atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sinode.info
Hermanis
Iesūtīts: 2008.06.04 14:18:52
Var jau būt ka kāds jau to ir pieminējis, tādā gadījumā atvainojos par atkārtošanos. Ir atvērts vortāls www.sinode.info kurā ir izteikti jautājumi par mācītāju atalgojuma plānu un tā kritika. Jautājums būtu, vai šīs lapas veidotājiem nepienākas kāds sods, par informācijas publiskošanu ārpus baznīcas?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 21 . 22 . >>
AutorsZiņas teksts
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2008.06.18 00:05:25
Balss
Nekļūdās tas, kas neko nedara. Iespējams, ka tas līgums ir kļūda
Nu redz, atkal būs viens neveiksmīgs bizness... Un kas par to atbildēs? Un neviens nav teicis, ka tas ir ar nolūku plānots ļaundarījums pret mācītājiem, Tu to saki! Es saku, ka šī plāna nolūks ir ērti iekārtoties uz kādu laiciņu. Es neticu, ka tur apakšā ir rūpes par mācītājiem, manuprāt, tas ir tikai veids izbīdīt sev izdevīgas lietas.

Es personīgi nezinu to ķēķi, kā tika vaidota šī grupa, un kas tur atteicās vai neatteicās darboties. Es personīgi jau pirms gada norādīju uz šī plāna trūkumiem, galvenokārt no eklesioloģiskā un psiholoģiskā aspekta. Ne uz vienu manu e-pasta vēstuli pat netika atbildēts. Visa gada laikā starp abām sinodēm es personīgi divas reizes runāju ar Ganiņa kungu un vienu reizi ar Eglīša kungu un norādīju uz lauku mācītāja situāciju, uz sociālām un sadzīviskām problēmām, kuru risinājums šajā plānā vispār nav paredzēts. Šīs pašas lietas esmu runājis ar arhibīskapu un savu bīskapu, esmu par to publiski izteicies, visvairāk par mācītāja prestižu un reputāciju laukos. Tas viss kā caurā spainī, pat bez vismazākās rezonanses, nekādas atbildes uz uzdotajiem jautājumiem.

Nu kaut vai šis viens aspekts: MKN paredz mācītāju dzīvošanu savu draudžu teritorijā. Bet mums nav neviena plāna, pat ne nojēgas par mācītāju dzīvesvietu nodrošināšanu. Nav skaidrs, kam tas jādara- draudzei vai virsvaldei. Mācītāju sievas un bērni izskatās, ka tie vispār neeksistē, tā ir mācītāja paša problēma!

Lūk, tādas un tamlīdzīgas lietas arī izraisa šo vārīšanos. Nu neesam mēs katoļi, kur priesteri ir bez ģimenes un kur paklausība bīskapam ir dogmatiski nostiprinātas lietas. Ne jau velti mēs saucamies protestanti! Tas nozīmē to, ka mums ir tiesības arī pastāvīgi domāt un sagaidīt, ka mūsu viedoklis kaut ko nozīmē.
parskas [78.84.221.7]
# Iesūtīts: 2008.06.18 00:07:45
Jāni Kalniņ - definē sevi- tu esi mācītājs vai ērģeļmeistars. Ja esi mācītājs, tad risini problēmas kā tas LELBG Sinodē ir lemts - Baznīcas iekšpusē. Ja šeit piedalies kā biznesmenis, tad publisko savus līgumus ar pasūtītājiem - visus, lai redz tava uzņēmuma ienākumus. Kņadu, ko esi sacēlis par sociālo nodrošināšanu, reducējas uz saviem savtīgiem mērķiem, gadījumā ja tavs bizness bankrotē, vismaz pensijai LELBā būsi sapelnījis (tu cīnies par to, lai LELB līdzekļi nevis kalpotu Dieva nama celšanai, bet valsts sociālā budžeta pildīšanai). Zinot tavas metodes konkurentu/savādāk darošu meistaru nīdēšanā - nekas labs te nav gaidāms.
Balss
# Iesūtīts: 2008.06.18 00:11:25
Hermanis
Ziniet, man nav ne laika, ne spēka, ne īsti vēlmes ar jums diskutēt, jo jums jau, šķiet, ir savs stingrs un negrozāms viedoklis, un ka jusu princips varētu būt sen zināmais - kas man nepiekrīt, tas ir sliktais. Lai kādi argumenti tiktu minēti. Kā pasulē pastāv jēdziens mūžīgais students , tā laikam eksistē arī jēdziens mūžīgais oponents...

Jā, Eglītis pareizi saka - Misūri sinodes Investīciju fonds šo naudu pārvaldīs tādā ziņā kā investīciju administrators vai kā nu tos speciālistus sauc. Bet nevis, ka Misūri būs noteicēji, kur, cik un uz kādiem noteikumiem investēt. TO noteiks LELB. Šis fonds veiks parastu finanšu pakalpojumu.

Labums ir tāds, ka tā ir mūsu partnerbznīca, kas to darīs pēc labākās sirdapziņas un kura nebūt nav ieinteresēta uz mūsu rēķina iedzīvoties vai mums kaut ko atņēmt. Drīzāk otrādi - kādas neveiksmes gadījumā mēs drīzāk varam sagaidīt pretimnākšanu un atbalstu, ko nekad nedos neviena laicīgā banka ne Latijā, ne ārzemēs.
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2008.06.18 00:12:08
parskas [78.84.221.7]

Dati par manu biznesu ir publiski pieejami, kā jau visiem uzņēmējiem Lursoft datu bāzē!

Un ja Tu neko konstruktīvu nevari pateikt pret maniem argumentiem, tad jau vislabākais ir uzbrukt personīgi! Arī ļoti pazīstama metode, kas tik ļoti ir raksturīga homo postsovjeticus ....

Tikai man Tevi jāapbēdina vienā lietā - biznesā man nav konkurentu, man ir tikai kolēģi, līdz ar to nav iznīcināmā objekta. Savukārt Baznīca līdz šim manai sociālajai nodrošināšanai vēl nav izdevusi ne santīma.
Balss
# Iesūtīts: 2008.06.18 00:15:08
Jānis Kalniņš
Es neticu, ka tur apakšā ir rūpes par mācītājiem, manuprāt, tas ir tikai veids izbīdīt sev izdevīgas lietas.
Kādi vēl pierādījumi vajadzīgi, kurš šeit vairo un atkārto ļaundomību? Tavi paša vārdi liecina pret tevi!!!
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.06.18 00:16:13
Balss Un kur bija visi brašie kritizētāji tad, kad Finansu komisija aicināt aicināja un uzrunāja tās pašas Rīgas lielākās un bagātākās draudzes cilvēkus nākt šajā finansu analīzes un plāna veidošanas grupā?! TAD nevienam nebija laika! Toties TAGAD ir!
Nezinu kā bija ar lielākajām draudzēm, bet vienu zinu pilnīgi droši. Kad viens mācītājs (kurš jau desmit gadus nodarbojas ar savas naudas investīcijām dažādos akciju tirgos), pēc savas iniciatīvas bija atnācis uz finansu analīzes un plāna veidošanas grupas sēdi, viņam Eglītis pajautāja- vai viņš arī turpmāk gribēs nākt, pēc apstiprinošas atbildes, apstiprināja ka viņa sekrētāre, tad viņu informēs, kad būs nākošā sēde. Tā informē vēl tagad- domās. Un nevajag te stāstīt pasakas, ka tā nejaušība, tā ir likumsakarība!
Balss
# Iesūtīts: 2008.06.18 00:21:07
Hermanis
Tieši otrādi - šis mācītājs (ja mēs abi domājam vienu un to pašu)atrunājās, ka viņam neesot laika regulāri šajā darbā piedalīties...
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.06.18 00:21:12
Balss

Tieši tā, ja agrāk es vēl tā nedomāju, tad tagad vēlreiz saku, es neticu, ka te ir rūpes par mācītājiem, drīzāk gan tā ir tāda kaula pamešana sunim, lai nerej un ir padevīgs. Protams, mācītājam, kuram ir jāiztiek ar 100 latiem un tagad viņa ienākumus piedāvā dubultot, sirdī rodas liels prieks...
Balss
# Iesūtīts: 2008.06.18 00:23:31
Jānis Kalniņš
Tavi vārdi mani nepārsteidz. Tikai tad nesaki, ka tu gan neesi tas, kas izplata ļaundomības! Te esi viens no tiem... labā sabiedrībā esi nonācis...
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.06.18 00:25:36
Balss tā laikam eksistē arī jēdziens mūžīgais oponents.. Ui es jau rakstīju, ka oponents es esmu 2 gadi, uzprasiet jebkuram kurš mani pazīst, tā ka esat atkal nošāvusi garām. Tas jau, es teikšu, ir sistemātiski.
Par pārvaldīšanu Jūsu Eglītis skaidri un gaiši teica- ka kur un kā investēt noteiks misūri. Atkārtoju vēlreiz ja neticat varu nosūtīt viņa runas ierakstu. Viss. Ja nespējat to saprast, tad vainojat viņu, vai pati sevi.
parskas [78.84.221.7]
# Iesūtīts: 2008.06.18 00:27:10
Kalniņ es neprasu Lursoft datus, es prasu konkrētus līgumus, tieši tā, kā tavi bēdubrāļi LELB iekšējos dokumentus publicē savās lapelēs. Arī informācijas piegādāšana žurnālistiem, kura ir iegūta neētiskā veidā, liecina par jūsu kompānijas zemo morāles un ētikas līmeni un ilgtermiņā tas kaitē tai pašai Baznīcai, kuras loceklis esi. Nekā konstruktīva tavās replikās nav- ir tikai neuzticība virsvaldei, lai ko tā arī darītu, viss būs slikti. Katram savs krekls ir tas tuvākais, arī tev. Ja nevar savas idejas normāli komunicēt Baznīcas locekļiem, tad nedomā, ka ar žurnālistu un ārpusē esošās sabiedrības atbalstu sasniegsi mēķi.
Balss
# Iesūtīts: 2008.06.18 00:30:48
Hermanis
Un kādus matus jums vēl gribētos skaldīt? Runa ir par būtību, nevis par vārdiem - mēs neko neatdodam Misūriešiem, mēs uzticam viņiem strādāt ar to saskaņā ar LELB gribu un norādījumiem.
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.06.18 00:36:40
Balss Acīmredzot nē, mēs nerunājm par vienu un to pašu cilvēku.
Par naudas pārvaldījumu- ne jau es sāku, tas Jūs sākāt par to runāt. Nekad neesmu teicis ka tā nauda tiek atdota, bet nodota, tā ka nevajag man piešūt šādus melus.
Balss
# Iesūtīts: 2008.06.18 00:40:15
Hermanis
Ar labu nakti! Lai saule nenoriet, jums dusmojoties. Es ari centīšos...
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.06.18 00:42:03
parskas [78.84.221.7]

Man pašlaik ir līgumi ar Rīgas sv. Trīsvienības draudzi, ar Liepājas sv. Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fondu, Ventspils Nikolaja draudzi un apvienību "Latvijas koncerti". Ja viņi piekrīt šos līgumus publiskot, man arī nekas nav pretī, tur nav pilnīgi nekā slēpjama. Es tikai to nedrīkstu vienpusīgi publiskot, jo tas skar arī otras puses finansu intereses.

Cik zinu, tad publicēti ir divi dokumenti: pilnvarojuma līguma teksts un zināmā vēstule. Kas attiecas uz pirmo, tad tas nav nekāds dokuments, jo tur nav minēti ne uzvārdi, ne skaitļi, ne vietas. Par otro - nu, varu Tev arī piekrist. Tomēr jārēķinās ar to, ka pa e-pastu sūtīta vēstule var nonākt jebkur.

Par žurnālistu un sabiedrības atbalstu - tam es nepievēršu lielu nozīmi. Principā no žurnālistiem un sabiedrības ir jābaidās tikai tam, kam ir kaut kas slēpjams. Galu galā ap. Pāvils arī raksta, ka tam, kurš godīgi dzīvo, no valdīšanas nav jābaidās.
parskas [78.84.221.7]
# Iesūtīts: 2008.06.18 00:46:37
Kalniņ - tu atbildēji pareizi - ar otras puses atļauju. Kur šāda atļauja ir no LELBA? Tas ir rupjš Sinodes lēmuma pārkāpums!
Par žurnālistiem man ir konkrēti fakti par vecas, tendenciozas informācijas piesūtīšanu zinātkāriem masu mediju pārstāvjiem, kuri to pludina tālāk.
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.06.18 00:47:44
Balss A kas teica, ka es dusmojos? Ui, ja es teikšu ka es priecājos, laikam pateiks ka ņirgājos
Hermanis
# Labojis Hermanis: 2008.06.18 00:59:46
parskas Atļaušos iejaukties- Jūs jaucat divas principiālas lietas. Kalniņa Jankas bizness, ir viņa privātais bizness, kuram neviens neko neziedo.
LELB virsvaldes finanšu lietas ir visas baznīcas lietas, tās nav atsevišķu personu privāta darīšana, bet gan visu Latvijas 42000 draudžu locekļu darīšana. Es jau saprotu vienai daļai liekas, ka piemēram sia pastorāta, vai sia doma pārvalde ir viņu privāta konfidenciāla lieta, bet tā tas nav, jo tas nepieder to vadītājiem, lai kā viņiem ar saviem konfidenciālajiem līgumiem to negribētos iedomāties.
Tā ka starp šīm divām lietām ir principiāla atšķirība.

Par kādu Sinodes lēmumu pārkāpšanu Jūs runājat?
parskas [78.84.221.7]
# Iesūtīts: 2008.06.18 01:15:30
Superaktīvajam visās vietās esošajam Hermanim
Nevajag izmantot klasisko demagoģiju un slēpties aiz visu oficiāli reģistrēto draudžu locekļu skaita un vienpersoniski aizstāvēt viņu tiesības būt informētiem. Smukāks cipars ir 600 000 par luterāņiem sevi saucošie tautas pārstāvji - nākamreiz izmatojiet šo ciparu būs ietekmīgāk.
Tur jau tā lieta, ka netiek šķirti jēdzieni Baznīca ar baznīca. LELB lietas nav baznīcas lietas.
Par LELB dibinātajiem uzņēmumiem - ir tā, ka to amatpersonas ir valsts amatpersonu statusā - nekāda slēpšanās nav iespējama, un to dibināšana ir maksimāli atklāta (atšķirībā no dažu mācītāju privātajiem+draudzes biznesiņiem) bet lielo draudžu satrauktie mācītāji var ērti slēpties aiz draudžu nepārskatāmiem budžetiem.
Par iepriekšējām Sinodēm vajag interesēties, nevis tikai par pēdējo Sinodi, tad arī atradīsiet šo lēmumu
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2008.06.18 06:29:04
Jānis Kalniņš
Vēl atceries ko nozīmē— „лить воду на мельницу классового врага” (Сталин, «Головокружение от успехов»). Daži, kā šķiet, to nezina, un lieto šādu retoriku Baznīcā nekautrējoties. Lai nu kur «bolševisms» būtu pielietojumu atradis ...
Kaut gan – kas tad principā ir GASN, ja ne „Взять всё, да и поделить” (Булгаков, «Собачье сердце») ...
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 21 . 22 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 154 , pavisam kopa bijuši: 10364