atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sinode.info
Hermanis
Iesūtīts: 2008.06.04 14:18:52
Var jau būt ka kāds jau to ir pieminējis, tādā gadījumā atvainojos par atkārtošanos. Ir atvērts vortāls www.sinode.info kurā ir izteikti jautājumi par mācītāju atalgojuma plānu un tā kritika. Jautājums būtu, vai šīs lapas veidotājiem nepienākas kāds sods, par informācijas publiskošanu ārpus baznīcas?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 21 . 22 . >>
AutorsZiņas teksts
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.06.04 18:07:29
Adata [80.233.183.42]
apsaukājies vien
Adata [80.233.183.42]
# Iesūtīts: 2008.06.04 18:18:06
Nu ja, ir taču teiciens, ka naivais pat baznīcā dabū pērienu.
Hmmm... [159.148.21.169]
# Iesūtīts: 2008.06.05 15:10:19
Atkal un atkal dzirdu, ka esot iesniegti kaut kādi alternatīvi plāni, kas esot daudz labāki un drošāki par slikto virsvalddes plānu. Kur tos var redzēt? Sinode.info arī par tādiem pieminēts, bet pašu plānu nav. Kur tad ir tie biznesa plāni? No kurienes ņemt līdzekļus, kur ieguldīt, kā pārvaldīt? Kam kādus īpašumus iznomāt, cik no tā var iegūt un cik mācītājiem ko varēs maksāt? Pagaidām vienīgais konkrētais "labākais" plāns ir bijis J.Kalniņa ieteikums mācītājiem, kam draudze nemaksā, iet strādāt laicīgu darbu un draudzes kopt pa brīvo laiku. Vai arī maksāt tik latu mēnesī, cik draudzē locekļu. Nu, atvainojiet...
luteranis [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2008.06.05 16:44:32
Neatbildeti ir daudz jautajumi, kapec vispar visulaiku tiek virzits butiba tikai viens plans. No kurienes ir ideja ka pa 10% samazina finansejumu algam un to katru gadu vairak mekle draudzes tada ideja nekad nav bijusi. Kapec netiek rikots atklats konkurss par naudas misanu, kapec to atvelet onkuliem statos lai tie varas ne vietejiem baleliniem, ka sak nauda nesmird un kurs izsekos ASV cik ta izdevigi mums tiek apsaimniekota, Latvija to vel kaut cik realak butu veikt. Un ceru par to naudas dalu, ko ieguldis Latvijas bankas ari bus atklats konkurss vai vismaz cenu aptauja kaut kas lidzigs ka valsts iestades, lai butu kaut kada atklatiba un godigums ieveroti, vai jau no sakuma bija plans to piki saviem dzekiem sadalit.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.05 16:46:12
luteranis, ir pamats domāt, ka būs negodīgi sadalīts?
luteranis [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2008.06.05 16:50:01
Vienkarsi LELB jau butiba ir sabiedriska organizacija un man ka tas loceklim ir pilnas tiesibas uzzinat ka katrs tas santims tiek terets, tas ir tiesi tapat ka cilveki kauc par nodoklu maksataju naudas izlietojumu. Lai ka lama valsts iestades vismaz tas iepirkumu konkursus reglamenta daudz dokumenti un proceduras un izsaimniekot naudu nav tik viegliu, bet LELB gadijuma visu laiku tik tiek pasniegts gatavs viedoklis par visu un balsojiet par.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.05 16:54:48
luteranis, pag tava ziņkārība ir cits jautājums!

Jautājums bij par to, vai ri pamats tev uzskatīt, ka naudiņa, kuru tu pats neesi ne kapeiku ieguldījis, tiks tērēta negodīgi?

Tas, ka tiks tērēts ne tā kā tu gribētu, tas tāpat ir skaidrs, bet, protams, tu neesi tas, kurš LELB diktēs kā tērēt naudu!

Jautājums ir, vai ir un ja ir, tad liec galdā reālus faktus par to, ka šī naudiņa netiks tērēta tam, kam tā ir paredzēta!

Citādi sanāk, ka tu savā ziņā esi negodīga darījuma līdzzinātājs, zini ka tiek plānota shēma, pārzini šo shēmu, zini, ka nauda tiks nozagta, bet nesaki detaļas, lai attiecīgie cilvēki varētu rīkoties...

Tātad... kā tur ir... esi pats šai negodīgajā shēmā iesaistīts, tjipa visu zini, bet neteiksi... jeb tikai vāvuļo vāvuļošanas pēc?
S.R...
# Iesūtīts: 2008.06.05 16:57:54
Vienkarsi LELB jau butiba ir sabiedriska organizacija
ak tu mī un žē - kāda atklātība
luteranis [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2008.06.05 17:00:45
Ta jau ir bezkauniba es katru nedelu ziedoju naudu Banicai un maksaju ikgadejo iemaksu LELB un man ir pilnas tiesibas sanemt atskaiti kur nauda tiek tereta, tas nu ta ka butu logiski un godigi un TA IR MANA NAUDA.
Runa ir par principu vai nu ir atklatiba un pirms lemumu pienemsanas cilveki diskute par lietam vai tiek pienemti lemumi un kadam tik tiek teikts balso par.
Un tad sanak ka Korala gadijuma, ka draudze skelas un masu medijos ir jezga liela.... bet sakuma tacu vareja uzsakt diskusiju un viedoklu apmainu ne tik lugt balsot par
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.06.05 17:13:26
luteranis, slikti... mūsu draudzē katru mēnesi tiek publicēti naudiņas ienākumi izdevumi, ikviens var, protams, iet un iepazīties detalizēti... ja tu to nedari, nevienam nav tev tas uz paplātes jāpienes!

Otrs... atkal... vai tev ir zināms ka tiek plānots noziegums. Kāpēc tu to nereportē un nesaki, tad tu būsi līdzzinātājs!

Bet ja tev tādas informācijas nav, tad kamdēļ uzskati, ka naudu nozags?

Bet ja gribi lai TAVU naudu lieto pēc TAVIEM ieskatiem, tad NEDOD to tiem, par kuriem tu uzskati, ka tā ir zagļu banda!
Pats viņiem naudu dod, un tad brēc, ka šie negodīgi tērē. Nu tad nedod un tērē godīgi savu naudu!

Cerams ka pēc gada sagaidīsim tavu paša atskaiti kā tu ar SAVU naudu esi kādu baznīcu atjaunojis! OK?
Jānis Ginters
# Labojis Jānis Ginters: 2008.06.05 17:53:58
Paldies komentētājiem!
Hermanis vai šīs lapas veidotājiem nepienākas kāds sods, par informācijas publiskošanu ārpus baznīcas?
Nedomāju, ka lapā ir publiskota kāda konfidenciāla informācija par budžeta līdzekļiem vai personām vai arī šeit būtu kāda "netīrās veļas mazgāšana."
Hmmm... Atkal un atkal dzirdu, ka esot iesniegti kaut kādi alternatīvi plāni, kas esot daudz labāki un drošāki par slikto virsvalddes plānu. Kur tos var redzēt? Sinode.info arī par tādiem pieminēts, bet pašu plānu nav.
Konkrēti var minēt māc. Guntara Baikova plānu. Tas ir detalizēts, visai apjomīgs ekonomista darbs. Publicēt tādu plānu būtu tiesības viņam pašam. Neesmu drošs vai būtu korekti publiskot arī tajā minētās finansiālās detaļas. Domāju, ka interesenti var jautāt viņam tieši.

Plāns norāda uz problēmām, ar kurām visticamāk saskarsies GASN. Alternatīvais plāns paredz fonda veidošanu bez minētā patēriņa kredīta izmantošanas, kas nozīmē nesaņemt algas "tūlīt".
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2008.06.05 18:36:40
Hmmm... [159.148.21.169]

Nevajag vulgarizēt manis izmesto ideju kā piemēru arī citiem iespējamajiem variantiem. Šīs idejas būtiskā atšķirība no virsvaldes piedāvātā plāna:

Virsvalde: visiem garīdzniekiem ir noteikta pamatalga X neatkarīgi no draudzes lieluma ar piebildi, ka pilna laika mācītāja vietu veido 300 dvēseles. Lielākās draudzes var savam mācītājam caur virsvaldi piemaksāt, ja tās to vēlas.
Mana ideja: Ikviena mācītāja alga ir proporcionāla kalpošanas vietas lielumam un maksātspējai. Tas latiņš no dvēseles ir tikai piemērs, kā ir iespējams objektīvi noteikt samaksas kritērijus, neradot sarežģītas matemātiskas un organizatorsikas formulas.

Īstenojot virsvaldes plānu, faktiski realizēsies komunisma ideoloģijas pamatideja: no katra pēc spējām, katram pēc vajadzības. Laba ideja, kas baznīcas valodā izteikta skan jau jaukāk: bagātais nepārēdas un nabagais nenomira badā. Ideja ir brīnišķīga, tikai tās īstenošanai vajadzīgi absolūti labi un apzinīgi cilvēki, respektīvi brīvi no grēka. Tā kā arī mācītāji ir ar miesu un asinīm, tas ir pirmais cēlonis, kādēļ uzskatu, ka šis plāns nebūs sevišķi efektīvs uzstādīto mērķu saniegšanā - draudžu aprūpes uzlabošanās un efektīvāka Evaņģēlija pasludināšana. Otrais iemesls ir neticība piedāvātajam finansu plānam, jo pārāk daudz tajā ir visādu hipotētisku pieņēmumu. Minēšu dažus: draudžu locekļu skaits pieaugs, draudžu locekļi sāks apzinīgāk ziedot. Blakus tam - no īpašumu pārdošanas izdosies savākt nepieciešamo summu un to izdosies izdevīgi investēt. Manuprāt, uz tik daudz pieņēmumiem, kuru varbūtība labākajā gadījumā ir 50:50, balstītu biznesa plānu neviena banka nedos kredītu.

Īstenojot manu ideju, kas faktiski ir dzīves veids, kuru baznīca piekopusi gadsimtiem, mums 1) būs labi un slikti apmaksātas mācītāju vietas. Vai tas ir ļaunums pats par sevi? Nedomāju vis, jo ir arī labāki un sliktāki mācītāji; gluži dabiskā kārtā labākie aizies uz labākajām vietām, švakākie tiks sliktākajām. Varbūt arī ne vienmēr būs tik dramatiski, ka mazajās draudzēs būs vien švakie un nespējīgie, līdz ar to laupot tām iespēju augt, jo vienmēr būs Dieva aicinātie cilvēki, kuri ar lielu prieku un entuziasmu veltīs savu no maizes pelnīšanas brīvo laiku kalpošanai kādā mazā draudzītē (nemaz nekautrēšos sevi likt par piemēru, aicinu arī citus šādā veidā kalpojošos amatbrāļus norādīt uz sevi!). 2) Pat lielu finansiālu satricinājumu gadījumā Baznīca neko daudz necietīs, jo zeme jau vienmēr paliks nemainīga vērtība. Tādēļ ar nožēlu raugos uz tiem tuvredzīgajiem, kuri par nieka naudu pārdod zemi, jo sevišķi laukos. Mēs savās draudzēs tagad arī neko dižu nepelnam ar zemi, bet priecājamies, ja tā vienkārši netiek aizaudzēta ar kokvilnu un ēkas nesabrūk. Nākotnē redzēs.

Tā, lūk. Faktiski mans priekšlikums ir - neko dižu nemainīt baznīcas kalpošanas struktūrā. Šādai pieejai ir vairāki lieli trūkumi: mācītāji nevarēs vis audzēt resnus vēderus un saņemt vispārējas cieņas apliecinājumus, būs jākustās. Nu nevarēs par mācītājiem kalpot kūtrie, sliņķi, vienaldzīgie; tādi, kuri nemīl savus drauzes locekļus, tādi, kuri nespēj sludināt Vārdu tā, lai pēc pirmā teikuma baznīcēni nesāk snaust vai raustīt plecus, jo cilvēki vienkārši nenāks uz baznīcu - arī tie, kuri vēl to gribētu darīt. Ziniet, ja man jānoskatās, kā mācītājs ņurca kancelē papira lapiņas, lai sevišķi stulbajiem baznīcēniem paskaidrotu, kas ir deformācija, tad es arī labāk noskatos mājās televizoru...

PS. Kam interesē, http://www.sinode.info/index.php?page=alternativa ir pilnāks idejas izklāsts.
Hermanis
# Labojis redaktors: 2008.06.05 20:19:51
Pavils Pāvil nevajag vispārināt Jānis nerunā par visiem, taču ir arī tādi, kā Jānis raksturoja, esi godīgs, es saprotu ka Jūsu status neļauj publiski teikt pretējo, bet ja nu netici pajautā savam arhikolēģim, viņš tev zem četrām acīm ne to vien pastāstīs. Ja vajag piemēru, labi lūk es tāds esmu, netici, pajautā tam pašam pie kā iepriekš sūtīju. Viņš zin par ko es runāju.
Ui un kur tad vēl tas keks, ko nesen izmetāt
juris [78.84.158.75]
# Iesūtīts: 2008.06.05 23:22:29
Mulders
Zini, es parasti tavam teiktajam piekrītu, nu bet savas draudzes ienemumus tev tomer vajadzetu vertet ar skaidru pratu - 14000,- menesī no zemes nomas un 1000,- no draudzes locekļu ziedojumiem - kā tev šī proporcija, neizsaka neko par draudzi? Ja tāda summa būtu arī citām draudzēm iespējama, tad sūtītu finansu atstakites kaut uz mājām katram dr loc.

Es arī esmu tādās domās, ka virsvaldei ir jāatskaitās vispirms par iepriekšējā laikā iztērētajiem simtiem tūkstošu latu! - gan algās, gan pirkumos. Nu ir mums tiesības to zināt. Tad balsošana patiešām būtu reāla.
luteranis to Mulders [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2008.06.06 09:00:51
Es neviena bridi neesmu teicis ka man butu kadas pretenzijas pret savas draudzes naudas izlietojumu, bet pret macitaju atalgojuma fonda izveides neapspriesanu un cilveku spiesanu vienkarsi balsot par bvez jebkadam diskusijam un nopietnas analizes.
pidžeij [86.135.141.178]
# Iesūtīts: 2008.06.06 11:15:29
Šeit taču viscaur ir runa par t.s. kristīgo namsaimniecību - katrai baznīcai nepieciešami līdzekļi, ar kuriem darboties; un katram kristietiem ir arī pienākums saimniekot ar saviem līdzekļiem tā, ka Dievam tiek dota slava. Ja, piemēram, visi LELB draudžu locekļi visi dotu desmito tiesu, šaubos, ka būtu reāla problēma ar līdzekļiem, kas tiešām būtu nepieciešami baznīcas efektīvai darbībai. Otrs jautājums - kā šos savāktos līdzekļus izlieto. Vai tad nebūtu bijis prātīgi sinodāļiem sarīkot semināru par kristīgo namsaimniecību vispirms, lai būtu iespējams saprast, uz kādiem teoloģiskiem un praktiskiem pamatiem veidoti priekšlikumi?
Minimālists
# Iesūtīts: 2008.06.06 11:24:40
Jāni Ginter, par G. Baikova piedāvāto plānu tika diskutēts

Jāni Kalniņ, nav gluži tā kā tu raksti: a) visiem mācītājiem nebūs vienādas algas X (prāvestu iecirkņos diezgan plaši par to tika runāts); b) ja papētīsi tuvāk finansu plānu, tad īpaši lielas cerības uz apzinīgāku draudžu locekļu ziedošanu tur netiek liktas. Tomēr apzinīgāka draudžu locekļu ziedošana būtu tikai labs mērķis, kura sasniegšana ļautu aizmirst par GASN
Petnieks [91.190.44.4]
# Iesūtīts: 2008.06.06 11:29:16

Kādi ir jaunās i-neta lapas veidotāja motīvi. Liekas, ka varētu būt visai līdzīgi mājas lapas autoram Valmierā - nebūt nav vēlme paust godīgu alternatīvu viedokli.
Par anonīmajiem zvaniem no Virsvaldes ar draudiem atņemt vēlēšanu tiesības sinodē.
Autoram vajadzēja zināt, ka šie zvani ir pēdējā palīdzība draudzēm, lai tās VARĒTU piedalīties sinodē kā balsstiesīgi locekļi. Šī kārtība ir bijusi vienmēr, ka balsot var tas, kas nokārtojušas iemaksas Baznīcas kopējām vajadzībām.
Tas šajā lapā tiek pasniegts kā draudi!
Tie cilvēki - draudzē un ārpus tās - kas saskārušies ar veidiem, kā JG draudzē tiek kārtotas īpašumu lietas, ir visai apbēdināti par netaisnīgo (un varbut pat negodīgo) pieeju lietu kārtošanai.
Laikam JG rīkojas pēc vecu vecā principa, ka uzbrukums ir labākā aistāvēšanās?
Tāpēc - jo vairāk melīgu mājienu un aizdomu uz baznīcas vadības pusi, jo labāk?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.06 11:41:19
juris, luterānis... JKalniņš būtībā atbildēja uz manu jautājumu ko no luterāņa centos izspiest... tas iemesls, kāpēc ir aizdomas par negodīgumu - tobiš cilvēki vienkārši netic šim plānam - vismaz kādi!

Interesanti kāpēc netic... ??? Es esmu visai patāls no šīm norisēm, vai ir iespējams uzzināt, kāpēc netic? Vai LELB jau kaut kad ir sagāzusi podus ar naudām? Kāpēc šī neuzticība... tikai tamdēļ, ka nav pārāk caurspīdīgs - bet tad jau tas ir tā doma, ka neticu, jo liekas, ka viņi slēpj, jo paši negodīgi ko plāno.

Bet kāpēc ir pamatā šis uzskats, ka neuzticamies, domājam, ka sazgs... Vai ir zaguši? Vai ir zināms, ka virsvaldē ir kādi finansu mahinatori? Tobiš no kurienes šīs aizdomas... vai tās ir pamatotas, vai tiek uz Baznīcu projicēts kaut kāda LV valdības rīcība, vai citos saskatām savus grēkus?

Kāpēc ir neuzticēšanās? Atbilde - jo visu slēpj - nederēs.
pīdžeij
# Iesūtīts: 2008.06.06 11:47:45
Būtībā nav taisnība: vēlme zināt par finanšu pārvaldīšanu nav neuzticība. Jebkurai organizācijai, to starp visām baznīcām, ir jābūt absolūti caurspīdīgām attiecībā uz naudas jautājumiem. Pieprasīt ziņas nav neuzticēšanās. Tā ir baznīcas saimes nauda, baznīcas saimei tiesības zināt.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 21 . 22 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 131 , pavisam kopa bijuši: 33697