atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sinode.info
Hermanis
Iesūtīts: 2008.06.04 14:18:52
Var jau būt ka kāds jau to ir pieminējis, tādā gadījumā atvainojos par atkārtošanos. Ir atvērts vortāls www.sinode.info kurā ir izteikti jautājumi par mācītāju atalgojuma plānu un tā kritika. Jautājums būtu, vai šīs lapas veidotājiem nepienākas kāds sods, par informācijas publiskošanu ārpus baznīcas?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 21 . 22 . >>
AutorsZiņas teksts
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.06.04 14:22:31
Lai gan no otras puses arī šajā lapā cenzūra pieļauj sava veida kritiku baznīcas vadībai. Varbūt derētu arī adminu kaut kā pasodīt?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.04 14:29:35
Hermanis, maita 100 pants Satversmē atļauj brīvi piekļūt un brīvi publicēt dajebkuru informāciju, kas nav speciāli atrunāta normatīvajos aktos kā valsts noslēpums!

Nu un tā kā Baznīca no Valsts šķirats (99 pants) tad uvi... Ja kāds mēdijs (arī i-neta) dabon JEBKURU infu par Baznīcas "virtuvi" viņš to var mierīgi publicēt un par to nekas nebūs!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.04 14:32:39
Palasīju, saits izskatās pēc - viena viedokļa!

*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.04 14:34:00
Ir kaut kādas ar likumu aizsargātas tiesības uz privātumu, ierobežojumi publiskot informāciju par kādas personas privāto dzīvi, ja pati persona to nevēlas darīt zināmu. Vai tas attiecas arī uz juridiskām personām, diemžēl nezinu.
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.06.04 14:34:50
Mulders Es teiktu pēc otra viedokļa
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.04 14:42:15
Hermanis... nu bet tas jau tā vienmēr ir bijs... kādam kas nepatiks!

Man joprojām neviens no šī plāna kritiķiem nav pateicis - ko praktiski darīt mazai lauku draudzei, kam ir lieli zemes īpašumi, kuri burtiski "pūst" un nenes nevienu kapeiku!
Nu ko darīt ar tādu zemi nelielai draudzei?
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.06.04 14:44:29
Mulders Dumjš jautājums... .

Kā pamudināt zemes īpašniekus likumā paredzētā kārtībā rūpēties par savā valdījumā saņemtās zemes apsaimniekošanu?

sk. Zemes lietotāju tiesības un pienākumi
http://www.media.lv/kv200010/001018/16.htm
lamby [81.198.232.197]
# Iesūtīts: 2008.06.04 14:51:41
Apustulju darbi 4:34-37 un 5:1-11 kaa pozitiva un nepareiza prakse pirmbaznicaa (uzsvaru gribetu likt, ka pardoto naudu izmantoja kristigi - tam, kam bija vajadziba (ar to domajot ne tikai macitaju atalgojumu)).
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.06.04 14:53:57
Mulders Pavisam vienkārši. Sakarā ar subsīdīju pieejamību, laukos jau vairākus gadus nav problēmas izīrēt lauksaimniecības zemi. Personiski pazīstu zemnieku, kas pat pa kluso uzar neizmantotas zemes Cita lieta, ja tas ir purvs? Vēl varbūt ka zeme ir aizaugusi ar krūmiem, bet tad var sarunāt ka uz tik un tik gadiem iznomās bez maksas, kā atlīdzību par attīrīšanu.
Lai nebūtu tukša runāšana, ok iedod konkrētas koordinātes kam tad tā zeme tur pūst, esmu ar mieru ziedot savu laiku, lai atrastu šai zemei nomnieku, ja ir lieli zemes īpašumi, būs lielāka nomas maksa, nekā piemēram par 3ha. Ja man tas konkrētā laikā neizdodas, tāpēc ka neatrodu nomnieku, kurš ir ar mieru nomāt par tirgus cenu, tad 3 litri alus Malderam no manis (Hermans alu nedzer, bet gan jau Mulders dzer), nodošu caur vienu no taviem mācītājiem
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.06.04 14:57:01
Hermanis
runa ir par situāciju, kad draudzē neatrodas neviens (varošs/gribošs), kas tās lietas varētu kārtot, nu kaut vai nomas lietas. tās arī pēc tam ir jāpieskata. un lai neuzkundzējas draudzēm tādi padomdevēji. Rīga vecajai ģertrūdei 90g.sākumā tāds bija, smuki izsaimniekojās tāds labvēlis.

lamby
tajā vietā, tajā laikā viņi ar savu sarūpēto naudiņu uzturēja pirmo "garīgo semināru", kura dalībnieki pēc tam tika izkaisīti pa visu pasauli. tā kā konkrētajai istuācijai risinājums bija piemērots, bet ne mums.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.04 14:58:07
Atvainojos, tā nav mana darīšana, bet atļaušos izteikt savas domas šajā sakarā: manuprāt kategoriski būtu jānostājas pret centieniem īpašumu realizācijas rezultāto iegūto naudu izvest ārpus Latvijas un ieguldīt kaut kādos vērtspapīros. Naudai ir jāpaliek šeit, jākalpo nu.. kam jākalpo, tam jākalpo..., un tās apgrozībai ir jābūt maksimāli caurskatāmai.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.04 15:01:25
Hermanis, nu... ir pāris zagvozdkas!

1. LELB noteikumi paredz, ka, gadījumā, ja negribās ziedod graudā, var ziedot naudā... tobiš zemi neatdod, bet dod adekvātu naudu! Tātad noma ir OK risinājums... zinu draudzes kas tieši tā dara!

2. Draudzes, kas gatavas tikt vaļā no saviem purviem, aizaugušajiem mežiem, vari droši vien uzzināt pie Virsvaldes! Tad arī piedāvā savus pakalpojumus!

3. Noma, tātad naudas grozīšana likumā paredz, ka, ja draudze pelna labu summiņu, tad jātaisa ir komercstruktūra - tur SIA vai kas, jo citādi nevar grozīt naudiņas kas ir virs 10 000 laikam... vai kaut kā tā... Organizēt SIA vai ko līdzīgu tu arī piesakies palīdzēt šīm draudzēm, lai šīs var naudu grozīt? Organizēsi šādu kantoru grāmatvedību?

4. Vai tavuprāt Baznīcas pienākums/uzdevums patiešām ir nodarboties ar biznesu?
vilks
# Iesūtīts: 2008.06.04 15:05:55
Mulders
domāju, ka ir loģiski, ka sinode.info ir viens - pret - viedoklis, jo par viedokli var visos sīkumos izlasīt lelb.lv
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.04 15:06:10
Mulders

Nožēlojami būtu, ja baznīca kļūtu par "rantjē" (nu tādu, kas dzīvo uz "procentiem" tipa kapitālistu. Tas [manuprāt] ir pats nožēlojamākais un nicināmākais eksistences veids. Normāli cilvēki dzīvo no sava darba, nevis no sava īpašuma. Bet tas nu tā... - nauda nesmirdot!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.04 15:11:10
vilks, es tač neiebilstu... es bij domājis, ka saits tāds vispārīgs... a izrādījās, ka tas ir viens no viedokļiem... kas iebilst pret esošo - viss kedās, atbalstu un tāds saits drīxt būt! Lai raisās diskusijas, lai ir jautājumi lai ir atbildes!

Man personīgi saku - nav būtisks ne par ne pret... Mans PAR ir šī argumetnācija - ko darīt nabaga draudzei, kas neprot, nevar apsaimniekot un taisīt naudu no saviem īpašumiem!

Reku Hermanis piedāvā pakalpojumus. Nu 1/3 jau noziedot nekas slikts nebūs paliks 2/3 un tur hermanis varēs izvērsties, ja parādīs sevi kā labu palīgu!

Visi tā sacepās it kā viņiem ņemtu nost vistu, kas dēj zelta olas. TIeši otrādi... piedāvā atbrīvot no sloga... atstājot 2/3 uz ko tomēr var turpināt biznesu!

Es gan vienalga nesapratu - nafig vispār Baznīcai ar DAJEBKĀDU biznesu jānodarbojas?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.04 15:12:01
Duksis, Baznīca vispār dzīvo no ziedojumiem... tātad "parazitē" uz strādnieku šķiras rēķina
vilks
# Iesūtīts: 2008.06.04 15:14:04
Mulders
domāju, ka visi "pret" esošie cepas, jo baidās no tā, kas notiks, ja pasākums izgāzīsies. Kurš atbildēs un kādā veidā?
Savukārt "par" esošie ir pārliecināti, ka tas ir pats labākais, kas var būt, vai vismaz ļoti vajadzīgs, un tāpēc par to cīnās.
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.06.04 15:16:47
Mulders Mulders Draudzes, kas gatavas tikt vaļā no saviem purviem, aizaugušajiem mežiem, vari droši vien uzzināt pie Virsvaldes! Tad arī piedāvā savus pakalpojumus!
Nu pagaidi tu aprakstīji vienas draudzes situāciju un pats nemaz nezini vai tāda ir?
Tas nav mans bizness, tu konkrēti jautāji es konkrēti atbildēju.
tad jātaisa ir komercstruktūra - tur SIA vai kas, jo citādi nevar grozīt naudiņas kas ir virs 10 000 laikam.
1) neticu ka kādai mazai lauku draudzei ir tik daudz lauku zemes īpašumu, ka to kopējā nomas maksa gadā paŗsniegs 10000... Esi reālists
2) Par iznomāšanu, ir baznīcas dibināta iestāde kurai tas ir jādara, tas ka viņiem izdevīgāk ir pārdot ir cits jautājums.

Vai tavuprāt Baznīcas pienākums/uzdevums patiešām ir nodarboties ar biznesu? Nesmīdini tautu, 30 vai 100 hektāru iznomāšanu nevar saukt par biznesu. Bet vispār interesanti, jāpajautā manai sievasmātei, kas iznomā diviem zemniekiem savus 27ha zemes, vai viņa sevi uzskata par biznesmeni (jeb bizneswomeni)
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.06.04 15:17:56
Mulders

Katrai puslīdz nopietnai organizācijai, piemērām zagļiem, ir savs "obščaks" (naudas līdzekļi kopējām vajadzībām), kurā tiek likts un no kura tiek ņemts. Uzskatu, ka ticīgo draudzes locekļiem nevajadzētu būt sliktākiem par zagļiem.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.04 15:18:08
vilks, nebaidies, ja izgāzīsies, neviens neko neatbildēs... vēl tak 2/3 paliek... var mēģināt ar vēl 1/3 un tad vēl 1/3 Gan jau ar trim reizēm kā Microsoftam izdosies
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 21 . 22 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 72 , pavisam kopa bijuši: 3470