atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Sv. Augustīns
S.R...
Iesūtīts: 2008.05.23 10:53:23
(jeb vienkārši Augustīns)
tas, lai luterāņi atkal nepiedauzās
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.23 13:47:55
KarotesNav, jau teicu... ir lietas ko es nezinu un nesaprotu... tai skaitā Dieva atribūtus - visuvarenību, viszzinību, nemainību etc... Pie katra no šiem domājot ir kaut kāda robeža ko varu saprast, un tad ir kaut kas ko nesaprotu vairs jo visticamāk mēģinu uz Dievu atteicināt kaut kādas savas ierobežotās kategorijas, un nemaz nevaru iedomāties, ka varētu domāt savādāk!
Nu tas būtu līdzīgi kā Inkiem... viņi varenas pilis cēla, bet riteni nespēja izgudrot. Acīmredzot bij kaut kāds bloks, kaut kādi domāšanas uztveres ierobežojumi, kas neļāva viņiem izgudrot šo, mums tik dabīgi un vienkārši izprotamo uzparikti!
Nu un te tāpat... varbūt skaidrojums ir vienkāršs, bet mēs līdz tam nespējam aizdomāties. Vai vēl labāk... pat ja zinātu... nespētu citiem pastāstīt!

Vēsture tač zin visādus Viedos vecajus, kas tik ilgi sēž Fudzi Jamas virsotnē, ka beigās iegūst apskaidrību, bet tad ir tā... pac saproti, a citam pastāstīt nevari - nepārvarama aiza!

Man jau likās, ka tu labi pateici - Šahā Dievs zin visus gājienus, un neviena no situācijām viņam nav "pārsteigums"

Tas var apmēram salīdzināt, ka mēs droši zinām ko mūsu bērniņš darīs, bet tas mums nemazina prieku tad kad viņš patiesi to dara!

Vai labs programmētājs... viņš savu softu zin perfekti un softa darbība nerada nekādu jaunu infu...

Manurpāt tā "visszinība` ir tādā meta līmenī, superpozīcijā! Kaut kā tā... Tu nevari Dieva formulā ienest parametrus, kas izsauc formulas sabrukumu! Formula pati kā nemainīga bet "reaģē" uz taviem parametriem tieši tā! Lai rezultāts būtu pareizā Paradīze

Manuprāt Programmēšanas augstākais līmenis... ka nekādas perturbācijas nevar tavu softu nojāt! Viņš zin, ka viņa formula un softs tā sastādīts, ka JA tomēr kaut kur rastos kāds rozā unikorns, tad noteikti uzrastos mazais divgalvainais Rūķis, kas šamo nomedītu, apēstu, no vēdersāpēm pārplīstu un pārvērstos radioaktīvā urāna izotopā

Un ŠĀDS pateisi sci-fi cienīgs skatījums uz realitāti, tad arī neizslēdz reālu elfu un rūkīšu existenci, bet tad uzreiz kā balansējošais faktors būtu - vispārīgais analfabētisms, un vispārējs video un foto objektīvu sabojāšanās, ka neviens to nevar piefixēt nākamām paaudzēm Tikai veiklākie - tādi kā Brāļi Grimmi izdomā viltīgu formātu kā šādu infu piefixēt un nodot tālākām paaudzēm

Hmmm... H.K.Andersons laikam tagad kapā virpuļo!
S.Rrrrrr... [84.237.179.67]
# Iesūtīts: 2008.05.23 13:54:29
Divi jautājumi, un tie nav lēti jautājumi, bet dzīvības un nāves jautājumi
Mulderīt, es apdomāšu un atbildēšu, pašlaik galīgi nav laika - mums šodien skolā izlaidums!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.23 14:02:33
S.Rrrrrr... [84.237.179.67]
Tev izlaidums svarīgāks par dzīvību un nāvi ?!?!?

:-)
S.Rrrrrr... [84.237.179.67]
# Iesūtīts: 2008.05.23 14:08:04
KarotesNav
es atvainojos - ceru nodzīvot līdz rītdienai.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.23 14:24:33
Šodienas plāns ir izpildīts - kārtējā diskusija ir pieķēzīta. Daunīši plosījās uz nebēdu.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.23 14:26:40
Mulders
Acīmredzot bij kaut kāds bloks, kaut kādi domāšanas uztveres ierobežojumi, kas neļāva viņiem izgudrot šo, mums tik dabīgi un vienkārši izprotamo uzparikti!
Pag, vai tad pie mums riteni izgudroja vairākās vietās, neatkarīgi viens no otra?
Drīzāk jau kāds ģēnijs to izgudroja, nu tad ritenis izplatījās citur.
Tikpat labi tas ģēnijs varēja piedzimt pie inkiem, un tad mēs pārņemtu riteni no viņiem.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.23 14:27:50
Mulders
Bet mīlestība bez brīvības nemīlēt, nav mīlestība
Un tagad attiecini šo te uz 1. bausli...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.23 14:45:20
Tikpat labi tas ģēnijs varēja piedzimt pie inkiem, un tad mēs pārņemtu riteni no viņiem.

Nav jau svarīgi kur to izgudroja... Svarīgi, ka kāds to izdarīja, kāmēr citi to nespēja izdomāt... bet tagad no malas mums skatoties škiet - kā to var neizgudrot. Kā var neizgudrot to vai citu lietu, kā var nesaprast to vai citu vienkāršu patiesību - bet senos laikos, tie, kas to spēja izgudrot un formulēt bij tā laika Einšteini, bet šodien mums to zin katrs skolēns!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.23 14:45:42
Un tagad attiecini šo te uz 1. bausli...

Un kas?
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.23 14:48:38
Mulders
Un kas?
Vai 1. bauslis pieļauj brīvību NEMĪLĒT dievu?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.23 14:51:32
Šexna, bet protams ka pieļauj! Vai tad tu mīli Dievu?
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.23 14:52:56
Mulders
Šexna, bet protams ka pieļauj! Vai tad tu mīli Dievu?
Nu i ko dievs man ir paredzējis tieši PAR TO, ka es viņu nemīlu?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.23 14:54:49
Šexna, nu tas jau ir cits jautājums! Kādas ir SEKAS tavai rīcībai! Bet tavu rīcību nekas neierobežo - esi brīvs... Darīt dajebko, Bet neesi brīvs izvēlēties savas rīcības sekas!

Tā teikt ar savu izvēli kaut ko darīt tu pats determinē iznākumu! Iznākums var izrādīties tev nepatīkams!
S.Rrrrrr... [84.237.179.67]
# Iesūtīts: 2008.05.23 15:00:02
*Duksis
Šodienas plāns ir izpildīts - kārtējā diskusija ir pieķēzīta. Daunīši plosījās uz nebēdu.
tā protams nav mana darīšana - bet vai tad Daunīši nav pelnījuši līdzcietību un varbūt pat mīlestību?
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.23 15:04:04
S.Rrrrrr... [84.237.179.67] Protams, ka ir pelnījuši! Tikai no sākuma tos derētu nosist.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.23 15:04:29
Mulders
Šexna, nu tas jau ir cits jautājums! Kādas ir SEKAS tavai rīcībai! Bet tavu rīcību nekas neierobežo - esi brīvs... Darīt dajebko, Bet neesi brīvs izvēlēties savas rīcības sekas!

Tā teikt ar savu izvēli kaut ko darīt tu pats determinē iznākumu! Iznākums var izrādīties tev nepatīkams!

Dārgais draugs... ir atšķirība, vai mana lēmuma sekas iestājas objektīvu iemeslu dēļ (piemēram - ja es staigāju ar atšņorējušamies kurpju šņorēm, paklūpu un sasitu degunu), vai manu rīcību KĀDS izvērtē un pieņem voluntāru lēmumu. Ja es Tevi iemetu ftopkā, par iemeslu minot to, ka Tu mani nemīli, tad nav NEKĀDA pamata apgalvot, ka es Tevi mīlu un respektēju Tavu lēmumu nemīlēt mani...
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.23 15:10:59
Šexna, tad tu vispār neesi neko sapratis par 1o bausli un ko nozīmē Dievu mīlēt

Tā visai voluntāri pārfrāzējot tavu kurpju šņores gadījumu, sekas tam, ka tu uz degunu uzraujies ir tas, ka tu īsti nemīli kārtību! Tu ignorē kaut kādus kārtības likumu, kas sevī ietver to, ka tu pirms izej uz ielas pārbaudi vai sašņorēti zābaciņi. Ja mīli kārtību un seko kārtības likumiem, tad nekad uz deguna nenokritīsi!

Vai varbūt šitā - Mīli CSN un nekad nebūs jāsatiekas ar ceļa stabiņiem un izbaudīt uz sevīm Ņūtona likumu bardzību!
Tava ftopka jau nav tamdēļ, ka Dievs uzmet lūpu un kā tāds mazs bērns apvainojas un būdams stiprs mazs bērns izdzen tevi no savas smilšu kastes. Nē... ftopka ir sekas TAVAI rīcībai objektīvai... tava nemīlestībai pret Dieva iestādīto kārtību, kura primāri ir tavā labā, lai TU būtu laimīgs... tik tu kā mazs bērns spītējies un nesaproti kāpēc tu nevarētu pa ceļu braukt pa pretējo joslu... jo tur mazāk mašīnas!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.23 15:11:30
Mulders
Šexna, nu tas jau ir cits jautājums! Kādas ir SEKAS tavai rīcībai! Bet tavu rīcību nekas neierobežo - esi brīvs... Darīt dajebko, Bet neesi brīvs izvēlēties savas rīcības sekas!
Tad jau konslāģerī visi ieslodzītie patiesībā ir brīvi! Bēgt un neklausīt var, tikai jārēķinās ar savas rīcības sekām - gāzes kameru vai sitieniem ar pletni, vai ko citu. :-)
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.23 15:15:57
Tad jau konslāģerī visi ieslodzītie patiesībā ir brīvi! Bēgt un neklausīt var, tikai jārēķinās ar savas rīcības sekām - gāzes kameru vai sitieniem ar pletni, vai ko citu. :-)

Principā jā! Tik Konslāģeris un paklausība tā likumiem tevi vienalga nedara laimīgu... bet paklausība Dieva likumiem dara gan tevi laimīgu. Taču... lai to saprastu, ir jāmīl, mehāniska likumu izpilde vienalga tevi nedarīs laimīgu - ja bauslība nav sirdī - tā būs kā zāģis!
Kristietībā Dievs veic "prepanāciju" tā, ka cilvēks iemīl bauslību... un notiek tāda dabīga sinhronizēšanās!

Kā jau teicu - caur Kristu Dievs atņem mūsu elkus... tas ir... atņem tās baudas, kuras mums rodās no grēkošanas... un sausais atlikums ir tāds, ka tas grēks sāk grauzt, spiest, traucēt... un lai arī sākotnēji tas mums bij mīļš, tas zaudē savu burvību... kļūst neinteresants, garlaicīgs...
kaut kas līdzīgs šitam humorīgajam teicienam - Kad biju jauns un stulbs, tad laidu ar sievietēm pa lab un pa kreisi, bet tagad esmu gudrs un atklāju ka pasaulē vēl ir māxla, literatūra, mūzika, ceļojumi, grāmatas
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.23 15:16:15
Kopš kura laika subjektīvas izjūtas un attieksme tiek pacelta fizikālo likumu objektivitātes līmenī?

Nesapratu?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 118 , pavisam kopa bijuši: 118