atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību par sludināšanu un mīlestību
Rausītis
Iesūtīts: 2008.05.30 15:38:52
Citāts iz diskusijas par Augustīnu: "pa īstam mīlēt vārda "agape" nozīmē spēj tikai Dievs viens pats. Visi mēs pārējiem vienmēr nedaleksim līdz tādai agapei! Bet esam uz to aicināti tiekties!"

Trīs reizes esmu mēģinājusi cilvēkiem krīzes situācijās stāstīt/sludināt atgādināt par Dievu un visas trīs reizes esmu pamatīgi „dabūjusi pa biksēm” ļoti personīgi. Respektīvi, tas ir pārvērties par tiešu uzbrukumu manai personai un man ir norādīts uz to cik cietsirdīga (bez mīlestības) būtne es esmu. Tie pārmetumi, kā jau vienmēr daļa pamatoti, daļa izgudroti.
Tas man liek pārdomāt, lūk, ko - vienā diskusijā jau tika izteikta doma, ka mīlestība ir pirmajā vietā un arī brīnišķīgā 1.kor. 13 nod. tieši mani apsūdz - (pārfrāzēju) sludināšana bez mīlestības ir šķindošs zvārgulis. Tad jau sanāk, ka es tāds šķindošs vara zvārgulis vien esmu un man labāk nevērt savu muti vaļā.
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.05.30 15:40:57
No otras puses, man ir skaidrs, ka es esmu grēcīga būtne un nekad nespēšu pilnīgi mīlēt un izpildīt visus mīlestības darbus. Pārmetums, ka cilvēkam trūkst mīlestības ir tiešs trāpījums pa viņa visvājāko vietu.
Bet ir arī cita Rakstu vieta Lūk.12:51-53 „Vai jums šķiet, ka Es esmu nācis mieru nest virs zemes? Nebūt ne, Es jums saku, bet šķelšanos! Jo no šā laika pieci vienā namā sašķelsies: trīs pret diviem, un divi pret trim, tēvs pret dēlu un dēls pret tēvu, māte pret meitu un meita pret māti, vīramāte pret vedeklu un vedekla pret vīramāti!" Tā nu es esmu iesprūdusi starp šīm Rakstu vietām un nesaprotu, ko lai iesāk, jo pēc tādu pārmetumu viļņiem ir diezgan ko atkopties. Varbūt kāds var mani „atbrīvot”
Donachka
# Iesūtīts: 2008.05.30 15:44:17
Pilnigi normali, rausiit, ka dabuuji pa bikseem Kriizes situaacijaa ir vajadziiga paliidziiba, kas paliidz iziet no kriizes nevis skaistas runas
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.30 15:45:10
Rausītis
Varbūt kāds var mani „atbrīvot”
Varu ieteikt risinājumu `paturi savu reliģisko pārliecību pie sevis`, gadījumos, ja krīzē nonākušais cilvēks diez ko nevēlas to dzirdēt...
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.05.30 15:47:29
tās nebija situācijas, kad es stāstu augstas lietas, bet civlēks vispirms ir jāpabaro
Balss
# Labojis Balss: 2008.05.30 15:47:43
Tu nekad nezini, kad Tevis sētā sēkla uzdīgs... Ja tev sējot, gadās dabūt smiltis acīs un lapseņu dzēlienus, tas lai tevi neattur.
Es saprotu, ko tu domā - par tiem pārmetumiem - sak, ko tu te, tāda un šitāda, man sludini.
Bat tu jau nenorādi uz sevi kā uz Labo, bet uz Kristu! Jo vienīgi Viņš = Dievs ir labs!
Esmu redzējusi, kā šāda nelaipni uzņemta sēkla uzdīgst pēc gadiem. Nezaudē drosmi un uzticīgi dari to, ko Dievs mums ir uzdevis!
Krīzes situācija nav tikai bads - tur protams, var reāli palīdzēt. Bet garīgā, dvēseles krīze - tur ar maizi nepietiek.
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.05.30 15:48:35
Sheksnagadījumos, ja krīzē nonākušais cilvēks diez ko nevēlas to dzirdēt...
un ko grib dzirdēt tāds cilvēks - pasakas, vai ne ... bet nav man pasaku
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.30 15:50:05
Rausītis
un ko grib dzirdēt tāds cilvēks - pasakas, vai ne ... bet nav man pasaku
Ja cilvēks ir krīzē, tad viņam vispirms ir vajadzīga REĀLA palīdzība.
Donachka
# Iesūtīts: 2008.05.30 15:50:41
Rausītis
Kaadreiz shis cilveeks negrib dzirdet neko...vienkarshi kaadu kas vinju uzkalusa un kaut vai kluseejot uzklausa...
Balss
Nedomaaju vis, ka akuutaa gadiijumaa, ja vajadziiga fiziska maize, derees noraades uz Kristu.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.05.30 15:52:19
Donachka
Nedomaaju vis, ka akuutaa gadiijumaa, ja vajadziiga fiziska maize, derees noraades uz Kristu.
ar pabarošanu es domāju dajebkādu taustāmu palīdzību, savukārt, ko tad tu domā es stāstīju viņiem, ja ne norādīju uz Kristu

vienkarshi kaadu kas vinju uzkalusa un kaut vai kluseejot uzklausa
teiksim tā, runa ir par situācijām, kad šie cilvēki ir bijuši izvēles priekšā apzināti pārkāpt baušļus vai tomēr paklausīt. kāda tur klusēšana
Balss
# Iesūtīts: 2008.05.30 15:52:26
Donachka
Laikam mani nesaprati. Tieši to jau teicu - bada situācijā palīdzēt ir vienkāršāk. Grūtāk ir dvēseles krīzē, jo tajā maize neko nelīdzēs.
Balss
# Iesūtīts: 2008.05.30 15:53:37
Un pat maizes trūkuma brīdī Dievs var (un tā dara), ka piesūta palīdzību pat visai fantastiskā veidā.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.30 15:57:03
Rausītis
teiksim tā, runa ir par situācijām, kad šie cilvēki ir bijuši izvēles apzināti pārkāpt baušļus vai tomēr paklausīt.
Reizēm cilvēkiem ir jāļauj iekāpt substancē... ielikt viņus kastē Tev tāpat neizdosies.
Donachka
# Iesūtīts: 2008.05.30 15:57:42
Rausītis
teiksim tā, runa ir par situācijām, kad šie cilvēki ir bijuši izvēles priekšā apzināti pārkāpt baušļus vai tomēr paklausīt.

Nu tad jau tu visu pareizi izdariiji un nav ko briiniities, ka cilveeks uz tevi sadusmojas, ja tu neatbalsti vinja greeku. Normaala reakcija. Man arii taa ir bijis, ka draudziiba veejaa, jo neatbalstiiju viena drauga lauliibas parkapshanu.
Donachka
# Iesūtīts: 2008.05.30 16:00:38
Sheksna
Reizēm cilvēkiem ir jāļauj iekāpt substancē... ielikt viņus kastē Tev tāpat neizdosies.
Tieshi taa. Ja prasa mana viedokli, es pasaku, bet neapvainojos arii, ja vinsh tam uzspljauj un dara pa savam. Domaaju, ka arii tev nepatiktu, ja tevi meegjinatu atturet no kaut kaa taada, kas tev liekas aarpratiigi labs un prieku solosh.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.05.30 16:05:30
tātad tas, par ko es uztraucos ir nevis par pašiem pārmetumiem, bet gan par - sludināšana bez mīlestības ir šķindošs zvārgulis

tas ir tā kā mēs skatāmies uz piem. ļedjajeviešu darbiem un tad, kad viņi sludina, tad viņu vārdi šķiet liekulība.

man vienmēr varēs pārmest mīlestības trūkumu, ko tad lai dara? es negribu, lai manis dēļ šiem cilvēkiem rastos iespaids, ka kritieši ir liekuļi.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.30 16:05:54
Donachka
Domaaju, ka arii tev nepatiktu, ja tevi meegjinatu atturet no kaut kaa taada, kas tev liekas aarpratiigi labs un prieku solosh.
I vēl - ja mēģina atturēt PAR KATRU CENU...
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.30 16:17:49
Nu, piemērām Balss sludina bez mīlestības. Viņai ir po..., kas tu esi. Viņa vienkārši ar medainu balstiņu "pavedina" cilvēku uz kristīgām būšanām. Viņai tas - būt par pavedinātāju - patīk. Vai tad tas nav labi, ja baznīcā tiks iedabūta, kāda dvēselīte? Vai tad tas ir tik svarīgi, kas tam ir kalpojis pa motivāciju?
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.05.30 16:23:44
*Duksis
nu, re, Duksi es par to pašu - arī tu nedzirdi KO Balss saka, un pat ne KĀ viņa saka, bet kāda viņai nepareiza balss skaņa
vai tas, ka tiek sludināts, nav jau zināmā mērā mīlestības izpausme?
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.30 16:27:23
Rausītis Nu zini, ja katru apsēstību vai uzmācību ir jāuzskata par mīlestību... . Njā, mīlestības jau ir visādas, ir arī tādas, kas piepilda cietumus, trako namus un kapsētas, ne tikai baznīcas.
Balss
# Iesūtīts: 2008.05.30 16:31:30
Tev, *Duksi, kā Kajam Sniega Karalienē acī ir ledus šķemba iestrēgusi... tev pret mani kaut kāds nepamatots naidīgums no sākta gala.
Tāpēc tu arī sadzirdi pavisam citādi, nekā ir domāts un teikts.
Man pret jums visiem, NB biedriem, ir līdzjūtības izjūta. Un līdzjūtība ir mīlestības, nevis liekulības vai naidīguma rezultāts. (Tā NAV tāda nievājoša līdzjūtība kā biezajam pret nabagu.)
Kā tad tev liekas, kāda tad ir mana motivācija iedabūt kādu cilvēku baznīcā? Es ko, sev punktus krāju debesīs, vai?!
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 128 , pavisam kopa bijuši: 3465