atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Sv. Augustīns
S.R...
Iesūtīts: 2008.05.23 10:53:23
(jeb vienkārši Augustīns)
tas, lai luterāņi atkal nepiedauzās
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.23 15:18:19
Mulders
Tava ftopka jau nav tamdēļ, ka Dievs uzmet lūpu un kā tāds mazs bērns apvainojas un būdams stiprs mazs bērns izdzen tevi no savas smilšu kastes.
Kā reiz par to viņa ir.

Nē... ftopka ir sekas TAVAI rīcībai objektīvai... tava nemīlestībai pret Dieva iestādīto kārtību, kura primāri ir tavā labā, lai TU būtu laimīgs... tik tu kā mazs bērns spītējies un nesaproti kāpēc tu nevarētu pa ceļu braukt pa pretējo joslu... jo tur mazāk mašīnas!
Un tagad iedomājies situāciju: cilvēks SKRUPULOZI ievēro visus baušļus, izņemot 1. (un laikam arī 2.). Jautāts par šiem baušļiem, cilvēks skaidri un gaiši atbild: `nē, es nemīlu dievu. Un man IR TIESĪBAS turēt savā priekšā TĀDU dievu, kādu es vēlos.` Tagad jautājums: KAM un KĀDU ļaunumu šis cilvēks ir nodarījis, ja viņam šādas situācijas rezultātā pienāktos ftopka?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.23 15:21:52
Kā reiz par to viņa ir.

Es tev saku ka nav tā. Tu nepareizi saproti Kristietību un Dieva attiexmi un ko Dievs saka "Mīli savu Dievu"

Un tagad iedomājies situāciju: cilvēks SKRUPULOZI ievēro visus baušļus, izņemot 1. (un laikam arī 2.). Jautāts par šiem baušļiem, cilvēks skaidri un gaiši atbild: `nē, es nemīlu dievu. Un man IR TIESĪBAS turēt savā priekšā TĀDU dievu, kādu es vēlos.` Tagad jautājums: KAM un KĀDU ļaunumu šis cilvēks ir nodarījis, ja viņam šādas situācijas rezultātā pienāktos ftopka?

Tagad iedomājies Apaļu Kvadrātu!

Nespēju es tādu iedomāties Nav iespējams izpildīt NEVIENU bausli neizpildot 1o bausli Bet ja tu izpildītu VISUS baušļus TĀ KĀ DIEVS to saprot, tad tu jau esi 1o bausli izpildījis

Bauslība ir saslēgta nesaraujamā ķēdē!

Tu māxlīgi konstruē pretrunu un tad paziņo - hrens tas viss!

Nemīlestība pret Dievu manifestēsies tā vai citādi kādā citā baušļa pārkāpumā! Ne jau mehāniska bauslības izpilde ir tas, ko Dievs prasa... bet gan iekšēja pārliecība par šādas rīcības pareizību!

Tas, ka cilvēks izpilda bauslību, bet iekšā tā tik vien alkst grēkot, tas neko nepalīdz! Tur jau bij tā Farizeju kļūda... viņi ārēji bij kā nobalsināti kapi, bet iekšā sapuvuši. Kristus jau par to runāja! Un šis 1ais bauslis ietiecas tajā iekšienē... Cilvēks nevar būt labs un nemīlēt Dievu. Un otrādi cilvēks, kas mīl Dievu, nevar gribēt grēkot...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.23 15:22:37
Mulders
Principā jā!
Tad nebrīve būtu tikai tad, ja cilvēks pieķēdēts pie staba, un nevar iziet ārpus konslāģera vārtiem. Ja cilvēku atsien vaļā, un pasaka "iesi ārā - nošausim", tad tas skaitās, ka cilvēks ir brīvs?
Dīvaina tev izpratne par brīvību....
S.Rrrrrr... [84.237.179.67]
# Iesūtīts: 2008.05.23 15:23:52
*Duksis
Protams, ka ir pelnījuši! Tikai no sākuma tos derētu nosist.
ir dažādu veidu perversijas.
vieni vispirms nosit un tad mīl - citi to dara pretējā secībā.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.23 15:24:18
Mulders
Nav iespējams izpildīt NEVIENU bausli neizpildot 1o bausli
Nu jau gan - "tev nebūs zagt", "tev nebūs dot nepatiesu liecību" - tam pietiek ar Komunista Morāels Kodeksa ievērošanu.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.23 15:26:18
Tad nebrīve būtu tikai tad, ja cilvēks pieķēdēts pie staba, un nevar iziet ārpus konslāģera vārtiem. Ja cilvēku atsien vaļā, un pasaka "iesi ārā - nošausim", tad tas skaitās, ka cilvēks ir brīvs?
Dīvaina tev izpratne par brīvību....


Nebrīvs viņš būtu tad, ja viņš nekad neiedomātos, ka varētu no konclāģera iet prom un ja viņš nealktu labāku dzīvi kā konclāģerī, bet to uzskatītu par normu!

Aceries Neo un Morfeja sarunu - Vislabākais Cietums ir tāds, kura sienas tu nejūti! Lūk tā ir īstenā verdzība! Un tā ir šī verdzība, no kuars Kristus mūs atbrīvo... aceries vārdus - Tie atzīs patiesību un patiesība darīs jūs Brīvus!
Dievam rūp mūsu dvēseles un Gara atbrīvotība no grēka primāri, miesīgā brīvība ir sekundāra, laigan, protams, vēlama!
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.23 15:29:04
Mulders
Nespēju es tādu iedomāties
Tu nemaz NEGRIBI to iedomāties

Nav iespējams izpildīt NEVIENU bausli neizpildot 1o bausli
Principā - ir iespējams.
Jēzus māte, jaunava Marija bija pārkāpusi kādu bausli vai nebija?

Bet ja tu izpildītu VISUS baušļus TĀ KĀ DIEVS to saprot, tad tu jau esi 1o bausli izpildījis
Sajauci silto ar mīksto. Tev ja iepriekš norādīja, ka tās ir 2 dažādas lietas.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.23 15:30:25
Kopš kura laika mana /starp citu - deklarētā/ brīvā izvēle mīlēt vai nemīlēt dievu, tiek mehāniski, ar fizikāla likuma bezkaislību atzīmēta gluži kā binārā sistēmā ar 1 vai 0?


Skat manu atbildi Šexnam!

Mīlestība pret Dievu jau neizpaužas tā gluži deklaratīvās zajavās. Tu man tagad prasi definēt kas ir Mīlestība, bet es to nevaru... kā to nav spējis neviens cilvēks. Šo jēdzienu cilvēki gan saprot, bet nespēj izteitk... Tā ir attiexme, uzvedība, tas viss, kas liecina par to kāda ir tava attiexme pret Dievu un viņa iestādīto kārtību!
NU un tā kā Dievs ir šīs kārtības avots, tad tava attiexme pret šo kārtību arī pārnesās uz attiexmi pret Dievu... Tas kā tu mīli savus tuvākos, citus cilvēkus, Dieva radību, pasauli... galu galā Kristu !

Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.23 15:34:25
Mulders
Mīlestība pret Dievu jau neizpaužas tā gluži deklaratīvās zajavās. Tu man tagad prasi definēt kas ir Mīlestība, bet es to nevaru... kā to nav spējis neviens cilvēks. Šo jēdzienu cilvēki gan saprot, bet nespēj izteitk... Tā ir attiexme, uzvedība, tas viss, kas liecina par to kāda ir tava attiexme pret Dievu un viņa iestādīto kārtību!
Vēlreiz... ja cilvēks attieksmē un uzvedībā uzvedas tā, kā to iecerējis dievs, bet jautāts par attieksmi pret dievu, vārdos (un domās!) atbild `nafig man jūsu dievs!` - vai viņš IR izpildījis 1. bausli vai nav?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.23 15:36:41
Sheksna
Vēlreiz... ja cilvēks attieksmē un uzvedībā uzvedas tā, kā to iecerējis dievs, bet jautāts par attieksmi pret dievu, vārdos (un domās!) atbild `nafig man jūsu dievs!` - vai viņš IR izpildījis 1. bausli vai nav?
Aha, kāds tur advancēts budists, piemēram. Nevienam pāri nedara, nezog, nemelo, laulību nepārkāpj, mīl visas dzīvās būtnes, tai skaitā savu ienaidnieku, bet Dievam netic!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.23 15:36:59
Tu nemaz NEGRIBI to iedomāties

Es vienkārši nevaru! Tu no manis prasi iedomāties pretrunu! Acīmredzot tas izriet no tavas aplamās izpratnes par to, ko 1ais bauslis no mums prasa!

Principā - ir iespējams.
Jēzus māte, jaunava Marija bija pārkāpusi kādu bausli vai nebija?


Bija... un dokumentēti TIEŠI 1o bausli, kad a) Šaubījās pie Kristus iet, kad šis pie grēciniekiem bij un centās šo savaldīt b) Kad 3 dienas Kristu meklēja pa Jeruzālemi, nevis pa taisno uz Templi gāja, kur viņš primāri būtu jāmeklē, ja vien viņa ticētu tam, kas par Kristu pirms tam bij teikts! RKB zem šitā nekad neparakstīsies, jo viņiem no Efezas mantotais Artemīdas kults ir svarīgāks par patiesību, bet man kā Luterānim nav problēmu ticēt tam ko Raksti saka - tai skaitā par Mariju!

Sajauci silto ar mīksto. Tev ja iepriekš norādīja, ka tās ir 2 dažādas lietas.
Un tev norādīja, ka tev ir mazliet aplama izpratne, par 1o bausli!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.23 15:37:24
Un kas tad būtu pirmais bauslis? Nedeklaritīvs snumburslis?

A tu vienmēr likumu ar tā izpildi putro?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.23 15:38:41
Vēlreiz... ja cilvēks attieksmē un uzvedībā uzvedas tā, kā to iecerējis dievs, bet jautāts par attieksmi pret dievu, vārdos (un domās!) atbild `nafig man jūsu dievs!` - vai viņš IR izpildījis 1. bausli vai nav?

Lūk tev būs Kristus atbilde: Tieši par šo tēmu Kristus runāja!

Matejs 21:
28 Bet kā jums šķiet? Kādam cilvēkam bija divi dēli, un viņš gāja pie pirmā un sacīja: dēls, ej un strādā šodien manā vīnadārzā.
29 Un tas atbildēja un sacīja: jā, kungs! - Bet viņš negāja.
30 Viņš aizgāja pie otra dēla un sacīja tāpat. Tas atbildēja un sacīja: es negribu. - Pēc tam viņam palika žēl, un viņš aizgāja.
31 Kurš no šiem diviem ir darījis tēva prātu?"
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.23 15:38:48
Mulders
Pirmo reizi dzirdu, ka visi vergi patiesībā ir brīvi cilvēki!
Tev brīvību nosaka tas, ka cilvēks zin par kādu darbību un teorētiski to var izdarīt, kaut arī sekas var būt pašas šausmīgākās?
Tas ir, brīvību nekādi neiespaido darbības sekas?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.23 15:40:24
Pirmo reizi dzirdu, ka visi vergi patiesībā ir brīvi cilvēki!

A teici, ka Rakstus esi lasījis!

1 Kor 7:22 Jo, kas ir aicināts par Tā Kunga mācekli, vergs būdams, tas ir Tā Kunga atbrīvots; tāpat, ja kas aicināts, brīvs būdams, tas ir Kristus vergs.

Riktīgs Budisms! Protams, tas prasa visai augstu garīgo līmeni, lai saslēgts ķēdēs un cietumā tu vienalga būtu brīvs... kā Pāvils!

Pārlasi Ap. D. 16 nodaļu, tur ir kāds šāds encounters un kas no tā sanāca...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.23 15:41:07
Mulders
Es vienkārši nevaru! Tu no manis prasi iedomāties pretrunu!
Es varu iedomāties tādu cilvēku, kurš nezog un nemelo. Esmu drošs, ka tādi cilvēki ir! Vienlaicīgi viņi var nemīlēt Dievu, nepildīt pirmo bausli.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.23 15:41:52
Es varu iedomāties tādu cilvēku, kurš nezog un nemelo. Esmu drošs, ka tādi cilvēki ir! Vienlaicīgi viņi var nemīlēt Dievu, nepildīt pirmo bausli.

Jā bet kur pārējos 7us baušļus noraki? Man te lika iztēloties cilvēku, kas izpilda visu bauslību, bet neizpilda 1o bausli! Vot kā to var izdarīt, es nezinu!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.23 15:43:53
Mulders
A teici, ka Rakstus esi lasījis!
Kor jau runā par garīgo brīvību. Te nesaka, ka brīvība ir tad, ja tu zini, ka kaut ko var izdarīt, bet ja darīsi, tad sekas būs ļooti smagas.
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.05.23 15:45:50
Mulders
Jā bet kur pārējos 7us baušļus noraki?

Nekur nebija jārok - Mulders 2008.05.23 15:21:52 saka:

Nav iespējams izpildīt NEVIENU bausli neizpildot 1o bausli

Lūk, es tev piemērā pat divus baušļus devu.


Vispār - kas tad tur paliek vēl pāri?
svētīt svēto dienu - vienkārši; godāt tēvu un māti - a kādas problēmas? nebūs nokaut - arī nav grūti, sevišķi jau budistam, iekārot kaut ko citam piederošu - var izpildīt.
Laulību pārkāpt - ja ar to saprot arī instinktīvu lūrēšanu uz pretējo dzimumu, nu pagrūti, bet gan jau ka var. Vai arī kā piemēru varam ņemt kādu vecu cilvēku, sterilizētu vai slimu ...
Kā redzi, visi baušļi un bez pirmajiem diviem.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.23 15:52:07
Nesapratu! 1o bausli jāskatās kā rekomnedējošu? Nevis kā deklaritīvu un obligātu?

Ā šķiet mana vaina, neskaidri izteicos. Sorry!

Tas par to "deklarativitāti" es attiecināju uz baušļa izpildi. Tobiš Dievs jau nevērtē tavu 1ā baušļa izpildi pēc tā ko tu runā vai kādus stencilus uz sienas līmē, bet pēc tā kāda ir tava attiexme pret Dieva dāvātām dāvanām. Skat augstāk manu postu kur ir Kristus piemērs par diviem dēliem, viens teica jā, bet nedarīja, otrs teica nē, bet darīja! Tas bij tas, ka šis "Jā/Nē" bez seguma Dievam ir tukš gaiss!

Tieši tamdēļ es saku, ka nespēju iedomāties cilvēku, kas izpilda visu pārējo bauslību un pamanās Dievu nemīlēt

Tos baušļus var ielikt hierarhiski mazliet... ja tas tev patīk!

Pasulē vispār ir tikai viens bauslis Kristus tak teica - Mīli Dievu un Tuvāko!

Un tālākie baušļi jau ir paskaidrojumi pie pirmā... tobiš ne tik daudz paskaidrojumi kā "ček lists" Un pirmais bauslis izpildās, tad kad esi izpildījis visus... bet visus var izpildīt tikai patiesā mīlestībā, nevis mehāniski - kā to saprot bauslinieki, vai farizeji un rakstu mācītāji!



p.s. tas ir tā... es varu staigāt un visiem stāstīt ka es nēģerus neieredzu, bet ja es lēkšu daugavā lai nēģeru bērnu izglābtu... nu tad... tā teikt, manām zajavām nav seguma... es esmu tāds melis, tikai šoreiz meli ir bezzobaini... jo izrādās, ka es tomēr mīlu nēģerus, tikai pac varbūt to nemaz neapzinos...

un tas arī otrādi parādās, tie lielie Mīlētāji jau parādās īstenībā kad to vajag... un tad jau tik redz... ir tā mīlestība vai tikai skaista fasāde!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 188 , pavisam kopa bijuši: 1185