atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sinode.info
Hermanis
Iesūtīts: 2008.06.04 14:18:52
Var jau būt ka kāds jau to ir pieminējis, tādā gadījumā atvainojos par atkārtošanos. Ir atvērts vortāls www.sinode.info kurā ir izteikti jautājumi par mācītāju atalgojuma plānu un tā kritika. Jautājums būtu, vai šīs lapas veidotājiem nepienākas kāds sods, par informācijas publiskošanu ārpus baznīcas?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 21 . 22 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Labojis vilks: 2008.06.07 22:43:32
Zaurs pirms gada, runājot par iepriekšējo Sinodi, savā blogā rakstīja sekojošo (Tulk. mans.):

PALPATĪNS: Lai nostiprinātu mūsu drošību un veicinātu ilglaicīgu stabilitāti, Republika tiks reorganizēta un pārveidota par Pirmo Galaktisko impēriju. Lai radītu drošu un stabilu sabierību, kas, es jums apsolu, dzīvos desmittūkstoš gadus, no senatoriem dzirdami skaļi ilgstoši PRIEKA UN ATBALSTA saucieni. BEILS ORGANA un PADME sēž kā ar ūdeni aplieti.
PALPATĪNS: (turpina) Impērija, kuŗu pārvaldīs visaugstā sanāksme un viens valdnieks, kas izraudzīts uz mūžu...
Senāts no jauna uzgavilē. BEILS un PADME ir satriekti, PADME sāk raudāt.
PALPATĪNS: (turpina) šo impēriju pārvaldīs vairākums... tā vadīsies pēc jaunas konstitūcijas (satversmes)...
Senāts APLAUDĒ.
PADME: Tad lūk, kā mirst brīvība. Pie dārdošiem aplausiem.
Citāts no Star Wars Episode III - The Revenge of the Sith (George Lucas).

Vai Džordžs Lūkass nav viens gudrs cilvēks. Bet varbūt brīvība cilvēkiem nemaz nav vajadzīga.
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.06.07 22:53:33
Priesterība (arī Mācītāja amats) ir īpašs aicinājums, kuru cilvēks mēģina atklāt jau no bērnības līdz vecumdienām.
Neprasiet, kā izjust priesterības aicinājumu , neesmu izjutis.
Es dzīvoju bez aicinājumu.
Gribēju teikt – tie , kam NAV aicinājumu , lai tos, kam IR aicinājums nevada.
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2008.06.07 23:14:27
vilks
Vai piederēt opozīcijai un mazākumam pats par sevi ir kāds īpašs tikums un gods, bet atrasties vairākumā automātiski nozīmē kaunu un negodu? Tavas paustās noskaņas man liek justies vainīgam, ka esmu pēc savas labākās sirdsapziņas balsojis gan par jauno satversimi, gan mācītāju atalgojuma sistēmu, gan mācītāja kalpošanas noteikumiem u.c. lietām, kuras Sinodē atbalstīja vairākums (droši vien stulbeņi un līdzskrējēji, vai ne?!)
lamby [81.198.232.197]
# Iesūtīts: 2008.06.07 23:15:04
Citaats no raksta lelb majaslapaa par shodienas sinodi: "Pateicos par mierīgo, cieņas pilno garu, kādā varējām šo Sinodi noturēt,” Sinodes izskaņā sacīja arhibīskaps Jānis Vanags. „Brīnumus, kādus Dievs ir darījis Ugandā, viņš ir darījis arī Latvijā. Aicinu visus sirsnīgi un pastāvīgi lūgt Dievu par šodien Sinodē pieņemtajiem lēmumiem."
-------------------------------------------------------------------------------
Man jau skiet, ka bez Kardinataja arii neiztika....
Minimālists
# Iesūtīts: 2008.06.07 23:24:40
Man liekas, ka viss nav tik melni kā mālē vilks.

Protams, ka Virsvaldes piedāvātie lēmumi tika apstiprināti - faktiski to grozīšana ir iespējama pirms Sinodes, bet tās laikā atliek tos tikai apstiprināt vai noraidīt. Gribi ko mainīt: darbojies pirms Sinodes

IMHO viens no labākajiem šīs dienas citātiem ir: "Pagājušajā Sinodē mēs nolēmām, ka šodien nolikums ir jāapstiprina".
pidžeij [86.135.141.178]
# Iesūtīts: 2008.06.08 00:06:16
Briinumsons
melnsvārcība dzīvo! Nedomāju, ka Dr Luters būtu šadam viedoklim jebkādā jomā piekritis. Kur paliek vispārejā priesterība, kas luterāņiem (vismaz teorētiski) ir tik būtiska? Kāpec mācītājs drīkst vadīt laju, bet ne otrādi? Kādas mācītājam īpašam dotības vadībā? Kur tas Bībelē teikts (vai arī konfesijās)?
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.06.08 01:19:03
Gribēju publiski pateikties arhibīskapam paldies par tiešām neitrālo pozīciju, ja viņš tā būtu rīkojies iepriekšējā sinodē, man domāt ka tās lēmumi būtu citādi. Bet kuru gan tas interesē ko Hermanis domā ? Nu varbūt izņemot kurzemes prezbiteri un vēl pāris ļaužu.
Vispār interesanti vai šis sinodes mierīgumu, nevar skaidrot tieši ar arhigana sava viedokļa neuzspiešanu.
pidžeij Es protams nepretendēju uz objektīvu vērtējumu, bet savu subjektīvo nākamnedēļ nopublicēšu sinode.info, ja vien protams virsvalde Ginteram nesāks draudēt ar kaut kādiem mēriem par informācijas publiskošanu ārpus baznīcas sienām un jis nebūs spiests to aizklapēt.
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2008.06.08 01:23:45
Ar aptuveni 2/3 Sinodes balsu vairākumu Garīdznieku atalgojuma sistēmas finanšu plāns tika apstiprināts.
------------
Apsveicu biedrus!
Izsaku līdzjūtību brāļiem...
vilks
# Labojis vilks: 2008.06.08 04:24:37
lēnprātīgais
ja mums ir atšķirīgi viedokļi,vai vienam no mums noteikti jājūtas vainīgam? manuprāt,ne.

es pieņemu,ka Baznīcā nav noteikti jābūt demokrātijai, bet evaņģēliju sludināt un dzīvot nekas neliedz arī bez tās.

Sinodē acīmredzot notika tikai tas pats,kas pirms Sinodes-runāt ļauj visiem,bet būtiskas izmaiņas nepieņem. Tā nav demokrātija,bet vairākums to atbalsta. Tātad ir ok.
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2008.06.08 09:21:11
Sinode gluži vienkārši atbalstīja to variantu, pēc kura dzīvojot draudzēm un mācītājiem, jo sevišķi tām un tiem, kuras/kuri ir par slinku paši kaut ko darīt (un tādu, diemžēl ir vairākums) ne par ko vairs nebūtu jārūpējas. Protams, var jau pārmest mācītājam Valdim odiozu uzstāšanos, bet viņš teica taisnību - ļoti daudz kas ir balstīts uz pusinformāciju, noklusējumu, kuru Valdis vienkārši nosauca par meliem (kas tā arī ir!). Nu kaut vai fakts par pilnvarojuma līgumu: mācītāju konferencē lēma, ka ir vajadzīgi VID un darba inspekcijas atzinumi par šāda veida līgumu. Sinodē vienkārši pateica, ka esot runājuši ar kompetentiem cilvēkiem, kuri apliecināja, ka tas viss OK! Kas par cilvēkiem? pats galvenais - atkal kaut kāds aplinkus ceļš.

Un es lūdzu Dievu par bīskapu Eināru, kurš nebaidījās pateikt to, ko domā, un arī par to mācītāju, kurš uzvedās kā tanks. Es lūdzu par to mācītāju, kurš man pirms sinodes teica: Jāni, neej pret vadību, vai tu gribi piedzīvot to pašu, ko Valters, tevi tāpat iznīcinās. Lai Dievs stāv viņam klāt un dod drosmi un saprašanu, ka ja mēs baidīsimies teikt tasnību, Dievs mūs pašus nostums un tiesās par to, ka esam pieļāvuši netaisnību.

Vēl par sinodes kopumu es varu piebilst, ka visai pietrūkst inteliģences. Sinodāļiem tika doti ļoti pamatoti aizrādījumi par piedāvātā finansējuma plāna eiforiskajām nostādnēm, tika skaidri aizrādīts un to, ka tas ir sastādīts, balstoties uz maksimāli veiksmīgu finansu apriti, tajā nav ne mazākās rezerves; tika piedāvāta, manuprāt, loti sakarīga finansējuma pakāpeniskas ieviešanas iespēja - tas viss kā caurā maisā, pats galvenais - mēs nedrīkstam atkāpties no tā, ko lēma iepriekšējā sinode, tagad tikai jāapstiprina, un sinode kā aitu bars to arī dara! Piekrītu vienam no ieriekšējiem komentiem - priekš kam tad vispār šī sinode bija vajadzīga? Lai atkal kādam preotestējošam reālistam varētu iebāzt nāsīs: Tu esi pret sinodes lēmumu?

Visa sāls ir tā - ja netiktu pieņemts lēmums, kas atbalsta kredītlīnijas izmantošanu, tad LELB iestājas maksātnespēja, jo budžets ir plānots, ņemot vērā šo iespēju. Tas ir atkal kārtējais noklusējums, kuru ikviens, kas gribēja, varēja arī ieraudzīt. Pats absurdākais ir tas, ka piedāvātajā finansu plānā neviens man nevarēja parādīt, kur ir paredzēta kredītlīnijas pamatsummas atmaksa! Man atliek tikai divi secinājumi: 1. Finansu plāna autori ir nekompetenti. 2. Finansu plāna autori (un vispār visa GASMa autori) sinodāļus uzskata par kontrolējamu balsošanas mašinu un apzināti samudžina skaitļus un faktus, lai panāktu vēlamo balsojumu.
Minimālists
# Labojis Minimālists: 2008.06.08 11:21:24
Jānis Kalniņš: "tika skaidri aizrādīts un to, ka tas ir sastādīts, balstoties uz maksimāli veiksmīgu finansu apriti, tajā nav ne mazākās rezerves"

Kāpēc tu noklusē, ka bija finansiāli pamatotas atbildes uz izvirzītajiem jautājumiem. Tāpat tika pamatots, ka plāns nebūt nabalstās uz "maksimāli veiksmīgu finansiālu apriti"? Starp citu tika atbildēts par kredītlīnijas atmaksu - pat pēdējā rindā sēžot to varēja dzirdēt. So, gribas jautāt, kurš runā "puspatiesības"...
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.06.08 11:45:24
tad tik prakstiskas jums tās problēmas , jāsaka katoļi līdz tam nenolaižas (atvainojiet) , ja Dievs dod naudu, tad , labi , ja - nē , tad samierinās !
vismaz , kā parasts baznīcēns neko neesmu dzirdējis.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.06.08 17:16:53
Minimālists

Jā gan - bija atbilde, ka tas jameklē citā tabuliņā- bat tajā tabulā arī bija tikai procenti, bet nebija pamatsumma, paskaties pats! Bez tam finansiāli pamatotas atbildes nebija, vienīgais skaidrais paskaidrojums bija par pārvaldes un GASMa finansu atdalīšanu. Pārējais viss bija mudžeklis, kas varbūt varētu pārliecināt kādu, kurš ikdienā nenodarbojas ar finansēm un ekonomiku, bet ne uzņēmēju
Balss
# Iesūtīts: 2008.06.08 17:48:54
Jānis Kalniņš
vienīgais skaidrais paskaidrojums bija par pārvaldes un GASMa finansu atdalīšanu.
Lūdzu, paskaties vēlreiz un pārliecinies, ka tiek veidoti divi budžeti, kuru finnsēšanas avoti ir pilnīgi atdalīti un netiks sajaukti:
1. Garīdznieku atalgojumam (GASN)
2. Baznīcas KOPĒJĀM vajadzībām - sic! NE Pārvaldei.
Pārvalde tur ietilpst tikai kā neliela daļa. Lielākās pozīcijas šajā budžetā ir LA un Sv.Gregora skola!!!, tāpat vēl Baznīcas kopējā darba nozares - Svētdienas skolas, Jaunatnes, Draudžu attīstības, Mūzikas un liturģijas, u.t.t.
Minimālists
# Labojis Minimālists: 2008.06.08 17:52:18
Jāni Kalniņ, par pamatsummas atmaksu mans kā nefinansista komentārs būtu: pēc būtības tā ir iekļauta tabulā, kura tika rādīta GASN finansu plāna prezentācijā

Savukārt ar atbildēm ir tā: vieniem tās ir pietiekamas, citiem - ne. Pavēro kaut vai šīs diskusijas: Mulders dažbrīd var no ādas līst ārā, mēģinādams pat acīm redzamas lietas izskaidrot, tomēr ir cilvēki - kuri iebilst.

Bet GASN gadījumā šobrīd viss ir vienkārši - laiks rādīs. BTW skaļie kliedzieni ir labs dzinulis plāna virzītājiem to rūpīgi pieskatīt un uzturēt!
Hermanis
# Labojis Hermanis: 2008.06.08 19:14:42
Minimālists BTW skaļie kliedzieni ir labs dzinulis plāna virzītājiem to rūpīgi pieskatīt un uzturēt! Cik atminos skaļi kliedza tikai prāvests Spriņģis par Japānas ekonomiku.
Laikam šis ir baigais āzijas ekonomikas spečuks, es par to, šķiet dzirdēju pirmo reizi
oracle [212.93.97.166]
# Iesūtīts: 2008.06.08 21:43:48
Juris Saivars Tátad 2/3 LELB tev nav brálji un másas, bet tu vinjiem esi biedrs. Nu tad lai tev notiek péc tavas ticíbas.
luteranis to minimalists [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2008.06.09 10:00:44
Tas ir loti vienkarsi un piemeram valsts iestades atklatus konkursus un cenu aptaujas riko visu laiku un izstradati tomer kaut kadi principi un lietas kam sekot, lai rastos vismaz kada skaidriba un logika. Un par ko viss sis stasts ir ja ne par naudas misanu ?????
Kur tad tie asv naudas mineji liks to naudu ieguldis Debesu valstiba vai tai pasa pasaules tirgu un dazados reguionos ka jebkura banka pec butibas ar ko vini atsakiras kaut vai no GE Money. Nu citam bankam pieredzes ari netrukst un labu sadarbibu var nodibinat vienmer
Marlena
# Iesūtīts: 2008.06.09 10:16:48
Tāda sajūta, ka nauda un īpašums ir svarīgāka lieta par ko uztraukties - ka tikai nepazaudējam, ai, ai, ai! Vajadzētu tik pat daudz spēka un entuziasma ielikt domājot, kā izglābt kādu dvēseli mūžīgai dzīvībai. Jēzus saka: "eita un darait par mācekļiem visas tautas, tās kristīdami Tēva, Dēla un Svētā Gara Vārdā, tās mācīdami turēt visu, ko Es jums esmu pavēlējis." Tur nav teikts, ka jākrāj nauda un īpašumi, tie ir līdzekļi, ko Dievs dod, lai aizsniegtu šos cilvēkus.

Kādam mērķim baznīcā ir nauda ? Tikai vienam - lai celtu Dieva valstību , neviss krātu un sēdētu uz mantas. Ja sākam vairāk uztraukties par nauda, tad esam nokļuvuši mamona varā.

Un ja arī neizdosies projekts, vai tad Dievam nav vara un spēks atlīdzināt to, kas pazaudēts (tādā pašā veidā, kā šodien mūsu rīcībā nonāca īapšums). Tikai vienu lietu nedrīkstam darīt, norakt mums uzticēto talentu. Mums ir jārīkojas. Katrs var kļūdīties. Nekļūdas tas, kas nerīkojas.

Labāk ieiet Dieva valstībā nabagam un pie reizes varbūt paķert līdzi kādu izglābtu dvēseli! JA nebūs Dieva vārda sludināšana, priekš kam mums tie īpašumi un dievnami. Pavērsim skatu uz augšu un lūgsim pēc lielākas ticības un gudrības, lai Dievs varētu caur mums strādāt.

Un visbeidzot Dieva taisnība, nav cilvēku taisnība. Lai Dieva Avētais Gars mums atklāj daudzas atziņas, kas mūs tuvina Dievam un mūžigai dzīvībai. Lūgsim nemitīgi, lai spējam paklausīt Dieva gribai un kas zina, varbūt varēsim staigāt pa ūdens virsmu
Balss
# Iesūtīts: 2008.06.09 10:22:49
Marlena ĀMEN, ĀMEN!!!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 21 . 22 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 183 , pavisam kopa bijuši: 16439