atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sinode.info
Hermanis
Iesūtīts: 2008.06.04 14:18:52
Var jau būt ka kāds jau to ir pieminējis, tādā gadījumā atvainojos par atkārtošanos. Ir atvērts vortāls www.sinode.info kurā ir izteikti jautājumi par mācītāju atalgojuma plānu un tā kritika. Jautājums būtu, vai šīs lapas veidotājiem nepienākas kāds sods, par informācijas publiskošanu ārpus baznīcas?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 21 . 22 . >>
AutorsZiņas teksts
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.06 11:52:23
Mulders Vai tad nepastāv kas līdzīgs Revīzijas komisijai: vēlētai pārvaldes struktūrai, kuras pienākums, piemērām, ir kontrolēt līdzekļu izlietojumu un regulāri sniegt par to savu atzinumu un pārskatu "plašām masām"? Ja tāda būtu un darbotos spietiekoši efektīvi, tad jautājumiem par "uzticēšanos un neuzticēšanos" vajadzētu atkrist. ... . Zagli rada iespēja nozagt. Neradiet iespēju ļaunprātīgi kādam ko piesavināties un vēlāk nebūs jāgaužas un jālej sūra asariņa. Šajā aspektā "neuzticība" kā cēlonis, t.i. vēlme pastiprināt kontroles mehanismu, lieliski spēj novērst "neuzticību" kā sekas, kas varētu rasties ļaunprātīgas vai paviršas rīcības rezultātā.
Minimālists
# Iesūtīts: 2008.06.06 11:55:30
*Duksis, revīzijas komisija ir un darbojas. Iepriekšējā Sinodē tika sniegts tās sagatavots pārskats un nākamajā arī tiks sniegts. IMHO jebkurš draudzes loceklis var ar to iepazīties vai pajautāt savas draudzes sinodālim.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.06 11:57:10
pīdžeij, un tu uzskati, ka Minimālists melo, un nekur nav iespējams uzzināt LELB revīzijas komisijas atskaites?
pīdžeij
# Iesūtīts: 2008.06.06 11:59:32
protams, ka nē! Kurā brīdī to teicu?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.06 12:01:26
pīdžeij, oops sajaucu... Jautājums drīzāk luterānim u.c. līdzīgajiem, kuri uzskata, ka viss ir tik noslēpts, ka neko nevar uzzināt. Minimālists saka, ka visu var uzzināt un tas ir pieejams, kurš no šiem abiem melo?
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.06 12:02:45
Minimālists Nu re.... tad ir lap... kontroles mehanismi ir - būtu vēl tik pati naudiņa bijusi, kuras plūsmu kontrolēt! Protams vēl ir cilvēki, kas ar saviem lēmumiem šo plūsmu novirza šurp jeb turp.
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.06.06 12:22:24
Mulders Bet kāpēc ir pamatā šis uzskats, ka neuzticamies, domājam, ka sazgs... Vai ir zaguši? Vai ir zināms, ka virsvaldē ir kādi finansu mahinatori? Tobiš no kurienes šīs aizdomas... vai tās ir pamatotas, Ui iemeslu ir gana, katram savi un objektīvi un subjektīvi, visa Lelb vēsture kopš 90-tā gada ir pilna ar nepārtrauktiem finanšu zaudējumiem, gan nemākulības, gan piedod arī ļaunprātības dēļ. Vai tas būtu jāpublisko ārpus baznīcas sienām šaubos, lai gan varbūt maldos un nekas lai nepaliek apslēpts, nezinu draugs.
Par tagadni. Nav nekāds noslēpums ka virsvaldei ir milzīgas finansu problēmas, kopš kura laika? Kopš tā laika kad tās finašu vadībā ir cilvēki kuri paši savā privātajā uzņēmējdarbībā ir faktsiski (nē juridiski viss ir sakārtots) bankrotējuši, jeb citējot veiskupu Pāvilu- "neveiksmīga uzņēmējdarbība". Šādu cilvēku vadībā ir izstrādāts jaunais plāns, nu vai kaut šī iemesla dēļ, vai nerodas iemesls neuzticībai? Es nedomāju to ļaunāko ka sazags, ceru ka tā nav, un tas pat nav būtiskākais, sāpīgākais ir ka baznīca vienkārši finansiāli zaudēs.
Mēs neviens neesam perfekti, arī es esmu daudz kļūdījies un savā biznesā piedzīvojis finansiālus zaudējumus, jautājums vai es no tā esmu izdarījis secinājumus un tā vairāk nerīkojos, vai manis pieminētie kungi tā arī ir izdarījuši? Atļaušos nepiekrist.
ps
Ja Tevi tas interesē visu ko minēju varu ar faktiem pierādīt. Vai no tā kas mainīsies?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.06 12:27:28
Hermanis, paldies, to arī gribēju zināt...

Tālāk jautājums varbūt Vadībai, vai ir "Plāns B"? Un kādas ir iebilde spret šādiem Hermaņa uzrādītiem gadījumiem, kas šodien ir labāks nekā vakar, gan jau ka abas puses zin detaļas, kuras, piekrītu, nav jānes no būdas laukā!

Kāda faktiski ir šī plāna veidotāju kvalifikācija ekonomiskā? Vai ir zināmi konsultanti un viņu "prestižs" biznesos šādos?

Es neprasu te atbildes, ne es saprastu, ne kādam būtu laiks te to publicēt... Tik tā... "skaļi domāju"

Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.06 12:27:46
vilx, inflācija
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.06.06 12:33:19
vilks, jā izklausās, ka jums tur Baznīcā un arī LV Valdībā pie likumu un plānu izstrādes ir par maz Programmētāju

Mums naturālais un profesionālais talants, redzēt tās mazās "podļankas" pa kurām Gūverta Dambī veidojas plaisas un ūdens drīz tur sūcās un visu dambi nahrenizē!

Tak... ak nelaime... mēs programmētāji esam akūni slinkas būtnes un baigie nūģi lai vispār dibenu pakustinātu... jelko darīt...

Tā laikam saucās Analītiskā domāšana, bet programmētājiem vēl ir strukturālā domāšana... VOt tadmēļ man būtu interesanti redzēt Baikova plānu un iebildes, kamdēļ tas ir slikts - jo šamais ir no mūsējiem!

Kā arī... vismaz es esmu pilnīgais cirvis tieši ekonomikā...

Šķiet ka šādu plānu izsrādē vajag baigi unikālo talantu kombināciju!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.06 12:34:07
vilks, ja katru gadu saņem absolūtos skaitļos vienu summu, tad inflācijas rezultātā saņem mazāk...

Ja ieguldījumi un alga ceļās kopā ar inflācijas % tad faktiski stāv uz vietas!

Labāk jau būtu, ja algu un ziedojumus maxātu tīrā zeltā
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.06 12:36:26
Konsultanti faktiski ir no ASV Misūri Sinodes, kuri varētu būt salīdzinoši visai kompetenti; bet vai viņi arī adekvāti izvērtē Latvijas situāciju, vai paļaujas, ka Latvijas kolēģi to dara.. drīzāk otrais.

A ko Latvijas situācija kaut kāda īpaša... Manuprāt nupat mēs jau ejam pa tādu attīstības posmu un modeli, kas modernajos Rietumos jau sen ir zināms un to apgūst politoloģijas/ekonomikas 2ajā kursā... "Jaunas Demokrātijas problēmas pirmajos X gados"
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.06 12:37:34
man reizēm šķiet, ka reālos lēmumus pieņem ļoti nedaudzi cilvēki. cik no viņiem ir Programmētāji, nezinu

Zin kur ir šaize!

Ja lēmumu pieņem vairāk kā viens cilvēks, tad šo lēmumu izskaidrot nespēj neviens Tobiš šis "mēs" kļūst par leģitīmu lēmumu pieņemšanas mehānismu bet par pilnīgi impotentu šī lēmuma izskaidrošanā!
Minimālists
# Iesūtīts: 2008.06.06 13:09:24
vilks, ziedojumu pieaugums par 5%-10% gadā ir tikai normāli, un es tās nesauktu pat optimistiskām prognozēm . Tas tik un tā pat pēc 20 gadiem nesasniegs nepieciešamo summu mācītāju atalgošanai.

Starp citu, kur tu izrādi, ka "Konsultanti faktiski ir no ASV Misūri Sinodes"? Varu tev pačukstēt: tā nav taisnība...

Balss
# Iesūtīts: 2008.06.06 13:09:51
Šī plāna mugurkaulu veidoja Finanšu komisijas Analītiķu grupa, kurā ietilpst trīs LELB draudžu locekļi, augsta ranga finanšu un ivestīciju eksperti savā pamatdarbā.
Plāna kvalitāti ar pārsteigumu konstatēja MIsūri Sinodes Investīciju fonda speciālisti, kuri ik gadus investē un sapelna priekš savas Baznīcas draudzēm miljonus.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.06 13:14:48
Hmmm... ziniet....

A iedomāsimies tagad situāciju... Plānu realizē, LELBā sāk ieplūst nedaudz naudiņas, mācītāju dzīves līmenis sāk celties...

Kas notiek - notiek tas, ka visi mēdiji u.c. skauģi sāks brēkt, kā LELB ir kļūvis par Amerikas Naudas kalpiem, ir nopirkta, un tagad pati visu pērk, un vispār... baigā maita, miljonus pelna, kāmēr Kambodžā bērni mirst badā!

A ja LELB cieš badu un finansu zaudējumus, tad arī ir maitas, jo notrallina kapitālu, ko varētu pārdot un naudu Kambodžas trūkumcietējiem izdalīt!

Tā kā... sorre... dari ko gribi, dabūsi pa muguru!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.06 13:15:30
Varu tev pačukstēt:....

"Kas čukst - tas melo, kas melo - tas zog, kas zog - tas sēž cietumā." /agrā bērnībā apgūta dzīves gudrība/
Minimālists
# Labojis Minimālists: 2008.06.06 13:19:34
*Duksis.... tā sacīt, " tās ir divas dažādas atšķirības "... var čukstēt un var čukstēt publiskā forumā
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.06.06 13:20:17
*Duksis Kas čukst - tas melo, kas melo - tas zog ui nu tu pārspīlē, tad jau visi smagie sirdzēji ir meļi!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.06 13:35:47
Minimālists, nu vot... kas čuxt publiskā forumā, tas zog publiskā foruimā un tas galu galā sēž cietumā - publiskā forumā

Tākā... usjo... Minimālists, tu esi publiski noformēts aiz restēm tagad Zīmē rūtiņas uz savas bildes
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 21 . 22 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 4 , pavisam kopa bijuši: 7857