atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sinode.info
Hermanis
Iesūtīts: 2008.06.04 14:18:52
Var jau būt ka kāds jau to ir pieminējis, tādā gadījumā atvainojos par atkārtošanos. Ir atvērts vortāls www.sinode.info kurā ir izteikti jautājumi par mācītāju atalgojuma plānu un tā kritika. Jautājums būtu, vai šīs lapas veidotājiem nepienākas kāds sods, par informācijas publiskošanu ārpus baznīcas?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 21 . 22 . >>
AutorsZiņas teksts
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2008.06.18 08:37:00
parskas [78.84.221.7]
Smukāks cipars ir 600 000 par luterāņiem sevi saucošie tautas pārstāvji

Tikai nezin kāpēc, kad šie nereģistrētie tautas pārstāvji iz luterāņu aprindām grib laulāties, kristīt bērnus, tad viņiem atsaka... Bet tā jau ir tāda jauka lieta - operēt ar "smukākiem" cipariem, tad jau var viskautko dabūt gatavu!

Bet nevajag muldēt kaut kādas personīgas lietas, bet pilnīgi konkrēti runāt par objektu - pilnvarojuma līguma korektumu un GASN finanšu plāna pamatotību un reālistiskumu. Lai cik konkurentus es savā ceļā būtu aizslaucījis, tas tomēr nemaina to apstākli, ka nekorekti un pat nelikumīgi risinājumi noliek zem āmura visus mācītājus un arī LELB kopumā.

Vai Tu vari, roku uz sirds liekot, šeit publiski apliecināt, ka pilnvarojuma līgums ir juridiski nevainojams? Vai vari apliecināt, ka GASNa finanšu plāns ir sastādīts, pamatojoties uz reālistiskiem ekonomiskiem aprēķiniem un visi skaitļi ir korekti? Tāds ir jautājums.

Saskaņā ar finanšu plānu, uz 2008. gada 1. jūliju ieņēmumiem no pārdošanas jau ir jābūt vienam ļimonam. Katrā ziņā šo prognozi mēs varēsim pārbaudīt jau pēc dažām nedēļām. (Ja vien tie atkal nebūs kādi superslepeni dati )
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.06.18 10:07:32
Es neticu, ka tur apakšā ir rūpes par mācītājiem, manuprāt, tas ir tikai veids izbīdīt sev izdevīgas lietas.

Es kā no malas vērotājs!

JKalniņ ir segums jūsu vārdiem, vai tā ir tāda "skaļa domāšana" ar cerību ka auditorija nefiltrē?
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.06.18 10:56:00
parskas [78.84.221.7]
LELB lietas nav baznīcas lietas.
Man, kā nevisai gudram lauķim šitais nav saprotams. Varbūt Parskas no saviem gudrības augstumiem šo idiomu varētu paskaidrot. Jo izklausās nelāgi.
Par LELB dibinātajiem uzņēmumiem - ir tā, ka to amatpersonas ir valsts amatpersonu statusā - nekāda slēpšanās nav iespējama, un to dibināšana ir maksimāli atklāta
Ja atkltāta, tad ko slēpties aiz konfidencialitātes līgumiem?
bet lielo draudžu satrauktie mācītāji var ērti slēpties aiz draudžu nepārskatāmiem budžetiem.
Nu nu kuri, tad te slēpjas? Es personiski nekad neesmu slēpis, cik man draudze maksā. Uzskatu ka jebkuram draudzes loceklim ir tiesības zināt cik viņa mācītājam draudze maksā atalgojumu, tieši tāpat kā jebkuram LELB loceklim ir tiesības zināt cik saņem virsvaldes algotie darbinieki.
Par iepriekšējām Sinodēm vajag interesēties, nevis tikai par pēdējo Sinodi, tad arī atradīsiet šo lēmumu
Es speciālu palūdzu Jums to lēmumu citēt, ja nespējat, tad atļaušos iebilst, ka lēmums par interneta diskusijām nerunā! Tā ka nevajg pārmest to ko sagrozīt faktus, Ser.
se la vie [87.110.241.162]
# Iesūtīts: 2008.06.18 12:14:13
Visu story var noreducēt uz pāris lietām. Mācītāju pašsaprotama vēlēšanās pēc valsts tiesiskas aizsardzības un mācītāju masveida neuzticēšanās virsvaldes labajai gribai. Un kāpēc lai viņi uzticētos labajai gribai, ja visa sāls ir - atvieglot mācītāju atlaišanu no darba. Virsvalde ir izraisījusi šo neuzticēšanos ar pilnvarojuma līgumiem mācītājiem, bet darba līgumiem pašu darbiniekiem. Viss ir ļoti vienkārši - lai atrisinātu problēmu, ir jāatgriežas pie darba līgumiem ar draudzēm un jāatsakās no pilnvarojuma līgumiem ar virsvaldi.
Balss
# Iesūtīts: 2008.06.18 12:44:55
se la vie
Viens no iemesliem, kāpēc mācītājiem vajag slēgt līgumu ar Virsvaldi, ir tas, ka daudzām draudzēm nav savas grāmatvedības. Tāpēc tas ļoti atvieglotu dzīvi, īpaši jau mazākajām un vājākajām draudzēm.
No otras puses, arguments, ka draudzes pašas ir atbildīgas par savu mācītāju un viņa algu, ir nozīmīgs. Kura dēļ draudžu gatavība par to rūpēties psiholoģiski droši vien būtu lielāka nekā tad, ja alga nāktu no Virsvlades, lai arī tur būtu iekšā draudzes iemaksātā daļa.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.06.18 13:26:58
Balss
draudzēm nav savas grāmatvedības

Kas tas par marasmu? Draudzēm visām grāmatvedība ir obligāta! Pie tam, izmaiņas likumā nosaka, ka arī religīskajām un sabiedriskajām organizācijām, ja to apgrozījums pārsniedz 10 000 Ls gadā, ir jānodod bilance!

Beidzot man kļuva skaidra arī pilnvarojuma līguma būtība. No tā izriet, ka par nodokļu nomaksu ir atbildīgs pats mācītājs, kaut arī tas tiek administrēts caur atlīdzības izmaksātāju. Līdz ar to, ja kaut kas laikā tiek neiemaksāts, VID ar sankcijām vēršas pret mācītāju, pie tam, ja šie ienākumi ir regulāri, tad ir jāreģistrējas VIDā kā pašnodarbinātai personai. Bez reģistrēšanās ir atļauti gadījuma rakstura ieņēmumi, kas nepārsniedz 3000 Ls gadā. Tā kā te nu atkal kaut kas ir vai nu līdz galam nepārdomāts vai arī vienkārši noklusēts.
dadzis [80.232.222.220]
# Iesūtīts: 2008.06.18 13:50:01
Balss
Kāpēc tad tiek "bakstītas" draudzes, kurām ir pietiekoši labi organizēts grāmatvedības darbs ar tām, kurām tāda nav? Tās var pagaidīt! Un arī mācītājam ir sociālās garantijas, pamatojoties uz darba līgumu! "Vispirms ātro palīdzību sauc tiem, kuriem tā ļoti nepieciešama ?"
Tad man šajā jautājumā nebūtu iebildumu.
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.06.18 14:26:01
Juris Saivars Nu a ko tu brinies? He he, zini biskapiem lidz sinodei bija jaizrunajas ar savas dieacezes macitajiem. Bet pirms vel vini bija izrunajushies, maija sakumaa, Vecrigaa, kadaa sanaksmee tika prezentets saraksts ar tiem kuri neparakstis ligumus. Konkreti alfabeta kartibaa- vards, uzvards un pie pamatojuma, kapec vins neparasktis, bija noraditas konkretas personas izteikumi, piemeeram no kadam privatam sarunam utml. Un tas viss pirms vel lielaka dala oficiali, to bija pateikushi savam biskapam.
Balss
# Iesūtīts: 2008.06.18 14:39:21
dadzis
Droši vien tāpēc, lai beidzot ieviestu vienotu kārtību, kas ir kopīga visiem baznīcā. Lai nav tā, ka turīgajās, lielajās draudzēs ganiem klājas ļoti labi, bet mazo lauku draudžu kopējiem - knapi, knapi.

Esmu kaut kur lasījusi un brīnījusies par izteikumiem, ka nu tik grib visus komunistiski nolīdzināt. Vienalga, cik kurš strādā, cik liela draudze, kāda izglītība u.t.t.
Liekas, ka cilvēki neklausās un nelasa. Piem., Virsvaldes vēstīs bija rakstīts, un pie šīs sistēmas izveides strādāja īpaši šim nolūkam pieņemts darbinieks, lai izveidotu kritērijus algu izveidošanai. Liekas, ka arī māc. konferencē par tiem tika stāstīts.

DRAUDZES VAR UN IR AICINĀTAS, JA VĒLAS, PAPILDUS PIEMAKSĀT SAVAM MĀCĪTĀJAM PIE VIRSVALDES IZMAKSĀTĀS ALGAS!!!

Par kaut kādām slepenām sanāksmēm ar lēmumu pretoties šai algu sistēmai gan neko nebiju dzirdējusi.
se la vie [87.110.231.136]
# Iesūtīts: 2008.06.18 14:39:22
Saldās varas spēlītes. Kā man reiz teica kāds darbabiedrs - poimej bļižņevo svojevo, ibo poimev ķebja , on vozradujetsa . Ar poimev jāsaprot plašas nozīmes ideomātisks izteiciens, ne lamuvārds.
dadzis [80.232.222.220]
# Iesūtīts: 2008.06.18 15:14:14
Balss
Es tā jūtu, ka katrs runā savā valodā un redz gala iznākumu, kādu viņš vēlas redzēt, bet es runāju par to, ka viegli ir sagraut, bet grūti būs uzcelt. Tāpēc nepielīdzināsim LELB un baznīcu pasaulei, kurā mēs dzīvojam. Bet vai tad mēs dzīvojam šai pasaules kārtībai ?
Tā jau daudzviet baznīcas kļuvušas par "interešu klubiņiem".



juris [81.198.144.157]
# Iesūtīts: 2008.06.18 15:48:31
Kuro reizi lasu pārmetumus lielajam draudzēm par bagātumu, bet nedzirdu atzinību par darbu ko tās veic... Un visu laiku kāds domā pēc saviem priekšstatiem, ka tām draudzēm bailes ko zaudēt.. Daudz reizes ir teikts, ka tās dod jau līdz šim katru gadu daudzus tūkstošus iemaksās kopējām vajadzībām un dos arī turpmāk. Bet algas visur nav tik lielas kā virsvaldē.. ko nu? Kaut kam tur ir jābūt apakšā, vai ne?
Tā ir vēlēšanās sekot sirdsbalsij un gados iestrādātai kārtībai, kura dod līdzsvaru un atbilstību, ļauj reaģēt uz izmaiņām. Tas nebūs iespējams lielā organizācijā, kāda tiek veidota.
PS. Laikam tās sanāksmes saucas kapituli vai komisijas..
Balss
# Iesūtīts: 2008.06.18 16:11:46
juris
Reiz jau rakstīju par no arhibīskapa dzirdētu komentāru, ka tajā laikā, kad Baznīca knapinājās visās vietās, tai skaitā ar darbinieku algām, tie nepārtraukti mainījās, jo laikam jau nespēja izdzīvot.

Tad, kopš Baznīcas darba nozaru izveidošanas, lai Baznīca tik tiešām varētu efektīvi strādāt un pildīt savu misiju, tika izveidotas komisijas. Salīdzinot tās komisijas, kurās ir algoti darbinieki ar tām, kurās VISI ir brīvprātīgie (resp., nav neviena dzenošā motora), darba rezultātu atšķirība ir ievērojama.

Ja kāds domā, ka mūsu Baznīcai jāturpina nīkuļot tālāk kā agrākos gadus un pamazām jānīkst ārā (kad saglabātos pāris lielās pilsētu draudzes), tad jāklapē ciet visas komisijas, jāpārtrauc reformas un GASN, un Baznīca kā valstī reģistrēta organizācija jāslēdz. Jo ar šo faktu - Baznīca kā organizācija - ir saistīti gan atskaites valstij, gan visvisādas reģistrācijas u.t.t., resp. arī administratīvā pārvalde.
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.06.18 16:24:50
Balss
DRAUDZES VAR UN IR AICINĀTAS, JA VĒLAS, PAPILDUS PIEMAKSĀT SAVAM MĀCĪTĀJAM PIE VIRSVALDES IZMAKSĀTĀS ALGAS!!! Ir tikai maza piebilde ko Jūs prasmīgi noklusējat- Var maksāt tikai ja tas ir saskaņots ar virsvaldi !
Balss
# Iesūtīts: 2008.06.18 16:32:39
Hermanis
Un kas tur būtu iebilstams? Vai tad par visu summu kopā nav jāmaksā sociālie nodokļi?

Vispār interesanti - dzirdēju šādu komentāru: kad draudzēs runā par misijas projektiem vai vienalga kādu tēmu, tad ieinteresētība ir, maigi izsakoties, visai neliela.
Tikko sākas runas par īpašumiem, algām, tā saceļas TIK karstas debates!!!
Kur būs mūsu manta, tur būs arī mūsu sirds...
Hermanis
# Labojis Hermanis: 2008.06.18 16:42:09
Balss Iebilstams ir tas ka draudzēm ir jāprasa atļauja virsvaldes klerkiem cik maksāt mācītājam It kā tie klerki redzētu reālo darba apjomu, nevis vadoties tikai no atskaitēm. Bet es jau saprotu ka tas ir viens mehānisms kā kontrolēt mācītājus- ar maku. Viens prāvests pirms sinodes godīgi pateica- viņš balsos par GASN jo tad viņš varēs kontrolēt sava iecirkņa mačītājus kuri nenāk uz konventiem, mīnus 15% un viss. Šitā nevajadzīgā birokrātija ir tikai tāpēc, lai virsvaldē varētu papildus kādu štata vietu izdomāt/attaisnot.
se la vie [87.110.231.136]
# Iesūtīts: 2008.06.18 16:49:28
Bez komisijām un komitejām baznīca var iztikt bez problēmām, bet bez mācītājiem nevar . Nez kāpēc saistībā ar darbiniekiem neuzpeldēja nekādas kontroverses, bet saistībā ar mācītājiem gan!
Balss
# Iesūtīts: 2008.06.18 16:49:49
Hermanis
Nu gan tu sāc runāt blēņas... Palasi vēlreiz tos dokumentus - es tādu tekstu neesmu redzējusi.
Tam, kas grib spokus redzēt, tam tie arī parādās...
Balss
# Iesūtīts: 2008.06.18 16:55:48
se la vie
nezinu, kas tu esi un cik pazīsti mācītāja darbu.
Ja tu domā, ka mācītājam nav vajadzīgs atvaļinājums, OK. Bet, ja vajag, tad vajag arī vikāru, kas viņu normāli aizvieto, nevis dzīvot pastāvīgā ugunsgrēka situācijā, gadiem ilgi neejot atvaļinājumā.

Par izdegšanu no pārstrādāšanās esi dzirdējis? (Tātad Mācītāju garīgās aprūpes komisiju un bīskapus nevajag?)
Mācītājiem nekādu izglītību nevajag? Izglītības komisiju svītrojam!
Uz konferencēm braukt nevajag, nekādus starptautisku kontaktus arī nē? Ārzemju viesus nepieņemem, lai lasās? OK. Likvidējam ārlietu komisiju.
Svētdienas skolas bez mācību materiāliem, bez padoma lai iznīkst? OK, slēdzam Svētdienas skolu komisiju.
Un tā tik turpināsim.... Labas izredzes mūsu Baznīcai?
vilks
# Iesūtīts: 2008.06.18 17:24:39
Domāju,ka komisijas ir labas un vajadzīgas. Un,iespējams, Latvijas apstākļos uz brīvprātīgajiem balstīts darbs neizdotos tik labi kā tai pašā ASV vai Kanādā,jo cilvēki pie mums strādā 12h dienā,lai tikai normāli nopelnītu,līdz ar to brīvprātīgi visbiežāk var strādāt pensionāri un jaunieši.
Problēma ir cita-vadītājiem ir jāiemācās nebaidīties no padotajiem (gan darbiniekiem,gan mācītājiem) un jāspēj atklāti pārrunāt visas lietas.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 21 . 22 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 59 , pavisam kopa bijuši: 4877