atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sinode.info
Hermanis
Iesūtīts: 2008.06.04 14:18:52
Var jau būt ka kāds jau to ir pieminējis, tādā gadījumā atvainojos par atkārtošanos. Ir atvērts vortāls www.sinode.info kurā ir izteikti jautājumi par mācītāju atalgojuma plānu un tā kritika. Jautājums būtu, vai šīs lapas veidotājiem nepienākas kāds sods, par informācijas publiskošanu ārpus baznīcas?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 21 . 22 . >>
AutorsZiņas teksts
Hermanis
# Labojis Hermanis: 2008.08.12 16:24:37
Ingars Tā gluži nav. Mums ir demokrātija var sacīt visu (pēdējā sinodē gan gluži vairs nevarēja), bet to neņem vērā. Visbiežāk izliekas par beigtām zivīm.
Taču karjeras iespējas (ja lietojam šādu terminoloģiju) ir stipri apšaubāmas, pēc tam, kad kāds ir atļāvies izteikt ko domā.
Vēl nevajag aizmirst, ka ne visi kurus dēvē par mācītājiem ir mācītāji, viena daļa ir palīgmācītāji un tos pēc satversmes atsaukt no kalpošanas ir vienkāršāk par vienkāršu. Ar pilntiesīgiem mācītājiem ir grūtāk, bet ar jaunajiem MKN arī to var izdarīt, tikai ilgākā laika posmā.

Problēma jau ir arī tur ka lielai daļai kalpotāju ir vienalga un viena daļa arī baidās par savu nākotni.
Interesanti ka tam ir arī teoloģisks pamatojums, jo neesam jau aicināti sludināt patiesību, patiesību ir tikai jāatzīst, jāsludina ir evanģēlijs
Balss
# Iesūtīts: 2008.08.12 16:32:20
Hermanis
neesam jau aicināti sludināt patiesību, patiesību ir tikai jāatzīst, jāsludina ir evanģēlijs

Priekš Jums patiesība NAV evaņģēlijs un evaņģēlijs NAV patiesība???!!!???
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.08.12 16:50:22
Balss
Evanģēlijs priekš manis ir patiesība, bet ne visa patiesība ir evanģēlijs!
Vai to ir tik grūti saprast?

Speciāli Jums visudārgā Balss paskaidroju (ek ja mācētu dziedāt droši vien arī nodziedātu)-
Nu piemēram krievi ir iebrukuši Gruzijā, tā ir patiesība kuru pat Sandis nenoliegs. Bet tas nav evanģēlijs.
Var arī tekt, ka krievi tagad nav iebrukuši Gruzijā, viņi tās provincēs DO un Abhāzijā bija jau sen, un arī tā būs patiesība. Bet evanģēlijs arī tas nav.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.08.12 16:51:42
Hermanis

mjā un kas tad ir evaņģēlijs, ja ne patiesība?
ā šitais te - sanāk ka no vienas puses ir labi, ja ar stingru roku ierobežo, lai nesāktos nekādas herēzes, bet no otras puses - ja herēzas sākas no tiem, kuriem tā stingrā roka, tad sanāk, ka ar savu stingro roku vada draudzes pretī bojāejai
Ingars
# Iesūtīts: 2008.08.12 16:52:30
Hermanis

jā jā, bet patiesība ir vispirms jāpasludina, lai to varētu atzīt
Hermanis
# Labojis Hermanis: 2008.08.12 17:04:23
Ingars
mjā un kas tad ir evaņģēlijs, ja ne patiesība?
Bet vai tad es saku ko citu?

Par stingro ruku un herēzēm jau mūsu Mārtiņš Luters un Co diezgan labi izteicās, ka ne piebilst.

jā jā, bet patiesība ir vispirms jāpasludina, lai to varētu atzīt
Ne gluži precīzi, vispirms ir jāpasludina evanģēlijs, kas protams pats par sevi ir patiesība, lai to varētu atzīt.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.08.12 17:15:54
Hermanis

džviet bībelē vārds "evaņģēlijs" apzīmē visu kristīgo mācību kopumā. Jā var jau ar gudru sakāmo atšūt kādu kas uzrāda problēmas, bet ja tās problēmas apgrūtina evaņģēlija sludināšanu, tad gribot negribot jāpasludina visa patiesība.
Cūkasdziesma
# Iesūtīts: 2008.08.12 17:52:41
Ingars, vai tie mācītāji, kas ir pamācījuši brāļus no virsvaldes, vēl ir vai vairs nav mācītāji?
Ingars
# Iesūtīts: 2008.08.12 18:13:10
Cūkasdziesma

tie ir tagad KLB mācītāji vai arī palikuši LELB, kā nu kurš, bet es točna dzirdēju, lasīju, ka ir atlaisti mācītāji vai arī jaunuļi nav tikuši ordinēti dēļ virsvaldes darbības kritizēšanas. Var jau būt, ka man ausīs nākusi sagrozīta informācija - tāpēc jau arī prasu - ir tā vai nav?
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2008.08.12 18:24:48
Cūkasdziesma

Jā, Tev ir laba atmiņa par to mācītāju darbošanos un iztikšanu. Kas tagad būs savādāk - daudzkas:
1) Toreiz katra draudze pati uzaicināja mācītāju un piedāvāja viņam attiecīgus noteikumus un apstākļus. Tagad draudze vairs vispār neko praktiski nenosaka, tai ir vienīgi pienākums mācītāja dedzīgās sludināšanas rezultātā izaugt līdz tādam apjomam, lai 10 gadu laikā spētu pati uzturēt mācītāju.
2) Draudzei jeb faktiski mācītājam pašai bija tiesības lemt par saviem īpašumiem, kā tos pirkt uin pārdot, iznomāt vai kā citādi apsaimniekot. Tagad pats zini kāda ir kārtība.
3) Un jautājums ir tāds: Vai tā mācītājmuižu sistēma deva labus augļus? Roberts Akmentiņš skaidri un gaiši teica: "Vai jūs domājat, ka mēs gājām studēt teoloģiju? Mēs gājām studēt mācītājmuižas!" Es to pats dzirdēju savām ausīm un arī Strazdiņvaldis to var apliecināt un visi citi, kas bija klāt tajā lekcijā. Mācītāuja amats tolaik bija labi nodrošināts, bet vai tautā bija daudz mīlētu un labi ieredzētu mācītāju? Kāpēc tad tik daudzi glāba savu ādu un nevis savu ganāmpulku?

Es to Evaņģēlija tekstu, ka strādnieks ir savas algas cienīgs un ka sludinātājam jāpārtiek no sludināšanas saprotu visai tieši - sludinātājam jāpārtiek no sametamām dāvanām. ja nepietiek, tad ej un roc zemi, ko daudzi, starp citu, arī nebaidījās darīt. Saki lūdzu, vai naudas noguldīšana uz procentiem jeb citiem vārdiem augļošana, ir sludinātāja darbs? Tātad teoloģiski nu nekādi nevarētu pamatot, ka algu izmaksa no noguldījuma procentiem ir pārtikšana no sludināšanas, tā ir pārtikšana no augļošanas! Tie ienākumi nenāks vis no sludināšanas bet gan no naudiņas ieguldīšanas kādā biznesā, nu kaut vai kondomu ražošanā vai arī slimnīcu uzturēšanā, kur higiēniski un profesionāli veiks abortus. Mācītājmuižu sistēma radās apstākļos, kad baznīca nu nebija vis Evaņģēlija sludinātāja, bet gan valdošās kliķes ideoloģijas paudēja. Es te atceros stāstus par mūsu arhibīskapu Teodoru Grīnbergu. Viņu gan vēl tagad atceras kā īstu Dieva kalpu un viņš nepārtika vis no mācītājmuižas augļiem, bet līdz ar Ventspils draudzes ganīšanu pamanījās vēl izdot "Bitīti" un būt Ventspils 1. ģimnāzijas direktors. Tā lūk. Bet tagad gan mēs esam izaudzinājuši laikam kādu visai nespēcīgu mācītāju paaudzi, kuri, sagatavojot vienu sprediķi nedēļā un aprunājoties ar kādu slimu tantuku jau tā ir pārpūlējušies, ka viņiem vajag vismaz 3 brīvdienas un Pēc tam vēl kādu mēnesi pavadīt kādā kūrortā.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.08.12 18:29:02
Jānis Kalniņš

nepiekrītu vienīgi otrajam punktam. Man reāli stāstīja situāciju, ka kāds cilvēks piedāvāja vienai draudzei darījumu - jūs mums draudzes zemi, mēs jums par to baznīcu izremontēsim. Mācītājs vecs onka un draudze pārsvarā arī naivi pensionāri spīdošām actiņām - jā jā jā, tik dēļ tā, ka draudze nevar izlemt, kā rīkoties ar īpašumu, arī nesanāca šitais prikols tai firmai
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.08.12 18:36:00
Ingars

Labi, tie ir izņēmuma gadījumi, no kuriem vēl nevajag vispārināt. Tādā gadījumā es atgriežos pie sava jājamzirdziņa - baznīcu remontiem un te nu es varu uzskaitīt veselu virkni baznīcu, kur remonti ir veikti galīgi šķērsām, kaut vai Tā pati presē izskanējusī Užava, Liepājas Annā arī ir daudz aplamību, nupat Lēdurgā tika veikta altāra restaurācija, kura nu nekādi nav saucama par restaurāciju un tā tālāk. Nez kāpēc LELB virsvalde uz šīm lietām raugās caur pirkstiem?

Un runājot par mantas izputināšanu - kā tu domā, vai virsvaldes budžets, kas stipri vien pārsniedz visu Latvijas draudžu kopējo budžetu, arī nav pamatīga naudas izšķērdēšana?
Balss
# Labojis Balss: 2008.08.12 19:09:29
Jānis Kalniņš
kā tu domā, vai virsvaldes budžets, kas stipri vien pārsniedz visu Latvijas draudžu kopējo budžetu, arī nav pamatīga naudas izšķērdēšana?

Lai gan nezinu, kur tu esi ņēmis šādu statistiku (atļauj šaubīties), bet, pat ja būtu taisnība, tad JĀ, Virsvaldes nauda tiek izšķērdēta - ar lielām summām subsidējot LUTERA AKADĒMIJU, baznīcu remontus, Svētdienas Rītu
Un ar mazākām summiņām - Svētdienas skolu darbu, mūziku, šo pašu LELB forumu, Baznīcas Gadagrāmatu, Jauniešu dienas, Baznīcas Dienas. u.t.t.

Vai tu apzināti aizmirsti to, kādu infu Sinode saņēma par ieguldīšanu fondos? Vai tu domā, ka mūsu brāļu draudzes no Misūri sinodes iegulda savus brīvos līdzekļus abortu klīnikās vai ieroču ražošanā?!
Cūkasdziesma
# Labojis Cūkasdziesma: 2008.08.12 19:18:08
Jānis Kalniņš ,
Es vnk Hermanim jautāju, vai tā bija, ka gadsimtiem ilgi mūsu baznīcā mācītāja atalgojums bija atkarīgs no ziedojumiem. Vai tikai viņam ar baznīcas vēsturi nav iznācis tāpat kā ar latīņu valodu?
Ingars, Es jau iepriekš Hermanim teicu - pēc tam nenozīmē tāpēc. Labāk papēti, vai ir atcelts kāds sekmīgi kalpojošs mācītājs, kas labi kopa draudzi, pareizi sludināja Dieva vārdu, bet atļāvās kritizēt virsvaldi. Vai dažam labam virsvaldes kritizēšana nav kļuvusi par apdrošināšanas polisi? Uzraksti kaut ko pret virsvaldi un pēc tam dari ko gribi vai nedari neko. Ja mēģinās disciplinēt, būsi taisnības dēļ vajātais un žurnālistu mīlulis.

Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.08.12 19:33:51
Ingars
tikai bēda tā - ja tu piemēram esi mācītājs un pamāci brāli no virsvaldes, tad tu rīt vairs nebūsi mācītājs. Ja tā nav, tad lai kāds atspēko šo viedokli, es neesmu kategorisks un esmu gatavs mainīt savas domas, ja redzu pamatotus argumentus

Vispār jau vispirms vajag pierādīt, ka kaut kas ir noticis, bet pēc tam dot iespēju apsūdzētajiem atspēkot. Un nevis otrādi. Saproti, ar šādu jautājumu Tu faktiski apsūdzi mūsu baznīcas vadību apzinātā ļaunprātībā.

Bet tomēr atbildot uz Tavu jautājumu - paskat Rīgas Lutera draudzi - tur visi mācītāji draudzīgi kritizē virsvaldi. Un nekas, nekur nav pazuduši.

Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.08.12 19:39:27
Jānis Kalniņš
Tādā gadījumā es atgriežos pie sava jājamzirdziņa - baznīcu remontiem un te nu es varu uzskaitīt veselu virkni baznīcu, kur remonti ir veikti galīgi šķērsām

Tā diemžēl ir skumja tēma. Esmu arī dzirdējis no restauratoriem ārkārtīgi skarbu viedokli par teju vai kultūras vērtību iznīcināšanu, draudžu aktīvistiem veicot nemākulīgus remontus.
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.08.12 20:02:09
Cūkasdziesma atļaušos iebilst.
Es vnk Hermanim jautāju, vai tā bija, ka gadsimtiem ilgi mūsu baznīcā mācītāja atalgojums bija atkarīgs no ziedojumiem. Vai tikai viņam ar baznīcas vēsturi nav iznācis tāpat kā ar latīņu valodu?
Redz latīņu vaolodu neesmu mācījies, nedz TS, nedz TF to manā laikā nemācija. Nolāpīts! Saki, kā lai izpērku savu vainu cūkasdziesmas priekšā?
Ja neesi lasījis JD un VD un neesi iepazinies ar desmitās tiesas, jeb ziedojumu principu no kā pārtiek kalpotāji, tad tā tava cūkasdziesmas vaina.

Es jau iepriekš Hermanim teicu - pēc tam nenozīmē tāpēc. Labāk papēti, vai ir atcelts kāds sekmīgi kalpojošs mācītājs, kas labi kopa draudzi, pareizi sludināja Dieva vārdu, bet atļāvās kritizēt virsvaldi. Vai dažam labam virsvaldes kritizēšana nav kļuvusi par apdrošināšanas polisi?
Nekad neesmu teicis, ka esmu kaut kāds moceklis, vai kā tamlīdzīgi un fakta konstatācija nav nekāda polise. Taisni otrādi esmu šo to pieklusējis, ko pēc tavas loģikas man vajadzētu trubadūrēt (iet runa par tāpēc ). Pajautā Dzinčam, ja netici . Par darbu sekmīgumu ej un skaties pats.
Cūkasdziesma
# Iesūtīts: 2008.08.12 22:58:31
Hermanis Es domāju, tam kas nav mācījies latīņu valodu, ir riskanti latīniski runāt jo var gadīties kļūdīties. Ar baznīcas vēsturi tāpat. Protams, tas tikai tad ir svarīgi, ja runātājs grib runāt pareizi.

Es jau arī par Tevi nerunāju. Par kritizēšanu izteicu tikai vispārējus novērojumus. Vai kāds tajos atpazīst sevi, tas no paša atkarīgs.
Hermanis
# Labojis Hermanis: 2008.08.13 10:11:17
Cūkasdziesma He, he, es vispār arī vācu un franču valodas neesmu mācījies, bet tas man nav traucējis, kaut ko tajās murmulēt, kad nācies pabūt tajās zemēs. Un zini, viņi to ar prieku novērtēja Bet laikam jau vajadzēja klusēt, jo kādu locījumu 100% ne tā izrunāju. Ak es nejēga Nu ko lai es tagad daru?
Cūkasdziesma
# Iesūtīts: 2008.08.13 11:58:39
O sanctus simplicitas.
Mani piemēram par pateisības liecināšanu, pret vienu augstu darboni, kura lietu jau tagad izskata kriminālpolicija, uz gadu atstādināja no kalpošanas, vai tā nebija izslēgšana?


Tu taču saproti, Hermani, ka latīņu galotne ir sīkākā nepareizība. Vai daudz nopietnākās nepareizības šai teikumā nav tās, ka tu esi bijis atstādināts, ka esi bijis atstādināts par patiesības liecināšanu, ka esi liecinājis patiesību, un ka kriminālpolicija šobrīd izskata kāda augsta (baznīcas?) darboņa lietu?. Vai tiešām ir kāds augsts (baznīcas?) darbonis, pret kuru kriminālpolicija ir ierosinājusi lietu? Vai arī šī ir vnk pavirša valodas lietošana? Ticu, ka baznīcā un ārpus tās ir sava daļa tādu, kas to ar prieku novērtē.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 21 . 22 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 51 , pavisam kopa bijuši: 10900