atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sinode.info
Hermanis
Iesūtīts: 2008.06.04 14:18:52
Var jau būt ka kāds jau to ir pieminējis, tādā gadījumā atvainojos par atkārtošanos. Ir atvērts vortāls www.sinode.info kurā ir izteikti jautājumi par mācītāju atalgojuma plānu un tā kritika. Jautājums būtu, vai šīs lapas veidotājiem nepienākas kāds sods, par informācijas publiskošanu ārpus baznīcas?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 21 . 22 . >>
AutorsZiņas teksts
vasara
# Iesūtīts: 2008.08.12 11:14:40
Vai tad nav skaidrs, ka vikāri nebūs tikai mēnesi vai divus?
Balss
# Iesūtīts: 2008.08.12 11:29:56
vasara
Vai tad Baznīcā ir tikai viens vai divi mācītāji, kam vajadzīga aizvietošana? Vai tad nav drusku vairāk?
vasara
# Iesūtīts: 2008.08.12 11:45:10
Un tāpēc uzreiz 40 mācītājus par vikāriem? Hm, vai viņi nevarēja palikt mācītāji ar kalpošanu savā draudzē un reizēm piepalīdzot pēc savām iespējām citviet, kur nepieciešams? Tagad 40draudzes bez sava gana tuvojamies romai..
kapteinis
# Iesūtīts: 2008.08.12 11:52:23
luteranis , bet es vienu nesaprotu. Vai tad virsvalde sludina, veic misiju un dara to darbu, kam būtu jāaudzē LELB sekotāju skaits? Vai tas nav mācītāju un draudžu uzdevums? Agrāk lasīju, kā daži teologi to te ļoti uzsvēra, ka īstā baznīca ir draudzē nevis konsistorijā, jo konsistorija nesludina un neizdala sakramentus. Tad jau viņai tas arī nav jādara? Ja LELB sekotāju skaits neaug, vai tad ir jēga turēt to mācītāju un evaņģēlistu armiju, kam tas būtu jāpanāk, bet kas nejēdz to izdarīt?
Ingars
# Iesūtīts: 2008.08.12 11:59:14
kapteinis

bet vai nav tā, ka no vienas puses saka - davaj uz priekšu, rīkojaties, bet no otras puses - virsvalde taču nosaka kam būs kādiem pasākumiem notikt un kā notikt? Ir radies iespaids, ka virsvalde bremzē pieaugšanu ticībā. Nu taču paņemam par piemēru pirmās draudzes jaunajā derībā. Pāvils tās visas norāja tieši par tiem pašiem iemesliem, kas tagad notiek LELB virsvaldē - laicīga kasīšanās vairāk nekā tieši uz garīgajām lietām attiecošies jautājumi.

Negribu neko saslavēt, bet šeit nu gan piemērs būtu jāņem no vasarsvētku draudzēm - kāpēc viņi var saorganizēties? Tāpēc ka viņi kaut kā pamanās "garīgas lietas garīgi apspriest".
Hermanis
# Labojis Hermanis: 2008.08.12 12:11:13
kapteinis, Ingars Ironiskākais ir tas ka pēc dažiem gadiem ir plānots pārskatīt drudzu skaitu, tās kurās locekļu skaits nepieaug tiek likvidētas, atvainojiet- pievienotas citām. To īpašums protams pāriet virsvaldes rīcībā.
Skumji, esmu dzirdējis, kad saulaik, iniciatīvas grupa sāka atjaunot vienu draudzi Rīgas lauku prāvesta iecirknī, virsvalde nebūt nesteidzās viņus atbalstīt. Kāpēc? Droši vien tās pašas zemes dēļ.
Balss
# Iesūtīts: 2008.08.12 12:11:41
Nebrīnos, dzirdot no Virsvaldes darbiniekiem sarūgtinājumu - ka viņi tiek apsūdzēti visos iespējamos grēkos un pārkāpumos.
Droši vien, ir arī kļūdas, nepilnības arī viņu darbā - ideāli perfektie un visu vienmēr iepriekš pareizi zinošie lai met pirmo akmeni.

Cik saprotu, Virvaldes uzdevums ir nodrošināt visas baznīcas kopējo dabu - gan to, kas saistīts attiecībās ar valsti, likumdošanu, gan arī ar kopējām Baznīcas darba vajadzībām - un tādu nav mazums!

Vai tad baznīcu remonti, jaunu mācītāju izglītība, jauniešu un bērnu darbs, mūzika un liturģija, teoloģija un mācītāju garīgā aprūpe - tās visas ir nevajadzīgas lietas?!
Balss
# Iesūtīts: 2008.08.12 12:17:40
Hermanis
Nezinu, protams, par kādu draudzi tu runā. Bet tas izklausās = pēc viena tante teica... Dažkārt šādiem draudžu atjaunotājiem tik tiešām ir prātā šo draudžu zemes īpašumi - ievilkšanai pašu kabatās. Ir jau tādi precedenti bijuši! Tad ir jāpriecājas, ja Virsvaldē rūpīgi izvērtē, kas un ar kādiem nolūkiem grib juridisko draudzes atjaunošanu!

Nez, kā ir ar tām daudzajām draudzēm un pat jaunceļamajām baznīcām visā Latvijā, kurām Virvalde meklē līdzekļus i celtniecībai, i remontiem, i gādā mācītāju, kas brauktu draudzi aprūpēt.
Tas viss NAV vajadzīgs?
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.08.12 12:23:34
Balss Nebrīnos, dzirdot no Virsvaldes darbiniekiem sarūgtinājumu - ka viņi tiek apsūdzēti visos iespējamos grēkos un pārkāpumos. Tāds nu ir vadības liktenis uzklausīt kritiku
Tā negribās ieslīgt detaļās, vienīgi atgādināšu, ka daudz darbinieku un liela ārējā rosība negarantē rezultātu. Iepriekš jau esmu teicis un pēdējā sinodē arī to exaribīskaps norādīja, ka senāk konsistorija itin labi tika galā r 5 darbiniekiem un atļaušos apgalvot ka Gailīša laikā rezultāti bija krietni vien labāki, bet tas nu tā.
Ja man viens un tas pats ir jāpasaka trīs cilvēkiem, pakārtotības kārtībā no augšas puses, līdz tas tiek novadīts līdz attiecīgajam cilvēkam, tad tas tikai liecina vai nu par organizācijas neorganizētību, jeb- domājiet paši ko gribat.
Vispār gribējās kādam pajautāt vai no jūnija vidus līdz augusta sākumam, kad virsvalde visa bija tukša, LELB ir sabrukusi jeb pārstājusi eksistēt?
Balss
# Iesūtīts: 2008.08.12 12:30:23
Hermanis
Esmu tev jau atbildējusi par galīgi nekorekto salīdzinājumu ar eksarhibīskapa laiku.
Labi, vēlreiz:
- cik baznīcas tika atgūtas?
- cik izremontētas?
- cik draudzes no jauna nodibinātas?
-cik jauni mācītāji ar akadēmisku izglītību?
-cik Svētdienas skolas?
-cik Jauniešu nometnes, tikšanās, mūzikas grupas, sarīkojumi?
Vari paturpināt pats...
Nezinu par Virsvaldes tukšumu vai pilnumu. Vai tu pats atvaļinājumā ej? Jeb tev visa dzīve man viens ceļojums , kā dzied kāda grupa?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.08.12 12:32:58
Ziniet, man tas neloģisms (labprātāk jau nu lietotu kādu citu vārdu!) LELB sen jau apnicis, brīžam liekas, ka daļa darboņu ir vienkārši ar gludām smadzenēm. Ilustrācijai daži piemēri:

1. Nepārtraukti notiek visādas muļķības baznīcu remontos, jo sevišķi saistībā ar apkuri. Tagad nupat atkal bija VKPAI diskusija par apkuri baznīcās. Es tur pats klāt nebiju bet man atstāstīja kas tur tika runāts. Dažādie problēmu risinājumu varianti ir sen zināmi. Pirms vairākiem gadiem bija pat konference, kurā bija uzaicināti speciālisti no Vācijas un Zviedrijas, pat Sv.R. bija par to publikācija. Neraugoties uz to uz apkures lietām raugās kā uz Atlantīdas meklējumiem! Virsvaldes pārstāvim pat nebija kauns teikt, ka draudzēm visi materiāli ir aizsūtīti, tie nu ir klaji meli - draudzēm ir aizsūtīta vien informācija par toreiz notikušo semināru, bet nekas vairāk. Esmu personīgi runājis ar vairākiem mācītājiem par baznīcu apkures tēmām, bet vairākos gadījumos tā vien liekas, ka eksistē viena ideja - mums vajag siltumu un pilnīgi vienalga, kā pielietotās apsildes metodes ietekmēs ēku ilgākā laika posmā un nevēlēšanās mazliet padomāt un atrast gan cilvēkiem, gan ēkai pieņemamu risinājumu tiek maskēta ar patētisku saucienu: Kas mums svarīgāks - akmeņi vai cilvēki!

2. Rīgas Doma ērģeles. Priekšlikumi un ietekumi Doma ērģeļu gan īstermiņa, gan ilgtermiņa kopšanai ir izstrādāti jau pirms kādiem trīs vai četriem gadiem. Tos izstrādāja visai kompetenta kompānija. Tā nelaime vien tāda, ka tajā kompānijā biju arī es, tālab šie priekšlikumi nav izmantojami un tagad nu atkal tiek strādāts pie kādas nebūt programmas un izpētes. Par prospektu man vispār ir jautrība - tagad nu gudire lems, kādā krāsā būs tam būt - zilam, baltam vai vēl nez kādam. Ko nu vairs lems, jo baltais slānis tokš viss ir nokasīts, mēs ar Alvi ar mokām izkarojām, ka vismaz zilo atstāj, ja viss notiktu kā sākumā iecerēts, tad arī tas jau būtu nost! Un vispār Doma darboņu milzīgā tieksme no manis noslēpt visu, kas saistīts ar ērģelēm! Vienkārši smieklīgi! Pirmkārt, es to tāpat uzzinu, otrkārt, viņi laikam iedomājušies, ka es gribu uzlikt ķepu visam kas tur notiek. Taisni smiekls nāk! Tagad nu pirkšot kaut kur Vācijā pozitīvu - mūsējie ir gan lētāki, gan labāki, ne jau velti Zviedrijā pč tiem ir liels pieprasījums, bet lai jau tiek, tas taisni labi, ka ir dažādība.

Tagad nu LELB tērē milzīgus līdzekļus, uzturot sabiedrisko attiecību komisiju. Cik nožēlojami! Vai tad tiešām kāds domā, ka kaut kāda komisija spēs atjaunot LELB autoritāti tautas acīs? LELB "imidžs" tautā ir viens - tie ir īpašumu rausēji un baigie biznesmeņi. Visa Pētera baznīcas epopeja nu galīgi nenāk par labu LELB tēlam, tāpat arī vājprātīgas algas darboņiem! Vai ziniet, ka mums ir tādi darboņi, kas saņem 2X vairāk par arhibīskapu! Man ir liels kauns par savu Baznīcu. Mums festivāla budžets (9 koncerti) ir līdzvērtīgs daža laba darboņa mēnešalgai!

Un te nu visa vāvuļošana par kaut kādiem vikāriem, atvaļinājumiem ir vienkārši tukšu salmu kulšana! atvaļinājumus saņem vien prāvesti un virsvaldes darboņi, lauku mācītājiem par kaut kādiem atvaļinājumiem pat nav ko sapņot! Mums kaimiņu draudzē mācītāja nokļuva slimnīcā, man diemžēl katra svētdiena noslogota līdz vakaram, bet prāvests bezpēkā nopūzdamies, pasaka - nu lai tad viņi iztiek kaut kā! Un jūs domājat, ka jaunais projekts kaut ko atrisinās - pilnīgi neko, tikai treknās zivis paliks vēl treknākas, tas arī viss, bet draudzes ar saviem 30% īpašumu segs kredītsaistības un mācītāji paliks tikpat pliki, kā agrāk. Un pieminiet manus vārdus - ja padomju laikos valdība slēdza draudzes un baznīcas, tad pēs kāda laiciņa to sāks darīt LELB vadība!
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.08.12 12:33:40
Balss Nu ja Jums, tās draudzes mācītājs ir viena tante teica, tad man Jums jāpiekrīt...

Par ievilkšanu nāsīs gan Jums piekrītu, ne tikai ir bijuši, bet pat vēl aizvien ir

Nez, kā ir ar tām daudzajām draudzēm un pat jaunceļamajām baznīcām visā Latvijā, kurām Virvalde meklē līdzekļus i celtniecībai, i remontiem, i gādā mācītāju, kas brauktu draudzi aprūpēt.
Tas viss NAV vajadzīgs?

Ui, par šo tēmu gan neisaku ar mani strīdēties Ticiet man es labprāt šo tēmu turpinātu priviļiģēto daļā, bet Jūs tur diemzēl neesat.
Vienīgi atļaušos minēt, ka vislabāk man patīk, kā piemēram tagad Araišu baznīcā rīko koncertus lai savāktu naudu remontam, bet tad, kad valsts savulaik piešķīra Ls 60000 remontam, tad to naudu jau visugodātajam augstajam sekretāram Eglīša kungam nevajadzēja un nācās vien skaitīt atpakaļ valsts budžetā...
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.08.12 12:40:52
Balss

Un uz visiem Taviem jautājumiem man ir viens pretjautājums: A kāds visos šajos procesos ir arhibīskapa un virsvaldes (toreis konsistorijas) nopelns? Es pateikšu vēl stiprāk: Tas viss varēja notikt tikai pateicoties tam, ka vēl nebija visādas stulbas instrukcijas. Tagad visas draudzū aktivitātes ir noslāpētas pašos pamatos, jo bez virsvaldes piekrišanas pat lāgā tueletes papīru vairs drīz nevarēs nopirkt!
Balss
# Iesūtīts: 2008.08.12 12:44:19
Diemžēl, man jāstrādā un nav tik daudz laika, ko pavadīt neauglīgās diskusijās ar mācītājiem, kuri apriori uzskata, ka viņu Baznīcas vadība ir nelieši un blēži...

Jānis Kalniņš
1) Tu gribi, lai tev pasniedz uz paplātes (viens, divi cilvēki) absolūti visu un uzreiz?!

2) Tā nelaime vien tāda, ka tajā kompānijā biju arī es, tālab šie priekšlikumi nav izmantojami un tagad nu atkal tiek strādāts pie kādas nebūt programmas un izpētes.

Vai tev pašam smiekli nenāk par šo pirmklasnieka loģiku?

ka kaut kāda komisija spēs atjaunot LELB autoritāti tautas acīs? LELB "imidžs" tautā ir viens - tie ir īpašumu rausēji un baigie biznesmeņi. Visa Pētera baznīcas epopeja nu galīgi nenāk par labu LELB tēlam,

Jā, un traģiskākais ir tas, ka šo imidžu LIELĀ MĒRĀ ir veidojuši daži mūsu pašu mācītāji, pie kam apvienojoties ar nu jau nožēlojamo valmierieti... un pūšot vienā stabulē ar veco Pētera baznīcas komunisti, kurai baznīca slīd ārā no nagiem...

Ingars
# Iesūtīts: 2008.08.12 12:47:42
Hermanis

labāk nepiemini savas draudzes mācītāju, to virsvalde viņu atlaidīs
Balss
# Iesūtīts: 2008.08.12 12:48:16
Jānis Kalniņš
Baznīcas Īpašumu komisijas vislielākais nopelns ir tas, ka notiek Baznīcas īpašumu apzināšana un atgūšana, un ka nu vairs nav tik viegli iespējams veikliem darboņiem izsaimniekot draudžu zemas.

To nevar citādi izdarīt kā ar tevis nosauktajām stulbajām instrukcijām.
Ak, man asinsspiediens sāk celties par cilvēku aklumu un aizmiglojumu (gribas ticēt, ka ne ļaunprātību)...
Balss
# Labojis Balss: 2008.08.12 12:49:59
Ingars
Neiekrīti un meliem! Es nopietni!
Vai tiešām te kāds tīši kultivē domu, ka Virsvaldes un arhibīskapa mērķis ir piežmiegt darudzes, neļaut tām uzplaukt!? Ko vēl stulbāku var izdomāt!?!
Hermanis pats ir mācītājs, ja jau var runāt priviliģēto sadaļā.

Starp citu, man liekas, ka te ir arī daži mācītāji, kas pārmet vadībai, ka viņi pārāk ilgi auklējas ar tādiem mācītājiem, kas atkāpjas no mūsu baznīcas ticības pamatmācībām.

Tad kāda tā vadība ir - pārāk liberāla vai pārāk valdonīga? Tad nu izlemiet, pie kuras no ļaunajām runām jūs paliksiet...
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.08.12 12:53:18
Balss
Pret asinsspiediena celšanos ļoti labi palīdz šaurlapu ugunspuķes tēja; tā pašlaik vēl zied, var paspēt savākt. Sirsnīgi iesaku, lai arī tā nav visai garšīga. Pie tam ļoti efektīvi palīdz arī pret galvas sāpēm.

A pirmklasnieka loģika vismaz ir loģika , vissliktākais sākas tad, kad loģika vispār pazūd!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.08.12 12:53:31
Balss

nav jau tā ka visu saskatu melnbaltu, bet salīdzini, kā lietas notiek vasarsvētku draudzēs - tīri no organizatoriskās puses. Ir atšķirība vai sinodes sapulce notiek kā saeimas sēdes, vai garīgas lietas garīgi apspriežam
Balss
# Iesūtīts: 2008.08.12 12:55:20
Jānis Kalniņš
Paldies, man ar asinsspiedienu parasti viss kārtībā - man tikai grūti panest, ja sit nevainīgos.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 21 . 22 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 4 , pavisam kopa bijuši: 6896