atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Gribu nokristīt savu bērnu
Paphos
Iesūtīts: 2008.04.11 13:09:46
Mums tāda situācija- esmu luterāne, bet neesmu iesvētīta, vīrs pareizticīgais. Gribu savu bērnu kristīt luterāņu ticībā. Kas tam ir nepieciešams? Var nokristīt bērnu, bez manas iesvētīšanas? Kādi vispār ir noteikumi?
Ļoti ceru, ka būs kāds zinošs cilvēks
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Paphos
# Iesūtīts: 2008.04.11 13:46:51
P.S.- kuras ticības drīkst būt krustvecāki?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.11 13:50:40
gan tev gan krustvecākiem (vismaz vienam) jābūt luterāņu ticībā kristītiem un iesvētītiem!

Kāpēc gribi bērnu kristīt? Un kā esi izsprukusi cauri neiesvētīta? Vai tad uz dievkalpojumiem neej?
Paphos
# Iesūtīts: 2008.04.11 13:54:57
Mulders
kā esi izsprukusi cauri neiesvētīta? Neesmu sprukusi- neviens aiz rokas nav vilcis.
koment [78.84.123.72]
# Iesūtīts: 2008.04.11 14:07:32
Tev būtu jāaizeit uz tuvējo luterāņu baznīcu un jāizrunā sava situācija ar mācītāju, jo katram jau ir arī savas nianses, it kā tavs jautājums bija gana skaidrs, bet parunājot personīgi, vienmēr atklājas kaut kas vairāk. Ja iesi uz iesvētes mācībām, tad varbūt arī tēvs/vīrs un kāds no krustvecākiem ies kopā ar tevi, tādā kompānijā var visas lietas pēc tam mājās pārrunat un tikt pie personīgas skaidrības un attieksmes.
Paphos
# Iesūtīts: 2008.04.11 14:08:06
vilks
Vispār esmu apjukuma stāvoklī. To krustmāti, kura būtu ideāla mana bērnam, kura izturas pret manu bernu kā pret savu ir pareizticīgā. Un luterāņi man ir tikai rados, bet es viņus negribētu par sava bērna krustvecākiem.
Vai ir kaut kā iespējams, ka krustvecāku nav ( krustvecāki drīkst arī nebūt) , bet tomēr tā pareizticīgā darudzene skaitās kā krustmāte?
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.11 14:32:26
Paphos Vai jūsu ģimenē ir "ģimenes galva"? Ja tāds ir, lai viņš domā un lemj, kur un kā. Bet tu, sieviete, klusē un uzvedies tā, kā to nosaka kristietība pie kuras sakies, ka esi piederoša.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.11 14:38:21
vilks Kristīgā ģimenē to izlemtu ģimenes galva. Labāk ir tad, kad uz kuģa ir slikts kapteinis, bet viens, nekā divi labi.
Paphos
# Iesūtīts: 2008.04.11 14:46:38
Trilobīte
Tur tā lieta, ka luterāņu ticība man iet visvairāk pie sirds. Man patīk viss tas domu gājiens, baznīcas, kuras ir tik gaišas un kurās ir laba sajūta. Pareizticība ir tāda nospiedoša- viss tumšs, visādi aizspiredumu pret sievietēm- pilnīgi kā nešķīstas radības.
Tapēc arī negribu kristīt pareizticībā, jo tēvs ķekša pēc kristīts parizticībā un pilnīgi neko nezin par savu ticību.

*Duksis Kāda starpība, kas ir ģimenes galva? Es uzdevu jautājumu, kas vispār ir nepieciešams, lai bērnu nokristītu. Nevis spriedelēju jautājumu, kurā ticībā versties...
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.04.11 14:46:42
iesaku Alfa kursu pie Vilka !
Paphos
# Iesūtīts: 2008.04.11 14:48:54
*Duksis
Ja izlemtu vīrietis par pareizticību, tad bērns būtu arī tāds nezinītis par savu ticību. Priekš kam tad kristīt?
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.11 14:50:19
Paphos Atklāšu Tev lielu noslēpumu: kristiešu ģimenē ģimenes galva ir vīrs. ... . Par kristīšanas stratēģiskām, tehniskām un taktiskām pusēm, protams, Tevi klātesošie informēs.
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.04.11 14:54:50
Krustvecāki parasti mēdz būt vacāku tuvi radi vai labi draugi, kuriem tas ir tāds kā pagodinājums un pienākums dāviāt.
Man liekas , ka krustvecāks ir tāds kā apbalvojums , goda nosaukums, nevis cilvēks , kas grib bērnā ieaudzināt kristīgus uzskatus un dzīves veidu.

Es neesmu krustvecāks nevienam , bet ja būtu , tad katru gadu dāvinātu Bībeli !
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.11 14:59:12
Phobos, mēs te gari un plaši varam runāties, katrs no mums pēc tevis teiktā iedomājas kaut kādu "bildi" un tad komentē šo bildi, kas var tomēr atšķirties no īstās patiesības un situācijas, tādējādi varam pateikt kaut ko, ko nesapratīsi vai kas tevi aizskars. Tamdēļ patiesi, labāk ej pie luterāņu mācītāja un to visu izrunā. Tas ir viņa tiešais darba pienākums šādus jautājumus risināt!
Protams, ka katrs konfesionālis vilx to sedziņu uz savu pusi. Pats galvenais visā šai procesā, neatstāt bērnu nekristītu! Pieaugušie var kaškēties, bet te mēs runājam par bērna dvēselīti - tamdēļ aceries, ka tas ir te galvenais, nevis personīgās patikšanas, antipātijas, simpātijas, čomiskās attiecības vai kādi citi Dievam nebūtiski apsvērumi!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.11 15:01:53
Krustvecāki ir sena un primitīva sociālās nodrošināšanas forma (rezerves vecāki!). Ar kristietību tai nekas īpaši kopējs nav.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.11 15:03:20
Trilobīte, attiexme pret nekristītu bērnu ir līdzīgi kā ar neiestādītu tulpi... it kā jau var sīpols uzdīgt un "panīkuļot", bet daudz drošāk ir iestādīt to dzīvā zemē, kur tas droši saņem visu nepieciešamo augšanai! Protams arī zemē stādīts sīpols var nokalst vai sapūt, bet ja man jāliek sava likme uz stādītu un nestādītu tjuļpanu, tad es lieku uz iestādīto!
Kā arī... mēs Luterāņi dažkārt esam visai paprasti antiņi - Kristus pavēlēja - mēs pildām! Ja nepildām, tad vienmēr vajag pa kabatai turēt atbildi Dievam - kāpēc nepildīji!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.04.11 15:03:51
Duksis, ar kristietību sakars ir tāds, ka krsitieši aktīvi šo sistēmu lietoja! Bet protams, tīri no mācības viedokļa, tev taisnība! Laigan šodien nereti tas pārvēršās par misijas metodi, es piemēram tā sava sīkā krustmāti pie kristietības pievērsu... un pat nav nominālkristiete... pat mani 7dienā trenkā uz baznīcu un pati iet un tic!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.11 15:05:11
vilks *Duksim ir aizdomas, ka viņš ir kristīts. Vecāmāte aizveda mani pavisam mazu puišeli uz Biķernieku mežu Pierīgā, kur to sagaidīja īpaši sarunāts garīdznieks. Dokumentu, liecinieku, krustvecāku, protams, nav. A mums nemaz tādu nevajag!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.11 15:05:33
vilks, nu tu mani sasmīdināji
A toč Šexna 2x kristīc?
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.11 15:08:53
vilks A Tu mazāk komandē! Cik vīriešus jau jūsu mājas sievieši ir kapā iedzinuši? A? Cik zinu, vīrieši tur nekad lielā godā turēti nav.
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.04.11 15:11:36
Paphos
naklausies šajos runātājos (arī manī) .
Bērnus kristīt vairumam nav ļauts, bet viedoklis visiem ir!

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 145 , pavisam kopa bijuši: 32858