atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Apustuliskā Sukcesija
Mulders
Iesūtīts: 2008.06.25 09:46:29
Gribējās pajautāt, kā jūs izprotat šo jēdzienu "Apustuliskā Sukcesija"?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.27 10:25:01
Kāpēc centrālais? Kāpēc "gani manas avis" nevar būt centrālais, vai vismaz vienlīdzīgs? (C)

Jo Mīlestība nevis "ganīšana" ir ticības mērķis!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.06.27 10:33:08
Mulders
Kāpēc tad Kristus kaut ko tur par ganīšanu runā?
Te ir vietā pateikt "Tas ir labi, Pēteri, tu esi sasniedzis mērķi", vai tamlīdzīgi.

Kristus prasa, vai Pēteris viņu mīl vairāk kā pārējie.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.27 10:41:35
KarotesNav, nu es tev saku... Kristus ieceļ Pēteri par vadītāju/presbiteru/bīskapu whatever. Pietam rokas neuzliek! Pēteris savā vēstulē sevi salīdzinot ar citiem to pašu noteic DAUDZIEM citiem vecajiem!

Jēzus arī Pāvilu uz Damaskas ceļa tāpat sūta pie pagāniem. Pāvils citā vietā saka - Pēteris Jūdu apsutulis, Pāvils - pagānu apustulis! Nu tad mums vajag vismaz 2 pāvestus!

Tālāk... Pāvils referencējas uz Jeruzālemes draudzi kur Pēteris, Jānis un Jēkabs ir draudzes pīlāri - acīmredzo Jeruzālemes draudzes, nevis, piemēram Antiohijas draudzes, no kurienes pac Pāvils nāca!

Šīs visas rakstu vietas nevar tikt ignorētas un tām uzspiests viena vienīga interpretācija!

Un visu Pētera kā Klints (kā Pāvesta) prototipa pasākumu skaidri un gaiši podā nolaiž maita Pāvils 1 Kor 3 nodaļā skaidri čorno po belomu rakstot - Neviens cits nevar likt par pamatu kā vienīgi tas kas jau IR par pamatu, Proti Jēzus Kristus!

VAR mēģināt argumentēt, ka Pāvils vispār tūtā salaida, neko nesaprata no Kristietības, un sasper viņu Jods tā ir grand-theft un Pāvils ir jāizolē no Kristietības vēstures jo ātrāk jo labāk... tak RKB atzīst Pāvilu par otru lielo apustuli... un neiebilst pret viņu... tātad neiebilst pret Pāvila zajavām!

Es personīgi nespēju saprast kā viens RKB adepts spēj reizē ticēt Pāvila vārdiem un Pāvesta primāta dogmai? Droši vien kaut kāda pārdabiskas spējas šādi sinhronizēt pretējas domas!
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.06.27 10:57:48
Mulders
Kristus ieceļ Pēteri par vadītāju/presbiteru/bīskapu whatever. Pietam rokas neuzliek! Pēteris savā vēstulē sevi salīdzinot ar citiem to pašu noteic DAUDZIEM citiem vecajiem!
Jautājums ir par to, vai Jēzus Pēterim atstāj instrukcijas, kādā veidā Pēterim jāizraugās SAVS aizstājējs?
Ja Jēzus atstāj Pēterim pašam izvēlēties, KĀ izraudzīties savus aizstājējus, tad ja ne gluži pāvesta primāts, tad viņa institūcija gan kļūst par ĻOTI bibliski pamatota.

Vēl jo vairāk, ka līdz pat reformācijai šai sakarā nevienam nekādas dižās šaubas neradās?

Un visu Pētera kā Klints (kā Pāvesta) prototipa pasākumu skaidri un gaiši podā nolaiž maita Pāvils 1 Kor 3 nodaļā skaidri čorno po belomu rakstot - Neviens cits nevar likt par pamatu kā vienīgi tas kas jau IR par pamatu, Proti Jēzus Kristus!
Nu tad mums ir Jēzum piedēvēti vārdi vs. Pāvilam piedēvēti vārdi, kuri acīmredzami ir pretrunā. Kuram dosim priekšroku? Pāvilam?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.06.27 11:01:32
Mulders
Tās pretrunas neatrisinās tā, ka Jēzus ir kā arhitekts, bet Pēteris - kā celtnieks? Tad var vienlīdz teikt, ka pamatu liek viens vai otrs.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.27 11:01:52
Vēl jo vairāk, ka līdz pat reformācijai šai sakarā nevienam nekādas dižās šaubas neradās? (C)

Vispār jau Austrumi jau kopš paša sākuma lika kluci RKB pretenzijām uz Pāvesta primātu un šādam rakstu tulkojumam, Protestanti nav vienīgie ar pīpi uz jumta! Pietam kāreiz šis Pāvesta primāta jautājums ir viens no Austrumu un Rietumu šizmas cēloņiem!

Nu tad mums ir Jēzum piedēvēti vārdi vs. Pāvilam piedēvēti vārdi, kuri acīmredzami ir pretrunā. Kuram dosim priekšroku? Pāvilam? (C)

Redz te tāda šaize... visa VD un arī PĒTERIS savā vēstulē norāda, ka Kristus ir "klints par kuru klūp", vai citviet VD plain textā Kristus par klinti saukts! Stūra Akmens!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.27 11:09:59
Tās pretrunas neatrisinās tā, ka Jēzus ir kā arhitekts, bet Pēteris - kā celtnieks? Tad var vienlīdz teikt, ka pamatu liek viens vai otrs. (C)

Jā bet runa ir par to KURŠ ir pats šie pamati!

Protestanti, Pareizticīgie un vispār visa Baznīca visos laikos un vietās ir ticējusi un mācījusi, ka Kristīgās ticības Pamats, Baznīcas Pamats un Galva ir Kristus, nevis Pēteris. Tikai RKB sekta uzskata, ka Pēteris ir Kristus vietnieks Zemes virsū, it kā tāds būtu vajadzīgs, it kā Kristus būtu savus ļaudis pametis. Tie ir RKB kas uzskata, ka Pēteris ir Klints uz kura celta draudze, bet Raksti māca, ka Klints uz kuras celta draudze ir Dieva Vārds - Logoss! Pēteri tieši tamdēļ Kristus paslavē, ka viņš izsaka šos vārdus, kas nāk no Tēva... Krisus vēlreiz apliecina, ka Klints uz kuras celta viņa draudze ir Dieva Vārds - Šai gadījumā Dievišķa ticības apliecība - un ikviens, kas to apliecina kļūst par šīs Klints daļu, par akmeni no šīs klints... par tā paša materiāla substanci!

Kā stāv rakstīts:

2 Pētera 1:
3 Mums jau Viņa dievišķais spēks ir dāvinājis visu, kas vajadzīgs dzīvībai un dievbijībai Tā atziņā, kas mūs ir aicinājis ar Savu godību un spēku.
4 Ar to Viņš mums ir dāvinājis ļoti lielus un dārgus apsolījumus, lai jums ar tiem būtu daļa pie dievišķas dabas, jums, kas esat izbēguši no tā posta, kas kārību dēļ ir pasaulē.

Redzi arī Pēteris atzīst, ka no Dieva nāk tas, kas dara mūs par Dievišķās Dabas līdzdalībniekiem... Bet tā kā Kristus ir Klints, tad arī mums Dievs ir dāvājis dāvanas un apsolījumus kuros mēs kļūstam par šīs klints līdzmantiniekiem un mums ir daļa pie šīs klints!
Pēteris pirmais šo apliecinājumu izsaka Rakstos un pirmais saņem Kristus apstiprinājumu... un tālāk pāris pantus vēlāk, Pēteris atkal atkrīt pasaules "filosofijā" un Kristus PĒTERI uzrunā sacīdams - Atkāpies Sātan!
Tātad ir skaidrs, ka ne Pēterī ir tā kvalitāte, kas viņu par Klinti padara, bet tieši Tēva atklātais par Kristu Pēteri padara par klinti... tāpat kā ikvienu ticīgo. Ikviens, kas tic, ka Jēzus ir Dieva Dēls ir līzdalīgs pie dievišķās dabas, jo viņā to runā Svētais Gars, tātad tas pats Gars, kas ir visos pravieošos un ticīgajos, tas pats Gars, kas ir Dievs!

Protams, ja tavas ticības avots ir kaut kas cits, nevis Raksti, tad nav pat jēga strīdēties jo pats pamats atšķirās mums un neko kopīgu nespēs sarunāts RKB adepts un Luterānis attiecībā uz to, kas ir pamats uz ko ir celta Kristus Draudze!
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.06.27 11:11:01
Mulders
Redz te tāda šaize... visa VD un arī PĒTERIS savā vēstulē norāda, ka Kristus ir "klints par kuru klūp", vai citviet VD plain textā Kristus par klinti saukts! Stūra Akmens!
Bet kāpēc tad Jēzus saka `Tu esi Pēteris. Un uz šās klints es celšu savu draudzi`, nevis `Es esmu Kristus, un uz ŠĀS KLINTS [ar žestu norāda uz sevi] es celšu savu draudzi`?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.06.27 11:14:51
Sheksna
Varam interpretēt tālāk:
Jēzus ar Pēteri sēdēja netālu no kādas klints.
Jēzus saka "Tu esi Pēteris", un tad, nedaudz pagriežoties - rāda ar roku uz klinti un saka "uz šās klints es celšu savu draudzi". Tas bija kā pareģojums, tagad tikai jāmeklē klints, kur bija uzcelta maza baznīciņa, un tajā esošā draudze būs tā pati pareizākā! :-)
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.27 11:19:47
Bet kāpēc tad Jēzus saka `Tu esi Pēteris. Un uz šās klints es celšu savu draudzi`, nevis `Es esmu Kristus, un uz ŠĀS KLINTS [ar žestu norāda uz sevi] es celšu savu draudzi`? (C)

Es jau paskaidroju, jo Pēteris izteca Tēva viņam atklātos vārdus un ticību!

Jo kā saka Pāvils

1 Kor 12:3 Tādēļ es jums saku: neviens, kas runā Dieva Garā, neteiks: nolādēts lai ir Jēzus, - un neviens nevar teikt: Kungs ir Jēzus, - kā vien Svētajā Garā.

Un Kristus apliecina, ka Pēteris ar šādu apliecību stāv Svētajā Garā... tas ir... viņš ir līzdalīgs Kristū! Pēteris patiesi ir šai brīdī "no tās pašas mīklas" no kuras Kristus!
Extrapolējot, ikviens Kristietis, kas apliecina šādi Kristu ir Pēteris! Uz šo Logosu (Dieva Vārdu) Kristus arī ceļ savu draudzi - tas ir uz sevis!
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.06.27 13:42:15
KarotesNav
Jēzus ar Pēteri sēdēja netālu no kādas klints.
Jēzus saka "Tu esi Pēteris", un tad, nedaudz pagriežoties - rāda ar roku uz klinti un saka "uz šās klints es celšu savu draudzi". Tas bija kā pareģojums, tagad tikai jāmeklē klints, kur bija uzcelta maza baznīciņa

Viss jau ir labi un jauki... bet ja nu uz šīs klints šodien atrodas objekts `Ateja-99`, ko tad?
neielogojies [84.237.145.216]
# Iesūtīts: 2008.06.27 13:58:42
LELB ir monarhiāli episkopāla Baznīcas struktūra
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.27 15:21:48
neielogojies

un?
SHIA QURAN CENTER [223.123.17.53]
# Iesūtīts: 2024.03.19 21:26:08
Shia Quran Academy Online Was an initiative of a group of passionate and hardworking people. Also, our Shia Online Quran Center Is a center that would listen to your issues and we’ll let you know the cure for them.
This Shia Quran Institute Online would help you in all ways and prove its authenticity through its services.
In this way, we help them learn something socially. Shia Quran Center Is not a selfish firm that only considers fulfilling the promised or mentioned duties. We think out of the box and want to rectify our students’ mistakes. It helps them become a better version of themselves.
Hence In our Online Shia Quran Center, the environment is amicable and easily approachable.
Imamia Quran Academy [223.123.16.32]
# Iesūtīts: 2024.03.20 23:26:38
Shia Quran Academy is an institute for Quran Education. We have trained teaching staff along with renowned Islamic Scholars for a better understanding of the Quran.
Imamia Quran Academy is a leading Shia Academy for kids & adults in the USA, offers exceptional virtual services that are accessible to anyone worldwide.
Masoomeen Quran Academy [223.123.21.70]
# Iesūtīts: 2024.03.21 18:47:22
The vision of the Online Shia Quran Center is to bridge the gap between Ahle Tashi Scholars and community members globally by providing them with a platform to teach and learn the Quran.Shia Quran Center Online will be one of the best experiences you can get in the comfort of your home. We will make sure no matter no barriers like language, location, and age get in your way of embarking on the spiritual journey. Shia Quran center for you just like a Madrasa at your fingertips. However, we encourage students from all the Ibhramic religions and all Islamic sects.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 17 , pavisam kopa bijuši: 32730