atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sinode.info
Hermanis
Iesūtīts: 2008.06.04 14:18:52
Var jau būt ka kāds jau to ir pieminējis, tādā gadījumā atvainojos par atkārtošanos. Ir atvērts vortāls www.sinode.info kurā ir izteikti jautājumi par mācītāju atalgojuma plānu un tā kritika. Jautājums būtu, vai šīs lapas veidotājiem nepienākas kāds sods, par informācijas publiskošanu ārpus baznīcas?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 21 . 22 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.09 13:42:37
Jānis Kalniņš, tad tev nebūtu iebildes, ja slēdz darba līgumu, pēc tam mācītājs konvertējas Islamā un sāk sludināt Islāmu no LELB kanceles, bet šo nevar atbrīvot no amata, jo Darba Likums aizsargā no diskriminācijas reliģiskās pārliecības dēļ vai sexuālās orientācijas dēļ!

Vai tu saproti to, ka, JA slēgs darba līgumu, tad līdzi nāk kāreiz šīe ierobežojumi, un vai tad tu domā, ka nebūs visādi Korāļi kas uzreiz to neizmantos?

Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.06.09 13:44:44
Tātad mācītājiem šajā gadījumā ir jāpaļaujas uz pilnvarojuma devēja - LELB labo gribu tikai balstoties uz uzticēšanos
bet vai tad to nav iespējams atrunāt līgumā, lai uzticība būtu pamatota

Tas nozīmē tikai to, ka pret virsvaldes darbiniekiem vadība izjūt stipri lielāku uzticību nekā pret mācītājiem, jo atlaist kādu virsvaldes darbinieku varēs tikai likumiskā kārtā vai caur tiesu, bet mācītāju - bez problēmām!
šitam var nepiekrist. vai tas neliecina, ka virsvalde pret tiem, kas sludina maldu mācību izturas daudz nopietnāk, nekā pret nolaidīgu grāmatvedi. ja kāds macītājs sudina maldu, tad tas nes lielāku ļaunumu nekā pazaudēta naudiņa, un no viņa jātiek ātrāk vaļā. bet varbūt ir kāds cits iemesls, citādi no J.K. rakstītā sanāk, ka "virsvalde tur mācītājus par instrumentu, kā no draudzēm pieprasīt īpašumus, bet visādi citādi tie ir kā apgrūtinājums" . kaut kā grūti man tam noticēt.

Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.06.09 13:45:08
Mulders

Norādi uz kaut vienu vietu JD, kur ir pravietota kāda labklājība uz šīs zemes Evaņģēlija izplatītājiem! Tas ir absolūti pareizi, ka Dieva Vārds modina klausītājos ticību, bet šos aizrādījumus Rakstos es nekādi nevaru iztulkot kā norādījumu, ka Vārda iedarbība ir iepriekš prognozējama tādā nozīmē. Šis ir norādījums, ka ticība var rasties tikai caur Vārdu un nekā citādi, bet ikviena cilvēka ziņā ir izvēle - pieņemt vai nē! Vai tad par to nerunā līdzība par sējēju?

tātad tā būtu visai vienkāršota pieeja, ja apgalvojam, ka ticība nerodas tādēļ, ka Vārds netiek pareizi sludināts. Tieši tādēļ es arī dziļi apšaubu šo tēzi, ka tad, ja mācītāji saņems tādu algu, ka vairs nevajadzēs strādāt papildus darbu (tas attiecas uz mazajām draudzēm!!!), viņi 1) dramatiski uzlabos kalpošanas, lasi sprediķošanas kvalitāi un 2) tā rezultātā visi metīsies uz baznīcu ticības pārbpildīti.

NB. Varbūt par šo tēmu ir atverama cita diskusija - Vārda iedarbības un cilvēka izvēles savstarpējā mijiedarbība?
smiekliņš [78.84.182.71]
# Iesūtīts: 2008.06.09 13:45:37
Starp citu, cik man zināms, ir draudzes, kuras ar mācītāju ir noslēgušas darba līgumu. Pie darba līguma laušanas, saskaņā ar Darba likum, ir jāizmaksā kompensācija , šķiet `bija 2 mēnešus uz priekšu.Jautājums - kurš uzņemsies šo draudžu mācītājiem izmaksāt kompensāciju par līguma laušamu?
Adata [80.233.183.42]
# Iesūtīts: 2008.06.09 13:46:01
2/3 taču par visu to nobalsoja, tātad viņus tas apmierina - gan mācītāju beztiesīgais stāvoklis, gan virsvaldes diktāts. Nav pat saprotams, vai par mācītājiem taisās maksātsociālos nodokļus vai nē. Vairākumam taisnība - rullejiet tik tālāk tādā pašā garā.
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.06.09 13:49:20
Jānis Kalniņš
nevajadzēs strādāt papildus darbu (tas attiecas uz mazajām draudzēm!!
bet ja šī draudze/s atrodas dziļos laukos, un mācītājam ir piemēram, nu totāli nepiemērota izglītība laukiem (piemēram programmētājs ), nu kur viņš meklēs tur darbu! tad labāk, lai viņš aprūpē 2-3 mazas draudzes nekā strādā par traktoristu un sirds viņam ir norūpējusies par citu darbu.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.06.09 13:50:53
Mulders

Likumdošana paredz darba devējam iespēju noteikt kvalifikācijas kritērijus ieņemamajam amatam. Mūsu gadījumā kvalifikācijas kritērijs ir ordinācija, kuru izdara bīskaps, tam blakus var uzstādīt vēl veselu virkni citu kritēriju. Ja darbinieks kļūst neatbilstošs kādam no kritērijiem viņš vairs nevar ieņemt amatu, kura veikšanai šādi kritēriji ir vajadzīgi. Nav problēmas.
Par islamu tas nu ir smieklīgi, par homoseksuālismu - nu nevajag ordinēt homo (Klīst baumas, ka Vanags esot zinājis par Santu jau pirms viņa ordinācijas)
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.06.09 13:54:15
Rausītis
Programmētājs kā reizi var strādāt arī laukos!
tur jau tā lieta, ka arī 2 - 3 lauku draudzēs mācītājam nebūs sevišķi daudz ko darīt. Var jau protams, uz papīra sarakstīt nezin ko, bet, tavai zināšanai, kaut kādos papīros redzēju pavīdam tādus tekstus, ka tiks izskatīta iespēja mazās draudzes apvienot, lasi slēgt.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.06.09 13:57:11
Jānis Kalniņš par homoseksuālismu - nu nevajag ordinēt homo
varbūt tā ir. bet ja cilvēks cīnās ar šo grēku un nedzīvo tajā, tad vai tas ir ļaunāks par visiem pārējiem?
Iesvētes mācību gāju pie Santa, kurš arī iesvētīja mani ... tad vēl viņš mācīja pareizi. fakts ir tāds, ka neviens nezina, kas var notikt nākotnē.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.06.09 13:58:07
smiekliņš [78.84.182.71]

Tas nav tik ļauni - MKN ir atruna, ka šie noteikumi neattiecas uz līdzšinējo kalpošanu. To var arī tā izprast, ka līdzšinējie līgumi ir spēkā līdz termiņa beigām vai līdz kādām citām izmaiņām, bet jaunie gan tiks slēgti ar LELB
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.09 14:05:49
Jānis Kalniņš, dikti slidena tēma!

Darba likumā 29 panta 10 punkts
(10) Reliģiskajā organizācijā atšķirīga attieksme atkarībā no personas reliģiskās pārliecības ir pieļaujama gadījumā, ja noteikta veida reliģiskā pārliecība ir attiecīgā darba veikšanas vai attiecīgās nodarbošanās objektīvs un pamatots priekšnoteikums, ņemot vērā organizācijas ētosu.
(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 22.04.2004. un 21.09.2006. likumu, kas stājas spēkā no 25.10.2006.)

Jautājums, vai šis LV punkts nevar tikt apstrīdēts Eiropas kaut kādās augstās instancēs, kuru dēļ kāreiz var sanākt, ka nevar atlaist Islāmu sludinošu konvertēušos mācītāju, jo Eiropas kaut kādi likumi aizliedz atbrīvot no darba reliģiskās pārliecības dēļ un pat ja LV likums pieļauj šādu izņēmumu, tomēr var izrādīties, ka šāda atruna nav Eiropas augstāk stāvošos likumos!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.09 14:07:08
Pavisam droši es zinu vienu lietu: pats cilvēks vislabāk ko var iemācīties mācot citam! Nu i vot, gadījumā, ja kādai draudzei trūkst mācītājs, lai viņi paši to izvirza no sava vidus (neatbrīvojot no pamatdarba, t.i. šie pienākumi tiek pildīti sabiedriskā kārtā), vai vēl labāk - draudzes locekļi šos pienākumus pilda rotācijas kārtībā. Rezultātā, viņiem pašiem būs interesanti, tas viņiem liks dziļāk pievērsties ticības būšanām. Kā arī viņi apgūs iemaņas loģiski, pārliecinoši un argumentēti izklāstīt savu domu. ... . Draudze (laji) bez mācītāja varētu iztikt un pat labi iztikt . Mācītājam bez lajiem gan iztikt būtu grūti, jo tad viņam būtu nemitīgi jākasa savs Kungs Visaugstākais, t.i. tukšais vēderiņš.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.09 14:13:27
Duksis, tas jau ir bibliskais princips - draudze pati izvirza un pati uztur savu mācītāju!
*Duksis
# Labojis Mods-1: 2008.06.09 14:19:58
Mulders Nu, tad iespējams pirmkārt ir jātiek vaļā no kristiešu iedalījuma kastās: laji un garīdznieki. Protams, kaut kādas speciālas zināšanas (arī aicinājums) ir nepieciešamas, lai izdalītu sakramentus un sludinātu Dieva vārdu, bet tas vēl nav pamats, lai izveidotu un uzturētu, kādu speciālu "šī amata brālību" jeb "lapsas vīna kalnā."
___________________________
Ja vēlaties diskutēt par garīgajiem amatiem, lūdzu atveriet jaunu diskusiju. M.
Mirga
# Iesūtīts: 2008.06.09 14:41:47
Vētras pie mums nāk rudenī.

Lūkas ev. 6, 46 - 49.
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2008.06.10 18:59:42
Jānis Kalniņš
Pēc gadiem četriem, pieciem, kad visas šīs lietas kļūs skaidras un rezultāti acīmredzami, vai Tev nebūs kauns par saviem neapdomīgajiem vārdiem? Vai Tu tad atvainosies un lūgsi piedošanu visiem tiem, kurus esi apvainojis viltībā, melos u.c. grēkos? Mani māc bažas, ka pie tādas atziņas nez vai nāksi, bet gan tikpat skaļi kā šodien apgalvosi, ka esi bijis vienigais, kas panācis labos rezultatus, ka bez Tavas gudrības viss būtu nogrimis...
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2008.06.10 20:21:32
lēnprātīgais

Ja tiešām izrādīsies, ka man nebūs taisnība, es tikai priecāšos! Lai cik tas varētu arī nelikties dīvaini, es esmu spējīgs atzīt, ka esmu kļūdījies un ja izrādīsies, ka visā šajā pasākumā tiešām nevaid nekādas viltības vai vienkārši noklusēšanas, tad, pats par sevi saprotams, esmu gatavs atvainoties un publiski atzīt savu maldīšanos!

Ceru, ka pasākumā iesaistīta pretējā puse arī spēs rīkoties līdzīgi, ja man līdzīgi domājošajiem izrādīsies taisnība!
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2008.06.10 22:33:54
Jānis Kalniņš
Lai tā būtu!
luteranis to mulders [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2008.06.11 16:42:00
Nu tu gvelz mulkibas. vai tad del kaut kadiem iznemuma gadijumeiem kad kads macitajs no vairak ka simts macitajiem ir nogajis no cela un vinu var but gruti atcelt ir jacie visiem parejiem macitajiem un jazaude labumi ko dod darba liguma esamiba.
p.s. Valteri ka macitaju starp citu atlaist saskana ar darba likumu nebija nekadu problemu, cita lieta ir vinu atlsiat ka SIA VADITAJU UN TA IR BUTISKA ATSKIRIBA. Lidz ar ar to nevajag jaukt ieksa sai jautajuma lietas par kuram nav isti prieksstatu.
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.06.11 16:50:53
"Dzīvo kā brāļi, dalās kā žīdi!" /agrā bērnībā dzirdēts teiciens/ Kāda gan kristīga savstarpēja mīlestība valdītu starp cilvēkiem, ja viņiem nebūtu, ko savā starpā dalīt! Piemērām, kaut humānās palīdzības kravu. Tikai esot "plikam kā baznīcas žurkai" /agrā bērnībā dzirdēts salīdzinājums/, tādu pašu pliku žurku sabiedrībā ir kādas minimālas cerības uz Dieva valstību zemes virsū.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 21 . 22 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 14 , pavisam kopa bijuši: 7674