atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sinode.info
Hermanis
Iesūtīts: 2008.06.04 14:18:52
Var jau būt ka kāds jau to ir pieminējis, tādā gadījumā atvainojos par atkārtošanos. Ir atvērts vortāls www.sinode.info kurā ir izteikti jautājumi par mācītāju atalgojuma plānu un tā kritika. Jautājums būtu, vai šīs lapas veidotājiem nepienākas kāds sods, par informācijas publiskošanu ārpus baznīcas?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 21 . 22 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Labojis vilks: 2008.06.17 12:54:25
Minimālists
Nu, ar līgumiem, manuprāt, šobrīd jau viss ir diezgan skaidrs. Jānoskaidro oficiālais Valsts Darba inspekcijas un VID atzinums un atbilstoši secinātajam jāveic izmaiņas.
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.06.17 13:01:26
Minimālist Pilnīgi piekrītu.
vilks Diskusija par to iesākās, jo Balss apgalvoja- tie ir meli, ka nauda aizies misūrī valdījumā, tas ka tie nebija meli, manuprāt es pieteikami atspēkoju. Kas notiks tālāk, tur minimālistam arī ir 100% taisnība, nekas pie esošās lietu kārtības nav prognozējams. Pirms gada neviens par 6 milj $ neko nerunāja, kas būs vēl pēc gada, ūūū.... es tajos biezumos neko neņemos paredzēt.
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.06.17 13:08:18
vilks Zini tas kutelīgākais jautājums ir, ja jāmaina līguma nosaukums, vai virsvalde uzdrošināsies to mainīt, jo mkn runā par pilnvarojuma līgumu http://www.sinode.info/index.php?page=vestule-macitajiem
Lai gan izeja ir sekojoša, LELB slēdz līgumus ar jaunajiem mācītājiem pilnvarojuma līgumus + darba līgumus. Ar esošajiem mācītājiem tikai darba līgumus.
Bet saproti to atzīstot nozīmē atzīt faktu ka opozīcijai bija taisnība, vai viņiem pietiks tam dūša...
luteranis [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2008.06.17 16:50:13
Interesantak jau bus redzet ka kads noteiks un izsekos kur Misuri naudu liek un cik tas mums ir izdevigi un ja kada bridi bus izdevigi kurs bus tas kas uzdrosinasies teikt a mes ejam citur.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.17 16:57:03
Ieteikums... ieguldām tos miljonus Brazīlijas Naftas kompānijās, šie nupat atklājuši Naftas Laukus, a enerģētika ir nākotnes bizness... Slabo?
Minimālists
# Iesūtīts: 2008.06.17 17:33:08
Mulder, baigā skāde - Brazīļi visticamāk ar akcijām nedalās
Balss
# Iesūtīts: 2008.06.17 21:22:40
Hermanis
Balss apgalvoja- tie ir meli, ka nauda aizies misūrī valdījumā, tas ka tie nebija meli, manuprāt es pieteikami atspēkoju.
Šeit parādās runāšana viens otram garām. Vai arī tīša pārprašana.
LELB nauda nekad nebūs Misūri valdījumā. Tā absolūti vienmēr paliks LELB noteikšanā. Ja kāds savus līdzekļus iegulda un uztic tos pārvaldīt, t.i., sekot kursiem, vajadzības gadijumā pārvietot - ta nav nekāds valdījums.
KUR investēt - šos principus atkal noteiks LELB.

Teikšu īsi, un atvainojos, prasti- tam kurš nevāra *****s, nav jāuztraucas, ka kāds varētu pateikt, ka viņš ir sūdos līdz ausīm.
Jūsu kolorītie izteikumi sāk līdzināties kāda zināma mācītāj publiskiem izteikumiem, par sinodē...
Šos jūsu minētos s..... maisāt Jūs un Jūsu domubiedri. Nezinu, kādi ir šo darboņu mērķi, toties ir jau redazmi augļi - Pētera baznīcas pārvaldes vadītāja kopš 1973,g, parjikai uzticams kadrs, tur rokās kaudzi ar Baznīcas dokumentiem, kurus tā, kopā ar PCTVL u.c. grupām cenšas manipulēt, lai pierādītu, ka LELB nogremdēšot Pētera baznīcu tāpat kā to jau esot izdarījusi ar Domu... un ka tāpēc to nekādā ziņā nedrīkstot atdot Baznīcai.
Paldies, brāļi, par savas Baznīcas gremdēšanu!...
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.06.17 22:00:09
Balss Derētu ielāgot šo un to par īpašuma tiesībām, piemērām, atšķirību starp "atrasties valdījumā" un "atrasties īpašumā" Kas ir "īpašums"? Klasiski "īpašums" tiek uzskatīts par personas pilnu un ekskluzīvu tiesisku varu pār savu mantu. Kas ir "valdījums?" Tas pastāv, kad īpašums faktiski atrodas kādas personas pilnīgā varā un šī persona izrāda gribu rīkoties ar šo īpašumu līdzīgi pašam īpašniekam. Kam vajadzētu piegriezt īpašu vērību? Tam, ka viena un tā pati lieta nevar vienā un tajā pašā laikā atrasties vairāku personu valdījumā tā, ka katra no viņām valda visu šo lietu. Tātad, vai nu mantu pārvalda pats īpašnieks, vai viņa uzticības persona, kura valdījumā atrodas īpašums.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.06.17 22:19:53
Balss

Kur malku cērt, tur skaidas lec!

Nupat saņēmu vēstuli ar advokāta komentāriem par pilnvarojuma līgumu. Tie pilnībā sakrīt ar manu iepriekš izteikto viedokli un atklāj vēl dziļāku bedri: Šāda veida līgums faktiski pašu mācītāju padara atbildīgu par nodokļu nomaksu, jo, ja tas nav darba līgums, tad nav arī darba devēja un par visiem nodokļiem ir atbildīgs pats atalgojuma saņēmējs. Ja nu kas laikā nebūs nomaksāts, tad VID var vērsties ar sankcijām pret mācītājiem. Tā lūk!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.17 22:22:46
Duksis no sirds iesaka atstāt naudu Latvijā, t.i. Latvijas likumdošanas darbības sfērā. Tā būtu papildus drošības garantija gadījumam, ja īpašniekam rastos nesaprašanās ar īpašuma pārvaldītāju un tas vēlētos atgūt īpašumu pats savā pārvaldījumā vai piedzīt no pārvaldītāja kompensāciju par nodarītajiem zaudējumiem. Ārpus Latvijas to izdarīt manuprāt būs nesalīdzināmi grūtāk. Protams, ka vieglāk būtu arī kontrolēt uzticētās naudas apriti.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.17 22:30:45
Jānis Kalniņš Par cik reliģija ir opijs tautai, tā agrāk vai vēlāk tiks aplikta ar akcīzes nodokli līdzīgi alkaholam un tabakai. Ar to vajadzētu rēķināties šajā biznesā iesaistītajiem.
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2008.06.17 22:45:05
Pareizi Balss !
Ir pienācis laiks pajautāt visādiem Hermaņiem (un Jāņiem Kalniņiem ) tieši un stingri: „На чью мельницу воду льете?”
parskas [78.84.221.7]
# Iesūtīts: 2008.06.17 23:04:55
Mūsu Baznīcā valda pilnīga anarhija. Internetā tiek publicēti līgumi un iekšējā sarakste. Ja tā tas turpināsies,tad nākamie būs grēksūdzes noslēpumi - tak arī tautai būs interesanti lasīt ... Pilnīgs absurds, ka grupiņa neapmierināto izmanto publisku telpu savu ambīciju demonstrēšanai un reportieru armijas vākšanai pret "slikto"LELB.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.06.17 23:31:26
Juris Saivars

Nu ja, es jau arī saku, ka sen bija laiks nolikt neapmierinātos pie vietas: Nepatīk - tur ir durvis! Es tīri labi atceros tos laikus, kad mani sauca uz čeku par to, ka studēju teoloģiju. Arī tad man uzdeva tieši to pašu jautājumu, ko tagad Juris! Vai nav interesanti, ko?

Jurš tad pirmais sāka visu to avantūru - mēs vai kādi citi? Ja man var pierādīt, ka es saku kaut vienu nepatiesu vārdu, tad no tiem atteikšos un atvainošos. pagaidām vēl neviens nav pat papūlējies atspēkot mūsu argumentus. Ir pilnīga klusēšana. Zīmīga paralēle: Tādu pat klusēšanu varas iestādes piekopa kādā Ventspils slepkavības lietā, kur visiem līdzekļiem centās ierosināt atkārtotu lietas izskatīšanu. Tā vietā, lai kaut ko atbildētu, vara vienkārši klusēja, izlikās par beigtiem. šī taktika viņiem lieliski palīdzēja un, pēc manas dziļākās pārliecības nevainīgi notiesātie joprojām smok cietumā, bet īstie slepkavas ir uz brīvām kājām. Tā arī virsvalde klusē un pat netaisās kaut kā komentēt no visām pusēm virsū krītošos pierādījumus par pilnvarojuma līguma nelikumību, tēlojot kristīgu pazemību - sak, nav jau ko atbildēt tiem bļāvējiem!

Mēs gribam panākt tikai divas lietas: brīvprātības principu, iesaistoties GASNā un korektus darba līgumus ar draudzi. Tas ir arī viss. tādēļ nevajag gāzt virsū mēslu kaudzi, bet konstruktīvi iesaistīties dialogā. Tā ir baznīcas vadība, kura tagad rīkojas destruktīvi, neuzklausot opozīcijas iebildumus, tos nožņaudzot visādiem veidiem, ar demagoģiju, atrunājoties ar kristīgu paklausību, sinodes lēmumu un vēl sazin ko.
Bet īlenu jau maisā nenoslēpsi! Visādi asumi diemžēl lien ārā pa visām vīlēm.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.06.17 23:36:30
parskas [78.84.221.7]

Tātad, tavuprāt, mums ar pateicīgu pazemību ir jāpieņem meli? Mums ar pateicīgu pazemību ir jāpieņem situācija, kad mācītāji sociālā nodrošinājuma ziņā tiek nostādīti zemāk par jebkuru virsvaldes šoferi vai sargu? Šis viss jau ir gadiem krājies - nepārtrauktā neuzticība pret mācītājiem un draudzēm, kas rezultējās kalpošanas noteikumos un draudzes nolikumā, kas faktiski visu varu piešķir bīskapiem un virsvaldei.
Balss
# Iesūtīts: 2008.06.17 23:39:05
Jānis Kalniņš
Uzrādi, kurā vietā es būtu iestājusies par Pilnvarojuma līguma labumu?! Pieļauju, ka šoreiz šī līguma veidotāji varbūt ir kļūdījušies - vēlreiz rūpīgi jākonsulējas ar juristiem un valsts iestādēm. Iespējams, ka gribēdamiem, kā labāk, ir iznācis kā sliktāk. Jo, ja šis līgums, pretēji gaidītajam, ir tik kontroversāls, ka rada vairāk šarežģījumu nekā labumu, tas varbūt ir jāmaina uz parastu, vienkāršu darba līgumu.

Es šeit oponēju galvenokārt tāpēc, ka esmu sašutusi par to, ka šeit gan slēpti, gan atklāti no DAŽU rakstītāju un runātāju puses tiek atkārtoti mājieni, it kā Baznīcas vadībā būtu salasījušies nelieši, kas to vien gudro, kā veiklāk apmuļķot un aplaupīt mācītājus!

Kā tā var baltu saukt par melnu!!!!!

Visa šī ideja un plāns taču ir - nostādīt beidzot Baznīcu uz kājām, lai tā nebūtu panīkuša, pusbadā esoša ubadziņa situācijā, kam diendienā jāgudro, kā izdzīvot, tai vietā, lai ar pilnu jaudu varētu pildīt to, kam Dievs savu baznīcu ir veidojis un aicinājis - MISIJAI! Glābt cilvēku dzīvības! Lai baznīcai nav jākaujas ar izdzīvošanu, bet tā visus savus spēkus varētu veltīt šim vienīgi svarīgajam mērķim!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.06.17 23:41:51
Visi iebildumi, ka vajadzēja diskutēt pirms sinodes, ir tukšas pļāpas. Virsvalde mērķtiecīgi virzīja tikai savu variantu, pat īsti nemaz neizvirzot apspriešanai citus. Pēdējais piliens bija klaja uzspļaušana 21. maija mācītāju konferences lēmumam: pieprasīt VID un VDI atzinumus par pilnvarojuma līgumiem. Šādi atzinumi sinodei netika celti priekšā. Vai tad tā nav klaja ignorance, sava pārākuma un varas apziņas demonstrēšana? Nu tad trieciet mūs visus, kas pretojamies prom, atstājiet tikai paklausīgos jēriņus, ar tiem kauslīgajiem āžiem nav ko te ceremonēties!
Ko sēsi, to pļausi, tā redz.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.06.17 23:49:24
Balss

Jā, to es esmu pamanījis, ka Tu arī atbalsti šī līguma pārskatīšanu. Tas tomēr netraucēja jau pagājušajā piektdienā Talsos uzsākt šo parakstīšanas procesu. Pagaidām vēl neesmu saņēmis no virsvaldes nevienu mājienu, ka tā būtu gatava apturēt līgumu parakstīšanu līdz tam brīdim, kamēr tiks noskaidroti visi juridiskie aspekti.

Kas attiecas uz pārējo Tevis rakstīto, man, nez kāpēc, domas tomēr virzās tieši uz to pusi... Tikai ne jau aplaupīt mācītājus, bet gan atrast veidu, kā pašiem palikt pie savām lielajām aldziņām, nu vismaz vēl kādu laiciņu...

Patiesībā, kad mēs sākām vērsties pret šo projektu, ne jau pret ideju, bet pret metodēm, kā šī ideja tiek realizēta, tieši arhibīskaps pirmais pieminēja vārdus "nelieši" un "zagļi"., tālāk tie tādā pašā veidā tika tālāk citēti. Mēs neviens nevērsāmies pret kādām personām, ja nu vienīgi no dažiem gribējās sagaidīt kādas atbildes (tās joprojām nav). Līdzko kāds sāk ļoti izmisīgi visu laiku atkārtot, ka te jau neviens nav nelietis, tad neviļus sāk rasties jautājums: A ko tad tu taisnojies?
Balss
# Labojis Balss: 2008.06.17 23:49:46
Jānis Kalniņš
Jā, kliedzējs tu esi varens - mute tev liela, liela. Un laika arī daudz...
Zini, man liekas, ka es to cilvēku vietā, kurus tu šeit nepārtraukti gānī, laikam jau būtu pacēlusi cepuri un aizgājusi.

Apbrīnoju viņu izturību šajās (ne tikai tavās) apmelojumu straumēs nenospļauties uz visu un neaiziet. Paldies viņiem par to! Es regulāri lūdzu par viņiem Dievu un tagad darīšu to vēl cītīgāk.

Nekļūdās tas, kas neko nedara. Iespējams, ka tas līgums ir kļūda. Bet nepārtrauktie bļāvieni, ka tas ir ar nolūku plānots ļaundarījums, kas vērsts pret mācītājiem...! Ja es būtu vecis, laikam pasauktu tevi iznākt ārā!!!

Un kur bija visi brašie kritizētāji tad, kad Finansu komisija aicināt aicināja un uzrunāja tās pašas Rīgas lielākās un bagātākās draudzes cilvēkus nākt šajā finansu analīzes un plāna veidošanas grupā?! TAD nevienam nebija laika! Toties TAGAD ir!

Tie blēži un zagļi ir tikai kvintesence visu laiku atkārtotajam motīvam, kuru arī tu šeit un tagad turpini.

Zini, tiem, kas strādā, nav ne laika, ne spēka plosīties pa forumiem. Jā, plašāka un izsmeļošāka info būtu derīga.
Man liekas, ka tie, kas šajās krustugunās strādā, riskē gan ar kuņģa čūlu, gan infarktu. Lai Dievs viņus un visu mūsu Baznīcu sargā!!!
Hermanis
# Labojis Hermanis: 2008.06.18 00:01:13
Balss Vai nu es nerubīju fišku, jeb Jūs. Varu nosūtīt Jums audio ierakstu kurā augstais un visugodājamais virsvaldes sekretārs un cik es, savā lauķa prātā, saprotu, toreiz vēl finanšu komisijas vadītājs A.Eglītis, skaidrā un saprotamā latviešu valodā, vienā iecirkņa sēdē, skaidro, ka nauda 80-90% apmērā tiks nodota misūri fondam, kurš to pārvaldīs un maksās 8% interesi LELB. Ja Jūs esat tagad ko lēmuši citādi, man par to nav nekāda oficiāla informacija pieejama, tik cik minimālists ieminējās.
Par Pētera baznīcu, a labāk, ka nevajag mūs te iejaukt un novērst uzmanību no būtiskiem jautājumiem. Ja gribat par to padiskutēt atverat citu tēmu.
Attiecībā par ***** maisīšanu, es pat varētu Jūsu apvainojumu pieņemt, bet tādā gadījumā, kas tad viņus taisa, ja mēs tie maisītāji, a?
Jūsu kolorītie izteikumi sāk līdzināties kāda zināma mācītāj publiskiem izteikumiem, par sinodē... Kā jau minēju, neesmu īpaši atapīgs un nekādi neizprotu, kas šeit vaŗetu sekot aiz daudzpunktiem.
Toties es atminos, ka uzdevu Jums divus jautājumus uz kuriem Jūs nespējat atbildēt, tāpēc vairāk necentīšos to jautājumu pārfrāzēt, ir skaidri redzams ka Jums nav atbildes.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 21 . 22 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 25 , pavisam kopa bijuši: 716