski kaut ko skaidrot
Bet atkal - kad tos ziemeļniekus tā riktīgi izšūpo - uh kas par temperamentu parādās! Pasties kaut vai kādos koncertos vai arī hokeja čempionāta līdzjutējus, un ne jau tikai tos, kas zem grādiem
Briinumsons
# Labojis Briinumsons: 2008.07.06 18:36:22
nav ko vispār te nacionālo jautajumu runāt!
Es esmu latglietis - nedzīvoju Latgalē , Latgaļu valoda man ir vissliktākā
Šlāgeri latgaliski arī nepatīk ....
Ja Latgale iegūst neatkarību, tad ko man darīt ?
Tātad esmu kosmopolīts !
sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.06 18:48:22
nezinu man ne;liekas nekas traks, ja latvieši ārzemēs otru pasveicina, īpaši, ja runa ir par ka`du gaidīšanu vai satikšanos pie mašīnām ar LV numuriem. a ko ja divas mašīnas ar Lv numuriem stav blakus un saimnieki vienlaikus pienāk, obligāti jāaizgriežas, lai nedod Dievs otrs nepasveicina īpaši, ja dzirdams, ka abu mašīnu saturs latviski runā. Man patīk uzpīpināt :LV mašīnām nu un... parasti mums atpīpina atpakaļ. Laikam ar normāliem cilvēkiem esam satikušies.
Vai kā tajā manis pieminētā gadījumā, ja meš stāvam nepazīstamā lidostā un nevaram saprast, kur jāiet un savā strapā sarunājamies latviski (esam 3) un pienāk vientuļš cilvēks un mūs uzrunā, jāskrien prom? ņēmām bariņā un meklējām kopā vajadzīgo, īpaši ja mērķis bija viens - atrast sasodīto terminālu, kas nebija viegli, jo 2 stundas pirms lidojuma nebija norādīts no kurienes lidos mūsu monstrs...
sicilia
# Labojis sicilia: 2008.07.06 18:51:28
vilks

pqar vilka pieminēto sarunāšaos sarunāšanās dēļ... oo mums līdz tam tālu. Man 10 stundas lidojot aiz muguras sēdēja 3 cilvēki USA tautības. bazarēja visu ceļu, viens par otru rūpējās, tējiņu pasūta, avīzi iedod, koferi padod, prikolus stāsta... beigās izrādījās, ka visi 3 ir nepazīstami cilvēki, kas satikušies atrodod savu vietu un šķīrās kāpjot laukā no lidmašīnas.... nu vismaz 10 stundas nesēdēja kā mūmijas
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.06 18:57:54
SFINKS
Par itāļu angļu val. zin. Tas ir kā kurā vietā, tiklīdz esi vairāk uz dienvidiem un prom no lielām pilsētām tā ir tu tū
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.06 19:00:52
sicilia
Skaidrs, ka normāli cilvēki nelaidīsies lapās un normāli komunicēs
Bet ir tāda jaunu fifačku kruto fifačku suga, kuri pirmkārt paši nedaudz tizli uzvedas, otrkārt ir diezgan vīzdegunīgi Tā no sērijas kā ir jaunie krievi, tāpat arī jaunie latvieši
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.07.06 19:09:17
sicilia
Amerikāņi ir liekuļi!
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.06 19:12:20
Briinumsons
Tu tik daudz viņus pazīsti?
Viņi ir vienkārši komunikabli un nebaidās runāt ar citiem cilvēkiem
rosalie [81.198.4.182]
# Iesūtīts: 2008.07.06 19:26:52
Vai bik par daudz nevispaarinaam?
Piekriitu vilkam par interesu kopiibu kaa vienotaaju.
Bet padomiskaas ne-komuniceesanaas paaudzei ir jaaizmirst kaa Mozus tautai Eegjipte. Taa bailju inde no kaulu smadzeneem pavisam aaraa nv dabuujama, kaut civilizaacijas kaartinju paarklaat var.
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 68 , pavisam kopa bijuši: 35649